:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,688,271
Активни 740
Страници 30,836
За един ден 1,302,066

Ужасната младеж - това сме ние

Поколението на прехода стана жертва на скудоумното травестиране на обществото в уж демокрация
Галя Горанова
Те не четат, не се интересуват от политика, безразлични са към миналото и песимисти за бъдещето, егоисти са, най-много от всичко обичат парите, бракът за тях е булчинска рокля, духовността - слушалки в ушите. "Те" са младите хора на България, портретувани от социологията. Тоест профилът е генерализиран, типов, не отчита изключенията и фините нюанси, но все пак прeдставителен. И най-вече будещ съжаление. "Те" са рожби на прехода и на последното поколение соцконформисти, форматирани по матрицата на развития социализъм.



Най-висшата им ценност е богатството



Не просто парите, а многото пари. В плен са на цинизма от телевизионните реклами, за които най-голямото число е "много", а това, което не се постига с пари, се постига с много пари. Момичетата вярват, че ако са достатъчно красиви, няма да им се налага да работят. (Благодарим ви, докторе!) А момчетата са готови да убиват, за да им го осигурят. Ако природата е била неумолима или родителите - задръстени нещастници без хотели, фрустрациите на пъпчасалата младеж се насочват към държавата. Там се излива безпросветният им гняв от това, че светът по нищо не прилича на телевизионна реклама. Или поне техният свят. Съпротивляват се на обществения порядък, както могат - чрез агресия, алкохол, секс, наркотици и рокендрол. Упс, с чалгица. И през ум не им минава да променят системата. Само искат да са от печелившата й страна. Солидарността за тях е неразбираема дума. Разтяга лицето в крива усмивка с брекети. Индивидуалисти са, както сами се определят. Такива ги пожелаха техните родители и обществото, презряло всяка форма на обществено действие като комунистическа отживелица.

Подиграха се на соцпоговорката "Учи, мама, за да не работиш" по своему. Престанаха да учат, а не заработиха. Навреме схванаха, че университетската диплома е губи-време, през което могат да се изкарат пари. За какво е, щом не докарва кинти? Над учебниците залягат само кандидат-емигрантите, понеже инвестицията е с гарантирана възвръщаемост. Две трети от младите в България предпочитат да изберат платена пред интересна работа. Интересно къде ли блеят останалите?

Култът към парите по правило върви ръка за ръка с моралния упадък. Забогатяването като фикс идея и на всяка цена поражда склонност към агресия, предателство, лъжа. Нагледен урок в това отношение им дават политиците. И присъдружните им мутри. Доказаха необоримо, че четенето на книги е обратнопропорционално на успеха. Достатъчно е да имаш връзки. Особено с подземния свят.



Поколението на прехода е най-тежкият обвинителен акт срещу обществото



В него се оглеждат собствените ни пороци. А те, младите, ни се плезят презрително с мазохистичния си пиърсинг на езика и в нечленоразделната им реч се долавят укоризнени нотки: нали това искахте, нали така разбирате свободата - като абитуриентка, развяла гръд над шибидаха на лимузината. Силиконът води народа (да ме прощава Делакроа).

Като свръхреакция срещу задушливия соц техните родители им внушиха, че трябва да живеят по собствени закони, без да се съобразяват с околните - край на досадните старци, които мъмрят децата за лошо поведение, край на задължението да отстъпваш място в автобуса, край на гадните униформи, край на ленинските съботници. Сега младежите кротко къркат бира по градинките, а старците виновно ги заобикалят. В автобусите е пълно с дъвчещи седнали тийнейджъри, които гледат овчо коксартрозните правостоящи баби. Ленинските съботници и ученическите униформи са на път да се завърнат в нова PR редакция, преетикетирани в крак с новото време. За уборката вече са нужни мащабни медийни кампании със зелени послания и пропаганда в стил "еко". Униформите се кльопат само ако са белег за елитарност. За това, разбира се, не са виновни хлапетата. Те станаха жертва на скудоумното травестиране на обществото в уж демокрация. Потребителската им страст е компенсаторна реакция на собствените им родители, на техните хиперболизирани мрачни спомени за "опашките за банани" и заветния "Кореком". МОЛ-ът е капиталистическата проекция на детските им въжделения по тоблерона и оригиналните дънки.

За това, разбира се, виновни са комунизмът, паметникът на съветската армия и агентите на ДС, турското робство и изискванията на Брюксел. Но дали пък вече не е време да се погледнем в огледалото?
Снимка: ВЕЛИСЛАВ НИКОЛОВ
Поколения...
453
16879
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
453
 Видими 
03 Юни 2011 19:31
Поколението на прехода е най-тежкият обвинителен акт срещу обществото
В него се оглеждат собствените ни пороци.

Отново с тъмночерните очила. Нима в тях, в днешните младежи, не се оглеждат и добродетелите ни, и постиженията ни?
03 Юни 2011 19:42
"БЕЗ СТАВНИ БОЛКИ

Най - мощният омега 3 продукт в света, вече и в България"

Какво повече се иска от младите? Продуктът вече е в България. А малко преди мина и информацията, че има канцерогенен ефект.

03 Юни 2011 19:54
Галя
Що пък да няма и територия на манерките?
03 Юни 2011 19:55
Последният абзац грее като петолъчка на облеклото на монахиня.
03 Юни 2011 20:08
Посредствена есеистика, но щом щипе дудите по сухите задници, одобрявам.
03 Юни 2011 20:12
за това пък, младежта е изобретателна:

(снимка: натиснете тук)
03 Юни 2011 20:13
.
03 Юни 2011 20:16
За статията -
Имам приятел учител. Разказва ми как питал ученичка чела ли е "Ветрената мелница". Оная отговорила, че е чела разказа, но нищо не разбрала. И на резонния въпрос обяснила - тъкмо почне втората страница и забравя първата.
Това е - искат без усилия, знания и умения д аимат всичко.
Кой ги научи на това?
Ами кой друг, освен тия, дето искахме да дойде отнейде поредният спасител и, без да си мърдаме пръста, да ни оправи. И той го прави - с кавички.
------------------------------- --------------------
Блогът на Генек

03 Юни 2011 20:20
Единствено може да се съглася, че има тотален крах на ценностната ни система и налагането на псевдо такава. Като се почне от пълната липса на солидарна отговорност, мине се през триумфа на посредствеността и невежеството и се свърши с неолибералната манерковщина.

Само да вметна, че не цялото поколение е загубено, познавам прекрасни деца, останали в Бг по една или друга причина е и една част навън ....и както винаги семейната среда е решаваща, след като налаганата чалга култура не се е харесала на родителите.
03 Юни 2011 20:20
Да сетих се-това "ние" откъде пръкна?
Сега горките немци, които не мият ръцете и боледуват, от коя страна и към кое поколение спадат. А тези, които си мият ръцете и зъбите, къде са и от коя страна на това "ние" се намират.

Редактирано от - Минавам от тук на 03/6/2011 г/ 20:24:20

03 Юни 2011 20:21
Разбира се, че одобряваш - нали си на същия акъл и те споменяват:
край на досадните старци, които мъмрят децата за лошо поведение, край на задължението да отстъпваш място в автобуса, край на гадните униформи, край на ленинските съботници.

Задължение, a?
Apropos, твърде злостна статия. Световна стистика - 80% от хората не харесват работата си, но все пак я работят. Нищо ненормално в това 2/3 да предпочитат добре платената пред 'интересната' работа. И ако в 20-и век религията е политиката, в 21-и век религията са парите - всички надежди говежди рухнаха и се видя, че няма избор, ще трябва да се бачка. Всичко това са всеизвестни истини и световни тенденции, но мрънкящите статии такива неща не признават. Все младите криви, от древна Гърция, та до днес.
03 Юни 2011 20:23
Този път Галя се е изложила, и то по почти всички пунктове на тезата си.

"Те" са рожби на прехода и на последното поколение соцконформисти, форматирани по матрицата на развития социализъм.

Това добре. Но проблем ли е или преимущество, или и двете. Къде е връзката?

Не просто парите, а многото пари

Е й? Кога парите НЕ са били доминиращ фактор? В миналото хората гледаха да вземат вила, кола ( по-възможност Лада, да е по-хубава от Москава на съседа), а някой отговорни другари купуваха апартаменти на внуци и правнуци. От там всеки се стремеше да стане "отговорен другар", та и той да разполага с пари.
Парите винаги са били на преден план, просто хората не говореха за тези неща защото знаеха, че само преди 20-30г. който има много имущество и пари много лесно ги губи.

Такива ги пожелаха техните родители и обществото, презряло всяка форма на обществено действие като комунистическа отживелица.
...духовността - слушалки в ушите.

Ми, Галя, душице, пак не сте права. Младежта е флуидна в развитието си. Те е носител на най-напредничавото в обществото. Затова е нелепо да се сравнява младежта сега с младежта на което и да е било предишно поколение.
Логично е да се погледне каква е младежта в другите общества сродни на нашето. По моите наблюдения голяма разлика няма. Както сте отбелязала: "духовността - слушалки в ушите". Но това не значи че сегашното поколение е по-малко кадърно, напротив. Смея да твърдя че сегашното поколение е много по-отворено, възприемчиво и конкурентно.

Навреме схванаха, че университетската диплома е губи-време, през което могат да се изкарат пари.

И това не е вярно. Завършилите висше образование са в пъти повече отколкото което и да е било предишно поколение, и това при положение че населенето намаля с 20%. Да не говорим за количеството на българите от новото поколение завършили висше на запад. То е в десетки хиляди.

Доказаха необоримо, че четенето на книги е обратнопропорционално на успеха. Достатъчно е да имаш връзки.

За връзките - навсякъде по света е така и винаги е било така. Най-вече в България преди 90г.


Редактирано от - garamel на 03/6/2011 г/ 20:35:15

03 Юни 2011 20:23
"Четенето на книги обратнопропорционално на успеха"?

Абсолютно невярно. И никога не е било вярно. Сега, ако гледате през призмата на журналистическата професия нещата могат да ви се виждат черни. Но това се дължи на факта, че журнализмът във оригиналният си вид е на изчезване като професия. И това е по цял свят. Хората все по-малко четат вестници, все повече интернет. Затова за едно място като журналист се борят множество кандидати.

А те, младите, ни се плезят презрително с мазохистичния си пиърсинг на езика и в нечленоразделната им реч се долавят укоризнени нотки

Драга, ако се върнете назад което и да е старо поколение е казвало съвсем същите думи за следващото. "Вай, на къде отива светът. Младите ще го разрушат". Само си спомнете какво е казвала баба ви за вашият минижуп например.

Като свръхреакция срещу задушливия соц техните родители им внушиха, че трябва да живеят по собствени закони, без да се съобразяват с околните

Ми законите са ги писали и упражнявали техните бащи и майки, демек възрастните, възпитаниците на соца...

Сега младежите кротко къркат бира по градинките, а старците виновно ги заобикалят.

И преди къркаха, и наркотици взимаха, но ги гонеха та не бяха толкова явни. Завираха се по мазета и тавани...

Те станаха жертва на скудоумното травестиране на обществото в уж демокрация... За това, разбира се, виновни са комунизмът, паметникът на съветската армия и агентите на ДС


Ми да. Демокрация изградена от агенти на ДС и бивши ударници на социализма. Какво друго може да се очаква. Ние скачахме, скачахме, а простолюдието ни се присмиваше, гледайки ни по телевизията...
Колкото и да искаш да промениш нещата, накрая виждаш че ЧИПА е сбъркан, но НЕ на младите а У СТАРИТЕ. Така че си взехме чукалата и сега живеем в друго общество със горе-долу същата младеж...
С останалите ви наблюдения, Галя, съм съгласен.

Редактирано от - garamel на 03/6/2011 г/ 20:37:05

03 Юни 2011 20:24
Единствено може да се съглася, че има тотален крах на ценностната ни система и налагането на псевдо такава.

Га си спомня за "оная" система, дето рухна заради липсата на салам, и си викам - друга ще да е била ценностната система навремето - хората не са ламтяли за пари, а за салам!
03 Юни 2011 20:27
Гарамел, право куме в очи
03 Юни 2011 20:34
Кой, как, по кой проект, за какви пари и колко от тях ги е спестил изследвайки 5, а пишейки ги 500 няма да коментирам. Само ще кажа, че са старческо каканижене на хора, които са скъсали реалният контакт с децата, в което по-скоро описват себе си.
-
До преди няколко години имах компютърна зала и имах ежедневен неформален досег с децата. Новото поколение не само, че не е по-лошо, а в много отношения превъзхожда предходните.
-
Първичността, култа към силата и парите, алчността, егоизма, примитивизма и т.н. не е от днес, не е и от вчера, а е присъщ за манталитетът на гладният огражданен селянин превърнал се в еснаф. Такива типажи най-отявлено се наблюдават, както след освобождението, така и след великото преселение от селото в града. Осибено във второто поколение. Защо точно във второто не знам. Просто емперични наблюдения.
-
И нека прикриващата официозност по времето на соца не ни заблуждава.
03 Юни 2011 20:35
Аман от такива статии вече! Тези същите млади хора, които ги изкарвате абсолютни некадърници, са се научили от беднотия да работят много повече от уж много кадърните си баби и дядовци, които по цял ден са си клатили краката по предприятията. От къде накъде ще правя място на бабичка, която по цял ден се вози с градския транспорт, защото няма с какво да се занимава? Ако виждам, че е много възрастна, ще отстъпя мястото. Но щом може да обикаля София по цял ден, значи може и права да седи! В крайна сметка, не е била цял ден на работа! И кое е по-приятно за един човек: да слуша изкукуригали бабички на задните седалки или пък музика? Не, наистина АМАН от глупости и извратени идеали от социализма! Най-малкото не можете да сложите всички млади хора под общ знаменател! Но то винаги е по-лесно да плюеш, отколкото да хвалиш.
03 Юни 2011 20:39
***

Редактирано от - sybil на 03/6/2011 г/ 21:46:46

03 Юни 2011 20:42
Ооо! Тя била учитеееел. Разбирам я вече.
03 Юни 2011 20:45
Да кажем, че днешните млади са "проекция" на въжделенията на родителите си. В това няма нищо лошо. Лошото е, че Обществото като цяло загуби посока и цел. А когато приоритета е оцеляване на всяка цена - средствата не се подбират! При тази ситуация няма как надстройката да е качествена ако базата е срината. Колкото и тревиално да звучи - битието определя съзнанието, а то за съжаление скоро няма да се промени. И не на последно място - то е продукт именно на родителите на това поколение!
03 Юни 2011 20:54
Завършващите средно образование ВИНАГИ са били
много млади и малко глупави.
И винаги са дразнели таквозто...
03 Юни 2011 20:59
Браво на Галя за статията !
03 Юни 2011 21:18
И аз четох резултатите от проучването, но не останах с такива впечатления като авторката. Първо, за мене стремежът към забогатяване всъщност е стремеж към независимост от родителите. Нашите младежи напускат родния дом твърде късно, а ниските доходи им пречат да създават и издържат семейства и деца. За съжаление в анкетата няма въпрос при какъв точно месечен доход младежите биха се смятали ако не за богати, то поне за нормално живеещи. Второ, младежите биха работили, защото ако цитираме анкетата:
Дори да имат финансовата възможност да не работят, над 67% не биха избрали този вариант.

Мисля, че авторката е несправедлива към младежите. Интересно би било да видим такава анкета, засягаща всички възрасти, а не само младежите. Да не излезе най-накрая, че най-голямата мечта на българина е да спечели джакпота от тотото.
03 Юни 2011 21:24
out_of_spac3
баце, ти си кат илюстрация към статията ве
03 Юни 2011 21:25
Авторката трябва да подхожда с повече уважение - все пак тези неориентирани млади люде ще и плащат пенцията един ден. Нищо му няма на младото поколение, само дето вдигат по-малко на лежанка. Пък и това днешното лежанки ли са - пейчици. Едно време какви лежанки имаше - ехеее - цели кревати
03 Юни 2011 21:29
03 Юни 2011 21:35
***

Редактирано от - sybil на 03/6/2011 г/ 21:46:36

03 Юни 2011 21:38
Таварищ Маузер,
тя за пенсията, предполагам, си прави вноските. Плащайки с тях пенсиите на бабите на днешните млади, те нейната и т.н.
Така че - няма защо да й се натяква, че ще очаква възвръщаемост на това, което днес плаща.
И, да ти напомня - "ще" е бъдеще евентуално. А нейните пари се внасят в днешно реално време.
---------------------------
Блогът на Генек

03 Юни 2011 21:46
От любов към парите:
Натиснете тук
03 Юни 2011 21:47
Като всяко подобно обощение и това е обречено да бъде опровергавано. Гарамел е посочил и някои явни неъсответствия, свързани с естествената пропаст старо-ново поколение и че всяко поколение твърди, че следващото е по-калпаво.
Истина е, обаче, че и сред младежта се наблюдава разграничението между две отчетливи тенденции в обществото. Едното да го наречем "чалгизираното", макар чалгата надали е най-отявленият белег. Става дума за поколение, което расте без никаква визия за бъдещето, с явно пренебрежения към образованието и елементарната информираност за заобикалящия свят. Полуграмотността също често се наблюдава там. За мен това поколение винаги ще си остане изкривено копие на старата келнерско-барманско-зеленчукопр одавачека прослойка в обществото, поразголена без воала на соцморала.
От друга страна расте и информирано, будно поколение, за което интернет не е главно място за срещи, чалга и порно, поколение, което държи на образоваността, но не заради поговорката "учи мама да не работиш", а поради ясната идея за безперспективността на на неонразования в бъдеще. Е, отново , то, може ни отстъпва в областта на онази 'обща култура', която ние сме свикнали да приемааме като такава. Може би класиците на 19 век и класическата музика да не са им силата, но пък са къде-къде по-"вътре" в съвременната култура, отколкото ние бяхме на техните години. Мисля, че авторката, подобно мнозина други приема, че критериите на отминалото поколение следва да ръководят новото.
03 Юни 2011 21:49
"Те" са рожби на прехода и на последното поколение соцконформисти, форматирани по матрицата на развития социализъм.
Такаа лии?
Такива ги пожелаха техните родители и обществото, презряло всяка форма на обществено действие като комунистическа отживелица.

Този цитат от същата статия като горния ли е?

Редактирано от - водопроводчик на 03/6/2011 г/ 21:51:25

03 Юни 2011 21:52

прекалено обобщаващо с баданарката
03 Юни 2011 21:57
Социологията обобщава. Няма как да разкаже личните истории на хиляди сополанковци. А истината за младежта е по-тъжна и от тази в изследването. Затова няма даскал без психическо разстройство.
03 Юни 2011 22:10
Красноречиво:
Натиснете тук
03 Юни 2011 22:15
Имам три особено любими, сред великите творби на литературния си "баща": "The One Thousand Dozen", Semper idem" и "To Build a Fire".
Но над всички поставям "The Law of Life"
Не зная за вас, но именно този разказ ми подсказа смисъла на живота ни -
Длъжни сме да можем да погледнем Създателя в очите
03 Юни 2011 22:21
тя за пенсията, предполагам, си прави вноските. Плащайки с тях пенсиите на бабите на днешните млади, те нейната и т.н.

Е точно де, генек. С това уточнение, че тази система непрекъснато генерира дефицит. И другото уточнение - ако някой не си хареса вноските и я за покриване на дупка в бюджета, я за спортна зала и т.н. Затова прочее - повече толерантност към младите, те ще носят и ще месят, вода и рало ще влачат. Па и едва ли авторката е прекарала абитуриентският си бал в тихи интелектуални разговори, без да си покаже във вихъра на забавлението поне един път сутиена и/или бельото цяла вечер. Ако наистина е така - моите съболезнования, но все още не е късно това да се поправи, има срещи на класа за тази цел
03 Юни 2011 22:26
Може би класиците на 19 век и класическата музика да не са им силата,

Точно така. Поколението на тези, които сега са над 55 годишни, че дори и моето учехме по програми и учебници, които в голяма степен възприемаха 19 век за "съвременост". Отделно идеологическото напластяване (от националистическо до марксистко) на същия този 19 век.
-
Вече сме 21 век. Количеството знания и информацията са неимоверно повече, което изисква отсяване на самоцелният и неполезният баласт. И когато в някой учебници и програми писани (преписвани) от хора в пенсионна възраст и битуващи още в 19 век има самоцелен и безполезен баласт, при това поднесен в патетично наукообразна форма и многословно-безмислено, то е нормално децата да не обичат училището.
-
Когато пък се блъскат с учители, с по-ниска от на младите адекватна култура, то последните стават обект на подигравки, беснеят и обявяват младото поколение за изчадия на дявола.
03 Юни 2011 22:32
Брайтман,
Предлагам ти да прочетеш материала за матурите на първа страница.
03 Юни 2011 22:34
В автобусите е пълно с дъвчещи седнали тийнейджъри, които гледат овчо коксартрозните правостоящи баби.
Абе и така е, ама и не е точно така. Въпросната коксартрозна баба, когато води внученцето си - 7-8 годишен дангалак, с опиянение се бори за свободно място, на което да седне... внучето. То от своя страна веднага се потопява в някоя електронна игра или в мобилния си (също с някаква игра). Майки с раниците на децата си на гръб се въртят като ощипани в най-голямата блъсканица... Е, какво са виновни децата - те само се учат от най-близките си.
03 Юни 2011 22:36
Цялата учебна програма се нуждае от пренаписване. Нужно е учебното съдържание да бъде кратък и ясен (справочен) скелет на общата култура над който да се надгражда профилирано.
-
Друго, което трябва да се разбере - информацията (а и емоциите) има много форми за съхранение и предаване. При това с много по-широки информационни канали на сетивата от написаният текст. Например видео. Нека не забравяме, че е много по добре веднъж да видиш, отколкото десет пъти да чуел или да ти го опишат.
03 Юни 2011 22:38
За новака out_of_spac3: такива като теб бате най-много ме дразнят. Ти социализъм не си виждал, не ни обяснявай. На теб сигурно са ти обяснили, та са ти полирали мозъчето.
03 Юни 2011 22:59
galia2,
погледнах го и хич не се учудвам. Така ще е докато българският език и литература са с оценки, а не просто зачьот през годините на обучение. Не може така едно изкуство, като литературата да се опропастява и децата да се отблъскват от него, като ги карат да папагалничат и да нацелват акълите и настроенията на учителката дезориентирайки се напълно. И докато преди клишетата бяха строго идеологически, то сега зависят от идеологията на учителката.
-
И веднага ще ти се оплача. Малката ми дъщеря сега е в 10 клас. Учителката им по литература е някаква откачена религиозна фанатичка, която просто им проповядва "християнските ценности". Разбира се не пряко, а в контекста на изучаваните произведения обезобразявайки тълкуванията им с пълни безобразия. В този контекст им задава и теми за "разсъждения".
-
Децата мислиш, че разсъждават ? Я някое се е опитало, я е получило двойка. Децата се мъчат да нацелят, какво тя мисли и в какво настроение ще е. Естествено те нито мислят като нея, а и не биха могли, просто щото още не са фрустрирани и чалнати. Опитите за нацелване естествено са печални и трагикомични.
-
Затова съм й забранил да се съобразява с учителката, пък ако ще да и пише и двойка. И наистина първото есе, което написа от позицията на пълната си свобода и мен ме учуди, колко добро се е получило. Във всеки случай много по-добро от някой есета, които ни ги поднасят тук от време на време разни гостуващи автори.
03 Юни 2011 23:02
Галя Горанова
03 Юни 2011 23:04
Затова прочее - повече толерантност към младите, те ще носят и ще месят, вода и рало ще влачат

Маузер, ще използвам чудесния ти изказ и ще повторя:
"Затова прочее - цялата ни толерантност към младите, те носят и месят, вода и рало влачат"
03 Юни 2011 23:29
Мога само да гадая от какъв произход е авторката, но очевидно не е особено щастлива в днешното общество. А то е далеч по-нормално и човешко от обществото, с което се разделихме преди 21 години.
Младите хора днес са далеч по-практични и прагматични и значително по-зрели и допринасящи за едно благоденстващо гражданско общество. С своите амбиции и усилия да успеят.
Взирането в девиациите е интересно, за някои, може би, забавно, занимание, но не се ли занимаваха с подобна дейност критиците на "упадъчния" капитализъм сочейки като пример разни девиантни младежки уклони през 60-те, 70-те и 80-те (имаше Музей на революционната бдителност с изложени някои западни младежки списания като доказателства за разврата на капиталистическата младеж).
Работя с високообразовани и силно мотивирани да успеят млади българи - и сравнявайки ги с техните връсници от САЩ се радвам и гордея, че сме българи.
03 Юни 2011 23:31
Щото като се имат предвид твоите знания за вкопаните църкви и космическия прах,

mercury,
най-малкото ти от позициите на повърхностност (не се обиждай, но не виждам как да го кажа по меко) можеш да прецениш, да не говорим оценяваш моите знания.
-
А ме подсещаш - едва ли има тинейджър, който да не знае за космическият прах (и още много неща за космоса), но за хора с претенции тук, това се оказа новост. И дори толкова ги шокира, че в невежеството си дори се опитаха да се подиграват с това.
03 Юни 2011 23:33
Клеветенето на младежта е низост, която издава и комплексите на обикновено вече немладите клеветници

Редактирано от - burning daylight на 04/6/2011 г/ 15:24:07

03 Юни 2011 23:35
Едно нещо със сигурност разбрах от статията - кой няма никаква, ама съвсем никаква вина за тази (измислена или реална) ситуация с младото поколение - медиите и журналистите. Всичките оцапани, само медиите всичките в жълто

_______________________
Интеллигент — это тот, у кого ума больше, чем умения, знаний больше, чем ума, сведений больше, чем знаний, а амбиций больше, чем всего перечисленного…
Блогът на Манрико
03 Юни 2011 23:38
mercury,
сега, като ти дочетох постинга виждам, че май си колежка историчка и си учителка, от което си правя два извода - добре че бях учител само една година иначе кой знае на какво ли щях да приличам и аз, и второто - никога няма да пусна децата си при теб.
-
Защото главното, което трябва на научат е да могат да мислят. Да мислят самостоятелно. Да подлагат всичко на съмнение и преоценка и да не робуват на никакви клишета. Особено пропагандни и кухи.
03 Юни 2011 23:40
Галче, младите поколения в цял свят изпростяват!........ Темповете при нас са може би по-бързи от другаде поради плиткостта на исторически обусловената ни култура, но като цяло навсякъде е едно и също. Проблемът не е в младите генерации, а в по-възрастните, които НЕ МОГАТ да бъдат пример за подражание, а са по-скоро обратното. А след 20 години ще е още по-лошо, ако нещата вървят така, както са тръгнали.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД