:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,869,978
Активни 329
Страници 6,858
За един ден 1,302,066

Депутатите отказват да приемат етични правила

Правната комисия отхвърли вчера предложение за промени в правилника на НС, които въвеждат етични правила за поведението на депутатите. В текстовете, предложени от парламентарната "Антимафия", се казваше, че народните представители нямат право да използват служебното си положение или държавно имущество за лична облага, да разкриват конфиденциална информация и служебна тайна, да гласуват, без да са декларирали несъвместимост и частен интерес, да имат поведение, което накърнява престижа на държавните институции. Предвидените санкции бяха глоба в размер на едномесечна заплата и временно лишаване от право на участие в комисии и делегации.

Емил Радев от ГЕРБ обяви, че някои от предложенията дублират закона за конфликт на интереси и могат да се ползват като вратичка, тъй като никой не може да бъде санкциониран два пъти за едно и също нещо. Освен това наказанията в закона за конфликт на интереси били много по-сериозни. Шефът на комисията за борба с корупцията Валентин Николов пък се оплака, че сега няма законов текст, по който да наложи наказания за неетично поведение.

Комисията прие промяна в правилника, според която поправка на фактически грешки в обнародваните актове на НС се извършва само по нареждане на председателя на парламента с писмено искане до "Държавен вестник". Текстът е във връзка със скандала "Мери Джейн", когато бе обнародвана лобистка поправка в закона за наркотичните вещества без одобрението на парламента.
7
1273
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
7
 Видими 
13 Април 2011 20:16
Политици и етика???
------------------------------- -------
Блогът на Генек

13 Април 2011 21:58
компири, рапони, свинки и Етика?!!!!!!
13 Април 2011 22:01
Ех, поправям се! Да ме прощават предстаителите на биологичния вид "прасе", скоро гледах ТВ репортаж за питомни такива - направо са си сладури, приравних ги с "депутат", извинявам се на фауната. Наистина!
13 Април 2011 22:09
Какви етични правила при особи, лишени от всякаква ЕТИЧНОСТ...
14 Април 2011 07:38
Депутатска етика = ОКСИМОРОН
14 Април 2011 09:34
Много са и на България 240 прасета.
14 Април 2011 12:33
Dante
Кой, как и кога реши , че хрантутниците требва да са 240 бройки ? ВНС ?
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД