:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,731,849
Активни 758
Страници 16,752
За един ден 1,302,066

Брюксел за пръв път поиска съвет от US технологичните гиганти за кризата

Снимка: Европейска комисия\Innovation convention
Ерик Шмит на форума в Брюксел.
Еврокомисарят по иновациите и науката Мойра Гейгън-Куин официално поиска съвет и подкрепа от шефове на водещите американски технологични гиганти "Гугъл" и "Майкрософт" за бъдещото развитие на икономиката на Европа. В разгара на кризата и в навечерието на инфарктния Европейски съвет, който реши да се създаде нов фискален съюз в Европа, Гейгън-Куин бе домакин на първия Европейски иновационен конвент. Една от мисиите на форума бе да даде старт на новата рамкова програма на ЕС за иновации, наука и развитие. Програмата "Хоризонт 2020" е с най-високия досега целеви бюджет от 80 млрд. евро, чиято цел е да доведе до ръст на европейската икономика.

Ирландската еврокомисарка участва в дискусии с изпълнителния президент на "Гугъл" Ерик Шмит, който участва пряко в работата на форума в Брюксел миналата седмица, и с шефа по стратегиите и изследванията в "Майкрософт" Крейг Мънди. Във форума се включи и шефът на Еврокомисията Жозе Барозу.

Общото послание на водещите лектори и участници във форума бе, че кризата е най-подходящият момент да се тръгне към нови върхове. "Реалният проблем всъщност е реална възможност", каза Ерик Шмит в презентацията си, която бе озаглавил "В търсене на по-добър проблем". През последните години глобалната икономика не регистрира почти никакъв растеж. В същото време само за 2010 г. човечеството е натрупало и произвело повече информация, отколкото през последните 30 000 г., каза Шмит и посъветва европейците да искат от лидерите си да работят повече с информация. Ключът е в образованието, а най-силното ни оръжие днес е свързаността, бе посланието на Шмит. И той, и международният стратег и консултант канадецът Дон Тапскот съветват европейските правителства и лидерите на ЕС да потърсят съвета на гражданите за решаването на съвременните проблеми. Дайте на хората информацията, която пазите и не искате или не можете да обработите, за да вземете правилните решения, те ще го сторят вместо вас за благото на всички, препоръчаха американските експерти. "Вярваме в Бог, всички останали трябва да ни предоставят информация", цитира Шмит думите на статистика проф. Уилям Деминг, подпомогнал японското икономическо чудо.

Гейгън-Куин, която наруши европейските табута с поканата към американските глобални икономически лидери, попита шефа на "Гугъл" какво би посъветвал Еврокомисията да стори, за да постигне иновация в публичния сектор и услугите. Отговорът на Шмит бе бързо да се премине към пряк диалог на Еврокомисията с гражданите чрез съвременните технологии и възможностите на "клауд компютинг" (cloud computing).

Науката и изследванията са най-прекият път към създаването на нови работни места, бе съветът на "Майкрософт". "Без инвестиции във фунтаменталните науки няма начин да намерим решения на предизвикателствата в обществото", смята Крейг Мънди.

11
1600
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
11
 Видими 
11 Декември 2011 19:44
Не познавам никой който говори за "cloud computing" да не е мошеник.
11 Декември 2011 21:37
И аз.
11 Декември 2011 21:50
Коуеги, колко пъти съм ви съветвал преди да коментирате подобни съобщения, да потърсите в нет-а какво всъщност се е случило и се е казало? Та начи, основното е:
Policymakers in the European Union should “stop complaining” about a lack of growth and competitiveness and focus on removing obstacles to innovation, the executive chairman of Google said in Brussels

За cloud се е споменало само:
Schmidt called on EU policymakers to make better use of data and to improve data-protection laws and the patent system, to make it easier for companies to gain access to venture capital, and to bring an end to the “patchwork laws” that govern cloud computing and data centres.
11 Декември 2011 21:59
Клауда е хубаво нещо.
Дава възможност доброволно да повериш данните си на компании, пръкнали се от фондовете за рискови инвестиции на CIA Inc...
11 Декември 2011 23:00
Моля, не се карайте за облаци!
След доста дълъг процес на дестилация, в ИТ бранша вече има ясно определение какво е облачна система: Това е система, за работата на която при клиента се изисква само уеб браузер.
За файловите данни в облаците има драконовски стандарти за достъп.
Така, облачна е система, която се изпълнява в интранета на една компания по същия начин както и в Интернет.
По същество, облаците са си голяма благина, защото:
- Системата не зависи от непрекъснатото обновяване на хардуер и Windows.
- Поддръжката е централизирана и ако компанията има няколко офиса, един администратор или фирма, аутсорсваща приложението, може да оправят грижите на своите потребители.
- Няма вируси (ако няма Windows и Office).
Облачните системи имат една главна грижа днес - трябва да има непрекъснат и бърз Интернет, иначе се дуа супата.

Моето лично мнение е - сега облачните системи са нито живи, нито умрели.
Обаче, със "смъртта" на персоналния компютър и промяната на изчислителя в ИТ, те нямат алтернатива.
Някъде по този път, още през следващите една - две години се очертава:
- потребителите на контент да станат собственици на таблети и смартфони, (дето тръшкат в земята днешните масови компютри), както и да почнат да ползват "умни" телевизори.
- създателите на контент да станат собственици на ултабуци и сървъри, които се разширяват с добавяне на платки, подобни на днешните видеоконтролери.

Още нещо: до 2014г, само потребителите на таблети ще бъдат между 500 и 600млн, а потребителите на смартфони - неизвестно колко; може два, може три пъти повече - прогнозите се менят всеки месец. Важното е, че всичкият този народ ще ползва облачни системи.

12 Декември 2011 05:22
Изместихте акцента. Той не е в облаците , а в кратуните на европейските политици.
12 Декември 2011 06:34
Американската поща си даде на гуглите електронната поща и
СПИЧЕЛИ!
12 Декември 2011 08:28
На cloud за лични нужди (не фирмени) може да се кефи само:
- абсолютен дилетант
- субект с отрицателно отношение към понятието "лична собственост"
- агитатор заинтересован по един или друг начин
12 Декември 2011 11:26
Защо ми се струва че коментарите са изместени от темата.... За мен т.нар. "икономисти" са толкова далеч от някаква (каквато и да е) наука че и идея си нямат. Могат да предвидят пазара колкото да изчислят движението на електрон ... Ако идат на някоя селска врачка или индиански шаман ще им дадат много по-точни предвиждания. Толкова са некадърни и си нямат и на идея какво да правят, че всеки които каже някаква дивотия и/или даде каквото и да е безумно предложение веднага в очите им става гуру и водещ в икономиката. Вместо да решат проблема, те се чудят как да прехвърлят взимането на решения на някой които може да измисли нещо и да сглоби поне 2 последователни изречения по темата. Докато такива хора са на ръководни и лидерски позиции нещата няма да се оправят.
12 Декември 2011 11:42
Гейгън-Куин, която наруши европейските табута с поканата към американските глобални икономически лидери, попита шефа на "Гугъл" какво би посъветвал Еврокомисията да стори, за да постигне иновация в публичния сектор и услугите.
Високоинтелигентните дискусии на тоя форум не могат да прикрият наглото лобиране на г-жа Гейгън-Куин в полза на отвъдокеанските ІТ гиганти, които обслужват предимно спецслужбите на САЩ, а те пък - ФРС. Бая зор ще види Европа, докато елиминира вредното влияние на подобни "троянски коне".
12 Декември 2011 16:19
Не точно. Просто госпожата ирландка се опитва да организира нов ирландски бум , свързан с IT и технологии, като за целта използва еврокинти.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД