:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,717,921
Активни 497
Страници 2,824
За един ден 1,302,066

България - по-самотна от всякога в позорния ъгъл на ЕС

Борисов ни съветва да се оглеждаме за брюкселци и да им се усмихваме до юли - така ще се оправим с ЕК и ще влезем в Шенген
СНИМКА: ВЕЛИСЛАВ НИКОЛОВ
Борисов прехапа устни, като получи последния доклад на Еврокомисията за България.
Гениалните неща са прости и премиерът Бойко Борисов е живият пример. След появата на десетия мониторингов доклад на Еврокомисията за България коментарът му е прост: фактите са такива, каквито са изложени; те са такива, защото безотговорни българи ги докладват в Брюксел; спасението е "до юли да се обединим като нация и да направим така, че да имаме добър доклад". Призивът е да се сплотим около голямата идея



да хвърлим прах в очите на Еврокомисията,



за да ни даде добра оценка в задаващия се обобщен доклад, да спре наблюдението над България, а Холандия да остане без аргументи срещу влизането ни в Шенгенската зона.

Какво се иска от нас? Само гражданска съвест, и то само до юли. Толкова ли е много? Нима не можем някакви си пет месеца да се държим като севернокорейци, да се усмихваме на всеки чужденец - особено на брюкселците - и да пазим като най-строга държавна тайна, че ни управляват пълномощници на недосегаеми от закона "демократи" и "бизнесмени", които отказват да станат жертва на правовия ред (пък било то и за хатъра на Европа).

Интересно е, че докато опозиция и управляващи скачат превъзбудени от последния междинен доклад, само премиерът Борисов влиза в мъдра хармония с авторите в Брюксел. И той, и Еврокомисията се обръщат към гражданското общество в България, защото се чувстват безсилни да променят положението и имат нужда да се разтоварят от отговорност. Надеждите им да го придърпат за съюзник се различават само по целите, които преследват. Пет години след влизането на България в ЕС Брюксел изпълнява на всеки шест месеца мантрата, че двата й главни проблема са организираната престъпност и корупцията на високо равнище. Вместо да съчинява нови доклади "относно напредъка на България по механизма за сътрудничество и проверка", може просто по примера на будистките монаси да изпише върху въртящи се барабани, че "напредъкът е недостатъчен", и периодично да ги завърта.

Перспективата да се превърнат в досадни бонзи тревожи еврократите и затова говорителят на ЕК Марк Грей отправи завчера по повод представянето на доклада



горещ призив към гражданското общество в България



да им се притече на помощ: "Много често виждаме, че най-голямата движеща сила за реформи идва от самите граждани... Смятаме, че ролята на Еврокомисията е само да помогне на българските граждани и правителството да изпълнят ангажиментите, поети по време на присъединяването към ЕС". С приближаването си към своя обобщаващ доклад за целия период на членството на България Брюксел се изправя пред перспективата да проличи собствената му безпомощност. Неговата последна надежда е да активизира гражданското общество, което е потърпевшо от погазването на демократичните принципи, и чрез съгласуван натиск върху властите да преодолее пасивната им съпротива. Посланието оттам е точно противоположно на призива на Борисов: Не се спотайвайте, а вдигайте още по-голям шум за произвола на властите и техния слугинаж на мафията!

Кого да послушаме - да си траем или да шумим, за да ни стане по-добре? Ако си траем, ще ни е зле, както сме свикнали, но ще лишим Брюксел от факти за нов критичен доклад. С преструванство можем да стигнем и до Шенген, пък след това на когото не му харесва родината - да си търси по-добър живот, където иска, в голямото пространство без вътрешни граници. Ако шумим, решителният доклад ще бъде още по-лош, няма да ни пуснат в Шенген, а Брюксел ще бъде принуден да продължи за неопределено време мониторинга, докато държавата не започне да вкарва в затвора любимци на властта - за късна утеха на гражданството. Такава развръзка няма да помогне много и на Еврокомисията за издигане на нейния авторитет и затова можем да предположим, че тя вече работи над



резервен сценарий



Неговите щрихи могат да бъдат открити при сравняване на докладите за България и Румъния. Брюксел твърди, че оценява всяка държава поотделно и не прави сравнения между тях, но в действителност той ги държи в постоянно съревнование и подклажда взаимното им подозрение, че някоя може да се измъкне от наблюдението за сметка на другата. Докато от юли 2010 г. България бе оценявана по-ласкаво от Румъния, тонът се смени много рязко на 8 февруари 2012 г. Идването на правителството на Бойко Борисов на власт бе повод за ЕК да му изпрати насърчителни сигнали в три последователни доклада, че вижда у него "силен устрем за реформи и силна политическа воля" (юли 2010 г.), "реформаторски устрем" (февруари 2011 г.) и "трайна политическа воля" (юли 2011 г.). Близки до властта медии писаха миналото лято с ентусиазъм, че следващият годишен доклад през юли 2012 г. ще бъде последен, защото ще е обобщаващ и ще препоръча прекратяване на мониторинга. Тайната надежда бе, че на фона на Румъния нашата страна изглежда по-добре. В същото време Букурещ бе критикуван остро, че временно закри своята Национална агенция за интегритет (честност) сякаш напук на препоръките от Брюксел за по-строго разследване на корупцията на високо равнище. Агенцията обаче бе възстановена и Еврокомисията бе поласкана, че натискът й дава резултати.

След предпазливите похвали миналото лято Румъния направи още един жест към Брюксел, като осъди през януари на 2 години затвор бившия премиер Адриан Нъстасе. Добавена бе и мощна имитация на раздвижване на правосъдието, като през 2011 г. бяха приключени 158 дела за корупция, докато предната година бяха 85. Вярно е, че 60% от присъдите бяха условни, а повечето от ефективните присъди се ограничиха до минималните санкции, предвидени от закона, но приятел в нужда се познава и ЕК се отблагодари с понадути хвалебствия в последния си доклад за Румъния. Не е изключено и следващият румънски доклад да прозвучи в по-добър тон от българския и Букурещ да изпълни изискването на Холандия за два последователни положителни доклада като условие за влизане в Шенгенската зона.



Идното лято можем да видим следната сценка:



ЕК спира наблюдението над Румъния и го продължава за България. Съответно Холандия пуска Румъния в Шенгенската зона и оставя България извън нея. Така и Брюксел, и Хага спасяват физиономията си, като демонстрират не само принципност, но и ефективност на мерките си за контрол и натиск. За да не се появят възражения, че Букурещ не е свършил много повече работа от София в борбата с корупцията, най-вероятно ще бъде приложена следната логика, за която бе намекнато на 16 януари по време на гостуването в Брюксел на румънския правосъден министър Каталин Предою. Той се срещна с комисарката по вътрешни работи Сесилия Малмстрьом и с генералната секретарка на ЕК Катрин Дей (координатор за мониторинговите доклади,) и получи горещи похвали за новата антикорупционна стратегия, изработена от неговото министерство. Предою предложи изпълнението на тази стратегия да се наблюдава не от досегашния механизъм, валиден само за България и Румъния, а от обявената на 6 юни 2011 г. от Малмстрьом нова антикорупционна сигнална система в ЕС, която ще бъде валидна за всичките 27 държави членки. Идеята на Букурещ може да бъде приета, защото сегашното наблюдение над него е само за корупция на високо равнище, което означава, че двата механизма биха се дублирали. Така Румъния може да се измъкне от тандема с България, защото българските власти са наблюдавани не само за корупция на високо равнище, но и за борбата им с организираната престъпност. Чисто формално ще има основание сегашният механизъм да продължи да важи само за България. Тъй като за разлика от Румъния правителството на Борисов вече няма шанс да получи до лятото два последователни положителни доклада, то няма да може да настоява и за вдигане на холандската бариера за Шенген.

Очертава се възможно най-лошата перспектива: България да се окаже по-самотна от всякога в позорния ъгъл на ЕС. Може ли да се направи нещо? Идеята на Борисов да се снишаваме и да си траем се отличава, както видяхме, само със своята простота. Вместо да го послуша, гражданското общество може да му даде друг съвет: да излови колкото може повече разбойници до лятото и да ги "закове" с железни доказателства, така че и съдът да не може да шикалкави. Доколкото е общувал с тях от двете страни на закона, би трябвало лесно да ги разпознае. Тогава и гражданското общество ще застане зад него и ще му даде аргументи пред Брюксел да промени оценката си за България.

 Светослав Терзиев
86
9623
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
86
 Видими 
09 Февруари 2012 19:57
не е в ъгъла в кенефа на двора е..
09 Февруари 2012 20:30
Глупости на таркалета!
09 Февруари 2012 21:05
България - по-самотна от всякога в позорния ъгъл на ЕС

Крайно жалко за съчинилия тази глупост, очевидно не познава и мрази България. България безброй пъти е била мачкана и натиквана в ъгъла, но е оцеляла Не омърсявайте това за което нямате никаква заслуга и не го разбирате, о неразумни уроди!.
09 Февруари 2012 21:16
Свтослав Терзиев
За ситуацията с отношенията между ЕК, Румъния и България ми идва на ум една реплика на малък герой от разказ на големия Ивайло Петров:
"Да знаеш чичко, че животът майката си трака."
09 Февруари 2012 21:18
Голям късметлия е г-н Борисов, ще го послуша Обществото. Не си спомням кой, но той някога бил казал: „Какъв късмет имат управниците, че хората не мислят”. Изглежда, че е вярно.
09 Февруари 2012 21:26
"Доколкото е общувал с тях от двете страни на закона,би трябвало лесно да ги разпознае." Знаменито като фраза,знаменателно като определение! Как ли ще го разчете мат'ряла?!
09 Февруари 2012 21:26
Нормално е да сме в ъгъла. Все пак имахме най-преданите на партията доносници.
И пак ги имаме.
09 Февруари 2012 21:27
Не са глупости, фикуса наистина го има!
09 Февруари 2012 21:32
Не само шамар срешу България и българското правителство,но и срещу българските граждани,които овчедушно търпят подобно управление.
09 Февруари 2012 21:34
Фикуси и кактуси няма, но след преяждане с банани почват да се присънват.
09 Февруари 2012 21:52
Maradona

my friend, дори тъпия ти прякор (ник) те прави смешен
09 Февруари 2012 21:53
А зад фикуса - БоБо!
.
P.S. Мара-дона, ама ти наистина ли си от мат'ряла?
09 Февруари 2012 21:57
OLDMAD, те са близначки
09 Февруари 2012 21:57
Е какво да прави това гражданско общество? нали събра 320 000 за един референдум и 500 000 за втори, нали каза категорично НЕ на шистовия газ. На всяка глупост на правителството гражданите все на улиците ли да излизат? Защо се мъкнат отново американските мисионери да притискат правителството и да му налагат тази проклета „независимост“, независимост от руско влияние и тотална зависимост от Щатите и Турция. Не ни трябвала руска енергетика, трябвало да ги премахнем всичките, за сметка на американските капитали. За 20 -те години преданна любов, не сме получили право даже на безвизов режим, тъй необходим за нас “както слънцето и въздуха за всяко живо същество“. След като отрекохме презряното бригадирско движение, отправихме хиляди младежи на бригади в Щатите. Ако във всички тези действия има някаква човешка логика !!!!!!
09 Февруари 2012 22:02
Вместо да го послуша, гражданското общество може да му даде друг съвет: да излови колкото може повече разбойници до лятото и да ги "закове" с железни доказателства, така че и съдът да не може да шикалкави.


Как да го направи Бочко, като би трябвало първо себе си да "закове"? Как може да се очаква от една дебеловрата мутра да се бори с мафията?
09 Февруари 2012 22:02

Терзиев,
адмирации за материала. Убеден съм, че отзвукът от него ще е многогласен и за някои маймуняци, съвсем реален.
09 Февруари 2012 22:07
Извинете, господине, на име Спартак (макар че историята казва друго за тях, спатанците)

Чухте ли - тъй като очевидно не сте били ТАМ - за разликите в бг и usa в цените на бензина, газа и прочие? а?

И какво всъщност знаете за добива на шистов газ? А?
09 Февруари 2012 22:11
Дон, явно си голям пич - за разлика от нас, бедните. Вземи своето
09 Февруари 2012 22:12
Амигоси, това, че някой не харесвал Боко, Моко, Атанас и вас е съвсем друга работа. Грозно е за тази цел да се мърси името на България. Целта на такива "материали" е да се обработи публиката, да посрещне сърдечно МВФ. Аржентина знае какво е това. Но няма да ви се размине щастието и ще ви тикнат в кюпа с Гърция и Румъния. Радвайте се предварително.
09 Февруари 2012 22:12
Бойко Борисов е живият пример.

"Глава голяма, а вътре поляна".
09 Февруари 2012 22:15
Акъл - море. Глава - паве. (само нахвърлям варианти)
09 Февруари 2012 22:16
Как може да се очаква от една дебеловрата мутра да се бори с мафията?


Това е вътрешна борба, която понякога изкривява лицето Му в неописуема гримаса като оная на снимката с Каравелов.
В документалния филм "Господарят на пръстените" имаше подобен случай на вътрешна борба, завършила с победа на Голъм в мача му с...Голъм.
09 Февруари 2012 22:21
Голямата глАва тук е лицето, което нарича себе си Марадона.
09 Февруари 2012 22:28
Бе то и на мен ми е интересно - как може човек живеещ на хиляди километри от България, да познава по-добре от нас дереджето в което се намираме.
.
P.S. Имам едно предположение, ама няма го кажа.
Нека си стои в неведение като Симеон Дянков!
09 Февруари 2012 22:41

Какво ти казвах, Терзиев? Те, маймуняците се разкривиха отсреща...
09 Февруари 2012 22:42
Lицето, което нарича себе си Luca не ме интересува и е ниска топка, но се чудя защо мрази България.
как може човек живеещ на хиляди километри от България, да познава по-добре от нас дереджето в което се намираме.

По горе съм го написал – дереджето отдавна е познато от песента „Не плачи, Аржентина”. Но вие се развличайте, за да ви е по-леко като се разплачете. Адиос мучачос
09 Февруари 2012 22:46
Адиос.
Бегай да гониш говедата, че иначе нанайки боб и леб.
09 Февруари 2012 22:50
Maradona, приятел. Ставаш все по-смешен. Скрий се малко, ако може.
09 Февруари 2012 23:00
Докато четях статията,ми тежеше липсата на благият поглед на партиен секретар,внимателно наблюдаващ дали прочетеното ще предизвика правилна реакция спряма политиката на Партията....Та чак накрая ми олекна......
09 Февруари 2012 23:24
Марадона,
банално-досаден си.
09 Февруари 2012 23:41
Марадона,
някои тук смятат,че като им загине партийката, загива и България.....
Хубавото е, че има и инакомислещи....
09 Февруари 2012 23:47
не съм сигурен при едно пряко сравнение между висшия есшалон на БСП и ГЕРБ, коя ще извади повече бивши партийци и комсомолски секретари
09 Февруари 2012 23:54
"А" или "Б" отборът? Това ли въпросът, Интеле?
10 Февруари 2012 00:13
да излови колкото може повече разбойници до лятото и да ги "закове" с железни доказателства, така че и съдът да не може да шикалкави. Доколкото е общувал с тях от двете страни на закона, би трябвало лесно да ги разпознае.


Сега да видим ще има ли Боко смелостта да съди Терзиев за клевета.
10 Февруари 2012 00:23
Чудесен анализ г-н Терзиев,
но не мисля, че премиерът Борисов вече разполага с авторитета да наложи подобна задача и да избяга от очертаващата се позорна позиция.
И тъй като вероятно тя (позицията) няма да ни избяга, може би ще е добре да употребим времето, което ще прекараме на нея, върху сериозен размисъл, какво да правим от тук на сетне. Такъв не си спомням да е провеждан от Възраждането насам.
10 Февруари 2012 00:38

България - по-самотна от всякога в позорния ъгъл на ЕС


България не може да бъде в позорният ъгъл и по-самотна от всякога защото всички си спомняме близки времена в които плащаше лептата си в ЕС, но и бе забранено да черпи от фондовете му. Още не сме се докарали до най-позорният стадий, г-н Терзиев.
10 Февруари 2012 00:49
Едно време живяхме от петилетка до петилетка и от сесия до сесия на СИВ , сега тръпнем от доклад до доклад на ЕК, току чакаме силен знак или ясен сигнал от Брюксел . От такива знаци и сигнали преживяваха добре Грънчарова /Паси, Гаражната, мистър Клийн и прочие , които, ако отидат на ЯМР , ще констатират , че нямат гръбнак. Няма ли най-накрая да си седнем на заднците и да бачкаме като хората и да изберем политици, които да кажат в Брюксел : Баста ! Съюзници - разбира се . Договор - спазваме.Корупция- да , има , но тя не е по-малка от вашата . Готови сме да се борим заедно , пратете комисари на място в БГ, предайте опит. Ама , моя народ има интереси и те са : 1-во, 2-ро и т.н...........
10 Февруари 2012 00:54
Васик
09 Фев 2012 22:15
Акъл - море. Глава - паве. (само нахвърлям варианти)

Гатанка:
В главата - гъз.
В гъза - море.
Що е то?

Отговор:
Премиер е!
10 Февруари 2012 01:04
Гарамел 10 Фев 2012 00:38

Специално за гаргамелите, пак трябва да се напомни неприятната истина
-------------------------------------
То е реплика и към вас понеже пък по ваше време вие не можехте така да усвоявате. Това непрекъснато го припомня и сегашният премиер.
..............
Тук се спекулира с естественото движение от първата към последната година на финансовата перспектива и за да не бъда литературен в отговора, ще ви кажа две числа отново. 2009 г. в средата по класациите на Европейската комисия България заемаше усреднено по трите фонда 14-о място, не е добро, но заемаше 14-о място. След ускоряването, за което очевидно и вие сте се подвел на пропагандата, след ускоряването България в момента се намира на предпоследно място и това някак си…

Ама, вие твърдите, че цяла Европа е започнала да усвоява по-добре европейски фондове и заради това в абсолютен план повече усвоява България, но в относителен е два пъти по-зле?

Да, това твърдя, това показват всички перспективи, че през първите две-три години основно се сключват договори и се работи по договори, и истинското усвояване започва след това. Вие сами знаете какво значи един инвестиционен процес - подготвя се проект, сключва се договор, играят се зопове, започва да се изпълнява този договор и всичко това трае доста време.
-------------------------------------
Орешарски 19 ноември 2011
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=811340

10 Февруари 2012 01:15
По соца имаше такъв виц:
Решили да измислят нови гербове за държавите!
За САЩ - мушмула - Колкото по-загнивал капитализма, толкова по-сладък ставал!
За СССР - Амурче - Гол, ама въоръжен до зъби!
За България - хипопотам - До шията в лайна, ама отворил огромна уста!
Та така...
10 Февруари 2012 01:17
Ма ти се едно да ми цитираш Каноне за това какво мисли за нелегалният бизнес има ли го или го няма. Хихи
10 Февруари 2012 01:51
Статията вероятно умишлено се плъзга по повърхността и не смее да задълбае, въпреки, че има податки в началото. Това особено личи в края, който звучи като "Другари дайте да дадем". Ама не е ясно какво и защо.
-
Проблемите с докладите са няколко и от смесването им яснотата само губи.
1. Относно съдържанието на докладите, това отдавна са неподплатени с нищо конкретно клишета, които се повтарят, като мантра (както загатва и статията). Въпросът е, в несъзнателният парадокс, че ако няма корупция, то няма да има осъдени и чиновниците от Брюксел няма да са доволни. Ако пък има корупция, тя се разкрива и текат следствия и процеси, то те ще бъдат цитирани, като доказателства за високите нива на корупция. Както стана с докладите за 2008 г., например.
-
2. Всъщност най-малко Брюксел го интересува нивото на корупция. Чиновниците в Брюксел са до един лобисти на големи банки и компании, и са попаднали задкулисно там единствено за да защитават техните интереси. От тук идва и единственото значение на докладите - натиск в полза на западни фирми. Като не им се урежда далаверата - следва негативното клише и мантрите. Да не би корупцията в Италия или пък особено Франция да е по-малка ? Особено, като суми с които се играе и цена от обществото, която се плаща ? Да вземем само Либия, като пример.
-
3. Холандия с позицията си са Шенген всъщност играе свой вътрешнополитически пиар. Позицията срещу участието на България и Румъния в Шенген не е нищо повече от евфемизъм за изразяване на расизъм. Нещо, като политкоректното мразене на ДПС у нас, вместо турците.
-
4. На България не само, че не й трябва да влиза в Шенген, от това ще има само негативи. И то преки. Ще се превърне в бежански лагер и ще харчи и без това недостатъчните бюджетни пари за да осигурява издръжка на бежанец, немислима и за среден пенсионер.
10 Февруари 2012 02:40
Наблюдава се пренасяне на мутро червената вътрешна политика
навън като външна.
Щом дори на Цецо бе направена забележка да си държи езика зад зъбите навън
следва, че от капана в който сме няма оттърване.
10 Февруари 2012 03:09
Holdan,
не знам дали правилно съм те разбрал, но една нация не може да е нация, ако не прави ясна разлика между външна и вътрешна политика.
Вътрешната политика на една нация се решава вътре в страната, а навън всички действат заедно и, като общност водена единствено от националните интереси.
-
Пренасянето на модела от детската градина - "Ама другарко (госпожо), пък Пешо ми се изплези", или опити да натопиш другарчето, щото не ти е симпатично, в политиката, говори за хората, които го правят, че те са силен комплекс за малоценност, без достойнство и с липсваща идентичност.
-
И ако това го прави Гошо овчаря не е страшно, но когато го правят хора, които уж са представители на нацията, става страшно, защото по този начин те я обричат на вечно попечителство и предават интересите и перспективите й.
---
С други думи - крайно време е българската нация да излезе от детската градина и да започне да решава българските проблеми в България. Да води българските спорове в България, като не допуска чужда намеса.
За щастие национална зрялост започва да се забелязва. И този процес засега се изразява в засилващо се морално неприемане на слугите на чуждо влияние и интереси или на тези, които се опитват да го привличат или използват за егоистичните си цели.
10 Февруари 2012 03:42
И как точно да си решава проблемите на родна почва?! Ами като поискат нещо гражданите,правителството:Брюксел не дава,Брюксел казва.Като поискаме нещо,дето Брюксел го казва и пак намират причини:Ама не сте разбрали,ама после,бе ние работим..Брюксел ли ни пречи да се справим с монополите или обратно: нарушаваме принципите на конкуренция в неговите постулати?! Брюксел като има директива за банките,що управниците се правят на улави и лъжат,че не може нищо да се направи за кредитите?! За капак пробутали промяна в ГПК да улеснят обира,добре,че някакъв съд извадил директивата,ама следващия кво ще направи?!Що нямаме закон за фалит за физическите лица ние единствени от ЕС?!Искаме ли-искаме!Ама управляващите четат директивите като Дявола-Евангелието!Брюксел казва,че МВР не се справя и че няма хванати и осъдени за злоупотреби големи крадци,че никой не им проверява имуществото на управници и депутати, а наште тука само вдигат прахоляк с нарочени престъпници и се репчат на съда.И ние да си мълчим или да викаме,че лъжат ли като знаем истината и че това са причините да сме на тоз хал?!Патриотизма е хубаво нещо,но на лъжата краката са къси и това ще мяза вече на идиотизъм!
10 Февруари 2012 04:01
annetaz,
не виждам да ми опонираш по съществото на тезата. Всички тези проблеми засягат България и трябва да се решават в България и от българските граждани.
-
Илюзия е, че някой отвън ще реши нашите проблеми. Той само може да ги увеличи, решавайки своите за наша сметка.
Добра или лоша, но си имаме демокрация и легални механизми,които тя ни дава да променяме нещата. Ако не го правим, а само се оплакваме, то причините са в самите нас. Няма кой да направи нещата добри за нас, освен самите ние.
10 Февруари 2012 04:17
Спешно да се преведе "червена прашка" на всички езици от ЕС, с цел оборване на плювачите.
10 Февруари 2012 05:03
А вие що ни приехте в ЕС?
10 Февруари 2012 05:19
Dinko Peychev
‎...БЯГАЙТЕ...

...Днес прочетох нещо ,в което бях сигурен,а именно че междинният доклад по механизма за сътрудничество и проверка е технически и обективен...
Това съобщи за Радио „Фокус” евродепутатът от Европейската народна партия Илиана Иванова,като посочи, че има отчитане на положителен напредък, а има и слабости, които са оценени критично и са отправени съответните препоръки.
По думите й- трябва да се мобилизират усилията на всички институции и на цялото общество, за да бъдат реализирани препоръките...
- ефективното приемане на Закона за незаконно придобитото имущество
-изготвяне на цялостен анализ за проблемите в правораздаването и разследването на значимите случаи, свързани с организираната престъпност
- систематичното прилагане на закона
-постигане на превантивен ефект чрез една последователност на постановените решения и наложените наказания, свързани с корупцията по високите етажи, измамите и организираната престъпност

...Това наистина ме изуми- не,в никакъв случай препоръките-та те са едни и същи от пет години...изумен бях от единодушната наглост на управляващите-както тази депутатка/на която за пръв път чувам името-но това е нормално-все пак живея в Ст.Загора,а не в Брюксел,а и правосъдната министърка/която пък е толкова юристка,колкото аз съм трамвай,а за министър-все още ще видим.../,та и тя казала нещо подобно-че докладът не е за правителството ,а за ...българина,т.е. за целият народ !!!

И отново ми заприлича на онази крилата фраза,зад която се скриха тогавашните –за малко,но за винаги управляващи-Всички имаме вина!!!

...Ей, то бива ,то може ама пък чак толкоз дето беше казал някой...тази държава от десетилетия е на автопилот и не знам как не ви омръзна вече да си показвате мазните мутри като тикви от вестници и телевизия и да лъжете колко много сте направили за нас....-нищо не сте направили-да го знаете!!!
Защото добро се прави за хората не за да бъде изтъквано, а защото затова народа ви е сложил там,защото се предполага ,че знаете как да направите живота на хората по-лесен и възможен-това е функцията на държавата и управлението-хората да се чувствуват сигурни и спокойни,че каквото и да се случи някой се погрижи- ако ли не е така -смисъл от съществуването на един държавен и управленски апарат няма и държавата би било редно просто да се саморазпусне....

...В тази връзка си спомних интервю на една журналистка по повод на предишните наводнения- тя казваше , че е била организирана акция в която много бизнесмени са предлагали помощ на пострадалите селища,но се оказало ,че кметовете не могат да кажат каква помощ им трябва...-невероятно е ,че тази държава съществува без да съществува никаква система за управление в нея....

Господа политици,не ни натрапвайте физиономиите си, не ни показвайте величието си,оставете на нас да преценим сами какво правите...- не ни обяснявайте защо Европейския доклад е негативен-ние знаем защо.

... Някъде там на територията на малката ни държавица хора живеят в кирпичени къщи,живеят без ток и без работа,живеят без пътища, без вяра и без надежда.В селото им хляба идва веднъж седмично,не ходят на лекар и зъболекар, защото най-близкия е на няколко десетки километра. Във века ,в който някои летят на екскурзия в космоса в не едно българско село няма училище или то е закрито.В не едно българско село или по-малък град няма достатъчно вода.Старци живеят с газени лампи и не знаят ,че средновековието е отминало.Децата им са заминали в големите градове или в чужбина,защото благодарение на всички вас господа политици в държавата ни няма нито работа ,нито бъдеще за децата им....

Господа управляващи-онзи днешни,вчерашни и днешни-бъркате-нито докладът е за мен-по простата причина,че не съм министър или министър-председател,а даже не съм и народен представител,нито пък имам някаква вина за състоянието на държавата и обществото ...не съм крал,не съм лъгал,не съм бил мутра,не съм бил измамник,не съм убивал,не съм бил никого...вие и само вие сте тези ,които не само че ограбихте нас-хората,не само че съсипахте държавата,а и имате самочувствие,че сте някои,че сте европейци,че можете нещо-не е вярно!!!-вече цял народ ви го казва-не само ,че сте крадливи,убийци,страхливци,но сте и некадърници и затова не наглейте-за ваше добро-не говорете тези гадости-съберете си куфарите,прехвърлете си парите в ЮАР,Доменика или Швейцария и бягайте,ама бързо бягайте,че ако ние хукнем-ще хукнем срещу вас –и ако ви хванем-тежко Ви...

...Бягайте...
10 Февруари 2012 05:21
А вие що ни приехте в ЕС?

Това е въпрос от сорта "А вие що ни приехте в Римската империя ?", "А вие що ни приехте в Османската империя ?".
Знаеш ли какъв зор е било докато ни приемат в тези империи ? Докато отговорим на критериите ? И колко критични доклада са писали ?
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД