:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,854,335
Активни 213
Страници 32,279
За един ден 1,302,066

Камено не ще вече крави и захар

Град Камено не иска повече да го свързват с краварници и заличи образа на животното от герба си. Решението бе взето от местните общински съветници. Те гласуваха да се премахне и рисунка на захарно цвекло. Кравите бяха лицето на Камено при социализма, а захарта направи градчето популярно преди 10 г. Тогава се разбра, че от местния захарен комбинат, собственост на "Мултигруп", са изчезнали 9000 т от продукта. Въпреки съмненията, че са били продадени контрабандно, адвокатите на фирмата успяха да наложат тезата, че те са се стопили в дъждовете.

Сега заводът работи с изключително занижен капацитет. Последният краварник в Камено пък фалира миналата година и разпродаде животните си. Едър рогат добитък все още се отглежда, но от дребни производители.
1
1643
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
26 Януари 2009 09:40
Еххх колко лета съм изкарал в Камено.... И какви бели съм правил, ехее
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД