:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,704,955
Активни 395
Страници 15,885
За един ден 1,302,066

Борисов откри слабото място на Еврокомисията

Съдебна реформа не може да има, защото Брюксел вече не изглежда страшен
Светослав Терзиев
Еврокомисията си намери майстора. От осем години пише критични доклади за България и се готви през януари да й прати нов, но този път получи авансов отговор: "Сбъркали сте адреса". Премиерът Бойко Борисов заяви на последния Европейски съвет в края на миналата седмица, че очаква Брюксел да прати свои експерти в българския съд и прокуратурата, щом знае как се прави съдебна реформа.

Изявлението му бе нечувано дръзко: "(На) всеки, който не се справя, му се налага помощ. Бихме искали да ни помогнат сега в съдебната реформа със свои пратеници да наблюдават всяка стъпка, която правим, и да сме сигурни, че тя е в правилна посока. Това не е обидно за държавата." Борисов обяви, че идеята му дошла на ум в последния момент, но в действителност е съзрявала поне от месец.

На правителственото заседание на 27 ноември той заяви: "Аз отказвам да участвам в тази тема. И питам: ние като правителство или като коалиция, когато говорим за съдебната система и за реформа в нея, ние не се ли намесваме в нея? Излиза, че това е много грубо вмешателство. Не искам, не желая, на тема съдебна система не желая никой да ми казва "Добър ден". Не желая, толкоз!" Тирадата бе отправена не толкова към вътрешните му опоненти, колкото към Еврокомисията: "Защо има доклад до правителството? Питайте защо е докладът до правителството за мониторинг? Ето този въпрос искам да го зададете официално на Европейската комисия. Доклада да си го напишат до съдебната система, до Висш съдебен съвет, до прокурор, до съдии, имаме ВКС и те да решават какво да правят с този мониторинг. Ние нямаме роля вече там. Край."

Посланикът ни в Брюксел Димитър Цанчев, който му служи често като преводач, сигурно сериозно се бе потил да преведе думите му на дипломатически език, защото смисълът им е:



"Спукано гърнето!"



Борисов иска да излезе от играта с Брюксел, защото вече не му харесва. В последния си доклад от януари 2015 г. Еврокомисията му даде бонус, но го предупреди, че след година може да си го вземе. В заключението на документа написа: "Настоящото правителство направи важна стъпка, като прие стратегия за съдебна реформа с впечатляващо ниво на прецизност... Като следваща фаза би следвало да се покаже, че реформата е истински политически приоритет, като се реализира напредък по вече установените рамки, постигне се консенсус и се установят конкретни действия с конкретни етапи, а след това се гарантира изпълнението им... За тази цел ще бъдат необходими по-нататъшна промяна на политическата култура и действително чувство, че тези въпроси са на челно място в дневния ред." Намекът, че няма да е културно от негова страна да си прави оглушки, бе особено прозрачен в съчетание с финалния извод: "Факт е обаче, че броят на окончателните съдебни решения за корупция на високо равнище и по дела, свързани с организираната престъпност, е много малък." Казано иначе, Брюксел предупреди, че ще оценява България по броя на големите престъпници, вкарани в затвора.

Такива обаче не се виждат и затова месец преди новия доклад Борисов превантивно заяви, че няма да отговаря повече каквото и да го питат по темата. Изправен пред невъзможния въпрос кого предпочита - приятелите си в България или приятелите си в Брюксел -



той избра третото: да се сниши



Много интересен обаче е отбранителният му стил, който би трябвало да повали критиците му в ЕС, като използва собствената им засилка. Те го натискат да отчете "резултати" (осъдени), но го предупреждават да не се меси на съда. По логиката на Брюксел, която се основава на продължителни впечатления от българската действителност, съдът не дава очакваните резултати, защото изпълнителната власт се намесва, като покровителства големите престъпници. По логиката на Борисов обаче излиза, че го съветват да натиска съда, за да угоди на Брюксел чрез присъди срещу корумпирани политици и престъпни босове, но в същото време да гарантира независимост на съдебната система. Е, как да стане това? Нека Брюксел се намеси и след това да обясни, че не се е месил!

Както е важно кой как чете евангелието, така е важно и кой как чете докладите на Еврокомисията. Всъщност те не са адресирани официално до българското правителство, защото още в заглавието им пише, че са доклади "До Европейския парламент и Съвета", т.е. до две европейски институции. Но и Борисов не лъже, защото при подготовката им ЕК поддържа интензивен диалог с правителството и чрез писма, а накрая и чрез чернова на доклада иска мнението му, преди да оформи окончателния си текст. Защо Брюксел не ограничи кореспонденцията си само до съдебните институции в България?, атакува остро българският премиер. Много просто - защото Европейският съюз не е федерация, а е междуправителствена организация на 28 държави. По тази причина кореспонденцията на най-високо равнище върви между правителствата.

Правосъдието и вътрешният ред е нехармонизирана област и за сближаването на съдебните системи, срещу което се съпротивляват много държави, са необходими значителни законодателни промени. Тук Брюксел разчита на ролята на правителствата, защото имат право на законодателна инициатива. Доколкото мониторингът над България (и Румъния) е извънреден механизъм, който не важи за други държави, Еврокомисията може да изпробва колко е ефикасен. Когато критикува националните власти, че не дават "резултати", фактически признава, че и механизмът не работи според очакванията.

Обяснението е прозрачно: изпълнителната власт в България прие тактика на



несъпротивление на "злото",



като се съгласи да прави всякакви законодателни промени - от конституцията през цели кодекси, та до отделни закони, давайки си сметка, че оттам нататък не носи отговорност за решенията на съда, който трябва да ги прилага. Затова в момента България е от държавите с излъскано до европейски блясък законодателство, но без да е променила нищо важно в съдебната си практика. Знаменитото извинение на полицая Борисов "Ние ги хващаме - те ги пускат" прерасна в премиерското: "Дали сме им закони, но не съдят". Измивайки си ръцете пред Брюксел, той му отправя хитра покана да упражнява занапред натиск пряко върху съдебните институции в България, но да внимава да не създаде впечатление, че погазва тяхната независимост. Което си е: С твоите камъни - по твойта глава.

За разлика от други години Еврокомисията вече има



по-малък набор от инструменти за принуда,



защото не може да продължи да примамва Борисов с лелеяната от него Шенгенска зона, която загуби актуалност. Членуващите в нея държави сами се отказват от общото пространство без вътрешни граници и се ограждат с бодлива тел заради имигрантската вълна. Така вместо България да отиде при тях, те заприличаха на нея, защото си върнаха националния граничен контрол.

Нашият премиер знае, че освен поредното "бла-бла" задаващият се доклад няма да произведе друг ефект, който да смути спокойствието му. Много е различно времето в сравнение с 2008 г., когато, за да покаже решителност, Еврокомисията замрази фондовете за България. Сега тя се ръководи от политически приятел на Борисов (Жан-Клод Юнкер), който не пропуска да го разцелува публично или да му прати писмо със сърчице, а за фондовете отговаря преданата Кристалина Георгиева.

След серия от вътрешни скандали службата за борба с корупцията ОЛАФ смири стръвния си подход и едва ли скоро ще посмее да изкара наяве афера от мащаба на "Николов-Стойков", която впрочем бавно, но уверено върви към щастлива развръзка за двамата. Освен това, както показа преди две години тайният запис на разговора между Борисов, бившия му земеделски министър Мирослав Найденов и бившия градски прокурор Николай Кокинов, принципът на премиера е да работи предпазливо с европейските фондове, докато за българските финанси се чувства с развързани ръце ("Т'ва ти е проблем, щото са европейски пари"). В края на краищата никой в Брюксел не се разстрои, че през КТБ бяха завлечени 4 млрд. лв. български пари, нито че България се устреми към дълговия водовъртеж. За еврократите е важно, че отчетените нередности с еврофондовете са сведени до пренебрежим процент.

Задаващият се доклад ще бъде пореден срам за безсилието на Брюксел. Ако Еврокомисията желае да свърши работа, не би трябвало в решителните моменти да се свива, както направи с официалното си дистанциране от своя анонимен източник, подсказал на България чрез "Медиапул" да укроти амбициите на главния прокурор за разпореждане в съдебната система. Щом вместо смелост Брюксел внушава нерешителност на малцината сочещи проблемите в съда и прокуратурата, най-добре е да се откаже от механизма за контрол, защото занапред само ще го позори.







-----------------------

ДОКЛАД НА КОМИСИЯТА ДО ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И СЪВЕТА относно напредъка на България по механизма за сътрудничество и проверка



Механизмът за сътрудничество и проверка е създаден с цел наблюдение на тенденциите в по-дългосрочен план, а не толкова да се установи положението в определен момент. Въпреки това настоящият доклад цели да вземе предвид

перспективите, които даде правителството, поело управлението през ноември 2014 г., и да установи някои ключови ориентири, които могат да осветлят напредъка на тези политики в бъдеще. По този начин комисията се надява, че настоящият доклад ще спомогне за изграждането на нов консенсус, за да се ускорят реформите в България.

Налице са също така признаци, че предстоящият анализ на съществуващите мерки за противодействие на корупцията ще бъде полезен при обсъждането на бъдещата стратегия.





Карикатура: Христо Комарницки
------------
Снимка: ЕПА/БГНЕС
При такива топли чувства на председателя на ЕК Жан-Клод Юнкер няма причини Бойко Борисов да се притеснява как ще го оцени Брюксел за провалената съдебна реформа.
33
9526
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
33
 Видими 
20 Декември 2015 19:01
Жалко , ако отпадне CVM механизъма. Що народ хълцаше и примираше около него, хляб си вадеха. Като Юлския пленум беше,чакат докладите с нетърпение.
А когато искаш да бастисаш конкурентен сектор от българския бизнес, поръчваш си пасквил през някое НПО до съответното брюкселско DG, някой посланик с гнили ябълки по ТВ - готов си.
Ходи жали с адвокати.Колко искаш.
Светльо да не поглежда към политиката ? Чини ми се - изкушава се.
20 Декември 2015 19:56
На коя партия листата най-радушно би приела г-на Терзиева ? Леберал ли или консерва той - не разумявам от писанията му!
20 Декември 2015 20:04
Светльо да не поглежда към политиката ? Чини ми се - изкушава се.

И то отдавна:
Политическият коментатор от в. "Сега" Светослав Терзиев е бил агент и секретен сътрудник на 6-то и 1-во управление на ДС. Вербуван е през 1981 година и няма данни кога е снет от действащ оперативен отчет. Сътрудничил е под псевдонимите Филип, Каменчев (Камен)

Съгласно Закона за достъп и разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия, сички СМИ са длъжни да уведомяват за агентурното минало на своите журналисти...
20 Декември 2015 20:08
Съгласно Закона за достъп и разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия, сички СМИ са длъжни да уведомяват за агентурното минало на своите журналисти..


А съгласно правилата на форума, когато цитираш си длъжен да посочваш източниците си - нещо, КОЕТО ТИ НЕ СИ НАПРАВИЛ

П. П. Да не говорим, че дори не знаеш името на закона
20 Декември 2015 20:14
Хе, нема скрито-покрито:
Р Е Ш Е Н И Е № 105/ 09.12.2009 г., публикувано от Комдос
20 Декември 2015 20:16
Ай ся и да публикуваш решението на комисията, без собствени интерпретации

Естествено, в името на справедливостта очаквам от твоя страна при появата на автор, бил той и към днешна дата навикано демократичен - редовно да ни осветляваш с решенията на тази комисия. Става ли?
20 Декември 2015 20:25
А, немаш грижи:
Доклад на НРС по чл. 16, ал. 2, т. 2 рег. № RB102101-001-04/12-2333/ 01.12.2009 г.
Три имена Светослав Стефанов Терзиев
Дата на раждане 26.12.1954 г.
Място на раждане гр. София
Вербувал го служител о. р. Владимир Динев на 06.02.1981 г., регистриран на 16.02.1981 г.; регистриран в ПГУ на 17.10.1988 г.
Ръководил го служител о. р. Владимир Динев; о. р. Красимир Миладинов; о. р. Ангел Димитров
Структури, в които е осъществявано сътрудничеството ДС, управление VI-I-I, управление VI-IХ-I, управление VI-I-V; ПГУ
Качеството, в което е осъществявано сътрудничеството-секретен сътрудник агент; секретен сътрудник
Псевдоними Филип; Каменчев (Камен)
Документи, въз основа на които е установена принадлежността към органите по чл. 1 Документи от ръководили го щатни служители; рег. бланка; рег. дневник – 2 бр.; картони – обр. 1 – 2 бр., обр. 3, обр. 4 – 2 бр. и обр. 6; писмо вх. № 1029/ 27.02.1990 г. за унищожаване личното и работното дело на аг. "Филип"; дело Ф1, а.е. 7395; доклад на НРС рег. № RB102101-001-04/12-2333/ 01.12.2009 г.
Снемане от действащия оперативен отчет
Публична длъжност или публична дейност Политически коментатор от 01.06.2005 г.




20 Декември 2015 20:29
щурчо 20 Декември 2015 20:04 Ама за тва, че затапваш тоз път разговорката от първи постинг относно помислите на списовавшия - няма да ти простят. Що народ ще извие на умряло! Надници, активност, разсейване по тъча, мазно лъготене ... -кофти... То и китайците имаха една поговорка за този, който те хвали - приятел ли ти е или враг, с какви помисли го прави, накъде те отпраща... Разтваряй чадъра!
20 Декември 2015 20:30
Щурчо, а що не публикуваш данните от твоето досие от V- отдел?
20 Декември 2015 20:40
Ами, анджек, де. Щом е бил СС на ПГУ - значи става за политика, бизнес. В разузнаването тъпанари с рядко изключение допускат.
Само някой квотен зет или син на големец. Напоследък имаше и мода от адвокатски колегии да назначават . Един такъв от ефрейтор- заслужил демократ , стана коджа генерал .
Плюс това , от водещия го ОР бай Ангел Димитров сигурно е научил нещо по Балканска линия , че и в териториялния отдел опит е натрупал.
Светльо, хич не се ослушвай . Давай.
20 Декември 2015 20:42

Адмирации за Терзиев.
Действително Борисов играе своя провинциален театър и си мисли, че може да прекара европейската комисия. Проблемът не е в това. Просто трябва интелектуално да се надмогнат амбициите на Брюксел, а нашият цървул отчайващо няма капацитет за такива усилия.
20 Декември 2015 20:44
Щурецът не е бил заптие! Сигурен съм.
За заптиета по времето на др.Т. Живков се вербоваха умни и интелегентни хора. Такива които можеха да решават проблеми свързани със сигурността на държавата. Ето що съм сигурен за Щурчо.
А за Светослав . То си личи класата.
20 Декември 2015 20:45
Сибилата , ако обещае да не ме пусне в зимника , може и за цвърцящи нещо човек да изнамери .
Туй- България , не е голяма държава , ей. Алеко така казваше.
А Цвъки май казваше , че всички сме братовчеди или роднини .
20 Декември 2015 20:52
Фор-умници мили,
Някой да се върне в дописката, че кучето падна на лютив пипер в следата ...
Да доживеем до Великден - тогава и по-ясно ще ни просветне ...
20 Декември 2015 21:03
Началници не защитавам никога. Да защитавам премиера не би ми хрумнало никога. Въпреки това ми се струва, че наистина искат от него невъзможното.
Съдебната дейност е най-сложната, скъпа и застрашена от непоправими грешки държавна дейност, а съдебната система у нас, както съм писал многократно, е обезкървявана поне пет пъти: през 1992 г. - с освобождаването на адвокатурата, през 1997 г. - със създаването на апелативните съдилища, през 1998 г. - с частния нотариат, по-късно и частното съдебно изпълнение, през 2006 г. - със създаването на административните съдилища. Този постоянен процес, наред с лошото възпитание и образование, доведоха до това, че само в отделни случаи най-сложната процедура се изпълнява търпеливо, упорито и компетентно.
20 Декември 2015 21:16
щурчо
20 Дек 2015 20:25
Мнения: 15,625
От: Bulgaria
Скрий: Име,IP


Не искам да се отклонявам от темата, но все пак няма да е лошо да се запознаеш с правилата на форума и по специално с т. 2 и т. 13 - щото ти по темата нищо не си написал.
20 Декември 2015 21:29
Асол 20 Декември 2015 21:16


Толкова си се зомбирала в провокации, че чак не се усещаш, че и ти нямаш нито един пост по темата. Само провокации и въпроси към Щурчо. А Щурчо вежливо ти отговаря. Впрочем на мен ми беше интересно да науча генезиса на автора, отдавна го подозирах, а сега вече няма толкова да гнева на **** писанията му ... ще го чета с разбиране след като се изясниха нещата.
20 Декември 2015 22:07
Изключително елементатно и първосигнално реагираха 2-3 ника на написаното от Св.Терзиев. Когато определен индивид няма качествени аргументи срещу дадена теза, се преминава към вариант 2, а именно: сестра му е к****. бил е разузнавач (ченге), много пие и т.н. Тук ще вметна, че считам сътрудниците на разузнаването и преди и сега за най-големи патриоти, за разлика от мижитурките, които ги оплюват! Терзиев ясно го е написал: ЕК е книжен тигър за нашия ПМ и реалната полза от множеството мониторингови доклади клони към нула. А и какво може да кажем в наше оправдание, когато избрахме прононсирана бивша (дали) мутра като ББ да е начело на държавата?
20 Декември 2015 22:26


Lando

Туй- България , не е голяма държава , ей. Алеко така казваше.
А Цвъки май казваше , че всички сме братовчеди или роднини .






Не беше Цвъки, бат`Ваньо беше! Цвъци казА че сме съученици.
20 Декември 2015 23:40
Брилянтна статия. Моля ви не спирайте да отваряте очите на тази пропаднала държава и този отчаян народ. За съжаление всичко вече е решено. Ние сме свършени. Потенциала ни беше отдавна унищожен. Във всякакъв смисъл. Но един ден ще има отмъщение и те това го знаят.
20 Декември 2015 23:41
Щурчо:
Политическият коментатор от в. "Сега" Светослав Терзиев е бил агент и секретен сътрудник на 6-то и 1-во управление на ДС.
``

Е, и? Голям праз.
Знайш ли колко не им дреме на хората за тия ваш`те плювки по ДС и разузнаването, направо сте смешни с тях.

Ако пък го казваш с възхищение и като похвала- браво, така и трябва. Имало държава, имало и сигурност- такава, каквато държавата е решила.

за автора, за статията
21 Декември 2015 06:54
За автора - само едно - за годините си изглежда много добре.
За статията - рядко съм срещал през последните месеци подобен анализ, както за ЕС, така и за родната политика.
Жалко, че по правило на такива анализи не обръщат внимание, нито засегнатите, нито четящата публика.

Чакам с интерес да се обади и другият форумен душманин на автора - св. Манрико.
21 Декември 2015 07:59
Коментар от САЩ.
Господа, Дами, време е да се замислим. Хипотетично, дори Герб да има над 180 депутати, те отново няма да приемат закони ,които наистина да реформират съдебната система .Борисовата пропаганда и при това положение ще шикалкави, ще лъже и протака с години, както до сега. Какъв е извода: не конституцията е пречка за съдебната система , а КОЙ .Кой в същност е кой ? Кой е народа, кой е ГЕРБ- партия на илитерата, партия на неграмотните хора и слабо развитите, а тези хора в нашата Родина съставляват повече от 90 %. Ето защо 2 милиона души избягаха от БГ-то.Избягаха трудолюбимите хора, способните.Разсъждавайте.
21 Декември 2015 09:54
Хайде разберете се - хем изпълнителната власт нямала право да се меси в работите на съдебната (както и на другите), хем Борисов виновен, че няма реформи в съдебната! Това важи и за правителствата досега. Доколкото разбирам единственият начин е чрез законодателната (НС) власт - подходящи закони така, че да се постигне целта.
21 Декември 2015 11:10
Дядо Илия, опитай пак:

По логиката на Брюксел, която се основава на продължителни впечатления от българската действителност, съдът не дава очакваните резултати, защото изпълнителната власт се намесва, като покровителства големите престъпници. По логиката на Борисов обаче излиза, че го съветват да натиска съда, за да угоди на Брюксел чрез присъди срещу корумпирани политици и престъпни босове, но в същото време да гарантира независимост на съдебната система.


Ама четене с разбиране
21 Декември 2015 12:14
Много чукчи, много нещо...
21 Декември 2015 13:20

По-добре ченге, отколкото мутра, и всеки от тях по-добре от учител по физкултура.

Иначе, по същество, това че Бочко се бил издървил на Комисията - просто сега Му се е паднало да се прави на мъшшш.

Нужен им е във връзка с истинските им проблеми, и предполагам, че отново ще има брутално погалване с думите "Ах, ти, лошо момче!"
21 Декември 2015 13:37
Езиковият безпорядък създава известен комфорт на управляващите у нас.Те често си позволяват да критикуват( понякога с основание) решения,които самите те са гласували в Брюксел или Страсбург.Тези пинизи минават две десетилетия,в които медиите позволяват на политици от ляво и дясно да си правят скечове,в които се преструват,че се отвращават от това,което те харесват:грешките в Брюксел истината в София.На това му се вика двоен географски език.
21 Декември 2015 13:40
"Дуален език"
21 Декември 2015 18:14
Ето защо 2 милиона души избягаха от БГ-то.Избягаха трудолюбимите хора, способните.Разсъждавайте.

Ами върнете се бе! Само ний ли ще се борим с Герберастията? Не става само с въздушни удари, трябва и пехота, тук на място!
21 Декември 2015 18:38
Борисов откри слабото място на Еврокомисията
Нищо не е открил Борисов.
1. Тезата на автора, че изявлението му за наблюдатели по съдебната реформа от ЕС е нечувано дръзка няма общо с действителността. Както вече многократно писаха други хора, това е идея, залегнала още в стратегията на Хр. Иванов, а след това и на РБ. Така че, освен себе си, трябва да се четат и другите.
2. Твърдението, че ББ иска да излезе от играта с Брюксел и е избрал да се сниши, противоречи на следващото - че замеря Брюксел с неговите камъни (Ха, елате вие упражнявайте натиск, пък не оставяйте впечатление, че погазвате независимостта на съдебната система.) И нищо интересно няма в отбранителния му стил - той стил няма и това е очевидно отдавна. Човекът със стил в мислене и поведение нито се врътка непрекъснато, нито се гърчи в противоречиви изказвания.
3. ББ може и да се топи от погалванията на различни "папи", но от снимката с Юнкер изглежда жалък като двойкаджия. И няма как да не е наясно, че сервилното му поведение с придърпване, прегръдки и целувки с политически лидери в ЕС, се преценява адекватно от тях.
А ако не - значи е още по-жалък, щото там не са прости та да се разберат с него.
Значи, не му приписвайте качества, които просто няма. ББ е загазил яко и цялостното му поведение от както излязоха скандалните разкрития на "каките" за нерегламентирано "опраскване" в Съдебната система, показва, че е в състояние на невротичен страх. Затова хем пъди Хр. Иванов, хем призовава новия министър да работи с него. Изказванията на трима посланици на страни от ЕС са достатъчно ясен сигнал, че заблудени по въпроса - кой не иска съдебна реформа - няма.
Проблемът е ние като общество дали искаме и до кога ще търпим. А ... прегръдките и целувките в Брюксел... са до време и накрая ... на снимки.
21 Декември 2015 19:36
Станчев, Димитър! Амбасадорино, чакам с нетърпение мемоарите ти " My years with Brussels, или за "оргазмите" мои 'га беших на Бока наш личний переводчик"!
25 Декември 2015 16:34
Не разбрах - др.Терзиев не одобрява Борисов, но не и одобрява Еврокомисията. Да не би Путин ... ?

МСП е срамен и безмислен. Не, не харесвам Борисов, нито правораздавателната ни система.Обаче корупция има във всяка една държава в ЕС и няма такъв механизъм.
Някой да ми напомни канцлера Шрьодер осъден ли беше за Северен поток ? Или малтийският комисар Дали ? Или факта, че бюджета на ЕС не се заверява, или се заверява с резерви помръдна нещо ? Сградата на европарламента ?
Нашите доморасли крадци са като юноши в сравнение с еврокрадците !

А тезата на Борисов е вярна (поне външно) - как така независима съдебна система, независим парламент, а изпълнителната власт ще реформира ?
Нима евробюрократите искат да ми кажат, че в техните държави така се случва ?
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД