Като излезе някаква нова простотия, човек си прави малка социологическа справка - кои от приятелите и познатите му например са се зомбирали да ловят покемони. Който хукне подир виртуалните изчадия, явно има свободно време и ако измислиш достатъчно засукана тъпотия, можеш да го спечелиш за всякакви каузи като танци под дъжда или фейсбук кампании в подкрепа на бабичките, продаващи цветя по заведенията.
Такова нещо като покемона не може да остане извън полезрението на медиите - не можем да се правим, че не съществуват!
"Телеграф" е взел нещата присърце: "Покемони се бият в "Невски". По някаква причина в играта няколко столични църкви са регистрирани като фитнес салони и покемон маниаците си устройват там виртуални боеве. Но нещата няма да останат така: "Сигурен съм, че ако манията по покемоните излезе извън контрол, то Синодът към Българската православна църква ще се произнесе по въпроса" - произнася се пред вестника отец Силвестър от Сливен.
Светските власти също не седят със скръстени ръце: "КАТ погва колоездачи и пешеходци заради виртуалните същества", допълва "Телеграф" и стъпвайки на тази информация като върху кейовете на Кристо, преминаваме към "Монитор", който чепка същия обществен проблем.
"Патрулки на всяко кръстовище дебнат за ловци на покемони", информира изданието. Засиленото фуражково присъствие се налага, защото шофьори, пешеходци и ездачи постоянно си зяпат в телефоните и ловят виртуални юродчета - катаджиите ще следят за взрени в телефоните си участници в уличното движение.
Някакъв младеж пък ползвал баба си за нещо като покемон. Регистрирал на нейно име автомобил с големи възможности, стационарна камера засякла колата с 200 км/ч. Пратили фиш с глоба на бабата собственик, тя дошла лично, не оспорила глобата, взели й книжката за половин година - по закон, ако собственикът не оспори глобата, се приема, че той е бил зад волана.
Времена, покемони и нрави.
|
|