:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,311,493
Активни 289
Страници 19,061
За един ден 1,302,066

Преговорите в Бали стигнаха мъртва точка

Снимка: Ройтерс
Холандската министърка на околната среда Жаклин Крамер (вляво) взе участие в кампанията за намаляването на емисиите на парникови газове по време на конференцията на индонезийския остров Бали.
Преговорите за климатичните промени стигнаха мъртва точка на срещата, организирана от ООН на индонезийския остров Бали, предаде Би Би Си. Липсата на споразумение принуди участниците да продължат преговорите и след изтичането на крайния срок, който беше вчера.

ЕС настоява във финалната декларация да бъде включен конкретен ангажимент за намаляване на емисиите от вредни газове в развитите промишлени страни с 25-40% до 2020 г. САЩ и Канада обаче не са съгласни. Според Ройтерс изготвен бил компромисен документ, според който до 2050 г. емисиите трябва да бъдат съкратени наполовина спрямо нивата от 2000 г.
6
1555
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
6
 Видими 
15 Декември 2007 07:31
Казват си го направо комунягите:
"Искаме богатите страни да не са толкова богати"
15 Декември 2007 08:00
..."и пьют в такую рань
такую дрянь"...
15 Декември 2007 09:22
Учудвам се, как може да изключват още Китай и Индия от ангажименти за опазване на околната среда! Това е лудост. Това не е решение на проблема. С колкото процента и да намалят развитите страни емисиите, развиващите се страни като Китай и Индия ще компенсират и дори ще преизпълнят плана за вредни газове. Не съм чувал американските газове да са вредни за природата, а китайските да са безвредни. До десетина години, след като в Китай и в Индия се качат по няколко стотин милиона китайци и индийци на автомобили и ще отиде конят в ряката. Никакви съкращения в САЩ, Канада и Европа няма да помогнат. Особено в Канада.
15 Декември 2007 10:43
Пък и 2050 не е ли малко далечко, а?
15 Декември 2007 19:40
Абе FLйорцо ти си като некъф цирей разнесъл се по форума. Какви комунисти бе, бегай да не ти загори боба. Кои са богатите страни бе пешернячка такава, иди си дундуркай малките реденчета и им разказвай приказки в каква богата държава си ги отглеждаш!
Не че не щат да подпишат - не могат, роби са на ситуацията - много коли малко мозък, големи печалби за ГМ - това им е схемат от години и няма измъкване!
16 Декември 2007 01:09
В петък започнаха да се огъват по-малко. Дано ЕС продължи с твърдата позиция.
Най-големите противници на споразумение: Сащ, Канада , Русия, Китай и Индия- какво да говорим?
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД