:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,787,319
Активни 447
Страници 14,193
За един ден 1,302,066

Нов закон брани британците от нечестни търговци

Врачките трябва да гарантират, че предсказват вярно
Нов закон за защита на потребителите срещу непочтени търговци влезе в сила във Великобритания вчера, предаде Би Би Си. Промените са най-големите в тази сфера на Острова от 40 години насам. Те представляват адаптация към директива на ЕС и ще попълнят пропуски, от които досега са се възползвали нечестни търговци. Новият закон за защита на потребителите забранява незабавно 31 практики при извършване на търговия и затяга контрола върху различни видове дейности.

Бизнесът няма да може да използва подвеждащи послания, неверни препоръки от доволни клиенти в интернет или да предлага временни разпродажби, които впоследствие се удължават. Търговците ще търпят наказания, ако предприемат стратегии, насочени към възрастните хора и други уязвими групи. Нарушителите ще подлежат на сериозни глоби и дори присъди в затвора в зависимост от сериозността на действията си.

Гадателите, астролозите и медиумите ще бъдат задължени да обявяват на клиентите си, че услугите им са "само развлечение" и че работата им не е "експериментално доказана". "Гадателите обаче трябваше да предвидят това", пише иронично в. "Таймс". Те са задължени да поставят табла с подобни предупреждения на местата, на които предлагат услугите си, независимо дали става дума за шатри или интернет сайтове. Все пак законът не отива толкова далеч, колкото в Ирландия, където недоволните потребители имат право да търсят обезщетения в случай на непочтено отношение от бизнеса. Според мнозина врачките ще бъдат преследвани от закона, ако не могат да докажат достоверността на предсказанията си.

МЕНТЕ

Фалшиви са 28% от търгуваните стоки в Румъния и България, заяви представителят на Европейската асоциация за борба с фалшификатите за двете страни Габриел Турку. Средното ниво на такива стоки в Европа е с 2-3% по-ниско спрямо Румъния. Най-често в Румъния се фалшифицират луксозните стоки, включително парфюми и дрехи. Най-големият доставчик на фалшификати в ЕС е Китай - 80% от общия им брой.
1436
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД