:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,918,750
Активни 178
Страници 13,906
За един ден 1,302,066

БСП поиска оставка на кабинета и обещава да компенсира доходи

БСП свика хиляден митинг, на който поиска оставката на правителството на Бойко Борисов и се заяви като управленска алтернатива в събота. По данни на организаторите в началото на митинга е имало 16 000 души, а в края те вече са били над 18 000 души.

Управлението на ГЕРБ е некадърно и носи вина за кризата в редица сектори и обедняването на хората, обявиха от левицата. "Името на кризата е ГЕРБ и това е мнението на все повече хора", заяви от трибуната на пл. "Княз Александър I" лидерът на БСП Сергей Станишев.

"Това е правителство на едни смешници, неспособни да решават проблемите. Напоследък се хванаха за една-единствена теза: Ние строим магистрала "Тракия", хубаво - обаче хората не ядат асфалт", коментира Станишев.

Той посочи, че има нужда от политически протести срещу управлението на Борисов, тъй като недоволството на хората от различни браншове и съсловия е провокирано от политиката на управляващите. Затова Станишев призова симпатизантите на левицата да се включват във всички протести, независимо дали са организирани от граждани, синдикати и т.н.

Станишев заяви, че БСП има решение на кризата чрез мерки за компенсиране на доходите на хората. По думите му при едногодишно компетентно управление чрез по-голяма събираемост на данъците и преструктуриране на разходи 1 млрд. лева могат да влязат в икономиката и гражданите.

Станишев посочи, че недоволството на хората сега е много по-голямо, отколкото при неговото управление.

"Сгреших, че преди година и половина съставих правителство, а трябваше да оставя БСП и компания да решава проблемите, които сама създаде", заяви междувременно във Варна министър-председателят Бойко Борисов. Той смята, че ако в момента БСП беше на власт, България щеше да последва съдбата на Ирландия, Гърция и Португалия. "Ако изборите бяха сега, щях да спечеля 90% от гласовете и нямаше да има опозиция", допълни премиерът.
15
1645
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
15
 Видими 
27 Март 2011 21:39
Чакам с нетърпение БСП да обяви съставът на кабинета си, имената на 2-5тях "гении" дето ще увеличат двойно пенсии, заплати, социални помощи, ресурси за здраве, обучение и т.н...Нали ви е ясно, че няма да ги има!...Само приказки "да си ходят" управляващите сега не стига! Щото им ядохме попарата!..."Парен каша духа"...
27 Март 2011 22:10
Имам наблюдения върху пенсия на моя близка, от високите пенсии, дето не винаги и се увеличаваха при редовните индексации.
От 2004 до 2009-та увеличение 1, 8 пъти - почти двойно, един вид.
Е, кво лошо? А що сега да не може?
28 Март 2011 06:13
Пенсионирах се през 2001 г. при правителството на СДС с 174 лв. пенсия. При правителствата на НДСВ и Тройната Коалиция, пенсията ми нарастна до 519 лв. Освен редовните Коледни и Великденски бонуси. Растяха и заплатите. Премиерът-комунист на посткомунистическото правителство на ГЕРБ замрази пенсиите и заплатите на работещите. Но, поради некадърност и тъпота, съпроводени от грандомания и ниска интелигентност, допусна нарастване на цените. Съобщавам факти, които всеки знае и може да провери.
28 Март 2011 08:05
Станишев заяви, че БСП има решение на кризата чрез мерки за компенсиране на доходите на хората.

Станишев като има решение, да го посочи. "Дайте за да ви дадеме" е изтъркан шлагер. Да излезе на трибуната в парламента и да каже каквото има, па след това да говори кой е смешник и кой не е. В село без телевизор и аз мога да го изкарам красив, строен, с криви крака, лъчезарен и загадъчно усмихнат като Мон дьо Лиз.
28 Март 2011 08:14
Лошо е когато започнеш да си вярваш и да се взимаш на сериозно-важи и за двамата велики лидери, сукали от една майка! Още по лошо става , когато считаш, че хората са ограничени и можеш да ги манипулираш колкото си искаш. А вече е опасно лошо, когато тапанарина, който си го лъгал , вземе че се усети и те прасне с тоягата между очите.
28 Март 2011 08:42
По думите му при едногодишно компетентно управление чрез по-голяма събираемост на данъците и преструктуриране на разходи 1 млрд. лева могат да влязат в икономиката и гражданите.

Тоя съсел управлява 4 години и резултата бе че натресоха на България неизгодни договри за поколения напред и бяха в постоянни далавери и кражби!
На всички ни е ясно че разкава приказаки от 1001 нощ - вЕрват му шепа баби.
Сега наглеца долен пак лъже и причината е че драпа за власт щото им секнаха контрабандните канали, започнаха да им вадят кирливите ризи и О! това Правителство се опитва да защити БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ИНТЕРЕС въпреки золумите на Станишко и Компоания!
28 Март 2011 09:26
BOLGAR
28 Март 2011 09:28
woogie Ама лъжеш като дърт циганин!
28 Март 2011 09:57
Абе тоя съсел не обещаваше ли преди изборите 2005г., че още щом седне в управленския стол и ще вдигне заплати и пенции с 20%? А после се оправда с глупостта на българите, че не му били гласували пълно доверие, та се налагало да управлява в комбинация с други мошеници?
28 Март 2011 09:57
Да бяхте сложили една снимка от митинга. Много ми е любопитно какви муцуни са били там.
28 Март 2011 11:51
Болярчето, надявам се това да задоволи любопитството ти img]
Натиснете тук
28 Март 2011 11:53
E що да гледаме съсела? Ликът на единствения неповторим най умен най прекрасен най пич най бияч и т. н., че ще пропусна някое най в бързината той ни гледа от стената - не ние него. Как да го мърсим с мръсните си очички. Него ли да гледаме бе мушмороци...
28 Март 2011 15:12
А откъде ще вземе пари Станишко, за компенсиране на доходите?
28 Март 2011 16:01
Из управлението на една партия:
Първи път - Луканова гладно зима, Втори път-гладни Виденови бунтове, трети път - цяла Европа ги нарече крадци и им спря еврофондовете, четвърти път - е попишете и вие малко
28 Март 2011 18:38
Сергей Дмитриевич изобщо няма проблеми с парите. Има опит за осигуряването им:
У нас печатницата за пари е бълвала банкноти: 2005 - 30%, 2006 - 25%, 2007 - 25%, 2008 -10% от наличната парична маса. Така Станишев е удвоил наличните пари. Съотношението към еврото е запазено 1:1.95 поради валутния борд и напук на инфлацията.

Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД