Активни 341
Страници 18,309

НАКРАТКО

Китаецът

Ю Яни изненадващо спечели шахматния турнир в Доха (Кат, $110 000), след като в последния IX кръг победи с белите фигури лидера Владимир Крамник (Рус) и събра 7,5 т. Със своите 7 т. руснакът остана едва трети, изпреварен по допълнителни показатели от Аниш Гири (Хол). Българските участници Иван Чепаринов (5,5 т.) и Антоанета Стефанова (4,5 т.) заеха 33-то и 80-о място сред общо 154 състезатели в крайното класиране, след като за финал победиха съответно Роберт Ованесян (Арм) и Гийермо Васкес (Пар).

Най-полезен

стана Матей Казийски с 11 т. за "Енерджи Ти Ай Диатек" (Тренто) при домакинската победа на италианския волейболен тим срещу "Макаби" (Тел Авив) с 3:0 (16, 12, 20) гейма в първи мач от 1/8-финалите за Купата на CEV. Реваншът в столицата на Израел е на 17 декември.

Българската

спортна двойка Елисавета Макарова/Лери Кенчадзе зае предпоследното 8-о място в кратката програма на турнира по фигурно пързаляне "Голдън Спин" в Загреб (Хър). За изпълнението си нашите получиха оценка от 36,26 т. (19,06 за технически елементи, 18,20 за компоненти и 1,0 наказание), начело излезе руският дует Кристина Астахова/Алексей Рогонов с 56,58 т. Волната програма беше късно снощи.

3-кратната

олимпийска шампионка Даря Домрачова (Блрс) спечели индивидуалния старт на 15 км за жени от състезанията за Световната купа по биатлон в Йостерсунд (Шв). Тя пропусна две мишени в стрелбата, но със силно ски бягане финишира с най-доброто време - 46:43,6 мин., въпреки че в последната обиколка дори падна. Втора е носителката на Кристалния глобус Кайса Макарайнен (Фин, +27,9 сек., 2 гр.), а трета - Валя Семеренко (Укр, +38,1 сек., 0 гр.). От българките най-добре се представи Емилия Йорданова, която зае 52-ро място след 3 грешки и изоставане от 7:21,9 мин.