:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,681,457
Активни 752
Страници 24,022
За един ден 1,302,066
Всички от Близкия изток без Израел са против конфликт

Необвързаните се редят на опашка, за да зоват за мирен изход на иракската криза

Призив за продължаване на оръжейните инспекции
Снимка: Ройтерс
Докато Съединените щати и Великобритания обмислят резолюция, разрешаваща военни действия срещу режима на Саддам Хюсеин, съседни на Ирак държави призоваха вчера от трибуната на световната организация да бъде предотвратен конфликт в Близкия изток и се обявиха за продължаване на оръжейните инспекции, предаде Ройтерс.

На започналото във вторник и продължило и вчера открито заседание в Съвета за сигурност, посветено на иракската криза, за изказване се записаха около 70 представители на страни от Движението на необвързаните, в което членуват 115 държави.

Нито един от 15-те членове на Съвета за сигурност, сред които е и България, не се е записал в списъка на ораторите.

Заседанието бе инициирано от председателстващата движението Южна Африка с цел да се чуе гласът на страните, които не са сред 15-те членки на Съвета за сигурност.

Южна Африка призова света да се застъпи за продължаване на оръжейните инспекции в Ирак, а после да мисли за война. "Да се прибягва до война, без да са напълно изчерпани всички други възможности, е признание за провал от страна на Съвета за сигурност", заяви постоянният представител на Южна Африка в ООН Думисани Кумало. Той бе подкрепен от Иран, Куба, Алжир и други.

Постоянният представител на Ирак Мохамед Алдури обвини САЩ и Великобритания, че използват оръжията за масово унищожение като претекст да нападнат Ирак. Той призова присъстващите да се вслушат в гласа на милионите, които протестираха срещу войната в края на седмицата, и подчерта, че ако бъде нападнат, Ирак ще се бие.

По време на изказванията Австралия и Япония подкрепиха позицията на САЩ за военна намеса. Тази позиция бе частично подкрепена от Перу и Аржентина.

Десетки други страни, сред които Бразилия, Нова Зеландия, Украйна, Беларус, Гърция, Индия, Куба, подкрепиха предложението на Франция инспекциите да продължат.

Всички страни от Близкия изток с изключение на Израел призоваха да се работи за предотвратяване на война срещу Ирак.

Кувейт, който бе нападнат от Ирак през 1990 г., обаче упрекна Ирак заради противопоставянето му на исканията на Съвета за сигурност да се разоръжи.
1
605
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
20 Февруари 2003 20:00
ГЛУПОСТИ.ТИЯ СА СQСТО БQЛГАРСКИТЕ ПРОСЯЦИ В АВСТРИЯ .ПАК СТЕ ГЛАСУВАТ КАКТО ИМ КАХЕ 4И4О С НО НЕКА ИМ ПОДХВQРЛЕ НЕСТО.

Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД