:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,666,893
Активни 698
Страници 9,458
За един ден 1,302,066

Шефът на ЕК ще затопля отношенията с Русия

Жан-Клод Юнкер ще се срещне с Владимир Путин на икономически форум в Санкт Петербург през юни
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Руският президент Владимир Путин посрещна в Кремъл през септември 2012 г. Жан-Клод Юнкер, който по това време беше председател на Еврогрупата и министър-председател на Люксембург.
Председателят на ЕК Жан-Клод Юнкер се съгласи да посети Русия през юни и да участва в икономически форум, предадоха информационните агенции, като цитираха говорителка на евроинституцията. Юнкер е бил поканен на Международния икономически форум в Санкт Петербург, който ще се проведе между 16 и 18 юни. Той ще бъде първият лидер на евроинституция на визита в Русия, след като Брюксел реши да въведе санкции на Москва през март 2014 г. заради руските действия в Украйна и анексирането на Крим. Анализатори определят решението като опит за затопляне на отношенията между Брюксел и Москва, които са обтегнати заради Украйна. От ЕК подчертаха, че няма връзка между посещението на Жан-Клод Юнкер в Русия и въведените наказателни мерки. Санкциите могат да бъдат отменени само при спазване на Минските споразумения, но може да бъдат и засилени, ако руската страна предприеме действия, които налагат това, обявиха от Брюксел. Няколко държави, членки от ЕС, се обявиха за смекчаване на санкциите от юли.

Руският президент Владимир Путин и председателят на ЕК Жан-Клод Юнкер вероятно ще се срещнат в кулоарите на Международния икономически форум в Санкт Петербург, заяви пред журналисти прессекретарят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от ТАСС. "Представяте ли си ситуация, в която Юнкер присъства на форума, и няма отделна среща с президента?", риторично попита той репортерите, присъстващи на пресконференцията. Песков подчерта, че Кремъл не е обзет от "излишен оптимизъм" от евентуална среща между лидерите на Русия и на ЕС. Той заяви още, че съществуващите "реторика на санкции" и "отказ от диалог и сътрудничество" имат негативни последствия и няма да е възможно да бъдат превъзмогнати "за един час". "Аз вероятно не бих се отдавал на излишен оптимизъм и да търся във всички стъпки някакви признаци за прелом", каза Песков. Той припомни, че президентът Владимир Путин нееднократно е изразявал желание за диалог и затова "най-положителният момент в това пътуване (на Юнкер) е проявата на готовност за диалог". Преди дни в статия за в."Катимерини" Владимир Путин обяви, че няма нерешими проблеми между Русия и ЕС и че, за да има отново многостранното партньорство, "трябва да има взаимно уважение на интересите и мнението на другия".

ПРИЗИВ

Да се намали геополитическото напрежение между Москва и Запада, предложил бившият министър на финансите на Русия Алексей Кудрин по време на заседание на икономическия съвет, председателствано от президента Владимир Путин, твърди в. "Ведомости". Според изданието Кудрин казал, че технологическото изоставане на Русия е налице и се е опитал да убеди Путин, че трябва да се търсят варианти за свързване със западните технологични възможности, дори и като второстепенни проекти. Държавният глава обаче заявил, че не Русия е започнала конфликта и че западният бизнес, който има изгода да работи на руския пазар, няма да се оттегли от него. Путин бил категоричен, че Москва няма да търгува с националните си интереси.
 "Представяте ли си ситуация, в която Юнкер присъства на форума и няма отделна среща с президента?", риторично попита говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.
28
2751
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
28
 Видими 
30 Май 2016 19:38
Отдавна болшинството страни, членуващи в ЕС разбраха, че санкциите, наложени под "вещата заръка" на Големия задокеански брат са смъртна присъда за икономиките им. Италия, Франция, германски политици от партията на Меркел, Вишеградската четворка настояват ако не пълна отмяна, то поне смекчаване на санкциите,(като че ли има малко бременна, но нейсе). Само UK, Балтийските пудели и НИЕ сме твърдо "за" запазване на санкциите. И ако Великобритания гони собствени интереси, то ние се прострелваме поне дузина пъти в гърба, че си и забиваме нож пак там.
Трезвомислещите европейци разбраха, че с тези санкции се удря тяхната икономика, не американската и калкулираните загуби се изчисляват вече не в стотици милиони, а в милиарди.
Санкциите могат да бъдат отменени само при спазване на Минските споразумения, но може да бъдат и засилени, ако руската страна предприеме действия, които налагат това, обявиха от Брюксел.

Bulshit! И на баба Пена от Горно нанадолнище стана ясно, че санкциите нямат нищо общо с Минските споразумения. Американците казаха ясно миналия месец, че ограниченията ще паднат, само когато Крим бъде върнат на Украйна-разбирай НИКОГА. TATIP ще бъде подписано рано или късно. Явно американците държат за т.....е всеки един европейски държавен глава с някакъв компромат. Ако междувременно бъде избран нов и на него ще му намерят цаката.
Затова да изчакаме до 16 юни. Поглеж Юнкер настине и откаже участие.
30 Май 2016 19:56
Държавният глава обаче заявил, че не Русия е започнала конфликта и че западният бизнес, който има изгода да работи на руския пазар, няма да се оттегли от него. Путин бил категоричен, че Москва няма да търгува с националните си интереси.




Русия е виждала и преживявала далеч по-страшни неща от тези санкции (санкций). Баба Меца ще изчака да дойде мачка за погачка.
30 Май 2016 20:24
Това не се харесва на задокеанския брат: http://www.forbes.ru/news/321603-v-ssha-i-es-osudili-plany-yunkera-posetit-pmef-2016

Ех, тези рубладжии ! Що се отказаха от доларите , бре ?!
30 Май 2016 20:35
трябва да се търсят варианти за свързване със западните технологични възможности, дори и като второстепенни проекти


Някой пак се е изгубил в превода, я от некадърност, я умишлено. В оригинал:

Россия технологически отстала, убеждал, по их словам, Кудрин, страна должна, пусть и на вторых ролях, встроиться в международные технологические цепочки. А для этого нужно снизить геополитическую напряженность, настаивал он.


https://www.vedomosti.ru/economics/articles/2016/05/30/642871-kudrin-putinu

* Быть на вторых ролях (также: находиться в подчинённом, зависимом положении) = да свири втора цигулка

30 Май 2016 21:34
А бе, алкохолизиран гейропеец. К'во да му коментираш.
30 Май 2016 21:50
И Щайнмайер, и той пак си отворил устата да затопля отношения с Русия.
Щатите трябва да ускорят създаването на Министерството на истината.
30 Май 2016 22:03
Острова освобождава едно място в ЕС.
Обаче ония бяха нетни донори , а в Русия само трасетата набелязани за магистрали що еврофондове мое да лапнат.
Като знаем колко си пада Юнкер по откатите нема начин да не придума Вовата да влиза в атлантоазиатскио.
30 Май 2016 22:09
Съвсем лекичко перифразиране на бай Петко Славейков за да се помогне осъзнаването на ситуацията: "Късно е, либе, за китка", полумесеца "си залезе",.....................
30 Май 2016 22:22
Колко прозаично свърши всичко !

ЕС КЛЕКНА пред Русия.

Шефа на ЕС на килимчето при Путин......

30 Май 2016 23:11
Огнярче е Жан Клод... С горещо сърДце, отдадено Нему...
30 Май 2016 23:13
Тия двамцата на фотката са хванати в стъпка на менует.
31 Май 2016 05:07
На РФ "санкциите" са изгодни. Тия дни във Франция имаше изложение на френски сирена руско производство - франсетата цъкаха с език и раздаваха награди.
По понятни причини изложение на руски тантелени кюлоти в Туркието няма да се организира.
Край Москва вчера откриха още едно голямо гражданско летище с най-дългата писта в Европа.
Вчера Кери пак дърпаше Лавров за пеша (пак му звъня по нощите по телефона) да си хортуват за Сирия и Украйна.

Ерго, никаква отмяна на санкциите, никакво отстъпление от евроотвъдлоквените тленности! Так держать, партнеры - keep up the good work!
31 Май 2016 11:41
ablepsia 31 Май 2016 05:07

За да не загубят пазара, французите инвестират и произвеждат в Русия. И не само французите.
31 Май 2016 11:55
Започна строителството на газопровода TAP. В Южният коридор ще се инвестират над 45 милиарда долара. Инвеститорите не се интересуват от политика и ще си искат лихва на вложените пари. Затова умниците от ЕС се стреснаха, че може да не могат да пълнят тръбата и започнаха да изпращат сигнали към Русия. Възможно е Южен поток да бъде съживен и тогава ще стане интересно. В Черно море ще трябва да не влиза в турски води, което означава да мине само през води на Русия и България. И ако ЕС се съгласи, ще е признаване на Крим. Ще е весело.
31 Май 2016 12:41
Острова освобождава едно място в ЕС.
Обаче ония бяха нетни донори , а в Русия само трасетата набелязани за магистрали що еврофондове мое да лапнат.
И какво е дал на ЕС "нетния донор" Великобритания? Колко тона, метра, литра продукция?

Бившата империя не произвежда почти нищо в сравнение с ЕС. Финансовите и образователни услуги не се броят, това не е производство, а източване на джобовете на останалите под формата на "услуги".

31 Май 2016 12:47
Тия дни във Франция имаше изложение на френски сирена руско производство - франсетата цъкаха с език и раздаваха награди.


Вярно е, мандраджиите от село Масловка получиха почетни дипломи.

За сирена, произведени по рецепти и под надзора на френско семейство потомствени сиренари
31 Май 2016 12:56
За сирена, произведени по рецепти и под надзора на френско семейство потомствени сиренари
Те и китайците така почнаха - с похвали под снизходителните погледи на потомствени производители.



Само че за разлика от китайците руснаците не само копират, а и развиват. Така че спукана им е работата на френските производители. Още отсега трябва да се готвят за момента когато руските фирми ще залеят пазара с евтини и по-качествени модели руски сирена.

И да настояват за вдигане на изкуствено занижения курс на юана рублата...

31 Май 2016 13:12
Han 31 Май 2016 12:56

По отношение на млечните продукти, проблема на руснаците е същият както на българите. Много крави, но нисък млеконадой. Първо трябва да увеличат добива на мляко, въпреки, че в Русия добиват повече мляко на глава от населението, отколкото в България.
Но правителството на Русия увеличи помощите за фермерите с над 4 милиарда евро и се очаква и производтсвото на мляко да скочи.
Що се отбася до производители на сирена от чужбина, преди повече от 5 години имаше статия за американци, заселили се в Русия да произвеждат сирена.
31 Май 2016 13:45
Han
31 Май 2016 12:41
...И какво е дал на ЕС "нетния донор" Великобритания? Колко тона, метра, литра продукция?

Джентълмените работят с пари.
Текезесарите с литри и кофи продукция.
31 Май 2016 13:48
Що се отбася до производители на сирена от чужбина, преди повече от 5 години имаше статия за американци, заселили се в Русия да произвеждат сирена.
Има и други рубладжии:
Немецкий фермер в России

Этот человек, наверное, миллионер. Несмотря на это, он проводит очень много времени в коровниках. Их у Штефана Дюрра на Юге России очень много.

Коровники новые, построенные и оборудованные по современным немецким технологиям. Конечно же, у Штефана есть и коровы: 5 тыс. только в Воронеже и 20 тыс. по всей России. Все коровы «заграничные», также как и кормовое и доильное оборудование. Почему же Штефан не занимается животноводством в Германии?

- Потому что в России намного больше места, чем в Германии.

- Вы хотите сказать, что Вы не смогли бы заниматься в Германии тем, чем Вы занимаетесь в России?

- В Германии я работал на маленьком сельскохозяйственном предприятии, у нас было всего 14 га.. Мы, конечно, задумывались о том, чтобы взять землю в аренду, но максимум, что мы смогли бы получить это 100 или 200 га. Кроме того, в Германии существует квота на производство молока, России ничего подобного нет.

http://klubfermerov.com/nemeckiy-fermer-v-rossii
31 Май 2016 13:56
Джентълмените работят с пари.
Текезесарите с литри и кофи продукция
Проблемът на жентълмените идва, когато прекалят с количеството на парите, с които работят и изкривят мерките за стойност на текезесарите. С други думи, когато лакомията и мързела победят здравия разум и отговорността да пазиш мярката за стойност.

Тогава идва момента, в който простите текезесари въвеждат свои мерки за стойност, които жентълмените не могат да печатат.

И настъпва внезапно свиване на потреблението, защото стойността на печатаните от жентълмените стари мерки за стойност спрямо новите започва застрашително да се доближава до реалната, а не номиналната им стойност...

31 Май 2016 18:00
Как се дресира мецана? Морковче, тояжка! Тояжка, морковче!

Хоп, морковче:
Шефът на ЕК ще затопля отношенията с Русия
...
Руският президент Владимир Путин и председателят на ЕК Жан-Клод Юнкер вероятно ще се срещнат в кулоарите на Международния икономически форум в Санкт Петербург, заяви пред журналисти прессекретарят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от ТАСС.

Хоп, тояжка:
ПУТИН ОТЧАЯНО ТЪРСИ НОВИ МИЛИАРДИ
Планът на Кремъл за триумфално завръщане на капиталовия пазар претърпя фиаско


Това стана позор с главна буква: планът на Путин за триумфално завръщане на капиталовия пазар претърпя фиаско, пише германският в. "Ди Велт".

Като цяло Москва свикна в диалога си със Запада да представя неприятните събития вътре в страната като успешни. Сега обаче едва ли ще е по силите на Кремъл да замаскира катастрофалното представяне на световния финансов пазар.

За пръв път след въвеждането на западните санкции срещу Русия през 2014 г., миналата седмица Москва пусна доларови облигации. Путин възнамеряваше да покаже на целия свят, че Русия си остава световна сила и на финансовите пазари, а едновременно с това да обезпечи необходимите милиарди за бюджета. В началото на седмицата обаче стана ясно, че западните и азиатските банки отказват да участват.

Това се превърна в унижение за Русия на финансовия пазар. Руската банка VTB Capital, избрана да организира емисията еврооблигации, се принуди не само да предложи по-висок лихвен процент, но и остави емитирането отворенo за над 24 часа, надявайки се да ангажира инвеститори от всички часови зони. Първоначално бе планирано да привлече около 3 млрд. долара, но след това обемът бе коригиран до 1.75 млрд. И когато в четвъртък се случи
самата продажба, борсите не демонстрираха никакъв интерес.

Очевидно Русия не е очаквала подобни трудности. В последните дни проблесна надежда, че санкциите срещу страната може да бъдат отменени- германското правителство даде да се разбере, че може и да допусне снемане на санкциите и без Русия да е изпълнила изцяло условията по Минските договорености.

Неочаквано обаче от Токио, където имаше среща на страните от Г-7, дойдоха съвсем други сигнали. В заключенията си от срещата лидерите на Г-7 обявиха намерението си да се придържат към твърдия курс по отношение на Москва – дотогава, докато планът за мирно уреждане на конфликта в Източна Украйна не бъде изпълнен изцяло.

Последва незабавна реакция на Кремъл – забраната за внос на хранителни продукти от страните в ЕС бе удължена до 2017 г.

В тази ситуация на Москва не й остана друго, освен да замаскира провала си на финансовите пазари. Над 70% от пласираните облигации са били закупени от чуждестранни инвеститори, основната част от които се намират в Лондон. Според вижданията на Кремъл това е еднозначен знак за доверие.

Руското министерство на финансите обаче не успя да назове конкретни имена и нито един известен западен инвеститор не потвърди своето участие. Руският в. "Ведомости" писа, че въпросните чуждестранни инвеститори може би са руснаци.

Тогава Москва стремително смени тактиката. Ръководителят на отдела държавен дълг в руското финансово министерство Константин Вишковский внезапно обвини Запада и в частност Вашингтон, в целенасочен провал на облигационната емисия.

Москва искаше да превърне емисията за облигациите в голямо пиар шоу и да покаже на Запада, че санкциите са слабо ефективни, коментира Тим Аш, стратегически анализатор в Nomura.

Финансовите пазари станаха новото бойно поле на бившите противници в Студената война САЩ и Русия. Американците използват доминиращото си положение на пазарите, за да оказват натиск на Москва. Защото като цяло Русия не нарушава санкциите, продавайки облигации, а се опитва да ги заобиколи. Западните банки обаче получиха еднозначен сигнал да се въздържат от участие в покупката на руски облигации.

Кремъл остро се нуждае от излаз на капиталовия пазар, за да запълни дупките в бюджета. По прогноза на рейтинговата агенция Fitch, през тази година дефицитът в бюджета на Русия може да достигне 5% от БВП.

http://www.mediapool.bg/putin-otchayano-tarsi-novi-miliardi-news249835.html


Те така Баба Меца става послушна и като я изкомандват, танцува ръченица и показва как пада Сираков за дузпа!
31 Май 2016 18:58
пише германският в. "Ди Велт"
Те щото от ди велт много знаят, какво и как е в Русията
31 Май 2016 19:09
Относно облигациите, не знам, не разбирам много от икономика... обаче ако някой иска днес да ми продаде една облигация и аз да му дам 100$, като ми обещае след 10 години да ми плати обратно 200$, честно казано не знам дали е на далавера! След 10 години някой знае ли какво ще може да се купи с 200 долара? Аз не знам!
31 Май 2016 20:10
Отдавна болшинството страни, членуващи в ЕС разбраха, че санкциите, наложени под "вещата заръка" на Големия задокеански брат са смъртна присъда за икономиките им.

Хехехе, посмали манго.Ще върнете Крим, ще паднат санкциите.
31 Май 2016 20:16
Ще върнете Крим, ще паднат санкциите.
Както ви се каза много пъти, санкциите са ваш проблем. Също и за Крим ви се каза хиляда пъти - е, оня ден Жужо го питаха некви неразбрали - отговорът: въпросът с Крим е решен окончателно и не подлежи на обсъждане.
31 Май 2016 20:23
Както ви се каза много пъти, санкциите са ваш проблем.

Абсолютно ни се каза - те са "смъртна присъда за икономиките ни".
31 Май 2016 20:29
Ще върнете Крим, ще паднат санкциите.

Така не можеш да дразниш качествено, защото, за да бъде дразнеща, репликата все пак малко или много трябва да изглежда правдоподобна.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД