По избори едни коткат електората, други го плашат. Повечето вестници са от вторите. "Най-страшна е мутризацията в политиката", тътне мрачно "Дума", като се позовава на Ахмед Доган. Червеният медиум гледа на турско кафе и провижда в утайката как се задава тъмна мутризирана сила. Но не я назовава поименно. Българският народ трябва сам да се сети кои са посланиците на злото, като ползва жокер от Доган - те са "такива субекти, които за няколко години искат да станат премиери и дават съвети как се управлява".
В страната на ужасите мрак се таи и в най-висши институции, додава хладни тонове "Труд". "Смени си съдиите, пишат ужасни решения!", вие в политическия трилър шефката на ЦИК Светла Димитрова с инструктаж до председателя на Върховния административен съд Константин Пенчев. В танца на духовете над зиналия гроб на СДС прозвучават реплики от сорта "безумни решения" и "неграмотни съдии", от които би трябвало тръпки да побият редовите граждани, страхопочитащи съдебната система.
След/предизборният период е силно стресиращ и на някои не им издържат сърцата. "24 часа" съобщава за спешни профилактични мерки: "Заради инфарктна разлика между НДСВ и сините почва ръчно броене". Целта е да се изцедят и последните силици на последните седесари, че сами да се откажат от вота за парламент след месец.
В общия кошмар се добавя и вещерско политическо хоро. Голо хоро с обмяна на секрети: "БСП и ДПС разменят гласове", пише "Стандарт". Според изданието в момента се договаря "Бартер за вота". "ДПС няма да издига силни играчи в Хасково, Плевен, Перник и Монтана. В тях движението ще прелее влияние към БСП", вещае изданието в хороскопа си за парламентарните избори.
За капак на страхотията "Монитор" цитира Станишев: "Най-страшно би било безвластието". Така си е, особено след избори. Няма по-мъчително страдание от непоносимата тежест на битието в търсене на изгубената власт.
Редактирано от - vekia на 10/6/2009 г/ 14:26:41