:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,733,517
Активни 841
Страници 18,420
За един ден 1,302,066
Писмо от България 1

Разкажи ни за пуйката, Джо

- Тази приказка вече я четохме, деца. Знаете я. Да знаехте какво засмяно старче беше австралиецът, който я написа! На Алън Маршал му викаха австралийския Марк Твен...

- Ти разкажи какво станало после.

- Той написа още... написа... Сетих се. Той написа "Мога да прескачам локви". Хубаво е да можем да прескачаме локви. I Can Jump Puddles не е баш втора част, но..

- Всички ли приказки имат втора част?

- Така излиза. Първо "Загубеният рай", после "Възвърнатият рай". Тази приказка е на Милтън и не е за вас. Нито за мен. За нас са приказки като "Алиса в страната в чудесата" и втората й част "Алиса в огледалния свят".

- Ти разказвай само такива втори части!

- Добре. Знаете приказката за Робин Худ, как непокорните сакси разигравали своите господари - норманите завоеватели. Робин Худ взел парите на богатите и ги дал на бедните. Във втората част бедните станали коравосърдечни новобогаташи. Робин Худ им взел парите и ги дал на новите бедни (бившите богати). После пак. После пак. Накрая се ядосал, взел парите, изчезнал с тях в гората и не се показал повече.

- Искаме още втори части!

- За Крали Марко, дето яхнал коня Шарколия и освободил три синджира роби. Във втората част на приказката той не е Марко Кралевити, а просто Марко, който закъсал на Косово поле.

- Разкажи още, още...

- Прометей дал на хората огъня. Но с него гърците направили оръжието "гръцки огън". Значи, прав бил Зевс да не дава на хората светлината на знанието.

- Ама тъжни са тези втори части пък.

- Не всички. Един човек каза, че първите части са леви, вторите били десни. Като приказката за Робин Худ. Не знам. Знам, че вървим на два крака. Ако всеки крак казва, че е по-важен от другия и че ако не се съгласиш, нямал си позиция... глупаво. Ще ви разкажа една приказка с хубав край. Happy end. Тя още не е написана.

Слушайте:

Хората имали неприятности. Нарекли ги криза. Дошъл един храбър президент и казал:

- Едно време гангстерите печелели от сухия режим. Сега терористите - от дрогата.

Той пуснал евтина синтетична дрога. Терористите останали без пари. Храбрият президент победил в Афганистан и другаде. После казал:

- Хората не вярват на парите, защото зад тях няма нищо. Ще си правим пари, зад които стои труд. Като хората в Итака в САЩ, не Итака на хитроумния Одисей. Техните пари се казват "итакски час" и той е 10 долара. Има също половин час, четвърт час, даже осминка час. Като направи сирене, фермерът получава 2 часа. С тях плаща на дърводелеца, който плаща на автомонтьора, който ги дава на децата си да отидат на кино. С "часове" купуваш зарзават, хляб, гардероб, поправяш си покрива, отиваш на ресторант, купуваш автомобил (ако е втора употреба), плащаш щатски данък (не федерален; САЩ, знаете, са федерация). "Макдоналдс" се махнал от Итака, понеже хората предпочели закусвалнята на Кони, която всички познавали и която местните фермери снабдявали с прясно, незамразено месо и с екологични зеленчуци.

- После?

- После от идеята за местни пари се заинтересували в Хардуик (Върмонт), Уолдо (Мейн), Санта Фе (Ню Мексико), Кингстън (Канада). На 25 места отпечатали "местни пари", по схемата на Пол Глоувър, храбрия кмет на Итака.

Храбрият кмет бил учил общинска администрация. Той проучил как се движат парите и разбрал, че гигантите изсмукват парите на хората. 30-те хиляди жители на Итака и 40-те хиляди студенти от близкия Корнелски университет му повярвали.

- После?

- После президентът направил още хубави работи. Взел парите на военните и ги дал на учените да направят чист транспорт и енергодобив. Саудитците и руснаците престанали да се надуват, че изнасят енергоносители. Подземните им богатства се обезценили, гигантите престанали да се лакомят за тях.

Най хубавото е накрая. Хората престанали да вярват на...

- На засмяното старче ли? Дето разказва за пуйката? Дето прескача локви ли?

- Не. На един друг старец*. Един намръщен прусак. Той се сражавал против Наполеон. После минал на руска служба. После казал, че войната е продължение на политиката с други средства.

- Е, и?

- Хората проумели, че не е така. Проумели, че всъщност демокрацията е продължение на диктатурата с други средства. Тогава хората престанали да правят войни в името на демокрацията и светът станал по-хубав.

Но тази приказка за храбрия президент, деца, е като приказката за Храбрия шивач и като приказките на Засмяното старче. Тя е само една приказка с щастлив край. Сега ще четем "Мога да прескачам локви". Но обещайте, че после ще заспите.

---

*Фон Клаузевиц. Наливаха ни го в главите, когато бяхме курсанти, преди да станем пехотни лейтенанти. Така беше, господа офицери...
115
9605
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
115
 Видими 
10 Декември 2008 01:16
Точно така си е! За съжаление! Но... да не говорим за президенти, защото един пък друг... и т.н. и т.н.
10 Декември 2008 01:25
"Демокрацията е продължение на диктатурата с други средства"
Абсолютно точно!
10 Декември 2008 01:36
Джимо

Горките дудуци и флигорни... що кръв и сополи ще пролеят тук докато обясняват че черното е бяло и бялото черно...
10 Декември 2008 02:04
Хората в Итака (Ню Йорк, града на Корнел ун-т и Итака колидж) настина са въвели още преди време своя "валута", за да не им се изсмуквал труда от щатските и федералните бюрокрации. Имахме такъв бизнес кейс в училище (1999).

Ние сме ходили в хипарското градче Итака - големия беше приет и в Корнел (но избра Карнеги Мелън), и малкото ще кандидатства - та приемат хората с готовност и зелените долари. Ядохме (веган) в един кооперативен ресторант, в който работят 19 души, съсобственици, и се редуват всеки ден - един готви, друг купува и вози продукти, трети поддържа уеб сайта им, четвърти пише книги с рецепти, пети води сметките, шести е директор, седми и осми сервират, девети мие чинии и т.н., на другия ден се сменят.

Но - в последната си книга ("Завръщането на депресионната икономика и кризата от 2008 г." - току-що топла от печатницата) нобеловият лауреат Пол Кругман разказа друга история. Група млади семейства от някой си градец решили да си направят кооператив за гледане на деца. Напечатали и купони колкото преценили, че са нужни - за един час гледане на чуждо дете - един купон, раздали си ги по равно. В седмиците, когато нямало много планирано излизане вечер, всяко семейство гледало да понатрупа купони, за да ги използва когато иска да излиза. Добре, но още първата зима се получило така, че всички искали да се запасяват с повече купони (за лятото), а не да излизат. Свръхпредлагане на гледане, дефицит на купони - рецесия! Кооперативът решил да пусне допълнителна емисия купони, белки хората се престрашат да ги харчат (...) и Кругман по-нататък моделира рецесиите с този пример.

Но днес е малко вероятно да процъфтят широко местните валути (както било в средновековието), по-скоро обратното - хората търсят общи валути като еврото.

Либертарианците звучат много умилно понякога, но това са приказки за десерт, с кафе, коняк или пияни вишни и пура, а не сериозен разговор за 21 век.
10 Декември 2008 02:12
Хората проумели, че не е така. Проумели, че всъщност демокрацията е продължение на диктатурата с други средства. Тогава хората престанали да правят войни в името на демокрацията и светът станал по-хубав.

Е тази утопия нема как да се случи!

__________________________________________ _____________________
Once the government socializes losses, it will soon socialize profits. If we lose our ability to fail, we will soon lose our ability to succeed. If we bail out risky behavior, we will soon see even riskier behavior.
10 Декември 2008 02:16
А пък за това -

"Взел парите на военните и ги дал на учените да направят чист транспорт и енергодобив. Саудитците и руснаците престанали да се надуват, че изнасят енергоносители. Подземните им богатства се обезценили, гигантите престанали да се лакомят за тях."

И аз мисля - крайно време е, ала шейховете и олигарсите какво правват?
А народите им си викам - ще се освободят от проклятието на "отровния кладенец" и ще заживеят като нови хора, в една атмосфера на "истина и суровост" (Де Гол).
8)
10 Декември 2008 02:29
Рабкрин,
Как комбинираш комунизъма с неоконсерватизъма в икономиката?
И най-после - разбери, че цитата, който даваш под линия, е абсурден в наши дни. Никой, ама и най-десния републиканец в САЩ не го мисли.

Държавата е spender of last resort, освен че е и резерв на банковата система.

Иначе - следва дълга депресия, дефлация, и в 30-те години, може би знаеш, имало и шанти-таунс край градовете (с бели хора) и хобос по спирачните будки на влаковете, и бежанците от Дъст боула ги връщали от караулките на калифорнийските градове със "за днес сте ми 1400-тното семейство". И не се знае как ще се излезе от такава депресия - нова световна война, надяваме се, не се планира.

А да не повтаряме, че ако САЩ кихне, другиоте хващат пневмония, и че ако и правителството на САЩ (емитера на Т-билс) закъса, значи всичко друго в света вече го пише бегало.
10 Декември 2008 02:37
Уф-ф, чича - разбери веднъж за винаги - в последните двадесет години се провеждаше една взривоопасна политика на краен кейнсиъзъм и монатеризъм.
Това еба мамата на системата!

Редактирано от - rki на 10/12/2008 г/ 02:45:52

10 Декември 2008 02:38
И в ХХ-ти век хората следваха някои от илюзиите и бляновете си - фашизъм, комунизъм, демокрация. Имало е моменти на подем и погром. Така е при хората. ега е криза. И е добре. Сега е време за смях. Защото ни чака само подобрение. Те с тази илюзия се живее. Има и друга - аз да оправя себе си, пък другите нека и те направят същото ако могат.

10 Декември 2008 03:27
Разкошна история Ама тъжна.
10 Декември 2008 03:41
чичо, чичо, нищо не си разбрал за Итака
Простата истина е че, във всеки един момент в който ТИ, похарчиш 1 долар, за да си купиш нещо, един процент от този долар отива директно в хамериканската хазна.... Някой му викат магия, други, иконимика
10 Декември 2008 03:46
Тъй де ама тая приказка е наистина с хубав край. Само че е приказка. А и дори с наркотиците да стане, а после с "часовете", то учените нищо няма да получат. Щото новите "часове" ще трябват за армията. Щото много разгневени китайци и араби ще размахват торби със зелени хартийки. Всъщност от цялата историйка реални са само "часовете". Всъщност са неизбежни.
10 Декември 2008 04:04
Рабкрин,
Сори за барута - ти си още за подготвителния клас, бате.
10 Декември 2008 04:31
Хепи,
Не само като купя нещо (косвен данък - местен, щатски sales tax 8.25%), но и като работя, нещо (и то доста) отива - я за федералната, я за щатската, я за градската хазна.
Итака, като повечето малки общини, сигурно е нетен получател на пари от държавата.
10 Декември 2008 05:10
Я, Фичка, ама младежа бил при нас на село. Да свирнеш ако трябва да се наглежда или да му се помага. Браво на теб и Нели че сте го отгледали умен и прилежен да се учи в CMU. А рки- то може би е искал да каже, че по време на възход всички са монетаристи, а по време на криза са Кейнсианци. Да допуснем, че като знае понятията знае и че са противоположности.
А иначе ДИ хубава я е спретнал. Аз лично му дължа извинение, защото твърдях, че никой не е излезнал да си признае доносничеството. Щеше да е хубаво ако бяха повече и го бяха направили заедно, но трудна работа..Голяма ми е мъката за Георги Данаилов, че не излезна и той предварително. Между него и ДИ щеше да ми е достатъчно поне що се касае за морални маркери.
10 Декември 2008 06:00
Междудържавни "войни за Демокрация" НЯМА откакто Свят светува- те са винаги войни за РЕСУРСИ/ природни, материални, човешки/! "За Демокрация" са- ако са?!- ГРАЖДАНСКИТЕ войни и Революциите в държавата!
Приказка/ без втора част, май?!/ за наивници е, че Троянската война се е водила заради сините очи и русите коси на Хубавата Елена- за злато и роби се е водила, за Ресурси! Като всички други войни отпреди и след Троянската война, та чак и досега! КАЗАХ!
10 Декември 2008 06:35
Вокиле,
Благодаря! Той завършва през май. Много хубав град е Питсбърг, и българи се намират.
10 Декември 2008 06:49
дим и 3
в първата част нещата били шарени и светът хубав
във втората част светът изгорял и дим обхванал планетата
нещо като приказката за храбрия оловен воиник и хартиената балерина в огъня на камината
10 Декември 2008 07:29
Де е Америка! Защо я откриха викингите и колумбовците, та сега цял свят я чака с радост или мъка да се издъни или направи нещо полезно.
10 Декември 2008 07:36
ДИ - пореден път -
А тук ще добавя нещо.
Робин Худ взел парите на богатите и ги дал на бедните. Във втората част бедните станали коравосърдечни новобогаташи. Робин Худ им взел парите и ги дал на новите бедни (бившите богати). После пак. После пак.

Преди много години един стар /тогава още не/ умен човек /не казвам имена, защото съм скромен / добави друг край.
А именно :
И РОБИН ХУД ЖИВЕЕЛ ОТ КОМИСИОННИТЕ.
10 Декември 2008 07:47
АВТОРА!!!!! БРАВО. Ала доста е голяма локвата.
10 Декември 2008 08:18
дивотийки и дървеняшки философии
робинзокрузо
10 Декември 2008 08:26
Глупости на търкалета...
10 Декември 2008 09:08
...туй с пуйката не е приказка, а шедьовър на късия разказ...
...другото е дрън, дрън...
...алан е любим автор на децата ми, когато си бяха деца...
...не съм сигурен "да яздиш диво пони" от кого е...
10 Декември 2008 09:11
Когато посегнат на СВОБОДАТА, винаги е за лошо!
Парите са без значение.
Само евреите ги вземат на сериозно.
10 Декември 2008 09:22
Всяко нещо има начало и край.....
10 Декември 2008 09:31
Добре звучи... ... както всички утопии ...
Но за настроението
10 Декември 2008 09:31
"...че всъщност демокрацията е продължение на диктатурата с други средства."
ДИ изкефи ме!
Всъщност каква е разликата между диктатурата на пролетариата и демокрацията?
При диктатурата просто не ти даваха това, което реално си изработил, а по-страшното беше, че не ти даваха и да работиш самостоятелно. При демокрацията просто във всеки момент си взимат това което им трябва!
Просто предизвикват криза...
10 Декември 2008 09:35
Поздравявам ви с една приказка :
Натиснете тук

Chan Chan Buena Vista Social Club
SPANISH:

De Alto Cedro voy para Marcan
Llego a Cueto, voy para Mayar

El cario que te tengo
No te lo puedo negar
Se me sale la babita
Yo no lo puedo evitar

Cuando Juanica y Chan Chan
En el mar cernan arena
Como sacuda el jibe
A Chan Chan le daba pena

Limpia el camino de paja
Que yo me quiero sentar
En aqul tronco que veo
Y as no puedo llegar

De alto Cedro voy para Marcan
Lleg a Cueto voy para Mayar


ENGLISH:

From Alto Cedro, I go to Marcan
I arrive in CUeto, and then I go towards Mayar.

The love I have for you
is something I cannot deny
I drool all over
I cannot help it.

When Juanica and Chan Chan
sifted sand at the beach
...
Chan Chan felt sorry/shame

Clean the path of straw
cause I want to sit down
on that tree trunk I see
and that way I'm never going to arrive

From Alto Cedro, I go to Marcan
I arrive in CUeto, and then I go towards Mayar.
10 Декември 2008 10:28
Смисълът на т.н. „местни пари” е да се увеличи използването на местни ресурси (когато има свободни такива). Тези пари имат специфични характеристики – най-важната от които: много по-голямата скорост на обръщение (поради много ниския, дори отрицателен, лихвен процент, който носят). В този смисъл те биха могли да се използват и в България – в отделни общини например. Така би се създала възможност за някаква местна форма на монетарна политика, която да избегне ограниченията на фиксирания лев (с еврото) и значително да се стимулира местната икономика.
Успешното използване на такива пари не е толкова просто и трябва да се прецени от гледна точка на конкретната местна икономика. Има и редица потенциали проблеми – включително трудности при въвеждането, конвертируемост, правен статут, риск от хиперинфлация на тези пари и др.
На фона на текущата криза (липсата на пари и много ниска скорост на тяхното обръщение), такива пари могат да се окажат отличен стимул за местните икономики.

Редактирано от - zaharnopetle на 10/12/2008 г/ 10:29:42

10 Декември 2008 10:47
Вярно е - пак иде Нова Година.
(Коледа нарочно не споменавам - Д.И. е убеден атеист)
Натиснете тук, може и да ви помогне...
10 Декември 2008 11:13
Браво!!!! Добре дошли отново г-н Иванов! Лично аз Ви очаквах с нетърпение!Прочетох в горните коментари думата доносничество, затова искам да поясня на по-младите пишещи по форумите, следното:
1. Фигурирането на името в архива на ДС не означава непременно доносничество, а това че службите са имали интерес към съответния човек. Такива бяха хиляди младежи обикновено по-будни и интелигентни / да се привлекат за ДС/.
2. Квалификацията 'доносник' е като етикет за залепване. За да се нарече така един човек трябва да се видят действията му след контакта с ДС или т.нар. агентурно минало. Ако това се проследи ще се види, че големите истински имена в журналистика, литература и във другите сфери на живота не са били агенти и доносници. Защото съвестта на интелигентния човек не му позволява да бъде доносник. Дори и да са писали нещо то е било за отбиване на номера и сведенията не са ставали за нищо. Целта е да се отскубнеш от натиска на ДС. ''ПО ДЕЛАТА ИМ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ''.
3. Попадането в списък на ДС е един от похватите на службите с цел бъдещо дискредитиране на непослушните. Да виси като Дамоклиев меч над главите им. Да се страхуват от общественото порицание. И то в момент когато не могат да се защитят.
ДА, ама НЕ. Защото обществото и хората не могат да се лъжат вечно и трябва да защитим такива личности и професионалисти като Димитри Иванов, Георги Данаилов, Иво Инджев и др. и отхвърлим истинските агенти и доносници. Но затова трябва достоверна информация и публично отваряне на всички досиета.
Един форумец пишеше за лъжи за западния свят от екрана на БГ телев. Умните хора тогава слушаха и четяха между думите и редовете, защото имаше цензура, и задачата на известните журналисти и писатели беше да кажат някои истини въпреки нея. Вдигнете чело и бодро напред, както българският войник не знае командата Отстъпи, а командата е Кръгом и пак НАПРЕД. Очаквам новите Ви писма от БГ! УСПЕХ!!!
10 Декември 2008 11:41
Интересно ми е как гражданите на Итака си купуват стоки, които не могат да произведат. Колкото и да им е затворено стопанството, рано или късно ще се наложи да купят нещо отвън. Все пак, не сме в средните векове.
10 Декември 2008 11:54
... абе не е ли по-правилно вместо Итака /Ithaka/ да се произнася Атака?
.. иначе за Троянската война е ясно
Не е ясно за коя Елене иде реч обаТче... за Елена Йончева ли, за Елена Поптодорова ли... или за Елена Костова?
Разкажи ни за Елена, Дж(им)о
10 Декември 2008 11:58
Местни пари и специализирана валута народната власт редовно ни предоставяше.Талони за бензин или купони за това или онова.
10 Декември 2008 12:02
За елена Рудолф става въпрос, Костадинке.Дето ще ти докара цял чувал с позиви на Атака.
10 Декември 2008 12:06
Гойко, одухотворен си кат онай дървенио кон пред Атака
10 Декември 2008 12:09
Чичо Фичо,
Питсбърг, Корнел ...ама все към българите гледаме... Що така ве фичка ?
...и в България се намират българи-това май не си им казал ти, и на малкия и на големия
10 Декември 2008 12:13
По-добре дървен кон, отколкото дървено желязо - като некои фюрери.
10 Декември 2008 12:22
Захарно петле - - за последните ти няколко постинга, вкл. и дзена.
Всеки от нас е ползвал "местни" пари, когато сме играли Монополи. Като такива можем да приемем и значителното количество талони, които фирмите раздават на служителите си за храна и облекло. За конкретни магазини. Не съм чел последната книга на Кругман, но този примерът с кооператива за гледане на деца той е посочил и в стари свои книги.
За "осъденият" в един от постингите Георги Данаилов - не пожелавам на никого да избира между животоспасяваща операция за детето си и декларация за сътрудничество. Аз вероятно също бих направил неговия избор.
За Димитри - не съм компетентен да го преценям като журналист и преводач. Но съм читател и слушател и за мен той е прекрасен разказвач. Понякога забравящ, бъркащ в детайли и повтарящ се в истории, но нали това е чарът на разказвача край камината.
10 Декември 2008 14:15
Азъ, Олдмад, благодаря за линковете. Сред цялата гюрултия, хубаво е да видиш, че поне още двама разбират за какво става въпрос!

__________________________________________

A man who trades freedom for security does not deserve and shall not receive either

Benjamin Franklin (1706 - 1790)
10 Декември 2008 14:46
Бараба
Натиснете тук
10 Декември 2008 15:32
Според мен, част от проблема е в това, че една национална валута е световна, което води до фактическа неравнопоставеност, както между нациите, така и между субектите на пазара.Това означава, че държейки монопола върху емитирането на долари, щатите могат да манипулират пазарите в своя полза.В този смисъл може да се мисли за някаква световна парична еденица, не национална, контролирана от някаква световна организация, което отново не изключва манипулации в полза на силните на деня
10 Декември 2008 15:39
Според мен, част от проблема е в това, че една национална валута е световна, което води до фактическа неравнопоставеност, както между нациите, така и между субектите на пазара.
Чак толкова световна не е. Еврото също е доста разпространена валута. Обаче що търгуват по света с долари? Да търгуват с друго, бе! Айде, дудуците ще кажат, че който не търгува в долари, САЩ ще го бият, Ирак затова го били били. Ирак ако могат да бият, ядрени сили като Русия, Китай и Индия не могат да бият. Русия от страх да не я бият ли си държи резервите в долари (и част в евро)? От страх ли си продава нефта и газа в долари?

_______________________
Блогът на Манрико
10 Декември 2008 15:44
Бате Джимо, спомням си и една друга оптимистична приказка.


Спорели на палубата боцманът и кормчията колко края има въжето и кой е по-важния. Постигнали съгласие, че краищата са два, но единият твърдял, че по-важен е левия, a другият - десния. Чул спора капитанът, грабнал въжето и го изхвърлил през борда. Ето ви и третия край на въжето..


Понеже приказката за стълбата не хвана дикиш в парламента, може да им разкажем един ден тази приказка.
10 Декември 2008 15:56
Докторе,
Най-хубавата приказка им я разказаха през 1997.
След нея мнозина се оттеглиха от политическия живот. Но комай държи влага не повече от 10 години, защото някой почнаха плахо-плахо пак да се връщат.
10 Декември 2008 15:58
... я па да ви кажа ена друга приказка
Влазат Митре и Попа у черковата. Попа отива зад олтара и вика
- Митре, ти оти поебнюваш попадията
- Нищо не се чува, дедо попе - рече Митре подавайки се зад олтара
- Как се не се чуе бре, Митре
- Не се чуе, дедо Попе, дай са сменим да видиш
Сменили се и Митре се провиква зад олтара
- Дедо попе, ти оти покраднюваш от църковната каса
Мълчание
- кай бе, дедо попе, оти покраднюваш
попот се подава зад олтара и рече
- верно бре Митре, нищо се не чуе
***
та поуката, драги Доторе, мое са окаже и липсата на чуваемост
10 Декември 2008 16:03
Драга ми моме Костадинке,
френските колеги твърдят че има едно прекрасно лекарство против пърхот - гилотината. Може да се окаже, че е панацея. Като аспирина.
10 Декември 2008 16:08
...ахъм, ахъм... и спира стареенето и образуването на бръчки, .... Колега
Ха дано прегърнат и таз твоя отдавнашна идея тей, както твоята мисла че у БГ мафията си има дръжава и те цитират каждий ден... без да знаят кой е автора
10 Декември 2008 16:49
Като разказваме приказки за чист транспорт и енергодобив, и аз измислих една : " -Aвтомобилът ти е прегрял. Свършила е тежката вода в ядрения двигател - рече строго майстор Пешо, докато третата му ръка посягаше към гаечния ключ. Навън бушуваше ледников тайфун."

Редактирано от - spectator на 10/12/2008 г/ 16:52:05

... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД