Уж ни набеждават за троянски кон на Русия в ЕС (вж. "Наблюдател"), а "Кашляме като магарета през лятото". "Стандарт" очаква "бум на магарешка кашлица" след 3-4 месеца - предупредил шефът на епидемиолозите. Нещата са поставени на научна основа. Също там: "В Правец - Университет за кметове". Съмнява ли се някой, че Правец може да произвежда администратори, след като от него е произлязъл и най-дълговечният ни държавен глава след Освобождението?
Струва си да се живее в България, и особено на някои места. "24 часа": "Бургас и Търново - първи в "Най-добрия град за живеене". Да се чуди човек защо толкоз народ се бута в София. Ето защо: Тя спечели две награди в същия конкурс (организиран от вестника): "Най-добър град за културен живот" и "Най-добър град за бизнес". Излиза, че 1/3 от българите ходят на опера и въртят фирми. Хем знаем, че кризата отказа българите от всякакъв бизнес, впоследствие се засили употребата на некултурен език.
Парадоксите не свършват. "Безработицата расте, заетостта - също", уверява "Труд". Чудото на пазара на труда се случило през 2013, защото според статистиката "българите в трудоспособна възраст намаляват по-бързо от броя на работещите". Въпросът е къде отиват. Всеки знае какво искал да прави Левски след Освобождението - да помага на други народи.
Има обаче и патриоти, които остават в родината, защото им е хубаво. Положителният пример идва отвисоко ("Преса"): "Плевнелиев с 8 пъти повече коли от Желев". Ето защо един успял бизнесмен отказва да се изнесе по разни райски офшорки - защото никъде няма да си напазарува толкова леки коли, колкото може да му даде нашата държава (32 - по една за всеки ден в месеца, плюс една в резерв, ако слънцето изгрее два пъти).
А разгънем ли и "Монитор", как да не запеем с пълно магарешко гърло: "Мила Родино, ти си земен рай!" Ако щете вярвайте: "Режат рушвета на чиновника". Те ти и живот в Едем.
|
|