:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,691,347
Активни 930
Страници 2,277
За един ден 1,302,066

ХТМУ работи по 220 научни проекта за над 1.1 млн. лв.

Снимка: МИХАЕЛА КАТЕРИНСКА
Проф. Фрерих Кайл и проф. Лотар Мьорл (вдясно).
Над 220 проекта на обща стойност близо 1.140 млн. лв. се изпълняват от м.г. в Химикотехнологичния и металургичен университет. През 2013 г. университетът е заделил от собствения си бюджет 162 431 лв. Поредното доказателство за качеството на научната продукция e наградата за млад учен, която министерството на образованието присъди на гл. ас. Николай Георгиев от ХТМУ.

Очаква се тази година да приключат работата си 7 научни колектива, които работят по международни програми. Данните съобщиха вчера от Химикотехнологичния и металургичен университет, който отбелязва 60-годишнината от създаването си.

Кулминацията на тържествата е тази седмица с награждаването на проф. Лотар Мьорл от университета в Магдебург и проф. Фрерих Кайл от университета в Хамбург, тържествен концерт в Софийската опера на 6 юни и юбилеен бал на 7 юни в парк-хотел "Москва". Президентът Росен Плевнелиев награди двамата дългогодишни преподаватели в ХТМУ с ордени "Св.св. Кирил и Методий" II степен за особените им заслуги към немскоезичното обучение в ХТМУ.

За последните 20 години 300 студенти от немскоезичните специалности са преминали различни програми за обмен в университета в Магдебург, с който провеждат съвместно обучение. Нивото на образованието по химично инженерство е на почти същото ниво като в Германия, а през последните години се подобрява, е оценката на проф. Мьорл. Според него голяма роля за качеството на образованието има финансирането, тъй като за добри резултати е нужно качествено оборудване, а то струва скъпо. Ето защо висшето учебно заведение търси помощ от Германия и българските студенти да се обучават в немски лаборатории, посочи преподавателят от университета в Магдебург. Проф. Мьорл допълни, че освен финансирането, за качественото образование допринася и високото ниво на преподавателите.
1588
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД