Турската полиция арестува протестиращи
работници във фабрика в Истанбул, писа в. "Хюриет". Най-малко 91 служители в американски завод за опаковане са били задържани, след като окупирали сградите с искане за по-високи възнаграждения. Някои от тях са били откарани в истанбулска болница с наранявания. Малка група протестиращи се качили на покрива на завода в отговор на действията на полицията. Около 600 работници в завода на компанията Greif стачкуват от февруари т.г., като настояват за по-добри условия на труд и по-високи заплати.
Въоръжен сърбин с гранотомет
влезе в сградата на Бърза помощ в столицата Белград и поиска да бъде прегледан, писа местният в. "Билд". 54-годишният мъж е заплашил персонала с гранатомета, но двама техници успели да го успокоят и го убедили да остави оръжието. Полицията пристигнала бързо и нападателят е бил задържан. Според местните медии мъжът се разхождал из Белград с гранатомета, но никой не го спрял, нито пък се обадил на органите на реда.
Русия е отказала да предостави на САЩ
допълнителна информация за Тамерлан Царнаев, който е смятан за извършител на атентата по време на Бостънския маратон през април м.г., разкрива в. "Ню Йорк таймс", като се позовава на американски правителствен доклад. През 2011 г. руските власти казали на ФБР, че Царнаев "е последовател на радикален ислям и е силно вярващ", както и че се е "променил драстично след 2010 г., докато се подготвял да напусне САЩ, за да се присъедини към незаконно формирование". След първоначалното разследване на ФБР руснаците отхвърлили няколкото искания за допълнителна информация за Царнаев. Тогава американските власти го смятали за по-опасен за Русия, отколкото за САЩ. Според в. "Лос Анджелис таймс" Тамерлан Царнаев е искал да смени името си няколко месеца преди нападението от април 2013 г. В началото на м.г. той подал заявление за смяна на името, като новото му име съвпадало с това на един от лидерите на дагестанските екстремисти, ликвидиран в Русия през 2009 г. Царнаев мотивирал желанието си с политически причини.
|
|