:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,773,676
Активни 497
Страници 550
За един ден 1,302,066

Възможен е компромис за ДДС в туризма

Облагането с ДДС на туристическите пакети услуги, продавани в чужбина, да се отложи с една година и да се въведе от 1 януари 2002 г. Това реши вчера бюджетната комисия на парламента. Срещу това предложение застанаха само двама сини депутати. Против отлагането на мярката се обявиха и представителите на финансовото министерство.

"ДДС за туризма трябва да се въведе или сега, или никога", обяви зам.-министърът на финансите Николай Георгиев. Според зам.-министъра борбата за въвеждане на налога от 1 януари 2001 г. ще продължи и в пленарната зала при второто четене на промените в ЗДДС.

Политическото решение да се въведе ДДС за туризма не е защитено с никакви икономически аргументи, заявиха вчера хората от туристическия бранш ден преди в парламента да се гледат промените в данъчните закони на второ четене.

Генералният секретар на Световната асоциация на туристическите агенции Биргер Бекман е изпратил писмо до Петър Жотев, в което се изразява безпокойство от евентуалното въвеждане на налога. "Ние сме лично обезпокоени от негативната реакция на немския и британския пазар, които са от изключително голямо значение за българския туризъм", пише Бекман.

В туризма и съпътстващите го дейности са заети 16% от българите. Този отрасъл дава 10% от БВП, защо някой се опитва да го убие, попита шефът на Българската туристическа камара доц. Цветан Тончев. Туроператорите и хотелиерите настояват облагането да се отложи до влизането на България в ЕС.



Едно към едно: Муравей Радев



По критериите на ЕС тази услуга е облагаема сделка и би трябвало да има 20% ДДС. Това беше категорично настояване на МВФ. Аз лобирах това лято поне с една година още да отсрочим облагането с ДДС. Аз си мисля, че би могъл да се намери компромисен вариант. Екип от Министерството на финансите работи със сдруженията на хотелиерите и на туроператорите, в напреднала фаза са. Надявам се да постигнат взаимноизгодно решение, което тази година да реши проблема.
415
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД