:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,779,180
Активни 286
Страници 6,054
За един ден 1,302,066

ЕС пак ни намеква за пропуски с правосъдието

Външно министерство побърза да се похвали с аплодисментите на Брюксел за реформаторския импулс на ГЕРБ, но пропусна да отбележи слабостите и очакванията към страната ни в областта на правосъдието и вътрешния ред. В заключенията на Съвета по общи въпроси, който вчера одобри докладите за България и Румъния за напредъка в тези сфери, публикувани от ЕК през юли, се съдържат повече критики към северната ни съседка.

Към България претенциите са за непълното прилагане на Закона за конфликт на интереси. По тази тема правителството е атакувано за разпъване на чадър над своите кадри. От 941 докладвани случая на конфликт на интереси само един отиде във ВАС и той е за консултантския хонорар на Ахмед Доган. ГЕРБ внесе в парламента проект за промяна на закона за конфликт на интереси, с който ще се създаде независим орган. Той ще следи висшите публични длъжности. Приемането на проекта обаче се бави в НС, по него има и твърде много критики.

"Важните недостатъци остават най-вече в съдебната и професионална практика в прокуратурата и съдилищата", се казва в заключението на Съвета на външните министри. Той препоръчва пълно прилагане на антикорупционната стратегия и правилата за възлагане на обществени поръчки.

"Държавите членки подкрепят становището на ЕК за успеха на сериозните реформи в областта на правосъдието и вътрешния ред, предприети от българското правителство", съобщи нашето МВнР. Специално е отбелязано новото, по-добро ниво на сътрудничество между българското правителство и Европейската комисия. Съветът е отчел повдигнатите обвинения за случаи на корупция на високо равнище и на организирана престъпност, както и наличието на политическа воля и стратегия за реформа в съдебната система.

Заради критиките към Румъния е възможно дори да се отложи влизането на двете страни в Шенген. "Усилията за реформа трябва спешно да станат по-интензивни," се казва още в документа.
3
1286
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
3
 Видими 
13 Септември 2010 21:14
Заради критиките към Румъния е възможно дори да се отложи влизането на двете страни в Шенген. "Усилията за реформа трябва спешно да станат по-интензивни, " се казва още в документа.
---
Това за Шенген не беше ли заради циганите?
14 Септември 2010 01:20
Дипломатично се изразява ЕС в оценките си! Aма му е криво, че се е съюзил с криминална държава! А държавата България ще бъде криминална дотогава, докато криминалите на прехода са в управлението на държавата и водят бизнеса И, а не са там, където им е мястото - в затвора! Анадъмо?!...

Редактирано от - Т_Живков на 14/9/2010 г/ 01:24:49

14 Септември 2010 09:38
Т. ЖИВКОВ,
/:/ "...Дипломатично се изразява ЕС в оценките си! Aма му е криво, че се е съюзил с криминална държава!..."
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Ама хич НЕ им е "криво" на чичковците и лелките в ЕС/ЕК да прибират всяка година по над 700 милиона евро, като членски внос на "криминалната държава" България!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД