:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,717,388
Активни 831
Страници 2,291
За един ден 1,302,066

СКАНДАЛ

Кошлуков недоволства, че законът влиза в пленарна зала в петък
Снимка: Велислав Николов
Против съм един толкова важен закон да бъде гледан "от снощи за днеска", възмути се Емил Кошлуков от НДСВ. Той се появи преди началото на пресконференцията, обявена от шефката на медийната комисия Милотинова, Диляна Грозданова от НДСВ и депутатите от ДПС Емел Етем и Кемал Еюп.

Кошлуков недоволстваше, че медийният закон не е бил обсъден предварително от депутатите на управляващата партия и е включен в дневния ред на парламента часове след като е внесен в деловодството на НС, като преди това не е бил гледан в медийната комисия.

Още днес проектът ще бъде обсъден на комисия, а в петък трябва да влезе в пленарна зала.

Всичко се свежда до параграф 6 от преходните разпоредби, обяви Борислав Цеков от НДСВ. Този текст регламентира смяната на шефовете на БНТ и БНР. "Дълбоко се съмнявам, че една телевизионна говорителка (Милотинова - б. р.) разбира повече от медийно право, отколкото други колеги", рече Борислав Цеков.

Милотинова отвърна, че 3 месеца текат дебатите по проекта, а "Емил приема закона много лично".

"Почвам да се съмнявам, че някой има причина да бави приемането на закона", рече и Диляна Грозданова. В новия проект не е залегнала идеята на Емил Кошлуков да се създаде специален външен орган, който да контролира финансите на двете обществени медии. Сметната палата и ДФК са достатъчни като надзорни органи и не можем да правим нови, обясни Милотинова.

Шефката на медийната комисия обясни припрените действия около законопроекта с факта, че в края на февруари 30-40 радиостанции могат да замлъкнат, тъй като им изтичат лицензите или са в процес на висящи производства.

Милотинова призова Комисията за регулиране на съобщенията да не спира станциите, ако новият медиен закон не влезе в сила до края на февруари.
532
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД