Бизнесът няма да може да използва подвеждащи послания, неверни препоръки от доволни клиенти в интернет или да предлага временни разпродажби, които впоследствие се удължават. Търговците ще търпят наказания, ако предприемат стратегии, насочени към възрастните хора и други уязвими групи. Нарушителите ще подлежат на сериозни глоби и дори присъди в затвора в зависимост от сериозността на действията си.
Гадателите, астролозите и медиумите ще бъдат задължени да обявяват на клиентите си, че услугите им са "само развлечение" и че работата им не е "експериментално доказана". "Гадателите обаче трябваше да предвидят това", пише иронично в. "Таймс". Те са задължени да поставят табла с подобни предупреждения на местата, на които предлагат услугите си, независимо дали става дума за шатри или интернет сайтове. Все пак законът не отива толкова далеч, колкото в Ирландия, където недоволните потребители имат право да търсят обезщетения в случай на непочтено отношение от бизнеса. Според мнозина врачките ще бъдат преследвани от закона, ако не могат да докажат достоверността на предсказанията си.
МЕНТЕ
Фалшиви са 28% от търгуваните стоки в Румъния и България, заяви представителят на Европейската асоциация за борба с фалшификатите за двете страни Габриел Турку. Средното ниво на такива стоки в Европа е с 2-3% по-ниско спрямо Румъния. Най-често в Румъния се фалшифицират луксозните стоки, включително парфюми и дрехи. Най-големият доставчик на фалшификати в ЕС е Китай - 80% от общия им брой.