:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,605,164
Активни 272
Страници 7,244
За един ден 1,302,066

Инвестициите в природните науки носят по-добри оценки по български

Повече вложени средства в природни науки и информационни технологии носят по-добри резултати по български език. Това е един от неочакваните изводи, до които са достигнали експерти, анализирайки как влияят съвременните образователни технологии и среда върху учениците. Те бяха представени по време на награждаването на финалистите в конкурса "Училища на бъдещето" на фондация "Америка за България". От 270 кандидатстващи школа 23 ще получат общо 2.6 млн. лв. за обновяване на училищната среда, реновиране на кабинети, израждане на центрове и др.

Оценката е изготвена на базата на интервюта с 60 хиляди ученици и още хиляди учители от цялата страна, направени в последните 5 г. от "Отворено общество". От там са сравнявали резултатите на деца от училища, получили финансова подкрепа от фондация "Америка за България", с оценките на ученици от други школа, които обаче също изпробват иновативни подходи и са сходни с първите. Използвани са оценките от националното външно оценяване на децата в 4-ти клас, сравнени с тези от изпитите на същите ученици, но 3 години по-късно, когато те са вече седмокласници.

Учудващо, анализаторите са установили, че когато в училището е инвестирано в подобряване на обучението и кабинетите по информационни технологии и природни науки, то младежите показват по-добри оценки по български език и литература. "Промяната в училищната среда води до стимулиране на учениците и до подобряване на резултатите им по езика, който използват", коментира Боян Захариев от "Отворено общество". Повечето финанси във високи технологии и точни науки носят и други бонуси - подобрява се паметта на децата, функционалната им грамотност и способността им да разчитат графики и таблици.
2
986
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
2
 Видими 
10 Юни 2016 05:45
изводи, до които са достигнали експерти

Мдам, експерти... Да не си помисли някой, че в България по Сичките неща е възможно да има експерти извън платените от „Америка за България“ и „Отворено общество“. Пък кви само нечувани и невиждани успехи жънем във всички области през последните десетилетия благодарение на техните експертизи...
10 Юни 2016 10:00
Учудващо, ... установили, ... подобряване на обучението ... по ... природни науки, ... показват по-добри оценки по ...


Кое му е учудващото ?! Отдавна се знае, че развитието на възможността за мислене води до общо подобряване на представянето на индивидите. Природните науки са най-доброто нещо за развитие на логиката и мисленето в началния етап на обучение на хората. Затова и всички държави, които са били потънали в калта, а сега са мерило за развитие, са инвестирали в драстично подобряване на обучението по природните науки.

П.С. Изучаването на художествените или хуманитарните направления играе много сериозна роля за развитието на потенциала на всеки, работещ в природните науки, но все пак това е по-горното ниво. Другата възможност е направо да правим поети и художници, но тогава стои въпросът от къде ще идва хляба и тока (колкото и вулгарно да е това като озвучена мисъл). За съжаление "културните" дейци бяха едни от най-горещо подкрепящите безумното унищожение на България, което СДС устрои в периода 1992-2000 г.

За сведение на автора: Информационните технологии са начин за реализация на неща от областта на науката на компютър. Крайно време е да се престане с това мешане на наука с технологии за нейното използване.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД