:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,698,359
Активни 345
Страници 9,289
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

СНИМКА: РОЙТЕРС
Десетки хиляди южнокорейци излязоха по улиците на Сеул, за да изпратят в последния му път бившия президент Ким Те Чжун, починал на 18 август на 85 години. През 2000 г. той бе удостоен с Нобелова награда за мир заради големия му принос в организирането на първата среща на върха със Северна Корея и посещението му в Пхенян. Ким Те Чжун бе и виден борец за демокрация по време на диктатурата на Пак Чон Хи през 60-те и 70-те години на миналия век.
Нефтен работник загина

при пожар на петролна сонда в Ханти-Мансийския автономен окръг ная 2000 км източно от Москва. Четирима негови колеги са ранени при инцидента. Според едни сведения огънят бил предизвикан от светкавица, ударила сондата, според други - от изхвърляне на газо-нефтена смес в хода на ремонтни работи. Пламъците от сондата се прехвърлили върху намиращите се наблизо три нефтени резервоара, всеки от които има по 20 000 тона от суровината. Първоначално огънят горял върху площ от 3000 кв. метра, но след намесата на пожарни екипи поразената площ намаляла до 1800 кв. метра. Междувременно руските власти съобщиха, че загиналите при аварията в Саяно-Шушенската ВЕЦ са достигнали 77 души. Спасени са 16 души. Смята се, че технически проблем е предизвикал масивно изливане на вода в турбинната зала, поглъщайки около 100 работника.



Германия се разгневи на "Дженеръл Мотърс",

който отложи вземането на решение за продажбата на своя европейски филиал "Опел", предадоха агенциите. Концернът трябваше да реши това на съвещание в петък, но така и не бе сторено. Кандидати за закупуване на "Опел" са консорциум от канадската компания "Магна" и руската "Сбербанк", и белгийската инвестиционна компания RHJ International. Германските политици смятат, че нерешителността на "Дженеръл Мотърс" ще усложни излизането на "Опел" от кризата. "Това отлагане е непоносимо бреме", заяви Юрген Рютгерс, премиер на провинция Северен Рейн-Вестфалия. Роланд Кох, премиерът на провинция Хесен, призна, че "е неописуемо разгневен" от отлагането на решението. Канцлерката Ангела Меркел се изказа по-меко и изрази само съжаление, но и надежда, че решението ще бъде взето скоро. Очаква се това да стане до парламентарните избори в Германия на 27 септември.



Населението на Африка достигна 1 млрд. души,

съобщи правителствената агенция на САЩ за оказване на икономическа и хуманитарна помощ на най-бедните страни USAID, цитирана от АФП. Последното десетилетие то се е увеличавало с около 24 млн. годишно. Ако демографският бум продължи, през 2050 г. жителите на Черния континент ще бъдат два пъти повече. В Северна Африка има известен спад на раждаемостта, но на юг от Сахара на всяка жена се падат средно по 5 деца. Най-висока е раждаемостта в Нигер, чиито жени раждат средно по седем деца.
18
1034
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
18
 Видими 
23 Август 2009 23:51
Промишлена авария в Русия? Това не е новина.
23 Август 2009 23:56
Не е сонда, а помпена станция на няколко петролопровода.
Сигурно и там са удължавали срокове на експлоатация...
24 Август 2009 00:18
Хладилната инсталация в Мавзолея все още в изправност ли е?
24 Август 2009 03:35
Не храчете, момчета. Август традиционно е тежък месец за братския ни народ на североизток
24 Август 2009 05:30
Трябва да разширим ограниченията, които могат да се налагат на длъжниците", каза Татяна Игнатиева, зам.-директор на Федералната служба на съдебните пристави. Длъжниците ще бъдат лишавани от право да управляват плавателни съдове и частни самолети!!
Е**ти и длъжниците!!

Редактирано от - sybil на 24/8/2009 г/ 06:02:44

24 Август 2009 08:33
Август традиционно е тежък месец за братския ни народ на североизток

Защо? Какво толкова става през август в Румъния?
24 Август 2009 09:22
Това е работа на чеченските борци за свобода и демокрация.
Изобщо не може да се говори за остаряло и неподменено оборудване, или пък за ефективните мениджъри.
Чекаме съобщение от кавказцентър.
24 Август 2009 11:23
Поредната читашко-ингелизка диверсия!
24 Август 2009 16:10
За всяка трудова злопулука в Русия ли трябва да бъдем осведомявани Или редактора на СЕГА иска да помогне на Диня и Оля да изхрачат спер...та събрала се през тежката работна нощ.
24 Август 2009 16:20
"Мы все понимаем, что, несмотря на всю тяжесть произошедшего, несмотря на то, что погибли люди, все это - брехня. Правда здесь только в одном: наша страна очень сильно технологически отстала"
В смисъл - в киреча сме, ама не сме чак на дъното!
Интересно некой спомня ли си за "вставание с кален", "мадернизация",
"план путина", "великае енергетическае гасударства"?

Редактирано от - StrikeEagle на 24/8/2009 г/ 16:40:32

24 Август 2009 20:02
Перушино, всеки е свободен да съчинява мнения и да цитира ... я виж, братята ти по оръжие Динята и дву- трибуквените как се цитират един друг ... но не е лошо понякога, само за разнообразие и от любов към спорта, да се привеждат и някакви аргументи. Русия добива 20% от горивата и произвежда 10% от енергията в света. Прави го в такива природни и климатични условия, в които "напредналите" технологии просто не работят. Авангардни са, съвършени са, ама ей на - не бачкат. Вярно е, обаче, че руската енергетика е под натиск да произвежда евтино. Например, изкупната цена на тока от Саяно- Шушенската е 5 евро за МВтч, а цената за крайните потребители в региона - 12 евро, 2.4 стотинки. Сещаш ли се за поне една неруска фирма, която би работила и един ден при такива икономически условия?
24 Август 2009 20:12
изкупната цена на тока от Саяно- Шушенската е 5 евро за МВтч

БЕШЕ! И ЗАТОВА вече няма!
Одеситите оглозгаха всичко и изнесоха парата.
(Само братя Чорни изнесоха милиарди в Държавата само от този ефтин ток, платен с руска кръв!)
Остана един самотен одески лешояд
Дерепаска да изкълве до бял кокал...

Редактирано от - StrikeEagle на 24/8/2009 г/ 20:14:16

24 Август 2009 20:39
Вярно е, обаче, че руската енергетика е под натиск да произвежда евтино.

Тц. Вярното е, че съветската енергетика бе проектирана да работи за производството на реални блага и за задоволяване на нормалните човешки потребности от топлина и светлина на костуема цена. Даже в Сибир.
А че на другарите това хич не им харесва - въпрос на мироглед.
Тогавашното "Всичко за благото на човека" с коментара: "Да бе, знаем и името на човека!" сега звучи смешничко на фона на яхтите от по 130 метра и бутилките шампанско по 2800 долара едната, дето ги сърбат като безалкохолно към осемдесетгодишен коняк.
Въпросните другари смятат хората за "ресурси" - потребими, разпоредими, пренебрежими.
Другарката Масларова се канеше да ги внася от Далечния Изток.
24 Август 2009 21:04
StrikeEagle,

Не се ядосвай, другарят Чубайс сега оправя нанотехнологиите. Ще ги оправи и всичко ще цъфне, та ще върже.

Аз бях искрено ошашавен, когато прочетох, че тия другари са внасяли секционни пароохладителни кули, щото при руския климат не можеш да спреш парното, без да се спукат тръбите. А парно за копейки - къде дават така?
24 Август 2009 23:31
Има тясна връзка между евтините ресурси и технологичното равнище на масовата машиностроителна продукция. Например, руските когенератори, т.н. мини- и микро- ТЕЦ се проектират за 36-39% КПД по производство на ток. Западните за 40-45%. По-съвършени ли са? Разбира се. Могат ли руснаците да повишат КПД на техните? Без проблем от технологична гледна точка, но това ще ги оскъпи около два пъти. Има ли нужда от подобно упражнение? Никаква, освен ако не искат да повишат цената на експлоатация на инсталацията. 5-те % икономия на евтиния при тях газ не може да оправдае и малка част от допълнителната инвестиция в технологията.
24 Август 2009 23:48
БЕШЕ! И ЗАТОВА вече няма!

Ще има, включена е в баланса на електроенергията за 2010 със 70% от средногодишното си производство. Но, обърни внимание, по решение на МС финансирането на ремонта ще се извърши без повишаване на тарифите за енергията.
25 Август 2009 00:53
финансирането на ремонта ще се извърши без повишаване на тарифите за енергията
Иначе казано - руският народ ще плати ремонта за да има ефтин ток за Дерепаска - да пълни общака в Швейцария.
25 Август 2009 01:37
финансирането на ремонта ще се извърши без повишаване на тарифите за енергията. Иначе казано - руският народ ще плати ремонта за да има ефтин ток за Дерепаска - да пълни общака в Швейцария

Тцъ. Запазването на тарифите е именно, за да не плаща допълнително руският народ. Големите потребители ще платят масрафа, но по друга схема. "В первые часы после аварии возникли проблемы с энергоснабжением Хакасского, Саянского и Красноярского алюминиевых заводов ОК "Русал". В связи с аварией цена на балансирующем рынке объединенной энергосистемы Сибири выросла в пять раз и превысила 1 тыс. руб. за 1 МВтч"
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД