:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,731,593
Активни 790
Страници 16,496
За един ден 1,302,066
ОБРАТЕН ЕФЕКТ

Гуинет става дебелана за "Свалячът Хал"

снимка: киновелт дъга
Гуинет Палтроу е едно от най-тънкоснагите, изящни и направо кльощави същества в киното. Незнайно защо братята Фарели са избрали тъкмо нея, за да изиграе дебелана със златно сърце.

Да, те са, същите - без да имат таланта на братя Коен или футуристичана визия на Уашовски, Питър и Боби Фарели влязоха в историята с циничната си комедия "Ах, тази Мери". После с променлив успех повториха заниманието в "Аз, моя милост и Айрин".

На пръв поглед новият им филм "Свалячът Хал" няма много общо със старите, където основен обект на шегите им ставаха сперма, куци кучета и други подобни тям. В него се намесват понятия като романтика, вътрешна красота...

С една дума: на нашия човек (Джак Блек от "Момичета от класа") не му върви с жените, докато ги избира само по външните белези. Но засяда в асансьора с тв гуру и той му промива мозъка да вижда само вътрешната красота. Оттам нататък се започва една мътна и кървава: на каквото и да налети горкият Хал, то има поне 50 излишни килограма, но затова пък златно сърце. Той си представя Гуинет каквато тя е - слаба и красива, но всъщност героинята й (в специално ушит за целта "дебел" костюм) е стокилограмова слоница, спасяваща дечица от третия свят в Корпуса на мира.

Посланието на "Свалячът Хал" само привидно изглежда смазващо иронично. Всъщност братята Фарели са обърнали гръб на циничната си същност и се подмазват на наднормено затлъстялата Америка.

Филмът им може и да върши работа в борбата срещу анорексията, която безспорно е опасна болест. Но е убийствено грозен. Кант е казал, че естетичното се възприема и без понятие за него. Но защо пък ние, които си имаме понятие що е то красиво, да търпим американската липса на стандарт по въпроса?
2524
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД