:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,743,503
Активни 783
Страници 28,406
За един ден 1,302,066

България се бави с конвенцията срещу киберпрестъпленията

България е една от страните, които се бавят с ратифицирането на Конвенцията срещу кибернетичната престъпност. Този извод ще бъде направен на започващата утре в Страсбург международна конференция, организирана от Съвета на Европа. Една от целите й ще е именно да подскаже на държавите, които още не са одобрили документ окончателно да го сторят.

До момента сред ратифициралите конвенцията са Албания, Хърватска, Литва, Унгария, Румъния. Тя трябва вече да е в сила - от 1 юли 2004 г. Засега обаче документът не се радва на широка подкрепа. Очаква се такава да бъде декларирана на сегашната конференция в Страсбург.

България, заедно с още 22 страни, все пак е подписала документа, който предвижда редица мерки срещу набиращата скорост киберпрестъпност. Конвенцията счита за киберпрестъпление всяко престъпление, извършено чрез компютър. Само в Германия за последните 15 години обемът на този род престъпление е нараснал с 1500 на сто. Проблем става и това, че за последните 4 г. с над 3 пъти се е увеличил броят на сайтовете, насаждащи расизъм и омраза.
5
585
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
5
 Видими 
13 Септември 2004 22:56
България не се бави, България - надявам се - мисли. Не е случайно, че Албания води списъка и между първите пет ратифицирали страни ги няма големите и старите. Конвенцията никак, никак не е безспорна, нито първият протокол към нея, който ние - дано пак защото мислим - не сме и подписали дори.

Не всичко, което хвърчи, се подписва (без резерви, искам да кажа). И горният материал в този смисъл е подвеждащ: вместо фактите ("България не ратифицира конвенцията, България не подписва протокола", дава негативна оценка ("България се бави" - или на мене така ми се струва.

13 Септември 2004 23:07
ни са я видели.. да са я подписали тутакси
то сега квото и да им дадат сичко подписват
Мислели?... ма голем си шегаджия
14 Септември 2004 00:03
Кой (коя) е България? Дали мисли?
14 Септември 2004 10:29
стига бе.
вече ще почнат да съдят и за киберизнасилване.
14 Септември 2004 13:35
Кибер какво?
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД