:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,733,588
Активни 861
Страници 18,491
За един ден 1,302,066

Данъчните почват ревизии на хората с над 50 000 лв. доход

Най-големият данъкоплатец за 2008 г. в страната е декларирал почти 17 млн. лв. доход
Голяма част от хората, които са имали доход над 50 000 лв. за миналата година, не са се регистрирали по закона за ДДС и така са си спестили данъци. Сред тях са 90 от 100-те най-големи данъкоплатци в страната. Това обяви шефът на Националната агенция по приходите Красимир Стефанов вчера. Затова срещу тях започват проверки и ревизии, от които се очаква в хазната да влязат десетки милиони левове.

"Всеки гражданин, който е пропуснал да направи регистрацията сам, ще бъде служебно регистриран от инспекторите на НАП. Освен това ще му бъде начислен дължимият ДДС заедно с всички лихви", съобщиха от НАП. Това означава, че стотици българи, които не са чели внимателно закона, могат да осъмнат с огромни данъчни дългове за последните 5 г. ДДС е в размер на 20% от стойността на услугата, а лихвата - около 10-15% годишно.

Казусът с регистрацията по ДДС на физическите лица излезе на бял свят, когато вътрешният министър Цветан Цветанов обяви, че бившата барета Алексей Петров дължи 1.5 млн. лв. данъци. Оказа се, че Петров вероятно е пропуснал да се регистрира по ДДС.

В закона за ДДС от години фигурира клауза, че всяко физическо лице, което е получило над 50 000 лв. доход за 1 г., различен от заплата, задължително трябва да се регистрира по ДДС. Облагат се хонорари, консултантски възнаграждения, доходи от наем и др. Най-често става дума за хора със свободни професии, например адвокати, нотариуси и т.н., а също и онези, които извършват всякаква дейност редовно или по занятие срещу заплащане.

Проблемът обаче идва от факта, че досега данъчните много рядко са се сещали да проверяват дали деклариралите доходи над 50 000 лв. са регистрирани по ДДС. Затова и голяма част от хората, които в момента се оказват в нарушение, разполагат с документи от НАП, че не дължат данъци за минали години и че са изрядни. На някои от тях данъчните дори са възстановили надвнесен налог. От вчера много от счетоводните къщи се опитват да намерят изход за клиентите си, които би трябвало да довнесат огромни суми в хазната.

Проверка на "Сега" сред депутатите показа, че те са запознати със закона и го спазват. "Аз като нотариус в продължение на 5-6 г. съм работила като регистрирана по ДДС. В това няма нищо страшно, но е редно НАП да прави повече разяснителни кампании", заяви Искра Фидосова от ГЕРБ. Станалият популярен със земите и заменките си депутат Емил Димитров обясни, че е получавал всичките си доходи като дивиденти от фирмите си, а те не се облагат с ДДС. Друг по-имотен народен представител от ГЕРБ - Емил Радев, също каза, че не е регистриран по ДДС. "Преди 6 месеца НАП ми направи проверка и се оказа, че облагаемите сделки, от които съм получил доход, не надвишават 50 000 лв.", обясни той.



-----------------

Отличници

--------------------

100-те най-богати българи са изкарали през 2008 г. и са обявили пред данъчните общо 347 млн. лв. Данъкоплатец №1 е декларирал 16 980 604 лв. НАП публикува вчера ТОП 100 на най-високите обявени доходи в данъчните декларации за 2008 г. Имената им обаче са данъчна тайна.



----БЪРЗИНА----

17 души, които имат сметки в швейцарски банки, вече са се свързали с НАП. Повечето от тях задават въпроси за това какво ще предприеме приходната агенция, ако получи информация от германските данъчни власти за българи със сметки в Швейцария. Нарушение има само ако титулярът на сметката няма достатъчно официално обявени печалби или доходи, за да си позволи да спести парите.
37
8467
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
37
 Видими 
22 Февруари 2010 00:05
тук ще се излее праведния гняв форумен.

__________________________________________ _____________________
Once the government socializes losses, it will soon socialize profits. If we lose our ability to fail, we will soon lose our ability to succeed. If we bail out risky behavior, we will soon see even riskier behavior.
22 Февруари 2010 00:35
Това вече мина границите на малоумието на това правителство. Кога и как ще ми възстановяват дължимото ддс от сметките за ток , парно, вода и т.н като част от тях пишат сменките на база и после правят изравнявания. Ще ми възстановят ли ддс-то от цигарите който си купувам всеки ден - примерно? Аз или вие трябва да си наемете счетоводна къща за да ви води сметките и да ви казва дали ще внасяте или ще чакате да ви възстановят - ти ру ли ру. Това ако не се е пресетил Брат Пит с очилата пак добре
22 Февруари 2010 05:30
...всяко физическо лице, което е получило над 50 000 лв. доход за 1 г., различен от заплата, ...

РАЗЛИЧЕН от заплата, друже. Така че забрави възстановяване на ДДС от цигари. То ако пушенето се признаваше за дейност...
22 Февруари 2010 06:08
До тук разбрах само , че Алексей Петров дължи 1, 5 млн лева - други имена не чух ! Заради това ли е написана статията или направена проверката ?
22 Февруари 2010 06:36
На мен ми е смешно това със 17-те обадили се. Не 10, не 20 - а 17. И то да питат дали ще ги проверяват. Чунким всеки си няма "свой човек", та звъни официално да пита.
Смешки на данъчните за симулация на страх от тях.
----------------------------------------- ---------------------
Блогът на Генек
22 Февруари 2010 07:21

Значи ако получаваш над 50'000 и си на заплата, плащаш само 10% плосък данък. Но ако тези пари ги получаваш под някаква друга форма, плащаш допълнително и 20% ДДС. Не само за горницата над 50'000, а за всяка получена сума (влезеш ли в ДДС зоната плащаш за всяка сума). Интересна законова хрумка ! А и пример как държавата може да те изненада в гръб с няколко години закъснение. То верно че законите трябва да се четат, ама сега излиза, че години наред и самата НАП не е била чела и спазвала закона . Интересно, покрай начислените със задна дата ДДС-та и лихви, кои и колко държавни чиновници, които е трябвало да направят навреме задължителните регистрации, ще изгорят с глоби и наказания за неизпълнени служебни задължения?!


22 Февруари 2010 08:47
22 Февруари 2010 08:53
Значи ако получаваш над 50`000 и си на заплата, плащаш само 10% плосък данък. Но ако тези пари ги получаваш под някаква друга форма, плащаш допълнително и 20% ДДС.
Ако си на заплата, ДДС върху сделките е платено от фирмата, която ти плаща заплатата.

_______________________
Блогът на Манрико
22 Февруари 2010 09:10
Боже, каква масова некадърност цари в Бантустана!!! Държавните чиновници с години не знаят какви данъци трябва да взимат и от кого. Данъкоплатците пък не могат да прочетат закона и да си направят сметката какво и как. И всичките вкупом знаят да ходят по чалгатеки и да хвърлят пари за вибратори и мехлеми, ама като ги питаш, вкупом отговарят че не се били интересували от политика. Ами хак ви е тогава...
22 Февруари 2010 09:21
Спокойно бе хора! Регистрацията по ДДС не е български патент или такъв на правителството, а стара практика в ЕС! Вината на НАП е там, че НЕ е разяснила достатъчно задълженията при и функцията на ДДС.
*
В Европа, ако човек получава приходи под определен минимум, ИЗВЪН заплатата си, да речем 20 000?, то той не плаща ДДС. Такъв човек се води дребен предприемач. Ако се надвиши тази граница, то дребния предприемач преминава в по-горна категория- предприемач, И Е ДЛЪЖЕН всеки месец, всеки 3 или 6 месеца да облага с ДДС дохода си и да го превежда на съответната финансова служба! ИМА право обаче да запазва ДДС от всички стоки, които е купил или всички разходи, които е направил в полза на предприемачеството си!
22 Февруари 2010 09:21
"Значи ако получаваш над 50`000 и си на заплата, плащаш само 10% плосък данък. Но ако тези пари ги получаваш под някаква друга форма, плащаш допълнително и 20% ДДС. Не само за горницата над 50`000, а за всяка получена сума (влезеш ли в ДДС зоната плащаш за всяка сума)."
Сиренче, пак си се изказала непозготвена. Чети, бе момиче !
ДДС-то не го плащаш ти, а онзи на когото си го начислила. Пример: Оказала си някаква консултантска услуга за която преди регистрацията по ДДС си получила 10 000 лв. След регистрацията ти получаваш 10 000 + 2 000 лв. ДДС, като последното внасяш в бюджета. Ползвателят на услугата пък си приспада тези 2 000 лв. ДДС, които ти е платил от своя данък за внасяне. А аки ти си решила ДДС-то да ти бъде включено в 10 000 лв., това си е твой проблем. Но от това ще спечели само онзи на който оказваш услугата. Той не само ще плати 10 000 лв., но и ще ползва данъчен кредит, т.е. миналата се ще си ти.
22 Февруари 2010 09:31
Капитане, не си напълно прав, че "Вината на НАП е там, че НЕ е разяснила достатъчно задълженията при и функцията на ДДС."
Това е валидно за София и големите дирекции, където обработката на годишните декларации върви чак до месец септември, а до декември се чистят грешки. А от януари започва новата кампания.
В малките дирекции, сега офиси след обработка на декларациите се почват проверки за регистрация по ДДС. Абсолютно съм сигурен че го правят, щото миналата година ми се обажда един състудент да ме пита точно за това. Колегите там го бяха насвили да се регистрира по ДДС за доходите си от наем.
22 Февруари 2010 10:10
17 души, които имат сметки в швейцарски банки, вече са се свързали с НАП. Повечето от тях задават въпроси за това какво ще предприеме приходната агенция, ако получи информация от германските данъчни власти за българи със сметки в Швейцария.


Ами, както досега - плащат на "органите" и те им покриват нарушенията! "Органите" не служат на данъкоплатците, а на тези, които им плащат сметките.
22 Февруари 2010 10:23
Не разбирам защо някои хора се правят на ударени.
Едни от най-високите доходи, декларирани в България, са от хонорари за "консултантски услуги" - това е и най-елегантния начин за пране на пари.
Няма горна граница за това колко пари могат да бъдат платени за "консултация" - ако адвокат (а по-късно и министър) Свинаров обяви, че за една "консултация е получил 3 (три) милиона лева, никой не може да му каже копче. Умен бил, дал ценен съвет на клиента, взел парите - изпрал парите. Всичко е съвсем "легално".
Само че - ако обичаш - пхлати си ДДС-то.
Преди няколко месеца адвокатите риваха, че ги облагат и тях с ДДС - щяло било да се наруши "свещеното и гарантирано от Конституцията" право на защита на гражданята!
22 Февруари 2010 10:51

Ако си на заплата, ДДС върху сделките е платено от фирмата, която ти плаща заплатата.

Да, вярно. Признавам си пропуска!
Манрико е схванал какво искам да кажа.
За разлика от БирникЪ, който явно има предубеждения към мен щом е тръгнал да ми обяснява какво е ДДС, как и кой го плаща. Немаше нужда да си правиш труда БирникЪ, но ти благодаря за усилието все пак.


22 Февруари 2010 11:29
Много американски филми са гледали Дянков и Ко! Щом това е най-голямото престъпление на Алексей Петров - това че не се е регистрирал по ЗДДС, аз просто ще се разплача от умиление! Трепет изпълва сърцето ми!
22 Февруари 2010 11:35
Чакайте малко!
За какво става дума? За укрити доходи за които не са плащани данъци или за обявени доходи над 50 бона за които лицето задължително трябва да се регистрира по ДДС.
Щото ако е второто - ДДСто си е платено, няма как да не се плати.
За сведение на полковника:
Аз го консултирам за 100 лева по въпроса за партенките в армията и гъбичките по краката.
Вариант А (не съм регистриран по ДДС): той ми плаща 100 лева срещу упростена фактура и плаща (пак той) 20 лева ДДС.
Вариант Б (регистриран съм по ДДС) : той ми плаща 120 лева и аз от тях плащам 20 на хазната.
Следователно, колеги, държавата не е обезщетена и няма как да бъде.
Това си е поредната ПР акция в ярко оцветен болшевишки стил.
Юруш на богатите! (егаси богаташите де, по европейските разбирания са по скоро средна класа).
А най лошото е че вредите ще са неимоверно повече от ЕДНОКРАТНИЯ келепир.
22 Февруари 2010 11:54
Откровение Варухово, явно не са ти ясни нещата с ДДС, така че чети по-внимателно разясненията на Бирникъ..
Но пък е интересно как форумците, които са "нарушители" по горната статия, се пънат да ни обясняват колко не е прав Закона и колко е крива Държавата...
22 Февруари 2010 11:57
Аз пък, кат стоя, стоя, па се почеша - и се сещам, ей тъй на, за двама известни "консултанти" - Ахмед Доган (360 000 през 2008) и Алексей Петров (3 600 000 пак през 2008). Ма не съм силен по сметките и не мога да пресметна бъдещия им принос в хазната
22 Февруари 2010 11:58
Толкова години никой от богатите не плаща данъци и се скатава, време беше да се подпукат.

_________________________________
ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ФАРС - http://www.kaily.dir.bg
22 Февруари 2010 12:05
Що за идиотизъм??? Ако аз имам ЕООД, например и в края на годината след внасяне на данък върху печалбата си разпределя остатъка след облагане като дивидент, то този дивидент влиза в джоба ми като физическо лице. Ако сумата е над 50000лв. следователно аз като физическо лице трябва да се регистрирам по ДДС. Аз ли нещо не разбрах, или Дянков е слънчасал? Ами ако продам лично недвижимо имущество?Ако е така, то трябва всеки българин да си води двустранно счетоводство на приходите и разходите, да си начислява амортизации на жилището и личния автомобил, банковите кредити да му се приспадат за разход и да може да си тегли ДДС-то от всички стоки, които потребява.
22 Февруари 2010 12:08
"Всеки гражданин, който е пропуснал да направи регистрацията сам, ще бъде служебно регистриран от инспекторите на НАП. И ще му бъде начислен дължимият ДДС заедно с всички лихви"

Това ли ще им е наказанието? А нещо затвор, глоба !?
22 Февруари 2010 12:08
Чунким всеки си няма "свой човек"

Абе имат си, имат, ама откак почнаха да се търкалят по земята с ръцете отзад на гърба докато наоколо се разхождат с кубинки и пушкала, нещо "своите хора" зеха да се сапикасват. Зер собствения кожляк им е по-драг. Ама ти се не бой - така боли само в началото, после се свиква. Естествено, нямам предвид тебе, а тия на които адвокатстваш. Хонорар няма да има по всички възможни причини
22 Февруари 2010 12:43
Аз пък, дет съм един от тея, дето дохода им е над определения лимит за регистрация по ДДС, смятам изобщо да не подавам данъчна декларация, както и до сега.
Ако на търтеите им трябват още пари - е има си овце, дето си подават, тях да стрижат.
Ако пък толкова много и от моя мед искат - между краката си имам къде 300 грама месо, да дойдат от там да си вземат.
22 Февруари 2010 13:44
Ако си на заплата, ДДС върху сделките е платено от фирмата, която ти плаща заплатата.

Глупости Манрико.
- Ако си на заплата имаш договор (трудов или граждански) - а сега ми кажи как ще ти начисляват ДДС върху заплатата ако получаваш месечно 12 000 лева например ?
- Ако не си на заплата, а си председател на съвет на директорите със същата заплата от 12 000 лева, дали ще издаваш фактура на АД-то, или те ще ти плащат сумата по ведомост като отчисляват "при източника" законовите 10 % ДДО ?
- Казусът очевидно засяга само т.н. самоосигуряващи се лица, надвишили сумата от 50 000 лева за предходните 12 месеца. За тях е задължително да се регистрират по ЗДДС - вервай ми, вече три години страдам от това изискване.
- За всяко плащане към самоосигуряващото се лице същите издават ДДС-фактура, най-късно до 14-то число на всеки месец се внася на хартия и дискета съответната справка в данъчната служба и превежда ДДС-то;
- Тъй като самоосигуряващите се лица ползват 25 % необлагаеми, нито бензин, нито водене на гости на опера или ресторант се признават от данъчните за разход; Практически като данъчен кредит се признават много малко от разходите;
- в действителност това си е една тесла, щото ти трябва счетоводител, който а) да осчетоводява приходите-разходите б) да смята ДДС-то в) да следи превеждането на дължимите суми;
- И накрая ако решиш да минеш на заплата със същата сума, трябва да изчакаш 12 месеца (да нямаш доходи извън заплатата за този период), да попадеш молба, да ти направят пълна данъчна ревизия като физическо лице - бивш самоосигуряващ се - и след това да те дерегистрират по ЗДДС.
---
Изобщо мъка.
22 Февруари 2010 13:48
Що за идиотизъм??? Ако аз имам ЕООД, например и в края на годината след внасяне на данък върху печалбата си разпределя остатъка след облагане като дивидент, то този дивидент влиза в джоба ми като физическо лице.

И това не е точно - дивидентът при превеждането му от дружеството към съдружника се облага "при източника" със 7 % допълнително след което това са си чистички пари за собственика - той не дължи нищо.
Ако обаче като управител получавате по трудов договор примерно 12 000 месечно става интересно (виж предишен постинг);
Още по интересно става, ако получавате тази сума по договор за управление - тук батакът е пълен, щото статутът на управителя работещ по договор за управление е неясен - е ли той наемен работник, е ли самоосигуряващ се (не е).
22 Февруари 2010 14:05
лупости Манрико.
- Ако си на заплата имаш договор (трудов или граждански) - а сега ми кажи как ще ти начисляват ДДС върху заплатата ако получаваш месечно 12 000 лева например ?
Ами няма да ти го начисляват, разбира се, не съм и казвал такова нещо. ДДС ще се начислява върху продукта от твоя труд, който фирмата продава - стоки или услуги.

_______________________
Блогът на Манрико
22 Февруари 2010 14:26
Най-големият данъкоплатец за 2008 г. в страната е декларирал почти 17 млн. лв. доход


Декларирал или платил? Разликата е огромна - той и Лупи декларира няколко десетки милиона преди време, после за малко чорбетата щяха да го издухат у В група за дългове на същия
22 Февруари 2010 14:28
Значи за хонорари, личен бизнес и т.н. ясно, но ако един съвестен данъкоплатец си продаде апартамента и вземе за него 50 001 лева трябва ли да се регистрира по ДДС? А купувача!?! Той какво прави? Теглил кредит за да купи апартамент, регистрира се по ДДС и иска възстановяване?
Не съм много луд, но това икономистите може и да успеят да ме довършат.
22 Февруари 2010 14:35
Нормално хонорарът се приравнява към заплата. Т.е. няма значение дали ти се води заплата или хонорар върху сумата се плаща данък и социални осигоровки. Може да получаваш милиони и не си задължен да се регистрираш за ДДС. Така, ако си консултант на хонорар (заплата), преподавател на хонорар (заплата) и получаваш милиони, не е нужна регистрация по ДДС. Разбира се ако си нает като физическо лице, а не като юридическо да получаваш заплащане за услугите (тогава това няма да е хонорар). Ако един менажер получава 1 000 000 лева като хонорар (заплата) не е нужно да се регистрира по ДДС, но ако има менажерски договор между неговата лична фирма и фирмата, която управлява, и разплащането се извършва между фирмите тогава регистрацията по ДДС ще е задължителна. Хитреците у нас правят така, че избягват да се плащат социални за хонорара, т.е. не го третират като хонорар и същевременно не регистрират търговска дейност и не се регистрират по ДДС след като надминат 50 000 лв.
По е изгодно да се регистрираш по ДДС от колкото да плащаш социални върху големи суми. Е, най-добре е нищо да не плащаш, но влизаш в пандела
(ако не си от кръга на Гоце и Доган).
22 Февруари 2010 15:03
нещо ми се изгуби смисъла (отдавна де). ДДС не означава ли данък добавена стойност? къде отиде добавената стойност?! или просто вече я тълкуваме различно?! в случая дори нестава въпрос и за данък оборот, а това че имаш повечко налични. мамка му айде да не превръщаме държавната власт в джакпот!!!
22 Февруари 2010 16:02
Ще ти се губи смисълът. В закона за ДДС се говори за обороти, а не за доходи:
Задължителна регистрация
Чл. 96. (1) Всяко данъчно задължено лице с облагаем оборот 50 000 лв. или повече за период не по-дълъг от последните 12 последователни месеца преди текущия месец е длъжно в 14-дневен срок от изтичането на данъчния период, през който е достигнало този оборот, да подаде заявление за регистрация по този закон.
(2) Облагаемият оборот е сумата от данъчните основи на извършените от лицето:
1. облагаеми доставки, включително облагаемите с нулева ставка;
2. доставки на финансови услуги по чл. 46;
3. доставки на застрахователни услуги по чл. 47.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 108 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) В облагаемия оборот не се включват доставките по ал. 2, т. 2 и 3, когато не са свързани с основната дейност на лицето, доставките на дълготрайни материални или нематериални активи, използвани в дейността на лицето, както и доставките за които данъкът е изискуем от получателя по чл. 82, ал. 2 и 3.
(4) В облагаемия оборот се включват и получените авансови плащания по доставки по ал. 2, с изключение на получените авансови плащания преди възникване на данъчното събитие по чл. 51, ал. 1.
(5) Задължението за регистрация възниква независимо от срока, за който е постигнат облагаемият оборот, но не и за период, по-дълъг от определения в ал. 1.
(6) При определянето на облагаемия оборот се взема предвид данъчния режим на доставките към датата на възникване на данъчното събитие или към датата на плащането, преди да е възникнало данъчното събитие по доставката.

В случая на Трактора: съветвал за орането на нивата за застраховане на Лев Инс за 1.6 млн. лв., Лев Инс отчел това за разход, сиреч има сделка между две лица, която задължително следва да бъде регистрирана.
Ако Трактора се беше разхождал по нивата за тиферич на Лев Инс за 1.6 млн. лв., данъчните щяха да турят запор на Лев Инс заради неплащане на задължения, печалба в случая.
Ако Трактора управляваше/ореше застрахователната нива на Лев Инс за 1.6 млн. лв., всеки месец щеше да плаща 10% ДОД и 600 лв. осигуровки и нямаше да има нужда да се регистрира по ДДС. Друг е въпросът дали КФН щеше да разреши трактор да управлява финансово дружество, но тука сме в държавата на неограничените простотии.
22 Февруари 2010 16:18
Ти остави, че е и доход който вече е обложен. Имах предвид това, че не е данък на добавената стойност, щото къде е тя в наемните договори? Този данък го връзвам предимно с производството, където е лесно измерим и по малко с услугите, камо ли когато го начисляват върху такси към държавата. По естество ДДС се в БГ си чисто и просто данък оборот.
22 Февруари 2010 20:04
Хонорари, личен бизнес
Шо се праите, че не знаете за какво точно иде реч
22 Февруари 2010 20:31
Че иде реч за "услуги", така е. Нали 68% от БВП са все услуги ... с добавена стойност. Ама при хонорарите като се пуска данъчната декларация, се отчитат там едни 25% от хонорара, признатите разходи за извършване на услугата. Формално едни 400 хил. лв. са похарчени преди окончателното завършване на услугата (ако е със средства на възложителя, то тогава ще е прикрит трудов договор, и пак на "топло" ). Еле ако е представен само един хонорарен лист и един единствен протокол. В краен случай и за тия 400 хил. лв. (да се докаже от къде са дошли) може да се хване Прокуратурата за вкарването на трактора в гаража, ако не й се занимава с недобросъвестно управление на застрахователно дружество (и укриване на данъци), сиреч да разследва файдата от услугата.
А за същността на услугата, наистина не зная. Рекетьорски материали ли за били за "привличане" на клиенти; разработване на "бизнес-метод", защитен с патент в САЩ (що само там се защитават такива патенти); стратегия за излизане на пазара за международно застраховане чрез намиране на "откраднати" автомобили? Та за каква услуга иде реч?
24 Февруари 2010 12:49
Настоящото правителство умре да открива топлата вода!
Уникални са! Така радват и развеселяват с ежедневните си "разкрития" - че то това задължение за физическите лица си го има открай време и този който има доходи в размери над 50 000 много добре си знае задължението за регистриране по ДДС. Е може и да има някои "неволно" пропуснали, но те не заслужават доходите си или пък не искат да се охарчат за счетоводител.
28 Февруари 2010 14:12
Ако доходите ми са от Eurobet, Sprtingbet, Eurofootball или покерсайта, дето го рекламират по телевизията, като как ще ми се обложат и как да ги докажа доходите си.
Не че съм подстрекател - просто питам...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД