:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,677,327
Активни 799
Страници 19,892
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

Съветът за електронни медии

избра Мария Стоянова за шеф на регулатора на мястото на Георги Лозанов. Стоянова беше временен председател на съвета от края на февруари, след като Лозанов подаде оставка в знак на протест срещу регистрацията на ПИК ТВ. Новият шеф на СЕМ е номинация на Бетина Жотева - доскорошен говорител на външното министерство, и на София Владимирова, член на съвета от квотата на ГЕРБ. Против кандидатурата й гласува единствено бившият депутат от БСП Иво Атанасов. Стоянова е журналист по професия, автор е на 7 документални филма по външнополитически теми.



Депутати от ГЕРБ и РБ

готвят пореден ремонт на Закона за банковата несъстоятелност заради КТБ. Петър Славов (РБ), Мартин Димитров (РБ) и Методи Андреев (ГЕРБ) искат да задължат синдиците да публикуват сключваните от тях доклади и договори в оригинал, а не само преведени на български език. Мотивът им е, че публикуваният миналата седмица превод на български език на доклада по международното разследване за КТБ е пълен с грешки, а оригиналът не е свободно достъпен. Депутатите внасят отново и текст, който задължава постоянния синдик да публикува задачите, заради които е наета американската разследваща компания "Аликс Партнърс". Така искат да разберат дали синдиците са поискали компанията да разкрие евентуално участие на висши длъжностни лица в източването на банката.



Евродепутатът Сергей Станишев

имал угризения за избирането на Делян Пеевски за шеф на ДАНС на 14 юни 2013 г. "Аз съм сигурен, че много хора искрено излязоха да протестират през лятото на 2013 г., защото се почувстваха предадени. Към тези хора изпитвам уважение и на тях дължа извинение. Най-голямата ми политическа грешка бе, че тогава, през 2013 г., допуснах по този начин да провокираме хората, че не успях да убедя политическия ни партньор ДПС, който искаше да има позиция в сферата на сигурността след два атентата срещу политическия им лидер Ахмед Доган, да преосмисли исканията си и че подобно решение ще взриви обществените нагласи, кабинета и всичко, за което сме се борили" - каза той пред списание "Биограф".

645
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД