:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,726,695
Активни 537
Страници 11,598
За един ден 1,302,066

Германската индустрия се опълчи на нова инициатива на Брюксел

Германската индустриална и търговска камара(DIHK) възропта остро срещу плановете на Еврокомисията да промени правилата за стандарта "Произведено в". Според немските индустриалци това застрашава съществуването на марката Made in Germany ("Произведено в Германия"), съобщи в."Ди Велт". "Планираните промени предлагат продуктът да се оценява с оглед на това откъде произлизат материалите в него и тогава много продукти вече няма да могат да се оценяват като германски", каза президентът на сдружението Ханс Хайнрих Дрифтман. Това неминуемо ще нанесе "огромни щети" на немската икономика, допълни той. В цял свят се знае, че "Произведено в Германия" е синоним на качество.

Еврокомисарят по данъците и за борба с измамите Алгирдас Шемета настоява, че поне 45% от всички компоненти на продуктите с марката Made in Germany трябва да произхождат от Германия. В момента според евродирективите за страна създател на определен продукт се смята тази, в която той за последно е бил обработен. В момента много стоки, които носят лейбъла Made in Germany, са направени на 90% с материали от чужбина, но за последно са били усъвършенствани или сглобени в Германия, уточнява изданието. Ако плановете на Еврокомисията в тази област бъдат одобрени, то това неминуемо ще удари по автомобилния сектор, електрическата техника, машиностроенето и строителната техника. "Това също така ще увеличи бюрокрацията, защото ще трябва да бъде създадена нова документация, за да се следи кой продукт откъде идва и от какви суровини е направен", предупреди Дрифтман.

4
1332
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
4
 Видими 
16 Януари 2012 20:49
Проблемът е, че при така дефинираните правила, при някои от многокомпонентните продукти, запазването на мин.по стандрт проценти, ще направи продуктите неконкурентноспособни по отношение на цената.И втори интересен момент.Какъв е един инструментален продукт, произведен от импортен материал, но с местни добавки и подобрители по местна технология , конструкция и матрици?А каква е една сплав, произведена от руда която е импортна?Може да се продължи много в тази насока...Всичко това е един пример, как лошо може да се приложи юридическа норма по отношение на тълкуванието...
16 Януари 2012 21:21
Тя работата е ясна. Един продукт може само в последните си 10% да е произведен или сглобен в Германия, но това все още като правило значи германски проект и германски качествен контрол. С основание или не, тези неща са от значение за потребителите и германската продукция, макар и скъпа, си намира купувачи. Намират си купувачи и стоки на германски фирми, на които не пише "произведено в Германия", защото потребителят вярва, че дори и произведени в Китай, тези стоки са под германски контрол. Оръфляците, на чиято продукция никой не вярва, се чудят как да отнемат това германско предимство. Ми да се стегнат, да произвеждат качествено и след известно време и "произведено в ..." ще има реноме!
17 Януари 2012 17:05
Много станаха тъпите евробюрократи , които вече почнаха както казва народът "на магарето чуш да викат".Германското качество си е германско откъдето и да произхождат материалите, а който не може да се равнява по тях да ходи да се Пере.
18 Януари 2012 02:37
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД