:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,716,660
Активни 656
Страници 1,563
За един ден 1,302,066

Борисов се лепна за Меркел като бодигард

Българският премиер не разбра за какво е в Брюксел, но си спомни, че позицията на България се съобразява само с Германия
Светослав Терзиев
Премиерът Бойко Борисов отиде на ключовата среща на Европейския съвет миналата седмица с цял куфар инструкции от министерства, експерти, съветници и дипломати каква да бъде българската позиция по обсъжданите въпроси. От изявленията му обаче се разбра, че не го е отварял. Но едно нещо бе запомнил и то действително се съдържа в обемист работен документ с название "Рамкова позиция относно бюджет Европа 2020", а именно - да се съобразява само с позицията на Германия.

"Винаги германската позиция", изрецитира той още при първата си среща с журналисти в сградата на съвета. Едва ли е чел целия документ, който на 35 страници разглежда сбито предложението на Европейската комисия за следващия 7-годишен бюджет на ЕС и рисковете за България. Но в него има забележителен факт, който може да избоде очите на всеки читател. Заключителният раздел, наречен "Становища на другите държави - членки на Европейския съюз, по въпроса", започва с позицията на Германия и... свършва дотам. Какво мислят останалите 25 държави от ЕС изглежда няма значение и не бива да обременява Борисовата глава. Едва ли експертите сами са решили да икономисат труда си. По-вероятно е да са се придържали към неговото предпочитание



какво си заслужава да му казват и какво - не.



Тъй като гениалните неща са прости, българският премиер се представи пред ръководителите на европейските държави с подчертана простота. Той показа най-голям интерес от всички към футболния мач Германия-Италия, като надмина по запалянковщина дори канцлерката Ангела Меркел, която в същото време се бранеше от натиска на Италия и Испания, подкрепени и от Франция, да се съгласи рекапитализацията на закъсалите банки да се прави директно от европейския спасителен фонд, за да не растат дълговете на затъващите държави. Залогът бе бламиране на предлагания от Франция и подкрепен от Германия Пакт за растеж. При тази драма на високо равнище кореспондент на Ройтерс забелязал, че Борисов пръв е подканил участниците в Европейския съвет да прекъснат заседанието, за да гледат мача. След края му продължили дискусията до ранни зори.

Нито дневният ред, нито основните документи на срещата бяха ясни на българския премиер, който се опита да обясни позицията на своята държава на неколцината журналисти, интересуващи се какво мисли. Изказванията на държавните и правителствените глави бяха ограничени по регламент до 2-3 минути и той имаше задачата само да прочете "пищовите", приготвени му от експертите. Добре, че не се налагаше да обяснява какво има предвид. Правилото на такива международни форуми е ръководителите само да маркират главните си становища, а най-близките им помощници да изясняват помежду си позициите на държавите, да търсят компромиси и да предлагат решения, които правителствените шефове да приемат или не.

В тромавата си некомпетентност



Борисов дори настъпи неволно Меркел,



като се обяви точно срещу онова, което тя поставя като условие за германска подкрепа към силно задлъжнелите държави - да се засили политическата интеграция на Европа чрез отстъпване на национален суверенитет на централизирани органи. По този начин той торпилира и сърцевината на доклада на председателя на ЕС Херман ван Ромпой, поръчан му на извънредната среща на високо равнище на 23 май и приет миналия петък като "пътна карта" за по-нататъшна интеграция на ЕС. Той ще бъде дописан с участието на другите държави за срещата им през октомври и вероятно през декември ще се превърне в официален документ на ЕС. Борисов обаче помисли, че под понятието "политически съюз" се разбира изземане на функциите на партиите в отделните държави, т.е. и на ГЕРБ, и отсече: "В момента никой не е готов за това... Просто няма как да се разберем".

Извън интерпретациите на Борисов обаче срещата бе много важна за България и затова "шерпите" във външното и във финансовото министерство се бяха трудили няколко месеца, за да издирят подводните камъни в купищата документи, пращани им от Брюксел за мнение. Сложнотията идваше от това, че много въпроси бяха събрани накуп - дебатите за федерализацията на ЕС и измъкването от фискалната криза чрез растеж се съчетаваха със спорове по многогодишната финансова рамка за бюджета на съюза до 2020 г. и с дискусии по препоръките на Европейската комисия за всяка държава съгласно т.нар. Европейски семестър (нова процедура за предотвратяване на макроикономически дисбаланси). Тъй като ставаше дума все за пари, ясно личеше разминаването между интересите на по-богатите и по-бедните държави. Едните искаха да стиснат кесиите си, за да икономисат за свои нужди помощите за изоставащите, а по-бедните имаха нужда от точно обратното. По тази причина Германия и България бяха на противоположни позиции, но Борисов изглежда не го разбра.

Така например той не подкрепи въвеждането на данък върху финансовите транзакции, който можеше да бръкне в джоба на финансовите спекуланти, т.е. на най-богатите и най-виновните за кризата. Едва в последния момент се усети, че данъкът "Робин Худ" всъщност е в полза на България, но беше късно - щом парите не можеха да се вземат от богатите, най-лесно бе да се бръкне в джоба на бедните. Съветът гласува за създаването на фонд от 120 млрд. евро за стимулиране на растежа, в който половината да дойдат от неизползваните средства в Кохезионния фонд, предназначен за изостаналите региони в ЕС, каквато е цялата територия на България.



Безгрижието на премиера



по този принципен въпрос е смайващо, защото експертите се бяха постарали да му отворят очите чрез повтарящия се в много работни документи рефрен за значението на Кохезионния фонд. Председателството на ЕС предложи да се запише като решение на Европейския съвет, че "кохезионната политика играе важна роля за повишаването на икономическия растеж, заетостта и конкурентоспособността", което означава от този фонд да се точи и за нуждите на развитите държави в името на техния растеж, конкурентоспособност и борба с безработицата - както и стана. Борисов трябваше да настоява съгласно препоръчаната му позиция, че "кохезионната политика трябва да гарантира ускорена конвергенция на регионите; Тя следва да спомага за намаляване на различията между регионите, подпомагайки предимно слаборазвитите региони", но точно тогава му се гледаше мач.

Намерението за разпределение на парите от бедни към богати е повече от очевидно. Така например в Многогодишната финансова рамка (МФР) към бюджета за развитие са пришити и разходите за многонационалния термоядрен реактор във Франция (ИТЕР) и за сателитна система за глобално еконаблюдение ГМОСС. Само за сведение остана мнението на българските експерти: "Считаме, че включването в МФР на двата големи проекта ИТЕР и ГМООС не трябва да бъде за сметка на средствата за традиционните политики на ЕС (Кохезионна политика и Общата селскостопанска политика) по отношение на най-слабо развитите държави". Супермодерните и суперскъпи ядрени и космически проекти няма да налеят пари в България, но със сигурност ще намалят фондовете, заради които тя бленуваше да влезе в ЕС и да се измъкне от мизерията.

Вместо да получи допълнителна помощ,



държавата е изправена пред риск



да загуби и сегашната, забелязаха дипломати. В индивидуалните оценки на Еврокомисията за всяка страна съгласно Европейския семестър са отправени към България 7 препоръки за избягване на макроикономически дисбаланси през 2012-2013 г. Най-голяма тревога е предизвикала петата препоръка, в която между другото се казва: България трябва "да подобри качеството и независимостта на съдебната система". В отговора, изпратен до Брюксел, се възразява: "По отношение на препоръка 5 смятаме, че препоръката в частта, отправена към съдебната система, е неясна и трудно може да се отчита постигнат резултат. Призоваваме ЕК да конкретизира препоръката и да представи повече аргументи за нейното адресиране... Подчертаваме, че не е ясна причината и връзката за рефериране на тази част от препоръката с макроикономически дисбаланси. Настояваме ЕК да обясни точно към кои дисбаланси се отнася препоръката."

Какво толкова е разтревожило властите? Този месец Еврокомисията ще огласи годишния си доклад по механизма за наблюдение на правосъдието и вътрешния ред в България, който ще оцени доколко страната се е преборила през петте си години членство в ЕС с организираната престъпност и корупцията на високо равнище и доколко е реформирала своята съдебна система. Докладът е важен не само защото от него ще зависи дали държавата ще бъде допусната поне частично (по въздух и вода) до Шенгенската зона без вътрешни граници. Сега се появява нов риск - наблюдението на ЕК за престъпността и върховенството на закона в България да се обвърже не само с шенгенската й перспектива, но и с финансирането й от ЕС. Брюксел сякаш се е уверил, че държавата е непоправима, и е решил да размаха финансовата тояга, както се случи през 2008 г. по времето на тройната коалиция, когато замрази 850 млн. евро от остатъчните предприсъединителни фондове за България.



Експертите са скочили като ужилени



и са предупредили Борисов: "Препоръка 5 е включена в частта по макроикономическите дисбаланси, което не обхваща показателите, по които страната ни е в процедурата, специално по отношение на независимостта на съдебната система. Ако текстът остане в препоръката, има вероятност при отчитане (липса - бел. ред.) на напредък да бъдат предприети към страната ни корективни мерки в рамките на процедурата по макроикономическите дисбаланси, които да доведат до спиране на европейско финансиране". Както се казва, "Добрутро, Борисов, добрутро Цецоу".

Вярно е, че на тройната коалиция наистина й спряха фондовете, сега има голяма опасност това да се случи и при това правителство. Защото вината за какофонията в правосъдието и вътрешния ред е до голяма степен и на тези управляващи - откакто са на власт, нито един същински разбойник от заслужаващите брюкселско внимание не отиде зад решетките. Чиста вода ненапита останаха и корумпираните министри, магистрати, депутати и други висши персони, заради които съществува наблюдение над държавата за корупция на високо равнище.

Ако Ангела Меркел действително държи на доброто си име, може би трябва да се замисли дали да позволява и занапред Борисов да се върти около нея пред фотографите на срещите на високо равнище.
Снимка: фотослужба на Европейския съвет
На последния Европейски съвет Борисов следваше Меркел по петите като бодигард, надявайки се канцлерката да му обърне внимание пред фотоапаратите и той да се покаже пред България и Европа в нейната компания.
Снимка: фотослужба на Европейския съвет
Председателят на ЕС Херман ван Ромпой посрещна учтиво всички участници в Европейския съвет, включително и българския премиер Бойко Борисов, който обаче показа, че не си е направил труда да прочете неговия доклад за срещата.
69
10035
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
69
 Видими 
01 Юли 2012 19:07
но точно тогава му се гледаше мач


Браво Монка!
01 Юли 2012 19:17
Дали й е предложил да й разтрие ушите? Там му е силата..
01 Юли 2012 20:01
Тъй като материалът е доста дълъг и съдържа по-сложна материя, която няма как да бъде разбрана от мсовия герберски поддръжник и амбразурчик, да резюмирам, по примера на Дмитрий Иванов, накратко за какво иде реч.
С присъщата си простотия и самовлюбеност Боко е бил както винаги неподготвен, мълчащ и само чакащ Меркел какво подкрепя за да го подкрепи и той.
Пак не е разбрал накъде отиват нещата и е подкрепил неща, които ще ни струват задълбочаваща се мизерия и застой.
И е предпочел да гледа мача, отколкото да вникне в какви капани, за пореден път (или както и всеки друг път) вкарва страната.
Край на резюмето.
01 Юли 2012 20:30
Отдавна колонката Брюкселски дантелки е обърната в колонка - антиБоко.
В частушки се редуват, пожелания, непроверени съмнения, и сок от задстомашна жлеза
Вярно е, че на тройната коалиция наистина й спряха фондовете, сега има голяма опасност това да се случи и при това правителство. Защото..

кога? през втория мандат ли?
и за независимата съдебна нищо.
Смешки.
01 Юли 2012 20:42
"Борисов дори настъпи неволно Меркел, като се обяви точно срещу онова, което тя поставя като условие за германска подкрепа към силно задлъжнелите държави - да се засили политическата интеграция на Европа чрез отстъпване на национален суверенитет на централизирани органи." - моето уважение към автора, но тук не съм съгласен. Мухобойко е измекярин на ЦРУ, действал е по инструкция, изрекъл е каквото са му наредили и то, както правилно отбелязва авторът, е антиевропейско, не само антигерманско. Рокфелер-Ротшилд успяха да прецакат Германия, претовариха я с чужди дългове и последствията няма да закъснеят. Мухобойко в тази игра е пешка, разбира се.
01 Юли 2012 20:53
Не знам кое е по-лошо - бодигард на Меркел, или подлога на Путин?
01 Юли 2012 21:02
Ами Бочката е уникат - той е и двете...
01 Юли 2012 21:02
Съвместяването, щом питаш
01 Юли 2012 21:05
Firmin
01 Юли 2012 21:21
Така например той не подкрепи въвеждането на данък върху финансовите транзакции, който можеше да бръкне в джоба на финансовите спекуланти, т.е. на най-богатите и най-виновните за кризата.

Да бе! Банките все едно нямаше да прехвърлят новия данък на клиентите.
За банките е по-важно да има единни европейски регулационни механизми, а не нови данъци. С този данък щеше да се увеличи бюджетът на брюкселските чиновници.
На фона на неадекватните мерки за излизане от кризата поведението на Б. Б. е най-малкият проблем. Затягане на коланите, намаляването на държавните разходи и реформи - това трябва да направят закъсалите държави, но както е известно от практиката в повечето случаи се чака ситуацията да се влоши до крайна степен преди да се предприемат необходимите мерки.
01 Юли 2012 21:25
Добре, че тук-таме се намира кой да ни информира какви лайна сере по света нашия бащичка.
01 Юли 2012 21:44
Борисов се лепна за Меркел като бодигард
Че Боката това си го влече - занаят все пак
01 Юли 2012 22:05
Пичуви, ще ме извините но ГРОБ води чисто анти-Европейска политика.

Не достатъчно "Конграчюлейшънс" се чува от там, на опашката сме, а и двата външнополитически приоритета на ГРОБ изядога Як шамар - как да ги хареса един рапон?

Ние с Меркел - това е ПР въздух, и е само за вътрешна консумация от ошашавените.

Реалността уви е малко по различна - шефа на христиените, христиените още амбасадорците - това ни крепи в международен план
01 Юли 2012 22:50
Съвместяването, щом питаш

Ами с хамериканците? С тях к'во пра'йм? 3 в 1?
01 Юли 2012 23:50
n/m
01 Юли 2012 23:51
Отдавна няма значение дали Бг премиерът разбира какво прави. Важното е да прави каквото кажат правилните хора. Това е в сила за всички премиери на БГ, без изключение и без значение, че някои разбират по - добре последстията от постъпките и политиките си от други. Всъщност на ББ му е по-лесно - нито разбира, нито го интересува. Интересуват го властта и парите - и ще прави каквото му кажат.
А ние ще си пишем по форумите.
02 Юли 2012 00:39
винаги с германия , никога против ...радостно е да се наблюдава възраждането на българо-германсkaта дружба. споена с кръвта на героите през две свтовни войни, преминала през униженията на победителите, характерезираща се с безмерна любов между арийците и прабългарите, тази дружба е гарант за вечното добруване и благоденствие на българия. дружба от векове за векове. а на всищкото отгоре и американците са сега в един лагер с германците, така че успехите на строящото се капиталистическо общество сияйно блестят на хоризонта. браво на премиера за политиката му на укрепване на вечната дружба.
02 Юли 2012 01:15
Единствената грешка на г-н Терзиев е, че в неговите репортажи от Европа Рапонът участва като bona fide човешко същество, страдащо от нарцисистично разстройство на личността. .
Нещата си идват на мястото, ако допуснем, че имаме работа с нарцисистчен г9з, страдащ от разстройство.
02 Юли 2012 05:15
Натисни тук
02 Юли 2012 07:49
Това природно недоразумение е представител на българската държава.Радвайте му се и му сърбайте попарата която ви надроби.
02 Юли 2012 07:51
Deitschland Uber Alles!! България, предишните, ленти, магистрали, батак,Балкани, фондове....
не си мъчете толкова главите!Джулай Морниг е имало, има и ще има мнооого преди и след всякакви величия в кавички!! Хайде на море който е в българия! Останалите-ще почакаме малко!
02 Юли 2012 07:51
Извинявам се- България!
02 Юли 2012 08:21
Съдържанието опровергава заглавието.
Странно...
02 Юли 2012 08:27
.радостно е да се наблюдава възраждането на българо-германсkaта дружба. споена с кръвта на героите през две свтовни войни, преминала през униженията на победителите, характерезираща се с безмерна любов между арийците и прабългарите, тази дружба е гарант за вечното добруване и благоденствие на българия.
Ега си добруването и благоденствието. 2 национални катастрофи, загубени огромни територии- Македония, Беломорска Тракия, Западните покрайнини и какво ли не. Нойски и Версайски договори. Тоз по-горе съвсем се е сбъркал.
02 Юли 2012 08:44
Простотията не може да се скрие.
02 Юли 2012 08:54
Българският премиер не разбра за какво е в Брюксел

Хехе. Знаехме си ние какво да чете, белки разбере.
Кога ли най после ще видим някакъв международен анализ тука?
Едва ли не.
02 Юли 2012 08:56
Е - първа дружба - неуспешна, втора дружба - неуспешна, може пък третият опит да е успешен...
02 Юли 2012 09:01
Кога ли най после ще видим някакъв международен анализ тука?

Трай, бе! Анализ на много места можеш да прочетеш. А какво мисли, иска, знае и очаква Боко - само тук. Ясновидение, бля!
02 Юли 2012 09:01
Америка, форумът съвсем е изгубил чувството си за хумор.
02 Юли 2012 09:04
Марксе, Плевналиев ще ходи в Адлерсхоф, чу ли?
02 Юли 2012 09:13
От ВСВ България излезе с придобити територии. Добруджа. Върна си я единствено с помощта на мустакатия перчем. Сега нямаше да има Балчик, Толбухин (Татар Базарджик), Албена, Силистра и Туртукай. Малко ли е!
02 Юли 2012 09:26
Иди си Бокуу, иди си...
02 Юли 2012 09:35
Нека да се опитаме да отгатнем тънката игра на това правителство, както и на предишното:
- по-интензивна политическа интеграция на България в ЕС, в т.ч. и влизане в Шенгенското пространство, е пагубна за икономическите интереси и физическото оцеляване на задкулисните господари на Прехода. Да не забравяме, че точно тези хора бяха най-големите противници на присъединяването ни към ЕС и направиха всичко възможно да торпилират членството ни след това, вкл. и до ден днешен. Ето защо, всички български правителства са отстоявали и ще продължат да отстояват интересите на тази нашенска каста, която де факто управлява страната повече от 20 години насам. Можем да направим извод, че нито това, нито следващото българско правителство ще подкрепят по-нататъшна политическа интеграция на България в ЕС (не че някой ще ги пита и не че зависи нещо от тях), с което страната ни ще изпадне в още по-голяма изолация, вкл. и от Германия. Досегашната ни изолация формално се обясняваше с липсата на напредък в борбата с организираната престъпност и корупцията, но тя се дължеше на обстоятелството, че заедно с Румъния бяхме приети в ЕС под външен натиск, най-вече за да бъдем държани настрани от Великата северна мечка.
- усвояването на европейските фондове е в пряк конфликт с интересите на господстващата у нас икономическа класа. Тези пари са предназначени предимно за дребния и средния бизнес, с цел да го направят по-стабилен и независим. За пет години господстващата класа направи множество зле прикрити опити да сложи ръка и на тези пари, някои от които дори влязоха в съдебните зали. След като се видя, че европейските институции упражняват строг и стриктен контрол, задкулисните господари дадоха знак на правителството да забави и дори да саботира усвояването на евросредства, за да не влизат те в конкуренция със собствените й капитали в страната. Всъщност, това се случи за първи път още при предишното правителство, при замразяването на остатъчните средства от предприсъединителните фондове, което се споменява и в настоящата дописка. Извод: усвояването на евросредства занапред няма да бъде подобрено, а в най-добрия случай ще остане на тези нива. По-вероятно е, усвоените средства да намаляват в абсолютна величина.
02 Юли 2012 10:31
Иди си Бокуу, иди си...

Най-късно на есен.
02 Юли 2012 10:42
Д-р Меркел и д-р Борисов напомнят на лелка от Женския пазар и селски бабаит-кавгаджия. Лоша работа
02 Юли 2012 10:47
Не е важно дали разбира нещо,важно е да внимава какво иска Меркел и да изпълнява.Иначе какво... той не е учил финанси и икономика,или политология или нещо подобно.Тези науки не се преподават в пожарникарския факултет,там се учи за кофпомпи и маркучи.
02 Юли 2012 10:57
това е първата истинска криза в ЕС. Предстои да се преразпределят пари, власт, дори цели икономически отрасли. Ще се променят норми, правила, структури, политики, хора. Цялата политическа конструкция ще бъде реформирана, а не изключвам и изцяло подменена. Предстои дълга борба за надмощие в ЕС и съответно за ресурси в най-общия смисъл. Понеже няма да има танкове, блицкриг, линия Мажино, и т.н. тази война ще се води с ум, лукавост и здрави нерви. И точно в този момент начело на държавата стои човек, дето изобщо не му е ясно какво става извън Калотина, пък и очевадно демонстрира, че не му пука.
02 Юли 2012 11:00
"Тромава некомпетентност", "безгрижие"... едва ли, г-н Терзиев. Де да беше така... но Борисов все повече се разконспирира като подводница, ако и да играе ролята на тъп пожарникар. "Торпилира" е съвсем на място.
02 Юли 2012 11:01
Rakita, извинения, избързах да коментирам. След Вашия коментар няма какво да се добави повече
02 Юли 2012 11:21
Е6,
прекрасна максима пускаш тук вече в няколко поста, на което си има простичка БГ антитеза-"учи we@и, учи we@и, се по очи пада!"
Дали пак няма някакъф таен анекс към максимата - изключения, приложимост, ограничения..., а?
02 Юли 2012 11:33
Безгрижието на премиера по този принципен въпрос е смайващо, защото експертите се бяха постарали да му отворят очите чрез повтарящия се в много работни документи рефрен за значението на Кохезионния фонд. Председателството на ЕС предложи да се запише като решение на Европейския съвет, че "кохезионната политика играе важна роля за повишаването на икономическия растеж, заетостта и конкурентоспособността", което означава от този фонд да се точи и за нуждите на развитите държави в името на техния растеж, конкурентоспособност и борба с безработицата - както и стана. Борисов трябваше да настоява съгласно препоръчаната му позиция, че "кохезионната политика трябва да гарантира ускорена конвергенция на регионите; Тя следва да спомага за намаляване на различията между регионите, подпомагайки предимно слаборазвитите региони", но точно тогава му се гледаше мач.


Ако това, че Борисов е гласувал за това Кохезионният фонд да бъде използван за черпаклийството на "растежа", то премиерът е национален предател.
02 Юли 2012 11:38
Малкия пръдльо-комплексар, с най-фенското министерство, никакви указания ли не му дава? Боцата как свойски попипваше Хаан? Така и около Меркел се върти. В едни други години присъствах на среща между ударници от кърджалийския край и Новгородски химички. Нашият Реза, миньор-многотонник, седеше до една Петровна и в чистосърдечното си желание да общува искаше да надникне в гърлото й за да разбере смисъла на думите, излизащи от там. Международни срещи. Сигурно затова се сещам за старата история.
02 Юли 2012 11:45
Рибка прилипала ни е той - вози се гратис, хапва к`вото изпадне от шефа.

Майтап, майтап, ама има народи, дето ползват прилипалата за ... лов. Вържат и канапчето на деликатно място, па я пуснат. Тя бързо-бързо си намира за кого да се прилепи. Стане ли това, само дърпай и ... лови! Едрата риба!
02 Юли 2012 11:53
Пенчо, младенов отговаря образно казано за "направление НАТО-САЩ", а с ЕС се занимава лично (!!!) бойко. тази тенденция е от 15 г. редуват се външни министри про-европа и про-сащ. Михайлова и Калфин бяха отговорни за отношенията с ЕС, а Паси и Младенов със САЩ. При Михайлова имаше силен премиер и той координираше изобщо външната политика, при Паси си имаше европейска министърка Кунева и тя се занимаваше с ЕС, при Калфин направление САЩ беше занемарено, сега пък е занемарено откъм експертиза и политическа грамотност европейското направление.
02 Юли 2012 12:02
при Калфин направление САЩ беше занемарено,

не мисля

калфин амбасадата по скоро го държеше за семейните ценности - той си знае по каква причина.
пример: изтеглихме ли се от афганистан, изтеглихме ли се от ирак, как реагира Бг на събитията в грузия?

калфин, както и последниоте МВнРта практически води силно проамериканска политика, която на изборите им струва поне 100.000 гласа.

нека не забравяме че всичкото железен комунист в момента е зад Бойко - основна причина "предателството" на БСП. Ако БСП играеше за европа и срещу САЩ 2005-2009 - щяха да си запазят поне половината от комунезките гласове.
Щяха да са играли срещу злия шейтан и за родину за матушку и като резултат - щяха да изгладят приятно по косъма носталгичните пенсионери болшевики, които днес прегръщат новия бащица.
02 Юли 2012 12:18
Чипе, кумуняците-носталгици които толкова ти бъркат в здравето се преселват в един по-добър свят със скорост стотици на ден. А министер Тотю има план да изпълнява и вероятно ще го преизпълни с типично врачанско престараване. Та те замолвам да не разклащаш вехтите кокали на хората твърде много.
02 Юли 2012 12:19
с болшевиките бойко флиртуваше първите 7-8 месеца от мандата си, като създаваше впечатление за здрава ръка и за търсене на справедливост от лошите. напомняше им малко 1944-1947 г. след шистовия газ и особено след провала на белене ги загуби безвъзвратно (от немай къде пак ще гласуват за бесепе). в България болшевизма=маниакална русофилия.
02 Юли 2012 12:24
носталгичните пенсионери болшевики, които днес прегръщат новия бащица.
Че той за Матушка ли играе? Определено не, особено напоследък. Може и да му се иска, но твърдо не му дават.
02 Юли 2012 12:27
Ама то наистина - глей го нашичкия на снимката как е фанат бе!
Зад гърба и, леко встрани /готовност за реагиране, внимателно наднича какво става.../ в свои води е ...за малко щях да напиша "човека"!
02 Юли 2012 12:27
Че той за Матушка ли играе? Определено не, особено напоследък.


Да бе, да!
Вальо Златев с коравата правешка кратуна нема нищо общо с Матушка Само гдето сеньоража отива право при Батюшка!
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД