:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,686,762
Активни 753
Страници 29,327
За един ден 1,302,066

БСП: Вкарваме сделката във вота на недоверие

Сделката за приватизацията на БТК и подписаният договор с купувача "Вива Венчърс" да бъдат разгледани от надзорния съвет на Агенцията за приватизация (АП) настояха от БСП. "Искаме това, защото параметрите по сделката бяха променени", обясни депутатът социалист Петър Мутафчиев. Левицата ще атакува цената, социалната част на договора, както и инвестиционната програма на купувача.

Социалната част от сделката с БТК ще бъде вкарана и във вота на недоверие към правителството, който готвят социалистите, съобщи още Мутафчиев.

Соцдепутатът посочи, че телекомът е бил продаден в неподходящ момент и че 230 млн. евро е "максимално ниска цена". Освен това според договора дивидентът щял да се разпредели наполовина. На България били обещани 60 млн. евро, като сега страната ни щяла да получи 35 млн., а останалите 25 млн. щели да останат в доверителен фонд до края на годината. Според вицепремиера Николай Василев обаче още сега 35 млн. евро ще бъдат прехвърлени от сметките на БТК в държавния бюджет, а другите 25 млн. евро ще бъдат внесени в хазната по средата на годината.

Според социалистите не е ясно дали ще се продължи с подписания през 2003 г. от ръководството на БТК и синдикатите колективен трудов договор. Той изтича през юни и имало реална опасност от съкращения на 2500 души работници и служители на продадената телекомуникационна компания. Мутафчиев заяви, че има "уж" увеличение на инвестициите с 400 млн. "400-те милиона са за 5 г., а ангажиментът на собственика на "Вива Венчърс" "Адвент" е да не продава компанията само през първите три години", посочи той.

Петър Мутафчиев съобщи, че според ресорния министър в момента БТК е цифровизирана на 50%. Депутатът обясни, че когато червените атакуваха сделката в началото на преговорите, на тях им било отговорено, че цената е ниска, защото БТК е цифровизирана едва 13-14%.
4
504
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
4
 Видими 
23 Февруари 2004 08:22
Абе не виждате ли , че инвестициите на Вива ще бъдат следващите три години толкова , колкото печалбата на Телекома.Де факто , Вива няма да се бръкне в джоба за нищо...Подарихте на Пърдю БТК за 1 долар , както подаряване като ностни кърпички независимостта на българската икономика и незавиисмостта на България ...Ега ти...

23 Февруари 2004 08:32
Мда... 2500... Ако тези 2500 са от борда на директорите барабар с целия ненужен по принцип антураж - горещо приветствам идеята. Или ако тези 2500 са от многобройните новосъздадени центрове за продажби на телекомуникационни услуги, където като идеш да питаш за едно те непременно ще гледат да ти обяснят това което знаят, а не каквото ги питаш.
Бивш служител на БТК съм, бях началник на техническа служба, познавам целия цирк и всички от трупата.
Свидетел бях на това как започна приватизацията на отделни парчета от БТК малко след разделянето на "Български пощи" и "Далекосъобщения" 1992г където те се разпродаваха или росто се пускаха за "няма нищо" малки но апетитни парчета - например фонокартните телефони или строителството на кабелни трасета.
Видях и как БТК се задоволи да наблюдава отстрани собственото си технологично изоставане обявявайки неконвенционалното за нея за ерес...По птози повод БТК изостана с години в това да стане интернет доставчик и сега е представена само символично на пазара на услугата.
И всичко това благодарение на велможите от "Високата порта" в управлението на фирмата, които много години по ред търкаха със задниците си едни и същи столове и за толкова време не израстнаха нито като специалисти, нито като личности нито в кадрово отношение.
И как заради една подарена запалка с фирмен надпис или покана за едноседмично обучение нейде на запад към хора, които не знаеха грам език на който да ги обучават решително се загърбваше собствения потенциал на фирмата, предоставяйки полето за "копане" на други.
По - нататъшната съдба на БТК я виждам като нещо средно между тая на БГА "Балкан" и на "Мтел - продавана и препродвана и обрулена от всеки нов купувач
Впрочем като стана дума за Мтел - показен е и броят на мобилните телефони отнесен към броя на наземните - достатъчно е ценово мобилната телефония да си дойде най сетне на мястото и от доброто старо "Ало-ало" ще остане само спомен, независимо кой го коландри по западняшки маниер.
Иначе на мене ми дреме на шмайзера за относителното поевтиняване на разговорите с чужбина - колцина от обикновените хорица говорят с "някъде там"? И без това домашният ми телефон ми излиза вече по - скъпо от мобилния и без нито един международен разговор.
Дано новият борд на директорите или бордът от нови директори проумее някой пазарнио истини, иначе по техните си телефони ще си приказват само те докато по разни поводи са в чужбина...

Андрешко

23 Февруари 2004 08:53
Ценовата политика на БТК е "съобразена" с новите реалности:

- вдигат се монополно цените там, където има монопол (градската телефония)
- свалят се конкурентно цените там, където има конкуренция (междугр. и муждунар. телефония)
23 Февруари 2004 10:21
Много интересен термин - максимално ниска цена. Разбирам нещо от математика, но това не мога да го разбера. Че е ниска, ниска е, много е ниска.
Ама чак максимално? За мен и един пробит долар не е максимално ниска цена.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД