Активни 89
Страници 15,398

НАКРАТКО

Загуба във втория ден

допусна Даниел Иванов-Аоияма на пролетния турнир по сумо в Осака (Яп). Българският 3-ти маегашира отстъпи пред секиваке Терунофуджи, който използва техниката "oшидаши" и избута нашия от дохиото. Така Аояима вече е с баланс 1-1 и днес ще се бори с 5-и маегашира Тойоношима (1-1).

Втората ракета на България

в женския тенис Сесил Каратанчева трябваше да се изправи срещу Чагла Буюкакчай (Тур) в I кръг от квалификациите на силния турнир в Индиън Уелс (САЩ). Първата в историята среща между двете бе насрочена за късно снощи българско време, а победителката от него ще спори в следващия кръг със спечелилата мача Полин Пармантие (Фр) - Шуко Аояма (Яп).

Нов рекорд постави

четвъртият мач от двубоя за купа "Дейвис" между Аржентина и Бразилия. В неделя Леонардо Майер надигра Жоао Соуза със 7:6 (4), 7:6 (5), 5:7, 5:7, 15:13 след 6,43 ч. игра, което превърна срещата в най-дългата като продължителност и втората най-дълга като брой изиграни геймове в историята на неофициалното световно отборно първенство за мъже.