:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,894,661
Активни 308
Страници 31,541
За един ден 1,302,066
Шестимата обвинени за зараза със СПИН смениха трети български посланик в Либия

Съдът в Бенгази изслушва днес мъчителите на българските медици

Надцакването в съдебната зала продължава по темата за насилието
Снимка: Би Ти Ви
Наказателният съд в Бенгази ще заседава днес за 7-и път по делото срещу българските медици, обвинени за причиняване на епидемия от СПИН в Либия. Незаконният арест и насилието над шестимата българи в момента са акцентът в процеса.

Днес се очакват пледоариите на обвиняваните за насилието 9-има офицери от разследващата група. Двамата от тях, признали за насилието, ще се отрекат от показанията си, твърдят адвокатите на заразените деца. Дори и това да се случи, полицаите от отдел "Проследяване" вече са разказали за издевателствата пред 3 институции и свидетелствата им ще останат валидни.

Още не е ясно дали пред съда днес ще се яви български свидетел, който да разкаже как са преминали първите срещи на шестимата с родни дипломати. На миналото заседание прокурорът по делото обяви, че притежава документ, в който тогавашният временно управляващ посолството ни Румен Петров е цитиран да казва, че следствените процедури се спазват, и не споменава за насилие. Това е станало след неговата първа среща с шестимата на 29 април 1999 г. От нея отсъствала Валентина Сиропуло. Либийците тогава обяснили, че е на очна ставка. Запознати с делото твърдят, че в материалите липсва документ за такова следствено действие. Те тълкуват този факт като косвено доказателство, че в този момент се е случвало нещо нередно.

От два дни в Триполи е новият български посланик Здравко Велев. Той още не е имал възможност да връчи акредитивните си писма. Днес се очаква посланик Велев за първи път да присъства на делото. От началото на разследването през 1998 г. той е третият наш посланик в Триполи. През 1999 г. Кръстьо Илов беше отзован заради несправяне с работата, а мандатът на Людмил Спасов изтече наскоро.

След приключване на всички пледоарии съдът ще даде възможност за последна дума на обвиняемите и в 30-дневен срок ще обяви своето решение. Присъдата се очаква след 24 ноември, когато е краят на мюсюлманският празник Рамазан.
 
Прокурорът по делото.
3
439
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
3
 Видими 
20 Октомври 2003 12:00
Ami az imam edno radikalno predlojenie.
Ako ne dai si boje osudiat nashite medici v Libia da otzovat v ednomesechen srok vsichki bulgari koito rabotiat v libia i da prikluchim vsiakakvi diplomaticheski otnoshenia s tia idioti. Kakto i da izgonim vsichki arabi ot stranata si i da im otnemem vsichko . To se vidialo che dulga koito ni duljat niama da si go vzemem nikoga oshte poveche che te se starait nas da ni zarobiat s nekva prisuda v razmer na neznam si kolko miliarda (tia sa poludeli) taka che neshteme veche arabi i vuobshte musolmani tuka, koito ne e hristianin da se maha pisna mi ot fanatizirani Alahovski lapnihuikvci.
20 Октомври 2003 13:30
Beherit,
Все още не са свръшили непреклонните българи.
20 Октомври 2003 13:39
А ОЗНА4АВА ЛИ 4Е ОСТАНАЛИТЕ ХРИСТИЯНИ 6ТЕ СТАНАТ СМИРЕНИ ИЛИ ПО - ТО4НО 6ТЕ СТАНАТ ХРИСТИЯНИ

takvor onik bodurjan
达可沃尔 奥尼克 保多利昂
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД