:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,654,722
Активни 316
Страници 8,885
За един ден 1,302,066
ГЕОПОЛИТИКА

Ердоган - звездата на Ориента

Успехите на Турция и агресивната омраза към Израел превърнаха премиера й Реджеп Ердоган в един от лидерите на ислямския свят
СНИМКИ: ЕПА/БГНЕС
Египтяните посрещнаха преди дни турския премиер Реджеп Ердоган като герой с негови снимки на фона на националния им флаг.
Първото си пътуване в чужбина след триумфалните парламентарни избори турският премиер Реджеп Ердоган предприе в страните от победилата Арабска пролет - Египет, Тунис и, Либия. В Египет го посрещнаха като истински вожд. Освен официалните лица на летището в Кайро го посрещна и многохилядна възторжена тълпа с лозунгите: "Спасителят на исляма, обичаният от Аллах Ердоган", "Героят от Газа, Египет те приветства", "Ердогане, добре дошъл в твоята втора родина", "Ислямските братя приветстват Ердоган". А след няколкото изявления на високия гост революционният площад "Тахрир" го нарече "новия Салах ад Дин". Това е великият пълководец от XII век, победителят срещу кръстоносците, завоевателят на Ерусалим, създателят на страховитата империя, включваща на практика целия Арабски Изток. След пророка Мохамед това е най-славното за мюсюлманите име.

Това, че с такава чест бе удостоен отбил се в страната турчин е доста странно.



По традиция отношението на арабите към турците не е много топло



Никой не е забравил жестокото османско владичество. Арабите знаят, че са дали на света исляма и към другите мюсюлмани се отнасят като към по-младши. С какво турският премиер е станал толкова любим на египтяните? Отговорът е прост: сред държавните ръководители няма по-последователен и непримирим враг на Израел. При Ердоган не минава и ден без скандално антиизраелско изявление или демарш. Той дори отправи заплаха за военен сблъсък. В интервю за телевизия "Ал Джазира" Ердоган каза, че издал заповед турските пътнически кораби с хуманитарна помощ за сектора Газа да бъдат придружавани от военни кораби, а ако новата флотилия бъде нападната, турските военни кораби да влязат в бой. Впоследствие турските медии съобщиха за нова военноморска стратегия на Турция в Източното Средиземноморие. Кораби на турския ВМФ под прикритието на самолети ще носят постоянно дежурство не само в Средиземно море, но и в Червено море и в Индийския океан. Ако пламне военен конфликт, въпреки всички дадености, които свеждат вероятността му до нула, това ще бъде най-глупавата война в най-новата история.

Ердоган обаче говори за друго - за националната гордост на турците. От какво бе засегната тя? През май 2010 г. израелски морски командоси спряха кораба "Мави Мармара" с 600 пропалестински активисти, насочили се да пробият израелската морска блокада на сектора Газа. Командосите се натъкнаха на въоръжената съпротива, а при инцидента бяха убити 9 турски граждани. Ердоган обяви директно - извинете се официално за убийството, изплатете компенсации на семействата на загиналите, вдигнете блокадата на Газа и конфликтът ще приключи. Особено рязко Ердоган искаше



държавно покаяние от страна на Тел Авив



Израел бе готов да изпълни част от исканията, включително да изрази съжаление за смъртта на деветимата, но категорично отказа да се извини и да вдигне блокадата. Ердоган не можеше да прости най-вече това, че не са поднесени извинения.

Тук вече опираме до въпроса що за политик е той. Турция в момента наистина е една от най-процъфтяващите държави в света. По стабилност на икономиката, темпове на повишаването на благосъстоянието на народа и икономическо развитие я бие само Китай. Това опровергава всички догми на Запад относно рецептите за процъфтяване. Прието бе да се смята, че Турция, най-западната държава на изток, се развива толкова успешно благодарение на светския си характер, избран от нея още при Ататюрк. Проблемът обаче е, че Ердоган е ислямист. Неговата ислямистка партия е на власт от 2002 г. Положението в страната непрекъснато се подобряваше. Ердоган бавно, внимателно, но настойчиво и твърдо поведе страната върху релсите на своята идеология. С желязна ръка той отстрани от управлението армията, която по конституция, приета от военните, е гарант за светския характер на държавата. След време тази конституция ще бъде променена.

В самата Турция пред него няма пречки. Той може да си позволи всичко. Какво обаче не му стига? Международно влияние. Как обаче да го постигне? Дълги години, още преди Ердоган, страната по инерция си блъскаше главата в стената на Европа, опитваше се да влезе в ЕС, мяташе се, търсейки своето място между Изтока и Запада, обръщайки се ту към единия, ту към другия. И никъде не бе приемана като свой човек. Това лутане свърши преди пет години, когато ЕС отказа на Турция пълноправно членство. Тогава Ердоган направи избора: наследничката на Османската империя



трябва да се върне у дома, на Изток



Империята не може да бъде възстановена, но глобалното село, в каквото се е превърнал светът, козирува на парите. А Турция ги има. Достатъчно за подчиняване на онези региони, които са се откъснали от предишната Османска империя. Той започна да раздава щедри помощи на потенциални сателити. Сприятели се със сирийския президент Башар ал Асад. Взе да помирява Сирия и Израел като официален посредник. Както сега признава бившият израелски премиер Ехуд Олмерт, до сключването на мирен договор е оставала само една крачка. Само че тогава Израел за пръв път жестоко обиди Ердоган. През декември 2008 г. Олмерт му гостувал и беседвал доверително за бъдещето на мира. След седмица обаче започнал военната операция в Газа. С една дума - не предупредил Ердоган. Така турският премиер проумял цялата истина за израелците. След това той се захвана със спасяването на самата Газа. Подписа и договор за военно и икономическо сътрудничество със Сирия - щом не искате мир от мен, тогава ще получите война. Сближи се и с най-злия враг на Израел - Иран. В този момент избухна Арабската пролет. Ердоган пръв покани сирийските опозиционери и поиска бившият му приятел Асад да си подаде оставката, преди това да сторят западните лидери. Докато те тревожно се вглеждаха кого са довели на власт в Либия, неговият външен министър посети тази страна, при това не с празни ръце, а с щедра финансова помощ. Наскоро Ердоган сам отиде в Либия.



Централно място в плановете на Ердоган заема Египет



Тази държава, която винаги е претендирала за лидерска роля в ислямския свят и я е изпълнявала при Насър, се оказа без стопанин след Мубарак. В нея властват улицата, площад "Тахрир". Наскоро след поредната петъчна молитва 20-хилядна тълпа се събра на протестен митинг срещу военната хунта, която постоянно отлага създаването на гражданско правителство. "Откраднаха ни революцията", скандираха демонстрантите. И се нахвърлиха срещу сградата на МВР, полицейското управление, после хвърляха камъни и срещу саудитското посолство. Но си го изкараха най-вече на израелското посолство. Отнесоха бетонната стена пред посолството и нахлуха в сградата, където на 16-19-и етаж се намираше самата дипломатическа мисия. В залата за свръзка в израелското МВнР се бяха събрали премиерът, военният и външният министър, началник на службата за обща сигурност, които следяха на живо какво става в Кайро благодарение на камерите в посолството. Но с нищо не можеха да помогнат - маршал Мохамед Тантави, управникът на Египет и ръководител на Висшия военен съвет, не отговаряше на телефонните обаждания. Чак когато Нетаняху се обади на Обама, който вдигна на крак целия американски дипломатически персонал в Кайро, военният управник на Египет се появи. Извиканите от него спецчасти разгониха тълпата. Разбираеми са аргументите на Обама, с които е притиснал Тантави - това са 3-те милиарда американска помощ и безмитният египетски износ, от който днес напълно зависи икономиката на страната.

Какви обаче аргументи ще извади Обама, за да притисне Ердоган, който няма проблеми със своите сънародници? Не е ясно също кой от кого зависи. В навечерието на турнето си в Арабския Изток Ердоган направи щедър подарък на САЩ - съгласи се в страната му да бъде разположен радар на американската противоракетна система (ПРО), която ще защитава същия този Израел от иранските ракети. Нито израелците, нито турците могат засега да угасят конфликта между двете страни. Той ще бушува, докато "таткото" от Америка не махне капака и не изключи газа. Дотогава Ердоган ще събира реколтата от своята антиизраелска риторика, а славата му, че е новият Саладин, ще се затвърди още повече на арабската улица. В крайна сметка, след като тя няма свой лидер, за тази роля става и турчин. Самият Саладин впрочем е бил кюрд. Но кой днес помни това?
 Израелски командоси щурмуват един от 8-те кораба от флотилията с хуманитарната помощ за палестинския сектор Газа. Флотилията бе организирана от турски пропалестински групи със знанието на Анкара. При инцидента загинаха 9 турски граждани, но на един от корабите израелските войници са били атакувани от активисти с брадви, ножове и най-малкото два пистолета. Това обаче не попречи на Реджеп Ердоган да се обиди до гроб на Израел.
 Турският премиер Реджеп Ердоган (вдясно) с палестинския президент Махмуд Абас по време на форум в подкрепа на палестинската кауза, проведен през юли в Истанбул.
80
5363
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
80
 Видими 
29 Септември 2011 19:56
това че турците се зъбят на израел е добро. крайно време е израел да се осъзнае кой подкрепя финансово и кой въоръжава. мисля че ще си поправят грешката и турция ще бъде навряна в кучи гъз.
29 Септември 2011 19:58

липсват ми разсъжденията на окурочка и останалите подопечни на мит
29 Септември 2011 20:29
Тя, съвременната война не е като едновремешните. Изходът може да зависи , да речем, от една боя. Гледаш я, боя като обикновена блажна боя. Само че прави боядисания обект, кораб или самолет, невидим за вражеските радари. Те те виждат, ти не. Един такъв кораб може да ти потопи цялата ескадра.
29 Септември 2011 20:40
За съжаление не е на хубаво.Турците ще търсят атомно въоръжаване.
29 Септември 2011 21:12
мамка му, защо няма такива коментари и от българи. благодаря на редакцията за препечатката. а колкото до турция... в краткосрочен план страната е просто обречена на могъщество. вече едва ли могат да и спретнат виденов сценарий както го направиха преди 11 години. проспаха момента, питомното стана диво. гадното е, че жертва на вътрешната консолидация на турското общество стават интелектуалците. изобщо турция е мечтата на всеки атакист, колкото и да не си го признава.
29 Септември 2011 21:23
първия потурнак довтаса.

29 Септември 2011 22:45
Много повърхностна и глупава статия.
29 Септември 2011 22:52
Позитивното и поучителното в случая за нас е, че в региона все пак някой знае какви са конкретните за неговата страна национални интереси, дефинира ги и изгражда потенциал да ги реализира, а за автора дружелюбно и малко поучително - там където съществуват национални интереси и приоритети не би могло да се говори за любов или омраза
29 Септември 2011 23:14
За какви интереси говорите г-н Щирлиц? Ердоган просто възкреси една позабравена в Турция, ориенталска тактика - до пробва докъде ще го оставят да отиде. Вижте в грамите на Уикилийкс как му се подиграват американските посланици.
30 Септември 2011 00:55
Вижте в грамите на Уикилийкс как му се подиграват американските посланици.

Ахам, затова пък с какво огромно уважение и с каква невероятна почтителност говорят за нашите управници, нали?
Турция поне има достойнството да заяви какво иска, а останалите - ДГД!
30 Септември 2011 02:13
Ами именно, от калибъра на нашичките е.
30 Септември 2011 02:30
Ердоган може да се бие в гърдите колкото иска, но от напъване най-много да изпусне газ. Турция е мръднала напред напоследък, но това е лесно да се каже имайки предвид от каква беднотия тръгват. Така или иначе селските им райони си остават 100 години назад, особено Анадола.

Турската икономика е зависима от световната, както и всички останали и намалелите търговия и приток на инвестиции ще се почувстват скоро. Според мен Фесът Ердоган кара на резерви, така както нашия Ленторез Бойко кара на бюджетния излишък от Троег*зата коалиция
30 Септември 2011 05:40
"Тахрир" го нарече "новия Салах ад Дин". Това е великият пълководец от XII век, победителят срещу кръстоносците, завоевателят на Ерусалим, създателят на страховитата империя,
Да , ама Ричард Лъвското Сърце на два пъти му е навивал шалварите на вратъ по време на екскурзията си ддо Божи Гроб.
30 Септември 2011 06:42
VOCI, дръж се сериозно, чети преди да пишеш глупости
30 Септември 2011 07:01
Чета , ама ти не е^аваш :
http://en.wikipedia.org/wiki/Ri chard_I_of_England
...................
Richard was a central Christian commander during the Third Crusade, effectively leading the campaign after the departure of Philip Augustus and scoring considerable victories against his Muslim counterpart, Saladin, but was unable to reconquer Jerusalem.[3]
30 Септември 2011 07:56
Така че е докато най-мощната страна в света иузпълнява мокрите поръчки на Израел в Близкия Изток.
А междуврменно най-мощната страна е на път да се посрине поради закономерна за случая лакомия и глупост.
30 Септември 2011 08:26
Турция по стечение на обстоятелствата е здраво свързана икономически с Европа. Няма как арабски туристи да заменят европейските. В индустрията връзките имат частични заместители , но без пазар. Така , че Турция си има външни корективи. Дано Ердоган да е наясно щото все пак следват избори от време навреме. Освен това статията е написана в приличен стил и не говори за случаите на агресия на турците - сбиването с охраната на ООН, заплашването на Кипър щото иска да вади газ от териториалните си води , изхвърлянията на външния министър по повод османското наследство и бъдеще.
30 Септември 2011 09:01
cymen,
Недей да сравняваш България и Турция от последните 20 години. Ние загубихме Студената война, за което все пак сами сме си виновни и нямаме оправдание, но и сега продължаваме да изплащаме своебразни репарации, които обезкървиха страната. Турция беше на страната на победителите (няма лошо), поради което за награда й позволиха да си поиграе с п*шката - да отстъпи от някои от принципите на Ататюрк, да въведе умерена ислямизация и да се разправи с неудобните военни, съдии и журналисти (мнозина от тях определяни като предатели и "дьонме" в самата Турция, като именно това е интелигенция, за която говориш, че страда от промените на Ердоган).
По-интересно ще е, дали Ердоган ще успее да въведе президентско управление в страната, защото това ще е първият случай в историята, при който парламентарното управление преминава в президентско. Мисля, че съпротивата срещу това ще е голяма, защото примерът ще е заразителен за много държави, особено в Центр. и Изт. Европа, при които традиционната, многопартийна парламентарна демокрация показа в най-голяма степен своите генетични дефекти, довели до разделение на нацията, политически, икономически и духовен упадък.
30 Септември 2011 09:07
Едно от любимите неща на джагалина е да го раздава сербез и да се дуе. Туркя с тази си политика и зъбене ще се самозатрие.
30 Септември 2011 09:10
Вчера нито един туркофил не взе отношение по сбиването пред сградата на ООНV Интересно ми е как бихте го коментирали.
30 Септември 2011 09:13
" but was unable to reconquer Jerusalem.[3]" and ...всеобщото мнение е за тотален провал, което е и причина за организирането на 4-я кр.поход няколко години по-късно.Абе VOCI от Antigua, не ти ли казах да четеш преди да пишеш?!?
30 Септември 2011 09:20
Икономическото благоденствие за турското общество е факт. Невероятни социални постижения в областта на здравеопазването, пенсионното осигуряване и най-вече - образованието. Но я се заинтересувайте за нарастващия й държавен дълг - Турция почти е настигнала фалиралия си враг Гърция като съотношение "дълг- брутен вътрешен продукт".
30 Септември 2011 09:31
Не познавам Турция, не съм ходил там и в годините, като всички останали българи ми е промиван мозъкът.Между редовете е попадала информацията, че е една от седемте държави, която е в състояние, и с ресурс да се самоиздържа.В сравнение с България, и другите страни от Балканския полуостров, решава кризите си за 4-5 год. срещу 30.Знам, че обществено-икономическите условия не са променяни, което е залог за последващи натрупвания(Митев да развие въпроса).Има последователна външна политика и отстоява интересите си докрай.Силната И и доказано, боеспособна армия може при необходимост да решава проблеми.Турците са горда нация с история, и имат държава.
Подходът на редакцията с показването, чрез статията, на вярната действителност в съседната ни страна е решаващ за промяна на масовото неправилно мислене на българите по отношение на съседите ни.
30 Септември 2011 09:34
Куманистан, не си прав , ама изобщо. Турция е с около 40% държавен дълг, Гърция около 150%.
30 Септември 2011 09:39
една от седемте държави, която е в състояние, и с ресурс да се самоиздържа.

Странно твърдение за страна с ограничени енергийни ресурси. Турция е експортно ориентирана страна и самоиздържане би означавало силно обедняване.
30 Септември 2011 09:41
Едно от любимите неща на джагалина е да го раздава сербез и да се дуе. Туркя с тази си политика и зъбене ще се самозатрие.


Не, The Bulgarian Lion, няма да се затрие. Тези изцепки на Ердоган и компания са изключително за вътрешна употреба, защото знаем, че турците харесват бабаитлъка, сеирджийството и перченето пред по-силния (на безопасно разстояние, все пак). Дори когато проявява тези мурафети навън, Ердоган също го прави изключително за вътершна консумация, защото е прекалено хитър, за да хапе ръката, която го храни - без европейските, американските, японските, арабските и дори израелските инвестиции, ноу-хау и технологии и без приютяването от страна на Зап. Европа на милионите гастарбайтери, Турция ще се срути като държава за не повече от година-две.
30 Септември 2011 09:44
Товарищ Бендер, това наистина не е Рио де Жанейро.
30 Септември 2011 09:49
DriverN - няма правилно и неправилно мислене в случая, то е плод на определени обстоятелста, някои от които продължили около 5 века. Такаче, то не е неправилно, илюзорно или неаргументирано. Мисленето на един германец би било различно, поне в частта си на най резките моменти. Добросъседството обаче няма алтернатива.
30 Септември 2011 11:31
а колкото до турция... в краткосрочен план страната е просто обречена на могъщество



Да. Даъаа...затова гледат да избягат на запад, за да чистят улици и да ги ритат новите десни на Европа....

Мюсюлманството е застинало във фанатизма на средновековието и няма сила, която да го извади оттам. Днес - така нареченото могъщество. Утре - пак в землянките на Анадола...
30 Септември 2011 12:01
toly - прав си



Човек не бива да се доверява , дори на
http://e-vestnik.bg/12686/kr editniyat-balon-na-erdogan/
30 Септември 2011 12:53
Даъаа...затова гледат да избягат на запад, за да чистят улици и да ги ритат новите десни на Европа....
Това за кого се отнася, за източноевропейцити или за турците ?!

Май Турция не само е звездата на Ориента, май и на Кавказ и на Балканите. Вчера как беше посрещнат в Македония.

30 Септември 2011 13:07
KaizerSoze През 60-тте години на миналия век турците бяха гастарбайтери в Европа, сега много от тях са работодатели, българите и румънците сега са това , което бяха турците през 60-тте години на миналия век.И да добавя вече малко турци се натискат за Европата, в последните години над 30 000 турци се завърнали в Турция.

30 Септември 2011 13:29
И да добавя вече малко турци се натискат за Европата, в последните години над 30 000 турци се завърнали в Турция.


Ами щом толкова не им харесва в Зап. Европа, ако догодина се върнат 300 000 в Турция, какво става тогава?... И днес безработицата след младите турци е над 30% - не ми се мисли какво ще стане в южната ни съседка, ако западноевропейските страни наритат оттам гастарбайтерите, които не работят и не учат, а си стоят вкъщи и разчитат само на социални помощи.
Знаем, че сте големи тарикати и бабаити, но на Европата трябва краката да й миете и водата да й пиете.
30 Септември 2011 13:32
ракита, ердоган ще успее, не се съмнявай. вътре няма кой да го спре, отвън вече закъсняха. мисля си, че американците го подцениха. гадното е, че той въведе диктатура на мнозинството, което не е демокрация. пълен простак от бойковски тип е (не е толкова тъп де, нито толкова обвързан с престъпния свят) и следователно е мъчение за всеки истински мислещ човек. но с тези пари, които хвърля за социални дейности всеки селянин му е верен до гроб.

а тука някой каза нещо за анадола... препоръчвам му да посети някоя болница в затънтена провинция и после да отиде в някоя централна софийска, за да сравни. само в българия си мислим, че за промяна трябват поколения. това ни е оправданието какви сме мизерници. някои правят нещата за десетилетие.

борисофф

Редактирано от - cymen на 30/9/2011 г/ 13:34:52

30 Септември 2011 13:37
Rakita Cymen

30 Септември 2011 13:42
cymen,
Ще се радвам Ердоган да успее да въведе президентска република в Турция! Това ще е доста интересно и за България, защото ние също имаме нужда от това. Съмнявам се обаче, че ще му позволят. Ако тръгне да го прави, за отрицателно време ще срутат Турция икономически, помни ми думата (имат начини да го направят - като се издърпат производствата и инвестициите и си затворят пазарите и Турция си заминава точно за една година), а оттам ще настане политически и социален хаос и военните отново ще направят преврат, те все още са силни.
30 Септември 2011 13:42
Турците имат сега други полета на разпространение, Русия, турските републики, балканите, арабския свят, но там отиват като инвеститори и работодатели, не като гастарбайтери.Вие знаете ли, колко заплата взема един турски работник в турска фирма в България и колко един български работник?

30 Септември 2011 13:45
И май не знаете, колко гастарбайтери българи, румънци, руси, арменци и др. има в Турция?

30 Септември 2011 13:49
Не konur, самата Турция има нужда от инвестиции, за да може да работи икономиката й и за да се осъществяват социалните и инфраструктурните програми на правителството, нежели тя самата да изкарва инвестиции навън. Или ако го прави, то е за да изпомпва местни капитали обратно към Турция, а не за да подкрепя местната икономика, както направиха гърците от 10 години насам с банките, които откриха в Изт. Европа. Ако ЕС, САЩ, Япония и богатите арабски страни спрат инвестициите си в Турция ще стане лошо и това всички го знаем.
30 Септември 2011 13:51
И май не знаете, колко гастарбайтери българи, румънци, руси, арменци и др. има в Турция?


Колко са? Турция има нужда от специалисти, не от работници - 30% от младежите й са безработни.
30 Септември 2011 13:53
При Ердоган не минава и ден без скандално антиизраелско изявление или демарш. Той дори отправи заплаха за военен сблъсък.

Това е нормално за патологичния случай Ердоган.
Но аз се замислих върху друго.
Мисля, че има някаква връзка между агресивната политика, която провежда съседа Ердоган и агресивността, и слуховете сред българските роми напоследък. Циганите понякога са като барометър и предвестник на настъпващите събития.
30 Септември 2011 13:59
Това е нормално за патологичния случай Ердоган.


Ердоган не е болен, а е прекалено хитър. Той пуска навън димките с ислямизацията и обтегнатите отношения с Израел, за да може по-незабелязано да работи вътре в страната за въвеждане на президентско управление. И в един прекрасен ден много страни ще са склонни да кажат: "Е хубаво, по-добре президентска, отколкото ислямска република в Турция!"
30 Септември 2011 14:04
Rakita, да има чужди инвестиции в Турция и още ще има, но и Турция има инвестъиции в цял свят, има и голям износ на стоки.

30 Септември 2011 14:05
Ако тръгне да го прави, за отрицателно време ще срутат Турция икономически, помни ми думата (имат начини да го направят - като се издърпат производствата и инвестициите и си затворят пазарите и Турция си заминава точно за една година), а оттам ще настане политически и социален хаос
описваш изпитаната вече няколко пъти система. но от последната такава акция (тогава повече чрез борсите стана) минаха повече от 10 г. и ми се струва, че нещата са бая други. ще поживеем, ще видим.
30 Септември 2011 14:10
***

Редактирано от - sybil на 30/9/2011 г/ 16:31:09

30 Септември 2011 14:26
Расизма доведе България на това положение



Не. Липсата на закон и ред.


Колкото до Ердоган - той е държавник, какъвто ние нямаме. Жалко, че е войнстващ ислямист.

Редактирано от - Doctora на 30/9/2011 г/ 14:33:28

30 Септември 2011 14:33
***

Редактирано от - sybil на 30/9/2011 г/ 16:28:58

30 Септември 2011 14:33
последните събития в България показаха, кои са агресивните

Последните събития в света показаха, че Ердоган провежда агресивна проислямистка политика и показаха, че Ердоган провежда политика на обединение на ислямските държави срещу Израел.
пп
Българският народ 99, 99% не е агресивен, нито християнството през XXI век е агресивна религия. Борбата за справедливост не е синоним на агресивност.
30 Септември 2011 14:56
JS, на теб кой ти каза, че Турция е ислямистка държава бе моче, болния ли?ако беше ислямистка държава, щеше ли да се развива?Правителството може да е ислямистко, но държавата не, вие правите ли разлика между държава и правителство?Арабските страни са ислямистки диктатури, те вземат за пример светска Турция и Т.Ердоган им обяснява какво е това демокрация и лаицизъм, ти вестници не четеш ли?

30 Септември 2011 14:57
"Израел бе готов да изпълни част от исканията, включително да изрази съжаление за смъртта на деветимата, но категорично отказа да се извини".Това пък какво значи?! Или се извиняваш или не. И за какво му е на Сега да препечатва неприкрито едностранчив пропаганден текст? Дори умереният израелски "Хаарец" не би поместил това примитивно нещо.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД