:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,864,759
Активни 155
Страници 1,639
За един ден 1,302,066

НСБОП откри оръжие за поръчкови убийства

У двама тежко болни са намерени 6 пушки с оптични мерници и заглушители, които убиват на 1 км разстояние
6 пушки с оптични мерници и заглушители, както и 6 пистолета, с които биха могли да се извършат показни убийства, са иззети при спецоперация на НСБОП.

Страховитото оръжие е открито у двама мъже на възраст, със сериозни здравословни проблеми, които не са оказали съпротива, имат чисти досиета и затова не са арестувани.

Според официално съобщение на МВР в района на пътния възел "Неохим" край Димитровград антимафиотите спрели микробус, в който пътували 56-годишният Н. К. и 57-годишният Д. Д. У тях са открити незаконен револвер "Смит енд Уесън" и пистолет "Макаров" с валидно разрешително.

В задната част на микробуса имало 3 пушки - едната за стрелба с 7,62 мм патрони, а другите две преправени за флоберови патрони, и близо 300 патрона. Върху по-голямата част от оръжието са били монтирани шумозаглушители и оптически мерници. По-късно при обиск в домовете на двамата са намерени пушка с оптически мерник, 22-и калибър, пистолет "Макаров", ПСМ, с изтрити номера, и пушка, 22-и калибър. Имало и доста валута - 5855 евро и 3589 щатски долара. Открити са и над 540 грама златни накити.

Прокуратурата преценила двамата мъже да бъдат освободени, заради тежкото им здравословно състояние, съобщи МВР. От Хасковската окръжна прокуратура съобщиха, че единият е болен от диабет в остра фаза и е на инсулин. По непотвърдени данни другият е на хемодиализа. Според МВР двамата ще бъдат подведени под отговорност за притежаване на незаконно оръжие.

Антимафиотите следили димитровградчаните от близо месец. Твърди се, че са приемали поръчки за доставка на точно определен вид оръжие от различни клиенти в страната. Има заподозрени и поръчители на доставка на оръжие.

Анализът на калибрите на оръжието, монтираните шумозаглушители и оптически мерници от висок клас сочел, че откритото оръжие е трябвало да бъде използвано "за строго специфични цели". Пет от всички 6 пушки са били специално преработени от въздушни 5,5 мм калибър във флоберови с калибър 5,6 мм. Експертите смятат, че това дава възможност за изключително точна стрелба на разстояние до 1000 метра. Липсата на нарези осигурява висока първоначална скорост на куршума и минимално отклонение. Тези характеристики предпоставят широкото им използване при серия от последните показни убийства в страната, посочват от МВР.

С подобни като вид оръжия се предполага, че са извършени убийствата поне на Илия Павлов, Георги Илиев, Васил Горчев-Кьоравия, Димитър Стаматов-Мастара, Дмитрий Минев-Руснака и др. До момента не е установено някое от този убийства да е извършвано с откритите в Димитровград оръжия. Това ще се изясни след поредица експертизи.
19
6120
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
19
 Видими 
16 Април 2006 22:01
На всяко пушкало имало етикетче със съответната "поръчка" и така полицаите стигнали до извода че това е оръжие за "поръчкови" убийства, а не да речем за бракониерски лов.
16 Април 2006 23:21
Хемодиализа, диабет ... тия вместо да си избират места с южно изложение с кви работи се занимават... ако и болен от зъби се окаже единия направо почвам да се съмнявам
17 Април 2006 02:58
Е, теа ме довършиха:"Експертите смятат, че това дава възможност за изключително точна стрелба на разстояние до 1000 метра. Липсата на нарези осигурява висока първоначална скорост на куршума и минимално отклонение."
Глупости на търкалета. Липсата на нарез води до нето4на стрелба на дале4но разстояние. Така 4е с тези флоберовки едва ли може нещо да се улу4и на 200метра. Друг е въпросът дали една флоберовка с нормален патрон може да докара до 1000м, с или без нарез (не говорим за прицелна стрелба). Интересно, този който го е писал, дали се е замислял: а защо хората правят нарез на пушките и пистолетите (което е една трудоемка операция)? Може би за да стрелят по-нето4но!?
И нещо друго: изведнъж стана ясно, 4е бившите 4енгета страдат от липса на пари! Понеже ясно е кой стои зад тези "показни убийства" - хора от бившата ДС. И зна4и те правят убиства, за които се подготвят много грижливо и прифесионално, хвърлят маса пари, но за най-важното - оръжието, си служат с тези допотопни преправени оръжия.
Още един въпрос: защо не кажат кой е поръ4ителя на тези "страшни" оръжия? Какъв е този професионализъм, когато могат да заловят поръ4ителите по време на предаването на оръжието, но не го правят? Арестуват някакви болни дядковци, дето даже едва ли са майстори на тези оръжия, а по-скоро са преносва4и.
В резЮме: МВРиска да пише то4ки пред ЕУ, за да се види какви "страшни бандити" е арестувала, и се работи усилено по "поръ4ковите убийства". А реално тези оръжия са били за някоя квартална банда.
17 Април 2006 03:03
Интерсно, дали "показните убийства " от голямо разстояние са правени с пушка без нарез? Това веднага се вижда от куршума, изваден от тялото. Сигурен съм, 4е са правени с пушка с нарези и ръ4но изработени прецизни патрони.
17 Април 2006 05:47
Наистина има нещо нередно. Преработени въздушни пушки, без нарези ..... Нещо май ни пращат за зелен хайвер.......
17 Април 2006 06:58
Не знам в тази идиотска страна с какво трябва да те хванат, за да те затворят.
Може би със сандък РПГ-та?
Или със зенитна установка земя-въздух?Били болни!
А някои вече не ги боли нищо.

17 Април 2006 07:08
Вместо да се лекуват болните пренасят оръжие!
Виждали ли сте човек след хемодиализа? Или в напреднал стадий на диабет?
Тези хора са за прикритие.
След като държавата не се грижи за тях какво друго им остава освен да се занимават с противодържавни дела.
17 Април 2006 08:26
Нещо куца в цялата работа! Ще ги следя аз тези юнаци един месец, ще имам информация , че получават поръчки и ще отида да ги залавям ?Излиза че МВР няма нужният капацитет и възможности да доведе до край една операция по проследяване и залавяне на поръчителите. За какъв професионализъм може да се говори изобщо.
17 Април 2006 09:51
Голям майтап.
За съжаление.
17 Април 2006 10:33
Абе нещо много странно има в тази статия Толкова болни хора а с какво се занимават???? А и хавтора така се е оплел по темата за оръжията с или без нарези
17 Април 2006 10:41
Имаше преди години едно устойчиво словосъчетание:
дрън-дрън, ярина.
17 Април 2006 10:58
А не са ли видели двете линейки след микробуса?
Диабет "в остра фаза, на инсулин" и другият на хемодиализа.
Докторе, от мене още едно устойчиво словосъчетание:
"Оно пика на тенекия да му дрънка".
17 Април 2006 11:19
Ама ти като Бог на моретата знаеш, че винаги е рисковано да пикаеш срещу ветъра. А тия синковци вече се и осраха.
17 Април 2006 11:34
Експертите смятат, че това дава възможност за изключително точна стрелба на разстояние до 1000 метра. Липсата на нарези осигурява висока първоначална скорост на куршума и минимално отклонение.

Да преинача написаното от USA2-2 - експертите какво са пушили?
Началната скорост на куршум от флоберка - .22 калибър, 5.6 мм или както искате го пишете - все таял; е около 320 м/с - колко време ще лети това на 1 км?
А за нарезите - и пневматичните пушки имат нарези - плитки, но имат.
17 Април 2006 12:09
как да си преработйа воден пистолет на гранатомет ама така до 2000 метра да бие поне?
17 Април 2006 12:38
абе че е мътна история /като всичко свързано с МВР/ е така, но по ТВ се видяха пушките и нарези не стана ясно има ли няма ли, но всички бяха с заглушители - незнам някой да ходи на лов така /доста скъп консуматив/ !

Редактирано от - chown на 17/04/2006 г/ 12:40:36

17 Април 2006 13:24
:"Експертите смятат, че това дава възможност за изключително точна стрелба на разстояние до 1000 метра. Липсата на нарези осигурява висока първоначална скорост на куршума и минимално отклонение."
Учудващо глупово обяснение всеки който се занимава с оръжия и балистика му е изведстно че имено спираловидните нарези придават въртеливо движение на куршума което пък от своя страна му придава по голяма точност Имено това е довело до загубата на Кримската война от страна на Русия Френските и Английски войски са използвали оръдия и пушки с спираловидни нарези което било въведено за първи път техите оръжия били с прецизна точност По скоро е био направен опит да се промени кълибара на цевта не е ясно по какви причини но едва ли това прави пушката по точна тай като има определени завихряния на газовете от патрона
17 Април 2006 13:45
PokerFace, ми само до 400 метра мога да ти предложа - слагаш под цевта на водния пистолет това:
(снимка: натиснете тук)
и си готов)
17 Април 2006 15:17
...това ми прилича на романа на солженицин - "раковият корпус", където група болни от рак имаха привилегията да говорят без политическа цензура...
...перефразата е, че като си на 57 с болна простата, диабет и здрави ръце и очи, би отстрелял унищожителите на твореното от тебе в младостта ти, виновни за експлозията на демокрацията ни и за криминалната приватизация...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД