|
| Калоян Махлянов-Котоошу понесе на ръце крехката си годеница Асако Андо след пресконференцията по случай тържественото събитие. |
"Чуствам се прекрасно, почти като след спечелен турнир", коментира годежа си Котоошу с широка усмивка на лицето, предаде местният в. "Маиничи Дейли Нюз".
Калоян срещнал своята любима в Ичиномия по време на големия турнир за Купата на Императора в Нагоя преди 5 години, когато българинът все още се състезаваше в по-ниската дивизия "джурьо". Когато се запознали, Асако Андо работела в авиокомпания, разказва изданието. Предложението гигантът от село Джулюница й направил в края на миналата година.
По случай тържественото събитие Махлянов си пожела и своеобразен сватбен подарък, за който обаче явно ще трябва да се труди сам. "Ще се старая в бъдеще да избягвам контузии и да успея да се кача още един ранг нагоре", каза Котоошу. В йерархията на хилядолетния спорт над озеки има още само един ранг - върховната титла йокозуна ("велик шампион"), никога недостигана от европеец.
В момента Котоошу е най-високият действащ сумист със своя ръст от 203 см. Избраницата му за съвместен живот пък е висока точно 158 см.











