"Започва преглед на работните места в държавната и общинската администрация, на които могат да бъдат назначени хора с увреждания", обяви социалният министър Емилия Масларова.
Тя обясни, че за целта ще се сформира работна група между експерти на нейното ведомство и това на държавната администрация, която трябва да набележи конкретни стъпки за повишаване броя на лицата с увреждания в държавната администрация.
По думите й хората с увреждания могат да бъдат назначавани на работа и в тото пунктовете, както и като продавачи на билети и вестници, макар че те не са част от държавната администрация. Масларова заяви, че държавата първа трябва да даде пример как се интегрират въпросните хора и посочи структурите на социалното ведомство, в които м. г. са били назначени 560 лица с увреждания.
С 40 млн.евро се очаква да бъдат подпомогнати децата на социално слаби родители и децата с увреждания до 7 г., живеещи както в социални домове, така и в семейна среда, съобщи още Масларова. Парите ще дойдат по проект за социално включване, финансиран със заем от Световната банка. Голяма част от средствата ще се насочат за подобряване на инфраструктурата за грижи за деца в ранна възраст.












