:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,656,036
Активни 378
Страници 26,446
За един ден 1,302,066

Лавров: Москва прекрати старите си отношения със Запада

Възнамеряваме да увеличим броя на българските студенти в Русия, каза руският дипломат №1
СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Руският външен министър Сергей Лавров заяви на пресконференцията си вчера в Москва, че не се водят никакви преговори за връщането на Крим, тъй като той е част от територията на Руската Федерация в "пълното съответствие с волята на народа на полуострова".
Русия изключва да има същите отношения със Запада както преди, заяви вчера руският външен министър Сергей Лавров по време на годишната си пресконференция, цитиран от агенциите. "Нашите западни партньори понякога казват, че повече няма да имат бизнес както винаги с нас и аз съм убеден, че това вече е така", каза Лавров. "Вече няма да ни се натрапват договорености, които са в полза най-вече или на Евросъюза, или на САЩ, при което ние бяхме убеждавани, че това не е в ущърб на нашите интереси. Тази история завърши", категоричен бе руският дипломат №1. Той отбеляза необходимостта от "ненамеса във вътрешните работи един на друг и уважение на принципните интереси на всяка страна". "В същото време западните страни продължават да извличат едностранни изгоди и дори да ни наказват за самостоятелната ни външна политика", допълни Лавров и отбеляза, че Москва ще отчита това. "Европа се нуждае от руски газ, украинският транзит не е надежден и в това се убеждавате ежедневно", заяви руският министър. Според него необходимостта от директен достъп на руски газ до ЕС е реалност, която се споделя от всички. "Европа води опасна линия на поведение спрямо Русия, особено заради укрепването на границите на НАТО", смята Лавров. "Ние имаме интерес от един силен и обединен ЕС, но решенията му трябва да бъдат основани на баланса на интересите на страните членки", допълни той.

Русия никога не е инициирала намаляване на търговско-икономическите отношения с България, заяви руският външен министър. Той даде за пример "Бургас - Александруполис", "Южен поток", и АЕЦ Белене. "Южен поток", както призна и премиерът Бойко Борисов, не устройваше Евросъюза, заяви Лавров и допълни, че отделни страни - членки на ЕС, все по-често се оплакват, че ЕК взима решения, без да се съобразява с тях. Въпреки това той заяви, че Русия и България "са тясно свързани с историята и културата". "Обидно е, когато някои политици в името на своите краткосрочни цели са готови да унищожат всичко и да жертват своите стремежи, което е продиктувано отвън", каза той. "Възнамеряваме да увеличим броя на българските студенти, които искат да учат в Русия, в това число на пазарна основа", заяви Лавров, добавяйки, че руското образование се радва на добра репутация в света.

Русия бе водещ играч в много от важните световни събития м.г., отбеляза руският дипломат №1, споменавайки ударите в Сирия, преговорите между правителството в Дамаск и опозицията, както и ядреното споразумение с Иран. Лавров отбеляза, че руската намеса е променила ситуацията в Сирия. Президентът на страната Башар Асад не е искал политическо убежище от Русия и никой не е предлагал нищо подобно, подчерта той. Русия в момента е надеждно защитена от присъствието на терористичната "Ислямска държава" (ИД) на нейна територия, заяви руският дипломат.

СБЛЪСЪК

Руските въздушни удари в Сирия обърнаха хода на гражданската война в страната, заяви руският външен министър Сергей Лавров. Без сирийските кюрди преговорите за Сирия не могат да доведат до окончателно политическо решение за страната, убеден е Лавров, който припомни, че малцинството представлява 15% от населението. "Турция е твърдо против участието на сирийската кюрдска опозиция в преговорите за политическо решение на конфликта в Сирия" заяви вчера турският премиер Ахмет Давутоглу (на снимката). Той визира участието на сирийската кюрдска Партия на демократичното обединение (ПДО), която Анкара счита за свързан със забранената Кюрдска работническа партия (ПКК). Преговорите между режима на Башар Асад и опозиционните групировки в Сирия, под егидата на ООН и с участието на други международни сили, трябва да започнат тази седмица в Женева.
86
11935
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
86
 Видими 
26 Януари 2016 19:40
Кратко и ясно.
26 Януари 2016 19:41
А Давутоглу какво прави тука?
26 Януари 2016 19:47
Чете човек статия за изявления на Лавров, а насреща му се облещва шейтанът Давутоглу.
Що така, бе, дами и господа?
Какъв нишан ни давате, значи?
26 Януари 2016 19:50
Тов. Лавров

Строг, но справедлив! Европа се наигра като марионетка. Дано да й уври главата. Но, щетата е сторена.
26 Януари 2016 20:01
http://tsitaty.com/quotes-pictures/tsitaty-%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%BC-%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%8C-%D0%B1%D0%B0%D0%B1%D0%B5-%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%8C-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BA%D1%83-%D0%BD%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%8C-%D0%BF%D1%91%D1%82%D1%80-i-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%B9-115490.jpg
26 Януари 2016 20:05
"Възнамеряваме да увеличим броя на българските студенти в Русия, каза руският дипломат №1"

Приветствам!
Дойде им акъла в главата.
Нека да отидат децата ни да учат и да поживеят там и ако им хареса, да станат русофили.
А не както до сега, някакви пенсии със спомени от едно време в Москва, да се надяват, че младите ще им се вържат на приказките, колко е велика Русия.
На първо време да отпускат по няколко хиляди стипендии годишно.
26 Януари 2016 20:07
Давутоглу какво прави тука?

намек, че са един дол дренки с Путин
26 Януари 2016 20:22
Възнамеряваме да увеличим броя на българските студенти в Русия, каза руският дипломат №1

Най доброто място за подготовка на ядрени специалисти.
26 Януари 2016 20:24
Харесва ми завръщането на руското самочувствие за изключителност !

Все пак някой трябва да уравновесява американското такова !

ЕС и САЩ треперят от ИД а тов. Лавров директно казва, че " Русия е защитена".

Тов. Лавров каза още, че Русия е "навряла ИД в пещери и дупки" и затова тя не е заплаха за Русия !

26 Януари 2016 20:31
"Възнамеряваме да увеличим броя на българските студенти, които искат да учат в Русия, в това число на пазарна основа"

Сигурен съм, че кандидат-студентите за ЮЗЮ и библиотекарския ще потекат като пълноводна река към МГИМО. Но не съм убеден, че ще е на пазарна основа.
26 Януари 2016 20:32
Кто жизнью бит, тот большего добьется.
Пуд соли съевший выше ценит мед.
Кто слезы лил, тот искренней смеется.
Кто умирал, тот знает, что живет!

Как часто, в жизни ошибаясь, теряем тех, кем дорожим.
Чужим понравиться стараясь, порой от ближнего бежим.
Возносим тех, кто нас не стоит, а самых верных предаем.
Кто нас так любит, обижаем, и сами извинений ждем.

Омар Хайям
26 Януари 2016 20:32
За руската наука и култура
26 Януари 2016 20:43
Совершенно очевидно, что Будапештский меморандум был Россией растоптан. Нелёгкая всё-таки работа у Лаврова: регулярно позориться на весь мир, отрицая очевидное. Захватив Крым, вводя свои войска в Донбасс, Россия нарушила "существующие границы Украины" и посягнула на её суверенитет, применила силу "против территориальной целостности и политической независимости Украины". А газпромовские войны, начавшиеся, кстати, задолго до событий 2013-14 гг. - это разве не попытки "экономического принуждения, направленного на то, чтобы подчинить своим собственным интересам осуществление Украиной прав, присущих ее суверенитету, и таким образом обеспечить себе преимущества любого рода"? Похоже, Лавров учится врать у своего работодателя: Путин, как известно, на голубом глазу отрицал и факт вторжения российских войск в Крым, и факт их действий в Донбассе...
26 Януари 2016 20:46
Раша започва очевадно да проява нервност по въпроса със санкциите. Кремльовското празнословие започна с: Не ни пука, санкциите ни правят по силни! Последно се набляга на: Ну погоди! Поне от два месеца, ежедневно някой високопоставен кремълски чиновник размахва пръстче и ни заплашва: Ще видите какво ще ви се случи!
Това е чиста проба страх! Вижда се края на бензиностанцията. ЕС и САЩ не само трябва да продължат със санкциите, но и да ги засилят.
Строг визов режим и екстрадиция за всички граждани на хаганата!!!
26 Януари 2016 20:55
Курсът на рублата спрямо еврото и рейтинго на Батюшката веке драматично се сближават. Веке са 1 къмто 92 рубли. Опять иде 17-та годин...
26 Януари 2016 20:55
Трудно ще е на българчетата да учат в Русия . Там се иска друга нагласа. За разлика , например, от Амстердам, където не си учуден, че БГ студенти спят в каюти на понтоните по каналите, за да им излезе по-евтино, или нареждат хлебчета, сервитьори, транжират месо, складажии , препродават авточасти и подобни "учебни програми " , а се водят студенти , в Москва река и Москва това не можеш да си позволиш. Или да заемеш място на някой таджик, киргиз . Щото ФМС там реже яко.
Трудно ще успеят в елитния Енергетически институт- стъпало за ул. Наметкина 16 или поделенията .
Подбора на студенти -чужденци е свиреп. То затова и тов.Лавров казва - и "пазарно", покрай цедката .
26 Януари 2016 21:06
То това добре, ама що построихте Северен Поток тогава като България ви е по-скъпа от ЕС?
26 Януари 2016 21:09
Путинский режим ответил открытой, прямой крупномасштабной агрессией: 24-25 августа 2014 года по крайней мере 20 000 военнослужащих РФ (под видом "отпускников" ворвались в Донбасс. Но за 10-12 дней это наступление "утонуло в крови": по крайней мере половина "отпускников" вышла из строя. Едва возрожденные украинские войска прекрасно показали свои возможности! Соглашение "Минск-1" (5 сентября) подвело первые итоги великой борьбы.
А после "Минска-1" героическая оборона донецкого аэропорта (сентябрь 2014 — январь 2015 года) и отчаянное сопротивление украинских бойцов на Дебальцевской Дуге (январь — февраль 2015 года) продемонстрировали стремительный рост военного потенциала Украины. Подписание соглашения "Минск-2" (12 февраля 2015) подвело итоги целого года борьбы (март 2014 — февраль 2015 года). Это соглашение отлично показало окончательное крушение планов Путина и Ко расчленить Украину и создать так называемую Новороссию. И это несмотря на смерть тысяч и тысяч "военнослужащих-отпускников" армии РФ и бандитов-"волонтеров" со всей России в боях в Донбассе. И это несмотря на огромные затраты Кремля на эти кошмарные проекты (по некоторым данным, до $30 млрд)! Боевой потенциал Украинской армии и оборонная промышленность Украины (Укроборонпром) неуклонно росли в течение оставшихся месяцев 2015 года; и Кремль был не в состоянии остановить этот процесс. Все эти позитивные перемены в 2014-2015 гг. произошли, несмотря на оккупацию Крыма и Восточного Донбасса и огромные потери населения и экономики.
Естественно, все это стало возможным, поскольку народ Украины объединила любовь к свободе и лютая ненависть к путинской клике. Это не пустые слова! Сверх того Украина стала моделью сопротивления для своих западных и южных соседей.
26 Януари 2016 21:12
То това добре, ама що построихте Северен Поток тогава като България ви е по-скъпа от ЕС?
С този въпрос май си объркал адресата.
26 Януари 2016 21:20
Трудно ще е на българчетата да учат в Русия .


Редица специалности не се признават!
Учил съм в СССР и мога да кажа, че е мит качественото им образование. Изкарах следдипломна специализация там....това беше нещо като втора магистратура. Всичко беше......свободная любовь, водка и вокально-инструментальный ансамбль "Жуки"!!!!
26 Януари 2016 21:21
"То това добре, ама що построихте Северен Поток тогава като България ви е по-скъпа от ЕС?"
Питай танте Меркел......
26 Януари 2016 21:27
"Учил съм в СССР и мога да кажа, че е мит качественото им образование."
Хубаво, че си призна , та поне да изръчкам на кея в Поморие или на ГКПП- то в Малко Търново един конкурент по-малко , преди да си ме изпреварил с "Мамо, мамо , я ги виж !"
Че аман от завършили в Савецкия съюз- днес видни евроатлантици и пазарници .
А утре - първи евразийци. Ръка не можем да хванем.
26 Януари 2016 21:30

Уилт 26 Януари 2016 20:05

Are You talking to me?
26 Януари 2016 21:30

То това добре, ама що построихте Северен Поток тогава като България ви е по-скъпа от ЕС?

С този въпрос май си объркал адресата.

Хубуу де,ама що залитнаха така да обичат и Турция,за кратко?
26 Януари 2016 21:36
Че аман от завършили в Савецкия съюз- днес видни евроатлантици и пазарници .
А утре - първи евразийци. Ръка не можем да хванем.

От сорта на Луканов и Станишев, може би.
А виж тези като бай Тодар, Мако, Нако и Дако, дето са учили у Царство България как са сполучили...
26 Януари 2016 21:37
Щурчо си изработи кокалчето.
Бау-бау
Гав-гав
26 Януари 2016 21:41
onzitam
Ами да си учил. Дори и да е имало езикова бариера, изборът си е бил твой.
26 Януари 2016 22:00
На българската младеж днес пътищата в най реномираните училища на запад са отворени и едвали ще се намерят умни такива да учат в руски коптори.
Вероятно само такива дето искат да станат алкохолици или доброволни сътрудници на КГБ!
26 Януари 2016 22:10
Штурча, пиши само с един ник бе, сестро, разноглед станах да ти събирам мислата от няколко ника.
26 Януари 2016 22:12
Не,бе , евразийци искат да станат.
Я как минджевци от масковски и АОНСУ възпитаници - станаха евроатлантици изведнъж.
Палачинката се обръща - що да не ползват челния опит ?
26 Януари 2016 22:15
Няколкото руски възпитаника май имат нещо против, българчета да учат в Русия!
Защо бе?
26 Януари 2016 22:21
НИЩО НЕ ДЪЛЖИМ НА СЪВРЕМЕННА РУСИЯ

Илиян Василев


Имал съм многократно възможност да изложа тази позиция на своите руски колеги, но изглежда някои чуват само това което искат. Затова още веднъж и бавно, за да се запомни:

Съвременните поколения българи не дължат НИЩО на съвременните поколения руснаци.

В този смисъл не дължим нищо на господин Лавров, нито цент.

Той и днешните руски политици нямат наследствени права върху признателността на българите, защото не са направили нищо днес за това да ги смятаме за опора и приятели. Или ако са направили това е било с знак минус – справка много милиардните дългове по енергийните ни проекти и нищожните обеми на износа ни към Русия. Ако говорим за отношенията между нашите два народа ще бъде добре господин Лавров да види колко българи са посетили Русия, колко учат и колко работят там. Истината е, че има тотален разрив в свързаността на нашите два народа и вината не е в българите.

На практика българският бизнес престана изобщо да разчита на руския пазар и то не защото няма какво да изнесе, напротив. Изнасяме и то много за далеч по-конкурентни пазари, но политиците в Русия си мислят, че могат да управляват ръчно интереса на българските бизнесмени, да отварят и затварят вратата пред българския износ на стоки и услуги, когато си поискат и в зависимост от това дали едно или друго действие на българското правителство им харесва или не.

България не само не дължи нищо, а обратно Русия, като наследник на Съветския съюз дължи много за стореното след Втората световна война. За насилственото налагане на чужд за страната строй, който ни извади от Европа и цивилизацията за повече от 50 години и унищожи икономическия, научен и политически елит на нацията. Само инерцията и отсъствието на рефлекс за защита на интереси спрямо Русия не са накарали българските правителства да представят сметка на Москва за нанесените щети. Така както направиха други страни излезли от бившия „соцлагер“ – акцентът е на думата лагер.

За огромния негативен отпечатък на „съветското присъствие“ е достатъчно да споменем, че наследството и текущата му сянка, спират всеки опит за полет в развитието ни. Местният отпечатък на руския олигархичен модел у нас – схемата „Кой?“ е най-голямата пречка пред развитието ни и единствената причина за нейното оцеляване са хранителните канали и свързаност с Русия.


Историческата сметка за уреждане от наши дни е при всички случаи по-актуална от далечните години на руско-турската война. Добре е господин Лавров да балансира историческите си претенции с по-актуалния прочит на съвременните руско-български отношения. Ако не знае, да пита – в Москва има още честни политици и дипломати
какво е СМЕРШ и каква е истината за „освобождението“ след Втората световна война.

У нас паметниците на руските войни, които са паднали или воювали в руско-турската война, се поддържат много по-добре от начина, по който това става в самата Русия. Там паметта за тях просто изчезва, потисната от много други войни с претенции да бъдат освободителни, водени на различни фронтове. Само в България могат да се видят паметници и улици на Скобелев, Гурко, Дондуков. Така, че не ние, а руските политици могат да се поучат от това как се тачи памет.

Господин Лавров може да бъде уверен, че колкото повече натяква и изисква „признателност на сила“ толкова повече нараства желанието на българските граждани да балансират свръхпризнателността към руските генерали с възстановяване на по-здравословни исторически пропорции и признателност към личностите – темели в националната ни история. Именно признателността към тях бе дълги години потискана като второстепенна потребност, само и само за да въздигат в култ руски и съветски генерали и политици. Достатъчно е да видите колко и кои от централните улици в София и в големите български градове са посветени на руски политици и военни, и колко на българските царе, светии, генерали, политици и интелектуалци. Да попита защо отношението на съвременните българи към руските и съветски паметници е силно различно?

Възстановяването на историческите баланси е необратим процес и се страхувам, че господин Лавров тепърва има да получава нелицеприятни новини от все по-непризнателна България към съветска Русия, без разбира се да забравяме руските войници воювали, както за свободата на България, така и против нея.

Съвременните ни исторически „баланси“ са изключително негативни за България поради неоимперската политика на Владимир Путин, която превърна дори „братска“ Украйна във вечен враг. Погледнете – на територията на бившия СССР не остана страна, която да храни истински и неподплатени с материални интереси симпатии към политиката на Кремъл.

Трудни дни очакват Русия, моите руски приятели и познати, защото им предстои да платят за удоволствието да преживеят последните дни от управлението на господин Лавров и господин Путин. Ако не друго, можеше като първи руски дипломат, господин Лавров, да прояви уважение към суверенното право на България да взема своите решения в сферата на сигурността и развитието. Кой и кога е казал, че те винаги трябва да бъдат производни или съобразени с това, което мисли поредния чиновник на върха в Москва?

Мога да го уверя, че хората у нас, за които руският външен министър пише, че обичат Русия повече от страната си ще стават все по-малко. Те са устойчиви маргинали. И най-важното послание към ръководителя на руската дипломаци – тези български политици нямат никакъв шанс днес или в бъдеще да управляват България и да променят траекторията и на развитие. Добре е в Москва да свикват с тази мисъл.

Губят почва под краката си, затова стават по-нервни. Жалко, дори в дипломацията вече няма стандарти.

http://vek21press.com/index.php/2016/01/26/russia-putin-lavrov/


Илиян Василев, както винаги, безупречен и хирургически точен!
26 Януари 2016 22:38
Хмм, след срива на петрола и Казахстан уйде у киречо, барабар с целио Евразийски съюз...
26 Януари 2016 22:39
Абе докога ще поствате мръсните си чаршафи да затъквате нормалния диалог?!
Колко години ще ти трябват, Котарак, да се научиш да кажеш едно-две изречения и да пуснеш линк към така ценния материал?
Що за малоумие!
26 Януари 2016 22:41
Няколкото руски възпитаника май имат нещо против, българчета да учат в Русия!
Защо бе?

Къде го видя това, бе, челеби?
Миражи, халюцинации невям?
26 Януари 2016 22:45
Абе тоз Илиян Василев няма ли си необятната аудитория на прокопиевите парцали, че се налага разни агитпропчици да ни навират простотиите му и на нас, няколкото пенции с бастуни и без зъби, събрали се в червения комунистически форум на СЕГА?
Мъка, мъка прокопиева... Да им организират рубрика "Платени внисания".
26 Януари 2016 22:48
С този въпрос май си объркал адресата.


Този въпрос важи повече за ЕС, така е. Но заради меда дето капе от устата на Лавров, ми се струва, че и той трябва да отговори на този въпрос. Като спряха ЮП, можеха да не се съгласяват на СП щом България им е такъв изконен съюзник. Можеха да настояват само и единствено на ЮП без да дават шанс на Меркел. Истината е, че и двете страни ни мачкат. България няма приятели, има съседи по съдба и това трябва да е ясно на всеки от нас.
26 Януари 2016 22:50
Масква е много изостанала. Веке не става и за суровинен придатък на Запада...
26 Януари 2016 22:53
oнзитам не е руски възпитаник. Бил е там за да учи, но по собствените му думи там не било учене, а други неща.
А пък дори и да си учил там, това въобще не те прави руски възпитаник.
26 Януари 2016 22:55
"На хипотетичен референдум за външно-политическото бъдеще на страната 63% биха гласували "ЗА“ запазване ориентацията към ЕС и НАТО срещу 33% - "ЗА“ преориентация към Русия и евразийския съюз около нея. Нагласите остават практически без промяна в сравнение с април миналата година. Проевропейската ориентация и подкрепа за политиката на ЕС преобладава във всички образователни и възрастови групи. Единствените, сред които желанието за външно-политически съюз около Русия доминира, са симпатизантите на БСП, АБВ и Атака. И в трите електората по около 35%-38% са за участие в ЕС срещу 59%-62% за съюз с Русия. Крайните русофили се радикализират За една година промяна в мнението и числеността на тези групи не е настъпила. Новото е в радикализацията на т.нар. „крайни политически русофили“ (около 6%-8%), които безпрекословно подкрепят политиката на Русия, до степен, че са склонни да й отдадат приоритет пред националните интереси."

Лошото е, че така наречените 6-8% "крайни политически русофили" са най-кресливите и от 70 години управляват България, като на тях дължим, да сме най-вярната задунайска губерния и водеща роля - беднякът на Европа!
26 Януари 2016 22:57
А пък дори и да си учил там, това въобще не те прави руски възпитаник.

За да си руски възпитаник, трябва да си пребивавал във възпитателно училище тип "Макаренко". Иначе-не.
26 Януари 2016 23:02
Тов. Лавров -

Сега се чудя да запиша ли още едно висше или да?! Готов съм и за кариера около Урал.
26 Януари 2016 23:11
на нас, няколкото пенции с бастуни и без зъби, събрали се в червения комунистически форум на СЕГА?

Нормално, след разривът между Овергаз и Газпром, редиците да оредяват...
27 Януари 2016 00:27
Нормално е шурец, прикрит комунист да цитира руско езични писаници (пропаганда). То за това е учило горкото, а сега на дърти години изкарва за някой и друга филийка с массссс
27 Януари 2016 00:32

НИЩО НЕ ДЪЛЖИМ НА СЪВРЕМЕННА РУСИЯ

***
Някои на цъвременна Русия нищо не дължали. На коя дължат, не смеят да продумат. Е как, като всичко дължите на кухите си лейки. А на туркие, котьо какво дължите?
27 Януари 2016 00:42
Някои на цъвременна Русия нищо не дължали.

A моля-моля, на цъвременна Русия дължим едно голямо ресто.
27 Януари 2016 00:44
Котенце, това че цитираш един продал се на запад българин, кара ли те да се чувстваш по-умен и ХинтИлигентен?

от 50 години и унищожи икономическия, научен и политически елит на нацията.


Не че нещо ама този цитат е доста неверен. Или може би защитаваш скрито политическата система в България преди 1944-та?
Хайде да погледнем следното.

Съпоставка на икономиките на България 1944 и 1989.
Брой учебни заведения 1944 и 1989.

политически елит: не съм учил основи на бкп, ама някак си това ми звучи извадено от подобен "уебник"
27 Януари 2016 00:47
икономиките на България 1944 и 1989

Винаги съм бил убеден, че без 9 септември 1944, слънцето нямаше да изгрява.
27 Януари 2016 00:56
Може да си ги запазите за лично ползване убежденията ви, драги. Не това беше смисъла на коментара, но щом ви влече девети нека бъде вашата воля.
27 Януари 2016 00:59
Съпоставка на икономиките на България 1944 и 1989.

Пък ако си представите, какви чудеса щеше да има без 9 семптември! Току-виж и някаква нормална икономика бяхме развили за 45 години...
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД