Нови форми на обучение по екология ще се изпробват от 15 септември в училища във Варна, Ловеч и Хасково. Образователните материали за преподавателите и децата са изготвени от експерти на неправителствени организации и са част от два проекта, свързани с налагането на устойчивото развитие у нас.
Част от мерките за въвеждане на обучението е създаването на първия у нас Национален консултативен съвет по въпросите на образованието за устойчиво развитие. В него ще членуват експерти от министерствата на образованието и на екологията и представители на граждански организации. Инициативата се подкрепя финансово от програма МАТРА на холандското външно министерство.
Новата структура трябва да започне работа до 1-1,5 година и ще решава генерални въпроси, свързани не само с екологичното обучение на децата, но и с утвърждаване на културата на устойчивото развитие. Националният комитет се създава и с идеята неговите членове да лобират пред международни донори за привличането на средства по екопроекти. За целта ще бъде създаден и специален интернет-сайт, посветен на екологичното образование.
Бла-бла! На дума ли им плащат на журналистите или на 'нещо-казване'. Много ми се искаше да разбера за какво става въпрос, но статията е куха - абсолютно изпразнена от съдържание.
'Журналистката' не си е дала дори труд да разбере, че 'устойчиво развитие' не е синоним на 'екология' - АМА НИКАК!