Насила хубост не става, рекъл народът. Но кой да го чуе, хеле пък на мъгливия, високомерен и садистичен Албион. "Омъжват насила българки в Англия", разписва "Новинар" брачните свидетелства на 1-ва стр. "Монитор" също подхваща от 1-ва стр. темата за особеностите на семейния живот на емигрантите във Велика Британия: "BG проститутки насила булки в Англия".
"Жриците били омъжвани против волята им в Англия за граждани на трети страни и след това били заробени окончателно", пояснява второто издание. Така третостранните граждани се сдобивали едновременно с привилегиите да пътуват свободно из Европата и да са женени за български разпоретини.
"Брюксел плаща на 100 000 наши", включва се многозначително "Стандарт". Такава била бройката на безработните българи, които догодина щели да ядат хляб по европрограмите за заетост. Не е ясно дали в това число влизат лондонските ни труженички и ръкоположените от тях български зетьове, които по всички правила би следвало да се подредят на хранилката на ЕС.
Чрез "Преса" завиваме към друга темата: "Не купувайте вносно зеле, не става за кисело", съветва вестникът. Особено брюкселското - за нищо не става, от прелитащия да го знаете. За една каца ще заминат 2-3 хиляди зелки жив зян. "Купувайте българско зеле, македонското е твърдо като камък и не става за кисело, казва бай Малин от Петърч", цитиран е експерт. То, ако питаш македонците, и петърчкото зеле е македонско, защото няма начин още Буцефал да не е хрупал от него за повече издръжливост по пътя към Мала Азия.
Все пак съществува нещо само наше, което засега дори Македония не може да си присвои: "Сливо-кайсия излиза на пазара" ("Преса"). Кръстоската е плод на 25-годишни научни разработки на Института по овощарство в Пловдив и има "странен, но приятен" вкус. Освен това вече му е осигурен мащабен експорт: "Към сливо-кайсията проявяват интерес от САЩ, където вече се продават крушо-ябълки."
|
|