:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,894,969
Активни 281
Страници 31,849
За един ден 1,302,066

Частен изпълнител отива на съд в Пловдив

Над 10 преписки има в пловдивската прокуратура срещу частния съдебен изпълнител Атанас Атанасов, обявиха вчера от държавното обвинение в града. Атанасов вече е предаден на съд по обвинение за документно престъпление, съобщи окръжният прокурор Андрей Атанасов. Ако вината на съдебния изпълнител се докаже, го чакат до 5 г. затвор. Сезиран е и инспекторатът към Министерството на правосъдието.

Според прокуратурата Атанасов е изготвил документи по изпълнително дело в два екземпляра за суми, които осъденият е трябвало да плати като разноски. Единият документ бил за 550 лева, а другият - за 17 600 лв. Сочените хора обаче не дължали нищо. Въпросните документи биха послужили в съда, за да се признае задължение.

Един от потърпевшите - Стефан Митков, който също е опарен от съдебния изпълнител, в края на август проведе гладна стачка пред прокуратурата.

Прокуратурата е пратила материали срещу Атанасов и в Министерството на правосъдието. Министърът би могъл да инициира дисциплинарно производство срещу частния съдебен изпълнител. Най-тежкото дисциплинарно наказание е лишаване от правоспособност от 3 месеца до 5 години.
1
2557
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
18 Ноември 2008 09:08
"Въпросните документи биха послужили в съда, за да се признае задължение"-
това не го разбирам. Съдебният изпълнител работи по материали на приключило съдебно производство. Разноските си ги изчислява сам съобразно нормативите, направените разходи и извършените действия. Нещо журналистите са недоразбрали. Очевидно Атанас го пращат на съд, но за какво точно - не се разбра.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД