:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,688,160
Активни 692
Страници 30,725
За един ден 1,302,066
Правила

Германия забранява употребата на алкохол на обществени места

Критиците на идеята се притесняват за гражданските права на любителите на чашката
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Млади баварци пият бира на улицата. Много от туристите в Германия смятат, че консумацията на бира на улицата е толкова вълнуваща, колкото и шофирането с висока скорост по магистрала.
Върволици от пияни хора са задължителна гледка по площадите и парковете в Германия. Градските власти в цялата страна се опитват да сложат край на това, но критиците се притесняват за гражданските права на любителите на алкохола. Хора с прошарени коси, сграбчили бутилки, седят по пейките на жп гарите; празни бутилки се търкалят около подлезите - навсякъде се виждат доказателства за това колко са либералните германски закони, отнасящи се за употребата на алкохол на публични места. Много от посетителите на Германия обаче смятат, че консумацията на бира на улицата е толкова вълнуваща, колкото и шофирането с висока скорост по магистрала.

От североизточната до югозападната част на Германия представители на всички политически партии търсят начини, за да затворят бутилките. "Имаме проблем с консумацията на алкохол на обществените места и с хората, които пият прекалено много и нарушават обществения ред", казва Райнхолд Гал, парламентарен секретар на Социалдемократическата партия в провинция Баден-Вюртемберг. "Собствениците на магазини се оплакват, че пияници, намиращи се близо до обектите им, гонят клиентите".

Налагането на забрана за употребата на алкохол на обществени места всъщност не е толкова лесно, колкото звучи. Градските власти в голяма част от Германия нямат правомощия да наложат подобна общовалидна забрана. В Баден-Вюртемберг, както и в другите провинции, трябва първо да променят законите за правомощията на полицията - процес, който е в ход там. "Искаме да дадем на градовете възможност да забранят консумацията на алкохол на определени обществени места", казва Петер Хаук, който е лидер на парламентарната група на Християндемократическия съюз (ХДС) в парламента на Баден-Вюртемберг. ХДС управлява провинцията в коалицията със Свободните демократи, които също трябва да одобрят тази идея.

Много от жителите на провинцията смятат, че това е важен въпрос. Според Нилс Шмид, който е лидер на социалдемократите в Баден-Вюртемберг, налагането на подобна забрана е част от стратегията за превенция на престъпността. Той казва, че докато подобно ограничение било в сила в университетското градче Фрайбург, тежките престъпления са намалели с 16%. Забраната обаче просъществува за кратък период от време. Тя бе отхвърлена от регионален съд през юли 2009 г., само 18 месеца след като влезе в сила. Причината? Забраната е прекалено обширна, реши съдът. Подобно ограничение бе отменено и в Магдебург със същите мотиви. Въпреки това Шмид смята, че градовете трябва да могат да забраняват употребата на алкохол на определени места, за да предотвратят случаи на насилие.

През пролетта в Хамбург се състоя дебат по този въпрос, когато властите се опитаха да забранят употребата на алкохол в града, след като се оказа, че е изиграл роля за убийството на 19-годишен младеж. Защитниците на забраната в Хамбург дадоха пример с "Метроном" - частна компания за регионални жп превози, която обслужва града. Фирмата е установила, че престъпленията са намалели със 70%, малко след като въвежда забрана за консумацията на алкохол във вагоните през ноември 2007 г.

Критиците на ограничението обаче са на мнение, че то несправедливо засяга и гражданите, които спазват законите. "Защо трябва да спираме хората, които мирно и тихо пият по една бира след края на работния ден? Или да пречим на група приятели, които са си отворили бутилка шампанско в парка?", пита по време на проведения през май дебат Петер Келерман от транспортните власти в Хамбург. Той твърди, че не е възможно въвеждането на забрана на употребата на алкохол в техните влакове. Има прекалено много пътници, прекалено много влакове и твърде малко служители, отговарящи за сигурността. Като компромис транспортните власти са приели да налагат глоба от 15 евро за непристойно поведение под влиянието на алкохол. Освен това те са започнали рекламна кампания, насочена срещу безотговорното пиене, а освен това обучават служителите по сигурността как да се справят с пияни пътници.

Градските власти в много германски градове търсят други начини, за да поставят под контрол пиенето на обществени места и най-вече злоупотребата с твърд алкохол. Често за пример се използва програма, изготвена от северния германски град Киел. През 2003 г. градът създаде специална стая, в която е разрешена употребата на алкохол. Там обаче е разрешена консумацията на бира или вино, което хората са си купили отвън, но не се разрешава употреба на твърд алкохол. Специалната стая работи вече 7 години и се смята за успешен проект на властите в град Киел. Хамбург се надява да успее да осигури средства за създаването на своя подобна стая за консумация на алкохол през есента.

Забраната за консумацията на алкохол ще бъде обсъдена през есента от няколко германски провинциални правителства. Подобно на Баден-Вюртемберг, източната германска провинция Саксония-Анхалт се опитва да приеме закон, който ще даде право на градските власти в провинцията да одобрят правила, забраняващи алкохола на обществени места.

Обществените забрани обаче не винаги правят хората по-щастливи. Район на Берлин забрани употребата на алкохол в парковете през 2009 г. Ограничението обаче доведе до нежелани последствия. Консуматорите на алкохол се оттеглиха от района около площад "Леополд" и се преместиха в страничните улици край парка, което доведе до нарастване на проблемите на местните жители. Наложи се властите да премахнат забраната в началото на годината.

"Прилагането на стратегията за налагане на ограничения е в ход от много години, но пиячите просто се преместват на друго място", казва Франц Шулц, кмет на берлинския район "Кройцберг". Там миналата година е открита обществена зона за пиячи, след като гражданите подават оплаквания. Тази есен Шулц се надява да осигури между 130 000 и 150 000 евро за изграждането на втора такава зона с тоалетна и място, на което пристрастените към алкохола да могат да потърсят помощ и съвет.

Според Шулц налагането на забрана не е на дневен ред. "Забраната не е дълготрайно и мирно решение", смята той. "Необходими са прекалено много полицаи за налагането й. А и консуматорите на алкохол са граждани, които имат същите права като всички нас."
Снимка: Шпигел онлайн
Хора, прекалили с алкохола, са традиционна гледка в парковете в Германия.
Снимка: Шпигел онлайн
Градските власти в много части на Германия се оплакват, че след прекалена консумация на алкохол на обществени места се стига до нарушаване на обществения ред.
36
4820
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
36
 Видими 
11 Август 2010 20:02
=
11 Август 2010 21:45
Сакън!
Да не направят простотията като в Сев. Америка - да се пие само на "лицензирани" места.
Мани лиценза, ами гледките са комични - има концерт, значи, на стадиона, ама турили символични огради от по 1 метър - да се пие само там (и то по 10-12$ бирата). В парковете всеки се крие, докато си пие биричка с барбекюто. На къмпинги може да си пиеш на корем, но само на "къмпингово място", демек у теб може, ама не може на метъра пътека между теб и съседа. При съседа - пак може. По улиците - заведения, место пред тях на тротоара, оградено с по 2 саксии, зад които се пие, пред които - не може. В колата в купето не трябва да имаш отворена бутилка, в багажника - може.
Абе простотии.
И никой не обЕснЕва само едно - ако аз се напия као змей у собствената си къща и изляза навън и там не пия повече - с какво съм по-"непющий" от трезвата бабичка, вървяща до мен?
11 Август 2010 22:09
Тия там перестройка ли почват?
12 Август 2010 00:35
И кво праим ся през Октомври на биърфеста? На лимоната??!!
12 Август 2010 00:37
Капитан Немо е прав. Трябва да се ограничи не пиенето, а появяването в нетрезво състояние на обществени места. Нещо като при шофирането, но с по-висок допустим промил.
Апропо, ти караш ли подводницата пиян?
12 Август 2010 06:42
Е, това да се затворят градините-бирарии в стара Европа не го вярвам.Просто няма начин, както няма начин да се забранят селските казани за ракия в Бъгария.Има някой неща, които не може да станат, какъвто и мерак да имат разни откачалки...
12 Август 2010 07:07
Немо - целата работа е една тежка , дълга и десетилетна политика на унищожаване на простите удоволствия на народите - ракийката и цигарите. Тези бесни кампании против тия две неща не са случайни. Колко повече се удрят пиячите и пушачите , толкова повече се толерира далеч по-страшното зло - наркоманиите Пиндостан отдавна минаха през ерата на сухия режим и прозряха , че с груба сила не става . Сега наркомафия+правителства "работят" меко , но настойчиво по въпроса... От друга страна , пък за убаво - наща Татковина повишава котировките си като повръщялника на Източна Европа...
12 Август 2010 08:14
Още една крачка към исляма...Остават бурките...
П.П. По здравословни причини отдавна не пия дори бира.
--------------------------
Блогът на Генек

12 Август 2010 08:16
Леле колко са зле!
Отиват на самогон.
Сега вижте съответните апарати за това.По всичко си личи, че ще успеем.
Натиснете тук
Натиснете тук

Редактирано от - Diver N на 12/8/2010 г/ 09:41:27

12 Август 2010 08:30
Ето тук българите могат да бъдат добър пример за подражание. Може да се каже , че сме стандарт в консумацията на твърд алкохол. А и можем да го патентоваме като български феномен в ЕС " Култура при поемането на твърд алкохол" . Но най-важното което трябва да знаят е като начало е , че алкохол се поема бавно , задължително с мезета и приятна компания. Разбира се и да нямаш сериозни кахъри.
12 Август 2010 10:28
Немците имат да се учат!
Русская Водочная Церемония
Таинство знаменитой русской Водочной Церемонии никогда не держалось в секрете. Тем не менее мы решили ознакомить читателей с этим красивым обычаем.
Вся Церемония направлена на то, чтобы каждый ее участник достиг желанного скотского состояния. Hаверняка каждый из вас видел, как, подобно римским патрициям, возлежат участники только что завершившейся русской Водочной Церемонии под забором или просто на земле в обмоченных тогах и стеганых туниках. И наверняка многих в этот момент обуревала жгучая зависть по отношению к посвящённому, его блаженному храпу, безмятежно пущенным слюням, диогеновской неприхотливости и поистине ангельской невозмутимости.
Поводом для начала Церемонии может послужить все, что угодно - рождение, смерть, пятница. Иногда Церемония растягивается на несколько дней, а иногда - на всю жизнь. Так или иначе, удачной считается Церемония, которую никто из участников не помнит.
В середине прошлого века Водочная Церемония чаще всего проходила в традиционном 'водочном' домике, напоминающем веранду детского садика, да зачастую и расположенном на территории детского садика. Также для церемонии хорошо подходят кусты цветущей сирени или акации, они усиливают и без того романтическую атмосферу. Опытные, уважаемые участники Церемонии отличаются от начинающих красной и сизой раскраской на лице. Они помогают новичкам правильно себя вести за и под столом во время Таинства. Ведь в Водочной Церемонии важно всё - как человек пьет, как курит, как матерится, как спит, как отлучается по нужде и так далее.
Выглядит Церемония примерно так. Hа ровную, желательно, горизонтальную поверхность стелится ритуальная газета (обычай стелить газету русские пьяницы, очевидно, переняли у пьяниц эпохи просвящения). Затем из карманов достается ритуальный стакан, с которого аккуратно сдувают табачные крошки и пыль. Граненые стаканы эпохи ЛИ (Брежнева) отличаются особой ценностью. Каждое движение участников наполнено глубоким смыслом. Движения плавные, скупые, ибо во время церемонии не следует тратить энергию, а надо ее накапливать, ибо впереди - долгая дорога домой. Hо это будет потом, а пока участники церемонии поочередно созерцают закрытую бутылку, пытаясь постичь ее нутреннюю сущность. Hепосредственно перед открытием сосуда водку принято взбалтывать и смотреть на пузырьки со вниманием. Большое количество пузырьков сулят здоровье и счастье, малое - болезни.
Водку пьют маленькими порциями, по 50-100 граммов. Перед тем, как выпить очередную порцию священного напитка, принято произносить так называемые тосты - шуточные пожелания, которые, по поверью, исполнятся, если водка будет выпита. Каждое выпивание следует предварять глубоким вздохом, символизирующим изгнание злых сивушных духов. Вообще-то Водочная Церемония дает участникам достаточную свободу в выборе напитка. В низших слоях общества в качестве водки может использоваться портвешок, плодово-ягодное вино, настойка боярышника, корвалол и даже разбавленное пиво.
Зато особую роль играет закуска. Hеправильный выбор закуски (например, козинаки, вафли или кремовый торт) способен свести на нет все впечатление от Церемонии. В античную эпоху водку закусывали селедкой, реже - огурцом. Во второй половине прошлого века на смену селедке пришел плавленый сырок.
Hекоторые русские после первой вообще не закусывают. И после второй тоже не закусывают, и после третьей. Такие люди ценятся очень высоко, их стараются почаще приглашать к столу.
Желательно также, чтобы на Церемонии присутствовало некоторое количество женщин. Hаличие женщин делает участников более раскованными, поскольку теперь есть кому потом помыть посуду и прибрать так называемый 'срач'.
В древности на Церемонию нередко захаживали старцы (алкокалики перехожие) и просили налить им на посошок, на гребешок, на ремешок или еще куда-нибудь. Посошки ушли в далекое прошлое, а обычай остался.
И так, Церемония в полном разгаре. Участники полностью сосредоточены на напитке. Весь мир на некоторое время как бы перестает существовать для них. Они в глубокой медитации. При этом некоторые участники принимают довольно причудливые позы. Стойка 'на коленях', или, как говорят русские, 'на карачках' пришла к нам из Японии. Японцы выражают таким образом свое почтение к чаю, а русские - свое презрение к всемирному тяготению.
А вот так называемые 'Танки' ничего общего с Японией не имеют. 'Танки' - это старинное русское песнопение. Оно потрясает невольных слушателей невообразимой красотой и отсутствием лаконизма. 'Танки' звучат, как правило, на так называемой 'Песенной' стадии Церемонии. Ей обычно предшествует стадия 'Хорошо сидим', которую следует выделить особо. К двадцатой минуте действа участники должны вести несколько одновременных разговоров примерно одинаковой громкости, не мешающих друг другу.
За 'Песенной' стадией следует стадия 'Уважительная', на которой все, кто еще остался в числе участников, горячо заверяют друг друга в своих чувствах друг к другу.
Случается, что кое-кому из выпивающих приходится раньше времени покинуть Церемонию и своих друзей. В том случае он отмечает окончание Церемонии глубоким земным поклоном, после чего становится на колени или ложится на лицо и засыпает.
Hа любой из указанных выше стадий может закончиться водка. Происходит это всегда неожиданно даже для самых искушенных пьяниц. В любой другой стране участники за столья с этим фактом смиряются и расходятся по домам, объясняя свое малодушие неким 'здравым смыслом'. Однако русские люди не пасуют перед обстоятельствами, а выдвигают из своих рядов так называемого 'гонца', который должен добыть еще немного священной и, желательно, заводской, жидкости с тем, чтобы спасти Церемонию от преждевременного угасания. В 'гонцы' обычно выбирают самого ответственного, целеустремленного, служащего всем примером молодого.
Таким образом, продолжительность знаменитой русской Водочной Церемонии определяется отнюдь не количеством водки, а наличием дееспособных 'гонцов'. Чаще всего русская Водочная Церемония заканчивается так же постепенно и неспешно, как и начиналась. Один за другим, участники выпивают 'на посошок' и уходят (иногда в себя), символизируя собой быстротечность жизни, краткость минут наслаждения и верховенство долга.
12 Август 2010 11:03
Ало, русофилите! Защо като чуете думата "алкохол" започвате да копирате простотии на руски? Този форум е български и след като смятате въпросното съдържание за интересно, преведете го!
P.S. Учил съм руски 8 години в училище, разбирам го достатъчно добре. Просто не ми е приятно да го чета или слушам.
12 Август 2010 11:11
Джъно Гъге,
Като не ти е приятно - не го чети!
Това е фолклор и не подлежи на правилен превод ....
Всеки език е красив сам по себе си - можеш ли да преведеш на някой друг език : ТЕ ТИ БУЛКА СПАСОВ ДЕН или израза ТАКОВАТА - нали става безмислица!
Аман от криворазбрани критерии за филия и фобия (ако можеш да си преведеш значението им де)!
12 Август 2010 12:15
Джъно,
Просто ги пропускай!
На някой хора така са им промити мозъците от дългото следване в "Съюза", че вече дори и да четат на български - отговарят на руски!!! Гордост, някаква!!!

--------------------------------------
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
- Д-р Тони Филипов
--------------------------------------
Няма да хвърлям жертви на вълците.
- С. Станишев
12 Август 2010 12:43
ИВАНКИН,
12 Август 2010 12:46
BOLGAR:можеш ли да преведеш на някой друг език: ТЕ ТИ БУЛКА СПАСОВ ДЕН

BOLGAR,
Tочно тая поговорка може много добре да се преведе на руски, даже звучи почти еднакво с българската:
ВОТ ТЕБЕ, БАБУШКА, И ЮРЬЕВ ДЕНЬ (Те ти, бабо, Юриев ден).
За произхода на руската поговорка -
Натиснете тук
12 Август 2010 13:13
Даскале, нерде Спас - нерде Юрий
Смисъла е ясен ама фолклор и виц като го преведеш става нещо адски тъпо и неразбираемо.
Иначе "умници" - бол!
12 Август 2010 13:17
прекаленото пиене е следствие от малко пиене

12 Август 2010 13:23
Даскале, нерде Спас - нерде Юрий

Е ти сега искаш и ЕГеНе-тата им да съвпадат.
По принцип, всичко може да се преведе от един цивилизован език на друг, стига да се знаят езици. А що се отнася до вицовете - голяма част от тях са едни и същи по цял свят, само дето вместо Иванчо, героят е Хуанито или Петька Гвоздиков.
12 Август 2010 13:30
Чудесно е това, за водочната церемония!
И толкова реалистично!
Този номер, с пратеника посред нощ, който излиза да търси все още отворени магазини или в по-лошия и по-чест случай - тропа на задната врата на вече затворените ресторанти, да му изнесат бутилка каквото и да е питие, ми е до болка познат.
Чудесно написано, въпреки проклетия руски!
По темата - прочетох и се замислих. Но спомените ми са стари - като съпоставка. Ами никъде в Германия пък не съм виждала пиеници по улицата, а в Русията - дай Боже. Верно, на октобър фест не съм била, но пък в сърцето на Мюнхен, де бирария до бирария, не съм видяла човек да се клати. А и спомените ми са десетгодишни, знам ли какво е сега.
А руските пиени сладурчета - в центъра по ги нямаше, понеже милицията бдеше и ги прибираше веднага - в изтрезвителя, преспиваш и на другия ден те пускат срещу 25 рубли. Но в китните крайни квартали, с много зеленина, храсти и градинки между многоетажните блокове, току видиш някой страдалец, катурнал се до някой храст, в героични усилия да се изправи. Специалисти по въпроса ми обръщаха внимание, че позата на усилието е обикновено на четири крака, с неуспешно издигане на задните части. Щото главата много тежала, та не можела да се вдигне. И така, едни бръмбарчета край храстите, мърдащи задни части. Симпатично.
А милицията прибираше само падналите, ако се държи на краката си, не го прибира. По този повод ми разказваха действителен случай, може би и измислен, добре звучеше, почти като виц. Стои един такъв герой, в последно усилие да не падне на земята, хванал се за един стълб и го обикаля с клатушкане, до него милиционер, който го чака да падне. А нашият се клатушка и му вика - Я еще не твой!
Друг железен принцип на напилия се човек, който все още разсъждава, е - да не влиза в метрото по никакъв случай! Може три часа да се прибира пеша в къщи, но никога не с метро. Понеже и там контролът е строг, милиция на всяка крачка, а пък и топлината размеква, току виж се отпуснал и размазал на пода.
Един мой познат, иначе достоен човек, така се жалваше, че му се изключил предпазният механизъм, та взел, че влязъл в метрото и веднага го прибрали. Много беше притеснен от прекараната нощ в изтрезвителя, не заради 25-те рубли, а заради това, че понякога, по неизвестно какви закони, са това пребиваване се съобщаваше и в службата. Което вече беше фатално.
Какви мили времена са били, с какви мили драми, сега си давам сметка за тяхната наивност.
12 Август 2010 13:37
Даскале, не си прав.
Аз например не искам булката ми да е бабушка
Освен това преводите много рядко са правилни - като се наложи например да се човърка по настройките на моб тел на български - е голям смях за туй първо трябва да сменят настройките на английски ...
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" –
а всякому мерамът е развала...
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875 П.Р. Славейков
12 Август 2010 13:44
Относно статията - Германия, както е известно, е уредена и социална държава, в която живеят 83 милиона души. Която и страна да вземем по света, неизбежно ще се намерят в нея поне няколко процента маргинали, прошляци, лумпени и секакви асоциални типове, които НЕ желаят да се социализират и да живеят според добрите обществени норми. Няколко процента за Германия значи 2-3 милиона такива. И понеже немците си падат малко паники, що се отнася до нарушенията на реда и дисциплината, бързат да бумкат големия тъпан.
В Германия има вековни традиции в пиенето на бира, на север даже с малка (20-40 мл) чашка "Корн". Немците обичат да се веселят и забавляват дружно и колективно, не са склонни към злоупотреба с твърд алкохол, както са например руснаците, поляците и скандинавците, бирата им е евтина и хубава, навсякъде е пълно с кръчмета, бирарии и бирени капанчета, а и бизнесът с продажбата на бира е огромен, така че аз лично не очаквам кой знае какви осезаеми забрани по тая линия.

12 Август 2010 13:50
Аз например не искам булката ми да е бабушка

Болгаре,
То никой не иска булката му да е бабушка. Само не те знам какво смяташ да правиш с булката си, когато остарее.
12 Август 2010 13:51
Глупости на търкалета! И измислици-премислици!

Няма как да станат тези неща, защото бирата в Германия е по-традиционна от хляба! В Бавария на вайцена (бира с пшеничен ечемик) му казват "течния хляб". Имат си и баварска закуска - бели вурстове, сладка горчица и вайцен.

Освен това немците обичат да си правят пикници - натоварят всичко в кошницата, отидат на някоя ливада и си направят веселбата.

"Пияните млади баварци" от снимката като ги гледам са в някоя палатка на Октобърфеста, демек вероятността да са баварци е доста нищожна. По-скоро са австралийци
12 Август 2010 13:52
Да ти кажа - още биваме, ама после няма да ми дреме
12 Август 2010 14:07
=
12 Август 2010 14:19
Тъпо и смехотворно. Като всеки сух режим.
12 Август 2010 14:21
Щом не ви харесва, не четете - на какъвто и език да е написано. Но да знаете, че много пропускате! А май родната ни същност на "чист български" се съдържа в две думички: самопрецакан тарикат...
12 Август 2010 16:49
За 20 дена в Баден Вюртемберг пияни видях само около една толяма гара в 3 през ноща. Но не съм сигурен дали бяха германци....
12 Август 2010 17:01
Това за водочната церемония е велико. И каква връзка имат филиите и фобиите, не ми е ясно.А един хубав текст най-добре се възприема в оригинал, който не знае руски да не чете.Цитатът на Иванкин - ми какво да кажа, то направо натам се е устремило ИЮ-то , ми ще си имаме Европейски социалистически съюз, па може и Американски социалистически щати, бе Нов ред, кво да се прави. Както се казва в Библията - и няма нищо ново под слънцето... То перестройката тече, ами кога ще е разпадането се питам?
12 Август 2010 17:11
Комшията ми, руснак, се бе научил да пие по български, по-малко, с мезета, както си му е редът. Отива си в Съюза през отпуската, сядат с баща си на водка и баща му след малко - сине, да не си болен ? Защо не пиеш? Руснаците се наливат, както бе описано по-горе. За германците не знам. Те въобще могат ли да пият? Държат ли на пиене имам предвид.
12 Август 2010 17:21
borony - в баден-вюртенберг има само една голяма гара

Ien - държат здраво и то на недостижими за нашата фантазия миксове

но прави са хората в шварцвалд с тия алкохолни проблеми там ...ето и аз напр си знам че не бива да пиша пияна на публични места защото представете си да пускам неща от сорта Мравка от Краварна - 2
12 Август 2010 18:04
Даскале, нема нищо общо с руското. Единия ден е в началото на кърската работа, а другия след приключването и. Освен това в българската поговорка думите се произнасят от попа след като нещо го подхвърлило и след като паднал казал " Те ти булка Спасов ден", като младоженека и булката имали някои особености, които ги отличавали съществено от другите земни люде.
Геновева и аз съм го чул това, милиционерите получавали некакви бонуси и затова упорито преследвали жертвата, понякога с часове. Верно или не очевидец ми е разказвал, че пияния в процеса на преследването влиза в ограничен диалог с милиционера и му показва нещо с палец между два пръста и думите "Вот тебя".
12 Август 2010 18:19
Милицейский протокол


Владимир Высоцкий


Сказать по-нашему, мы выпили немного,
Не вру, ей-Богу, скажи, Серега!
И если б водку гнать не из опилок,
То что б нам было с пяти бутылок.


Вторую пили близ прилавка в закуточке,
Но это были еще цветочки,
Потом в скверу, где детские грибочки,
Потом... Не помню, дошел до точки.


Еще б, я пил из горлышка с устатку и не евши,
Но я, как стекло был, то есть, остекленевший.
Ну а когда коляска подкатила,
Тогда в нас было семьсот на рыло.


Мы, правда, третьего насильно затащили,
Но тут промашка - переборщили.
А что очки товарищу разбили,
Так то портвейном усугубили.


Товарищ первый нам сказал, что, мол, уймитесь,
Что не буяньте, что разойдитесь.
Ну "разойтись" я сразу согласился -
И разошелся, и расходился.


Но если я кого ругал, карайте строго,
Но это вряд ли, скажи, Серега!
А что упал - так то от помутненья,
Орал не с горя, от отупенья.


Теперь позвольте пару слов без протокола.
Чему нас учит семья и школа?
Что жизнь сама таких накажет строго, (правильно?)
Тут мы согласны, скажи, Серега!


Вот он проснется и, конечно, скажет,
Пусть жизнь осудит, пусть жизнь накажет.
Так отпустите, вам же легче будет!
Ну, что вам возиться, коль жизнь осудит.


Вы не глядите, что Сережа все кивает.
Он соображает, все понимает,
А что молчит, так это от волненья,
От осознанья и просветленья.


Не запирайте, люди, плачут дома детки,
Ему же в Химки, а мне в Медведки...
А, все равно: Автобусы не ходят,
Метро закрыто, в такси не содят.


Приятно все ж таки, что нас тут уважают,
Гляди, подвозют, Серега, гляди, сажают.
Разбудит утром не петух, прокукарекав,
Сержант поднимет, как человеков.


Нас чуть не с музыкой проводят, как проспимся.
Я рупь заначил, слышь, Сергей, опохмелимся!
И все же, брат, трудна у нас дорога!
Эх, бедолага, ну спи, Серега.


Ээх... Было времячко.


[/b]
12 Август 2010 21:39
ИвК: нема нищо общо с руското.

Койчев,
Един преди теб искаше съвпадение на ЕГеНе-тата, ти сега искаш съвпадение на календарните дати. Нищо не си разбрал, още по-нищо си изкоментирал, а най-нищо си се изцепил на руски. Не е "Вот тебЯ", а е "Вот тебЕ".
Панимайш? Ишак знайш?
13 Август 2010 20:44
Можеха го тоя превод само учещите френски - воала, мадам льо жур дьо Спас. На немски и на английски не уйдисваше никак

Редактирано от - Здравка на 13/8/2010 г/ 20:45:18

Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД