:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,761,336
Активни 288
Страници 17,803
За един ден 1,302,066

Лисабонският договор влиза в сила най-рано през 2010 г.

Институционалната криза в ЕС заради отхвърлянето на Лисабонския договор от Ирландия ще продължи поне до 2010 г. Това е мнението на пожелал анонимност високопоставен представител на ЕК, цитиран от електронното издание "И Ю бизнес".

По думите му страната няма да проведе второ допитване през първата половина на 2009 г. Според него последните знаци от Дъблин не показвали, че това ще се случи преди европейските избори, които са насрочени за следващия юни. "Първата възможна дата за ратификация на Лисабонския договор към момента изглежда 2010 г.", смята дипломатът.

ЕС ще възнагради Беларус с по-активни дипломатически, икономически и културни отношения, ако насрочените за 28 септември парламентарни избори бъдат честни. За това се договориха външните министри на срещата си в Брюксел.

Освен това те решиха да изчакат с налагането на допълнителни санкции на Зимбабве, след като основните партии в африканската държава се споразумяха за създаването на правителство на националното единство, в което ще участват всички те.
2
1716
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
2
 Видими 
15 Септември 2008 23:39
Сиреч, внимайте в картинката, да изберете ПРАВИЛНИТЕ хора, и само да не сте показали среден пръст на Русия..............
16 Септември 2008 13:59
Лисабонският договор, когато влезе в сила, добре дошъл. ЕС обаче и без него си има достатъчно мощна институционална структура, която може поне да налага върховенството на европейското законодателство над националните, да изисква от страните членки да се придържат към европейските стандарти и норми. Особено спрямо България това трябва да се прави без никакво бавене, без компромиси и с подкрепата на съответните санкции. Защото в българското законодателство, правораздаване и административно управление европейското е трудно забележимо и ако нещата бъдат оставени на нашите управници, нищо няма да се промени и след влизането в сила на Лисабонския договор, който впрочем ние сме ратифицирали и трябва да го изпълняваме, без да чакаме Ирландия да си промени настроението. Без натиск, контрол и санкции от ЕС това обаче никога няма да стане. България - протекторат на ЕС!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД