:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,772,607
Активни 698
Страници 29,074
За един ден 1,302,066
Клуб "Червено с черни точици"

Тежък артилерийски обстрел с клъстърен ефект

"Труд": Има ли интерес от страна на бизнеса?

Елица Панайотова, директор на "София Тех Парк": Да, но всички се притесняват паркът да не се превърне в проект за недвижими имоти.

Т: Как ще се избегне това?

ЕП: Всеки един парк, където и да е по света, печели от наем на офиси и лаборатории, от таксите, които се плащат за мениджмънт и услуги. Тези приходи се инвестират обратно в проекта. Но същността е друга. Трябва да имаме взаимодействие между най-иновативните хора и компании и тези, които вече са утвърдени и имат достъп до пазари и до финансиране, както и между науката, образованието и бизнеса. Това е клъстърният ефект. Крайната цел е стимулиране на процеса на иновации и създаване на нови продукти.

Ще има стартиращи фирми, които идват, за да получат подкрепа - финансиране, достъп до лаборатории, до хора и компании с опит и контакти, както и до административни услуги. Ще има представители на научните и изследователските среди. Компаниите, които вече са се установили на пазара и не присъстват с офиси в парка, ще могат да участват в организираните семинари, конференции, обучения или да наемат помещения за временно ползване - по проект, за научно изследване, лаборатории.

***

БНТ: Виждате ли какво се случва - пациенти бият лекари, лекари се случва да издевателстват над пациентите? Какво става?

Десислава Атанасова, министър на здравеопазването: Да ви кажа, аз си го обяснявам с първите седем години, защото не е нормално такова отношение. Каквато и правна уредба да даде законодателят или изпълнителната власт, не би могло отношението лекар - пациент, ако то е негативно, да бъде компенсирано чрез закони или чрез наредби. Напротив, хората трябва да имат доверие на техните лекари. Лекарите от своя страна да се отнасят към хората с необходимото внимание. И мисля, че това би могло да бъде единственият регулатор.

977
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД