:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,721,853
Активни 376
Страници 6,756
За един ден 1,302,066
Писмо от “България” 1

Творци и шоумени

Константин Коцев съм го виждал на екрана, гледал съм го на сцената, но онзи ден, когато чух, че него вече го няма, си спомних как се запознах с него. Имаше един забележителен български психиатър - професор Шипковенски. Дъщеря му Мариана, приятна млада жена, беше преводачка в БТА и в моя екип и една вечер ми каза:

- Джимо, ето ти превода на речта на Жискар д'Естен, поправи там, каквото ще поправяш, ама бързо, и да тръгваме, понеже другите ми гости вече са пристигнали, а Пацо не обича да чака. Знаеш ли, че и той като Жискар д'Естен е роден през 1926?

Не знаех, нито знаех защо тя го нарича Пацо. Беше 1974 и знаех, че не изпипахме както трябва превода на речта на новия президент на Френската република. Особено думите му: "Не е достатъчно да си прав, за си популярен, нито е достатъчно да си непопулярен, за да си прав. Политическото изкуство е да направиш правилното популярно". (S'il ne suffit pas d'avoir raison pour etre populaire, il ne suffit pas d'etre impopulaire pour avoir raison. L'art de la politique est de rendre populaire ce qui est raisonable).

Тогава във Франция имаше един много популярен журналист - Филип Бувар, и той ухапа новия президент: "За разлика от Талейран, който се приспособявал при всички режими, сегашните знаят, че са временни, и бързат да си напълнят джоба."

Голям играч бил Талейран. Неведнъж изоставял политическите си приятели. И те го изоставяли. Но враговете му не го изоставяли. Когато и и враговете му го забравили, той разбрал, че това му е краят.

Не е бил прав Филип Бувар да разграничава великите приспособленци от великите крадци. В България те са и първото, и второто. А българските пенсионери още им вярват, че са леви, и гласуват за тях, не разбирайки, че те трансформираха държавния капитализъм в частен. Но да не се отплесвам, а да доразкажа за Филип Бувар и за годините, когато Франция имаше прекалено добри журналисти, за да има толкова добри писатели, и не само френската, а цялата европейската литература бе засенчена от литературата на двете Америки.

Филип Бувар беше във в-к "Фигаро" и по радиото, и по телевизията, когато в Париж се подвизаваха шоумени като Тиери льо Люрон, гримиращи се като френския президент и окарикатуряващи го с измислени реплики в измислени ситуации. Покъртително закъснели са българските шоумени, които трансплантираха на родна почва тези изпълнения в годините, през които Константин Коцев си отиваше от болестта на Алцхаймер.

Виж, Бувар беше над дебелашкия хумор. Вместо скечове, измислени от наемни сценаристи, той разказваше истински истории. Той не сътворяваше истории. Не искаше да е "творец".

Още тогава, в началото на 70-те, думата "творец" звучеше иронично. Творец е само Господ бог, все едно как го разбираме - казваха хората на духа в Европа. А икономистите - и в САЩ, и в Европа, - вместо да казват злоупотреби и далавери, казваха "творческо счетоводство". Телевизионният режисьор Христо Чилингиров влизаше в монтажната и за да ни развесели, казваше: "Здравейте, творци!"

Ние, "творците", влачехме по репортажи един много хубав и много скъп, и много тежък магнитофон "Награ", ала звукозаписите ни бяха лоши, понеже не ги правеха sound engineers, а звукорежисьори, сиреч творци. Българските филми също се отличаваха с лошия звукозапис. Константин Коцев се ядосваше, че е така, но така беше, така си и остана. А в телевизиите стана още по-така поради повишаващата се толерантност към калпавия изговор и говорните дефекти.

Докато Константин Коцев настояваше, че Творец е само Господ бог, сега всеки игнорамус и всяка игнорамуска говорят без свян от екрана за тяхното "творчество". Съчинителите на реклами са creative editors. Те сътворяват текстове като "Този прах за пране... Този тиган... И това не е всичко..." Или: "Сто процента газ!", "Челен сблъсък с новостите в автомобилния свят!"

А нека после някой те увещава да караш внимателно, за да стигнеш жив.

От такива простотии се възмущаваше Константин Коцев в онази вечер, когато Мариана ме заведе у тях на гости и аз се запознах с него. Каквото и да кажеше той, гостите се смееха, понеже го бяха виждали в някои комични роли. А той недоумяваше:

- Защо се смеете? Какво толкова смешно съм казал? Аз да не съм шоумен?

Той не искаше да е шоумен.

После, когато пътувахме не помня за къде и Кеворк пусна радиото, той пак недоумяваше:

- Как така моето мъжко момиче? Може ли такъв текст за песен? Джимо! Кеворк! Вие харесвате ли женски момчета или мъжки момичета. Кажете бе, не се смейте!"
53
8414
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
53
 Видими 
15 Август 2007 00:43
помня к коцев от сцената на сатирата, празници са били постановките тогава, времето ми го показа, и радичков идваше, а парцалев, гришата с хараламбенето, неповторими, създавали са светове, а сега разбрах, че коцев сам отгледал две деца, мога да го разбера, друга майка няма как да стане, значи бил е и мъжкар, отговорен, жертвеноготов, верен на дълга си на баща,
15 Август 2007 01:24
Помня с Константин Коцев един път се блъскахме един до друг в един претъпкан "Икарус" на път между две провинциални градчета, всъщност аз не посмях да се блъскам в него, защото го харесвах и стоях всячески така че да не го блъсна. Но не ми беше смешно през цялото време, той беше с някаква млада актриса заедно, но и тя не се смееше. Жалко че съм бил невръстен ученик само и не посмях да се запозная с него, а и да бях, кой ли щеше той да познае, така че ... разминали сме се, но от разказа на Джимо явно има за какво да съжалявам. Светла му памет!
15 Август 2007 01:32
L'art de la politique est de rendre populaire ce qui est raisonable Ех да имахме днес поне един политик, който да изповядва тази сентенция.
На практика аз не мога това, поне не още. А и сигурно ми е късно. Баба ми казваше, че търговията трябва да я усещаш, тя нямало, какво да се учи, така й разправяла и майка й. За майка си казваше, че цял живот я биело чекмеджето в корема. Не знам дали е имала стрес, но се поминала къде 94та си година, а баба ми й била шестата рожба. Ех, времена.
А Бувар категорично не е бил прав. Джимо и днес направи достоен материал, кефи. Дано някой път да се засечем в рейс, я във влак, и в него няма да се блъскам.
15 Август 2007 05:23
Отиват си един по един..."творците" от онова време, когато иносказанието беше ежедневие...и гатанка...Лека им пръст и светла им памет...Сега времето е друго, свободно, безпардонно, ексхибициоинистко...да живее свободната простотия...а кво да кажем за журналистите: пържат яйца по нажежения асфарт в Русе, слушам Петър Василев, как обяснява, че на някъФ футболист била "счупена лявата скула на окото", а маса младички репортерки използват такива словосъчетания и правят такива обобщения, че всеки "Културен" министър или литератор щесе изчерви, или прясното ""мозъкът на Буш" подал оставка...""И все пак интересно е...нали майстор Джимо...
15 Август 2007 05:30
Константин Коцев беше такава личност изпълнена с доброта, непреднамереност и интелигентност, беше такъв огромен талант, че една страна уважаваща себе си би трябвало да го издигне като "роул модел".За съжаление, сегашното младо поколение не го познава, но за сметка на това познава чалгари циници, които са и без мозъци.
Бог да го благослови, Костантин Коцев!
п.с. А Джимо не е написал -защо Мариана Шипковенска е имала нонстоп гости от филмовата ни гилдия.Та, да го допълня, че причината е съпругът и -Красимир Костов, талантлив оператор на много от известните български филми от близкото минало.
15 Август 2007 08:25
Творец, Творчество- Създател на нещо Ново и изключително /шедьовр в изкуствата/. В техниката изобретение. Тогава има техническо творчество....
При журналистите има авторско право. За словосъчетанията, които създават от аз-буките.
А какво е това шоумен- не знам. Като гледам разни телевизионери /искащи да се наричат така/, ми се струва, че и за пародии не стават.
Сигурно крият зад чуждиците и вулгарността- простотията си ......
15 Август 2007 08:27
Не е бил прав Филип Бувар да разграничава великите приспособленци от великите крадци. В България те са и първото, и второто. А българските пенсионери още им вярват, че са леви, и гласуват за тях, не разбирайки, че те трансформираха държавния капитализъм в частен.
Брилянтно!!!
Аферим!!
15 Август 2007 08:40
А в телевизиите стана още по-така поради повишаващата се толерантност към калпавия изговор и говорните дефекти.


15 Август 2007 09:06
Философа, шоумен аз си го представям, като циганче от Шумен, така изписват името на града по табелите около същия град на латиница...Апропо в едно свое бивше "Шоу", шумленеца Тодор Колев-малкия Адам каза, че шоумените ги събирали от Шумла, значи там се създава шум, а може би и шумкарите са ги "произвеждали" там...Нейсе
15 Август 2007 09:07
Всяко нещо може да се оцени като се сравни с нещо друго
На времето мислехме, че нашата култура е много изостанала и, че това, че България изживява "Златен век" считахме за пропагандя. Сега като гледаме назад и сравняваме с настощето виждаме, че ако не "Златен век" то поне сме имали един върх. След 1945г. имаше един бум на реализации на хора, в областта на изкуството, културата, инженери учени, които преди това сигурно щяха да орат и гледат добитък . През 50-те години се създадоха много театри, опери, оркестри и се появиха изключително много талантливи хора на изкуството и културата. По това време се създадоха и научните институти на БАН, редица ведомствени институти, нови университети. Навсякъде никнеха музикални школи, театрални кръжоци. Така в нашата (най-обикновенна) гимназия си спомням, че беше поставена цяла оперета от учениците, със съответния ученически оркестър и хор.
Ето това роди цяла плеяда изключително талантливи артисти и Константин Коцев беше сред тях.
След 1989г. настъпи огромна криза в образование, култура и изкуство. Не казвам, че няма талантливи артисти и сега, но някак си го няма онзи бум. Голяма част от творческата, да не говорим за техническата интелигенция е на оцеляване.
15 Август 2007 09:11
А, има нещо общо между творци и шоумени - необходимостта от публика. Разликата е в качеството на публиката.
15 Август 2007 09:31
Отиде си от този свят поредния велик артист на социалистическа България. И на България разбира се завинаги. Историята на България обхваща всички простотии, през които е минала. Защо социалистически? 10 ноември 1989 разкри огромна дупка в мисленето и действията на хората. Преди тази дата основното в обществения живот бяха връзките, след нея - парите. Преди преврата имаше определен хай-лайф - партийци на национално и окръжно ниво; артисти, певци, художници, научни работници. Те общо взето си живееха безгрижно, ползвайки в максимална степен облагите на социалистическата система. И изведнъж - ужас, няма ги комитетите и министерствата които ни хранеха. Някои от по известните се наведоха и пяха и свириха на митинги, конгреси и избори. Използваха ги максимално и ги захвърлиха. Никой в тази държава не се замисли, че има може би 100 души, които са национално богатство и които трябваше да бъдат запазени, а не премачкани от хорската злоба и завист и омраза. Калоянчев, Коцев, Мутафова, Христо Христов, Фотев, Радичков и още до 100. Сега при всяка тяхна смърт "плачем" по медиите, пускаме филми и интервюта, защо? Може би да успокоим съвестта си, че губим нещо много ценно от нашите души и сърца. Бог да прости Константин Коцев.
P.S. Спортистите са друго нещо.
15 Август 2007 09:31
В математиката има едно което се се казва -несравними величини!
Та така!!
Наздраве аркадашлар!!
Да илядите!!!
15 Август 2007 10:06
градската култура марксе, тя е и естетика, алетея aletheia:букв. истина, действителност, например в Аз съм пътя, и ИСТИНАТА, и животът, a-letheia – не-забравеност, не-скритост, Letha – река на забравата, т.е. алетея - истината като не-прикритост и път към истината като нескритост, нужно да се опази истината, да й се направи място — в света, на сцената, големият актьор споделя човечността си, изважда я от своето вътрешно човешко пространство във формата на импулси и флуиди, които проникват в нас и формират на свой ред и у нас усещания, подобни на неговите, енергията на живота, и в този миг ние попадаме в едно общо за всички енергийно поле и именно в този миг се осъществява върховността на чистата природа на изкуството – размяната на енергия, т. е. божественото начало на човешката комуникация, за актьора е важен зрителя в така наречения стадий на духовно развитие, застанал един вид на психически завой, търсещ в спектакъла ключа за опознаване на самия себе си и на своето «място на земята» цел, стремеж на театралния процес е истината, светът е сцена и трябва да се превърне в място за истината актьорът показва в уголемен мащаб феномени, действието протича очевидно и буквално и е сценично и цивилно поведение
15 Август 2007 10:07
За творците е казано, че сред царските поети няма царе на поезията. И у нас много от най-популярните творци не бяха придворни, че даже дисидентстваха (има ли такава дума?вече има )-Димитър Димов, Пеню Пенев, Радой Ралин, Стратиев...
и за шоумените парадоскът на прехода беше, че левите завиха надесно, а десните провеждаха лява соцялна политика Е те такова полит-шоу се случва веднаж на 100 години.
Но след като вече 8-ми месец сме европейци, май е време да се сетим какви са евро-ценностите, които приехме. Например порядъчност.
15 Август 2007 10:14
Голям играч бил Талейран. Неведнъж изоставял политическите си приятели. И те го изоставяли. Но враговете му не го изоставяли. Когато и и враговете му го забравили, той разбрал, че това му е краят.

Дали българският Талейран ще забележи кога го забравят враговете му?
А за Константин Коцев .... той Д.И е казал достатъчно ... за мен е само съжалението , че познавам само сценичният му и филмов образ , а така бих искал да го познавам лично...
15 Август 2007 10:16
и въпрос един към автора, как ignoramus се разбира, онова, първо, неучени, и второ, в които не се наблюдава учтивост ми се просветли, but the word ignoramus can mean:* a person who is ignorant * the name of a play: see Ignoramus (drama)
Ignoramus is Latin for "we do not know". The English use of the word originates from the practice of English common law. When the case was criminal, it was brought before a jury of twelve men. If the defendant was considered guilty nothing was written on the back of the bill, but if he or she was considered not guilty, "they write on the backside ignoramus, and so deliver it to the Justices to whome it [was] rent into peeces immediately."
15 Август 2007 10:20
Кунерт, трябва да издържаш на пиене...Ха Ха.
15 Август 2007 10:40
по грегъри норминтън, писател с изключителен талант на разказвач, с любовно отношение към думите и според единодушното мнение на критиката - с огромно бъдеще....
Какво наистина може да се сравни с опиянението от Плътската любов? Веднъж изживяна, тя остава завинаги в кръвта ти. Несравнимото удоволствие да си в мъжки обятия! Ето че тялото й си спомня. Но Времето, този стар страстоубиец, е превърнал повехналата плът на Жената-пияница в убежище на никому ненужна непорочност. Тя върви и залита - дебелокрака и търдоглава, истинска развалина, съсипани останки от пищна вакханалия. Руменият цвят на младостта е напуснал страните й, сега те са прорязани от венички и зачервени от хиляди почерпки. Потупва Спящия по рамото, отмята глава назад и гаврътва скъпоценната течност, "Наздраве, сънльо!"
15 Август 2007 11:14
Марксистът-ленинец с двата кръста (след 10-ти стана модно комунягите да се правят на религиозни) е казал нещо вярно, но не е казал истинската причина за това, а се опитва да ни втълпи, че комунизмът е произвел положителното след 1944.
След 1945г. имаше един бум на реализации на хора, в областта на изкуството, културата, инженери учени, които преди това сигурно щяха да орат и гледат добитък . През 50-те години се създадоха много театри, опери, оркестри и се появиха изключително много талантливи хора на изкуството и културата. По това време се създадоха и научните институти на БАН, редица ведомствени институти, нови университети. Навсякъде никнеха музикални школи, театрални кръжоци. Така в нашата (най-обикновенна) гимназия си спомням, че беше поставена цяла оперета от учениците, със съответния ученически оркестър и хор.
Всичкото положително след 9-ти септември се дължи на хората родени през капитализма, тяхната инициативност, ум, амбиция да се докажат и работят във времена без война дадоха тласък на развитието след 1944.ДЗС-та има от 1930 година, кооперации също, университети, училища и театри.Да не би комунягите да са ги изобретили?Когато енергията на тези хора отслабна и инерцията бе изгубена в тресавищата на комунистическата грандоманщина, спря и развитието на България.То не е лъжа, че оперетното е в стила на камуняците.
15 Август 2007 11:39
критиците наричат още грегъри норминтън нов гений и с тях съм равномислещ, брилянтна е играта с думи, смисли и метафори, колко капки истина има във виното, енергията му е променлива и приспособява, пияния залита, ходи с походка х, пръстите на краката гледат себе си, но не напред, опиянение и из-стъпление, дионисиевото, на което аполон дал е мярка чрез съновидение и въображаемо,
а марксе службите ти не харесват божествената енергия на живота, и която я носи вие го убивате, добре че т. живков ви е спирал, никакъв с талант нямаше да оживее

Редактирано от - Пейчо Пеев на 15/8/2007 г/ 12:20:42

15 Август 2007 12:31
чета го значи комуниста левчо левчев, изровена била не само маската на древен тракски цар и освободен бил също некакси демон, като те погледне с тебе край, както пък списувателят будист в уйкенда тука го написа, очите са прозорец към душата драги що те втриса погледа на древен цар
15 Август 2007 13:16
Пейчо, "който пие пее, който пее зло не мисли...следователно...Наздраве...Ха ха.
15 Август 2007 13:37
Милчо ти явно доста си се нафиркал днеска, а е грехота да идеш на "възпоминателна" пиян като гъз. Много си посредствен днес.
15 Август 2007 13:46
и светило на тялото ти е твоето око и когато окото ти е здраво, то и цялото ти тяло е осветлено; а когато е болнаво, и тялото ти е в мрак.... Лука 11. 34
блажен, който на душата си е господар, anima candida
и кой радост може да дари, а мисли, богоподобния, както Господа
и драгите, не ми се правете на невинни незнайковци, прекрасно знаете каквото правите,

Редактирано от - Пейчо Пеев на 15/8/2007 г/ 14:24:25

15 Август 2007 14:21
На Милчо това му е нормалното състояние...
15 Август 2007 14:53
...Ха ха.
15 Август 2007 15:03
Осигурявах с д-р Асенова "Театър на нациите" и от есента на 1981 станах лекар на Сатирата на хонорар. Всяка вечер, освен понеделник (почивен ден)..цели 3 години. Преди това бях 3 години лекар на Ямболския театър. Та някои неща просто познавам извътре.
Големия Пацо беше Георги Парцалев, а Малкия - Коцето. Той имаше невероятна чувствителност, но беше като мимоза. Нямам спомен да съм го виждал например в кръчмата под Сатирата. Големия Пацо често казваше за себе си, че е "тъжен клоун", Малкия не му отстъпваше. И двамата не обичаха комбините и страняха от гласовитото "мнозинство". Но докато Големия не отказваше "халтура", Малкия се хващаше само когато му се налагаше да "запълни дупките". По тия времена "халтура" се наричаше всяко участие, което не бе престижно, но носеше пари - участия в забавни програми, конферанс..Малкия бе отдаден на изкуството и признаваше само театъра и киното. Освен това не искаше да се преекспонира като няколко души от Сатирата. Не си падаше и по ролята на шут на Първия ( в Сатирата имаше няколко такива). Той си остана докрая тъжен Арлекин в черно-бяла одежда. После в една година напуснахме работата в Сатирата...



Тук някои всезнайковци разтягат локуми. Истината е, че до 10 ноември се правеше и стойностно кино и стойностен театър, и невероятна опера... После всичко отиде на майната си. Останаха "шоумени"-те. Които се кривят и лигавят я в "Шоуто на Слави", я в някой друг евтин балаган. А старите театрали и кинаджии един по един си отиват в един друг (дано по-добър) свят, преживявайки гордо с мизерните си пенсионерски галагани. На моите 56 години не си спомням по-бездуховно време от днешното. Ако искате ми вярвайте.
15 Август 2007 15:13
Генезиса на майтапа с творците тръгна от определящата роля на работническата класа да твори и съответния бой по интелигенцията - да работи .
15 Август 2007 15:14
Кое бре Круелке, че те навирам в кучи ...Ха Ха.
15 Август 2007 15:28
парцалев, имах щастието монолога на клоуна да изчуствам, дойдеха ни на гости с чавдар шинов и борис карадимчев и като почна, ръкопляскаме го, сълзите му текат, голям непримирил се, не шут в играта на съдбата

Редактирано от - Пейчо Пеев на 15/8/2007 г/ 15:34:57

15 Август 2007 16:03
Хайтов преди да умре:като дойдох, заварих простотия, отивам си и оставям простотия
15 Август 2007 16:54
Doctora, точно така е ... абсолютно си прав и аз се подписвам с две ръце под постинга ти. Завиждам ти искрено , че си го познавал...и не само него
15 Август 2007 17:57
Докторе, аз съм с 20 години по-млад от теб, ама напълно споделям мнението ти. Нашето не е декаданс, а просто вговедяване.
15 Август 2007 20:40
Е да де, ма га беше сгодно и доходно, наволя се наплюхте по Т_Живков!...
15 Август 2007 20:41
34! . Бих се срамувал. Хлебец пусто...
15 Август 2007 20:51
децата и клоуните казват винаги истината
на този свят истината се проявява в два облика, едното й лице е изпълнено със страдание, а другото се смее, но това е едно и също лице, което се смее и плаче, за отчаялите се хора смехът върши добра работа, а за тези, които блаженстват в прекалена самоувереност, е може би по-добре да видят плачещото лице
клоунът е основен персонаж в уличното изкуство, то е чисто, дава възможност на човека да разбере, че радостта существува извън понятия пари и отплатено, радостта, то е нещото от което човека не бива да е лишен
15 Август 2007 21:02
и защо ги убивате, моля покажете, по кой закон, мъката си в радост за вас са сторили, мене не ме застрашавате, не достигате ми на нивата, но делата ви са отврат, щастливи ли сте, със сит търбух за мъката на други глух, грешен път, грешна компания
15 Август 2007 21:12
Тъжна Истина, Докторе! Радостното е, че има с какво да сравняваме халтурата....
Милчо, не се бъзикай с "Мадарския конник" от бирените капачки......
15 Август 2007 21:34
никак не разбирам, рев до седмото небе, тежък бил живота а изпратените да творят, и красота и радост и човещина най често ги убиват, що тогава рев, песен ще е справедливо
15 Август 2007 21:45
Гойко Подрисков
Вземи направи справка, колко театъра е имало преди 1944г, колко опери, колко симфонични оркестъра, и колко след това избуяха. 85% от населението в България беше на село и то не беше чувало ни за театър ни за опера ни за симфоничен оркестър. Гледай филма "Господин за 1 ден" - май така беше, там най-добре е изобразен българина тогава.
15 Август 2007 21:51
И още нещо Гойко
Това не са кръстове, а плюсове.
15 Август 2007 22:06
Прочетох на Доктора заключението, че преди Десети се правело стойностно кино и стойностен театър. Та по този повод. Миналата седмица гледах филма "Оркестър без име". Някои го наричат най-добрия български филм. Не бях го гледал повече от 20 години. Какво ми направи впечатление. Прекрасни артисти. Оригинален сценарий с много свежи идеи. Никаква свобода на действие на артистите. Никакво движение. Няма игра, има говорене. Непрекъснато бързо говорене и само в един тон-троснато. Сценарият става и за театрална постановка и за радиотеатър. Добра идея, добри артисти, наивно и сковано изпълнение, примитивно и любителско кино. Филмът ни е мил само заради любимите ни артисти и показваните мили родни картинки. Този филм няма къде другаде да го покажеш. Такова ни е най-стойностното кино, популярно само в София и околностите. В целия този период изкуството се правеше от несвободни личности. Под ножа на цензурата. Под постоянна физическа заплаха. Хората още не могат да освободят душите си.
15 Август 2007 22:10
Маркса отново присвои следвоенния прогрес за БКП.
15 Август 2007 22:14
А, бе Гъзамбо, то се мисли с глава, бе Задник такъв....
15 Август 2007 22:14
има артисти на честта които не се продадоха на чужденци за пари и на партии за постове
и си пазеха апартаментите от топлофикация която ги ограбва на стари години вместо да се субсидира от бюджетния излишък на държавата в която живееха и играеха
15 Август 2007 22:21
Вечна памет на Константин Коцев!
Нямам предвид него, а неговото поколение. Както в политиката навремето голобради момчурляци поеха управлението след 9-ти септември и същите тези хора не пуснаха властта докато започнаха да се напикават, така и в Сатирата не дадоха възможност на друг да повесели властта. Хуморът не се развиваше. Правеха го едни и същи хора по един и същи начин до пенсия.
15 Август 2007 22:31
Колегата Zag реши да илюстрира постингите ми с културно поведение, дълбоко вкоренено му от соц.куртурния период. Модераторът естествено няма да го забележи, така, че може да продължи културната дискусия с пцоване на майка.
15 Август 2007 22:41
Този филм няма къде другаде да го покажеш.


А, трябва ли??......Явно "Оркестър без име"не е предназначен за аудитория като Вашата.
15 Август 2007 22:45
За Константин Коцев и неговото поколение могат да се кажат само хубави думи.И те няма да бъдат пресилени.Хубаво ни беше с тях, както в театъра, така и в киното.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД