:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,685,413
Активни 757
Страници 27,978
За един ден 1,302,066
КАЗУС

Германски съд отказва развод с фалшив съпруг

Индиец се оженил само по документи за 31-годишна германка в Босна, за да остане да работи в Германия. Жената получила по пощата поздравления и свидетелството за брак, въпреки че нямала връзка с мъжа от Индия
Подобна сватба никога не е имало, но е факт според закона
Германски съд в Мюнхен отказа да даде развод на жителка на баварската столица, която, без да заподозре, е била въвлечена в афера с фиктивен брак. Различните съдебни инстанции се занимават с необичайното дело от 2009 г. В документите се казва, че година преди това Ана К. (името е променено) си е търсила интимен партньор с цел да си намери потенциален съпруг. Уточнява се, че преди няколко години тя пристигнала от чужбина в Германия и вече има германско гражданство. Тя се обърнала към брачен агент, който я запознал преди четири години с 20-годишен мъж от индийски произход. Той обаче не й харесал, защото бил "много дълъг". Няколко седмици след срещата им Ана обаче получила по пощата известие от Баня Лука с поздравления, че е сключила брак със същия този дългуч. Свидетелството обаче било заверено юридически в сръбската част на разделената Босна и Херцеговина. Подписът на жената в документа е фалшив, твърди Ана. Предполага се, че индиецът е копирал личните данни на Ана (на срещата с него тя е носила германския си паспорт и акта си за раждане по настояване на брачния агент) и после ги е използвал за оформянето на фиктивен брак, за да не бъде екстрадиран от Германия.

Тя дори успяла да докаже, че по време на т.нар. "сватба" въобще не е била в Босна, а е работила като чистачка в старчески дом в германския град Алгой. След това и представители на Криминалната полиция в Бавария потвърдили, че "най-вероятно" подписът на жената под брачното свидетелство е подправен. Това са все основателни причини да се предположи, че



този брак е сключен незаконно,



най-вероятно, за да получи индиецът право на постоянно пребиваване в Германия. Живеещият в Мюнхен Кулвиндер С. отговаря на всички въпроси само с няколко изречения: "Да, той се е оженил за германката. В Баня Лука, където важат други закони". Според тях не е задължително на подписването при сключване на брак да се явяват и двамата бъдещи съпрузи - тоест мъжът и жената. Достатъчно е всички документи да са налице и да присъства едно от двете лица, които встъпват в брак. Друг вариант е да се даде съгласието дори с помощта на пълномощно свидетелство, ако се наложи. Тези правила са предвидени за случаи, при които някой умиращ човек не може да бъде пуснат от болницата, за да се ожени, обясняват босненски юристи. В този случай обаче нито индиецът, нито германката са присъствали на церемонията в Баня Лука, ако въобще е имало такава.

Кулвиндер С. изпратил своето писмено съгласие от Индия с помощта именно на нотариално заверено пълномощно. А друга, засега неизвестна, жена се представила като Ана К. с помощта на нейните истински лични паспортни данни и акт за раждане. Именно тя извършила всички юридически формалности в Баня Лука. Служителят в дадената обредна зала продължава да твърди, че всичко е протекло законно и бракът е официален. Според експерти това не е нищо ново, защото навсякъде по света държавните служители почти никога не си признават, когато е допусната сериозна грешка от тяхна страна.

По всичко си личи, че 31-годишната жена е станала



жертва на измама с цел получаване на местожителство



в Германия от измамници. След получаването на брачното свидетелство Ана се обърнала към съда в Мюнхен с искането да се признае бракът й за незаконен. Съдът обаче не можел да й помогне. По някаква своя логика Темида съчетала несъчетаемото. От една страна, съдът твърди, че е налице свидетелство за брак на жителката на Мюнхен, но от друга твърди, че брачният съюз официално не съществува. По едно време с казуса се заел семейният съд в Мюнхен, който трябвало да анулира този фиктивен брак или поне да й даде правото на развод. Анулирането обаче ударило на камък, защото свидетелството за сключен брак от Босна било признато за законно, независимо че става дума за подправен подпис на Ана. Това станало, след като консулът на Босна и Херцеговина в Германия потвърдил, че свидетелството е истинско от негова гледна точка. След това съдът взел решение, което още повече объркало нещата. Съдията постановил, че понеже жената никога не е била омъжена законно, заради отказа й да признае този брак, то на нея на практика



не може да се даде развод



След това тотално объркване съдебната система си изми ръцете, като върна делото за ново разследване, с което се е заела прокуратурата в Мюнхен. Тя в момента проверява действията на индиеца, от когото тръгнали всички проблеми на Ана К.

Ако разследващите органи успеят да докажат, че мъжът е действал съзнателно по този престъпен начин, за да може да остане да живее и работи в Германия, то ще му бъде повдигнато обвинение. Индиецът обаче продължава да отрича, че е действал незаконно. В скоро време се очаква ново заседание на съда в Мюнхен, по време на което трябва да се изясни и ролята на брачния агент, който всъщност запознал Ана К. и Кулвиндер С. през 2008 г. Агентът отрича да е замесен в каквато и да е незаконна дейност. Засега не е установено и коя всъщност е била жената, която в Баня Лука се е съгласила от името на Ана да стане съпруга на индиеца. В същото време, доколкото е налице документ, който потвърждава, че е бракосъчетана, Ана не може да сключи брак със сегашния си приятел, с когото вече си имат и дете. Тя обаче е решена да се бори докрай.
СНИМКА: www.de.wikipedia.org
Съдът в Мюнхен окончателно се обърка в решенията си и прехвърли топката на прокуратурата.
 Не е ясно как богинята на правосъдието Темида ще излезе от тази объркана история.
10
3588
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
10
 Видими 
28 Август 2012 21:04
Уточнява се, че преди няколко години тя пристигнала от чужбина в Германия и вече има германско гражданство.

Уточнява се друго, а именно, че въпросната е "от казах(-стански) произход", което пък значи преселничка-германка от Казахстан. Такива получават не скоропостижно, а веднага и по право германско гражданство. Първата им работа (на доста от тях) е да си го осребрят. Начини разни. Или си продават германската лична карта за да може някой друг да влезе в ЕС, по правило в друга страна на Шенген за да се установят в трета страна (не Германия), или някой друг мурафет. Те идват от великия съветски съюз, където торбата с мурафети е бездънна, особено когато стане дума за измами в демократична държава. Това е такъв случай именно.
"Индиецът" е също интересен - той е сикх на име Кулвиндер Синг от техсил&дистрикт Гурдаспур, Пунджаб. От там са буквално всички сикхи, работещи в кухните на ресторанти в Германия. Идват като търсещи политическо убежище и гледат да си осигурят законно пребиваване, чрез купуване на брак. Иначе свестни хора. Във всеки случай много по-свестни от въпросната, която първо е прибрала парите, пък после не било верно. Големият проблем за съда се състои в това, че няма как да се разведе или анулира брак, който не е бил сключен никога. Така поне твърди въпросната. Сега с индиеца се занимава прокуратуратата като същевременно прокуратурата издирва лицето от женски пол, което е подписало лично в Баня Лука.
28 Август 2012 21:43
На нас с жената ни се случи подобен параграф22 в Мексико. Имало закон, че трябва да легализирам брака си в Мексико до 3 месеца след влизането ми в Мексико. Но аз, разбира се , не знам. Имам акта за граждански брак преведен и заверен в Посолството на Мексико и смятам че това е всичко. Ставам гражданин на Мексико и отиваме да питаме с жената как може да стане и тя гражданка на Мексико на базата че е женена за мексиканец. Но във Външното министерство ни казват: "Вашият брак е невалиден в Мексико, понеже не сте го регистрирали през първите три месеца". Аз питам: "Това означава ли че в Мексико аз съм ерген?". И тя ми казва: "Да, в Мексико вие ифициално не сте женен". Аз казвам: "Добре, мога ли тогава да се оженя за булката отново в Мексико? Ще направим една сватба". Отговор: "Не, не може, понеже реално вие вече сте женени". Така се въртим в кръг половин час, докато накрая жената ми казва: "Идете в Гражданско състояние да видят там какво могат да направят". Там един много приветлив шеф (за разлика от България тук чиновниците са много приветливи и услижливи) два часа се чуди в коя законова норма да ни вкара. Оказа се, че нашият случай не е бил предвиден в закона. Та оказа се че ни прекараха по някакъв параграф, дето хем се регистрира стария брак, ама хем има всичките белези на нов брак: подписи, пръстови отпечатъци и т.н. Та все още ме гонят съмнения: женен ли съм или не?!
28 Август 2012 22:02
Опитай с някоя друга. Ако ти кажат, че не става - женен си.
28 Август 2012 22:58
Чакайте да ни приемат в Шенген. Тогава да видите кой ще стане най-печеившия бизнес на цигани и циганки... По пет-шест брака и развода на година ще имат...
29 Август 2012 02:34
"Опитай с някоя друга."
На 60 години - абсурд.
Пък и тук жените се натискат на мъжете. По мое време в България беше обратното. СЕГА как е - не знам.
29 Август 2012 04:18
Преди доста години един индиец студент в САЩ се жени за бела американка.Имат две деца и около 14 години брак.Той получава през това време и американско гражданство.Обаче решава да се разведе.От злоба съпругата му се обажда до емигрантските власти.Казва,че той и дал $900 за да сключи брак с него цел получаване на американско гражданство.Емигрантските власти го лишават от американско гражданство и моментална депортация.Показваха този случаи по телевизията.Журналистите ама това онова въпроси.Отговор американските емиграциони власти са независими от държавата.
29 Август 2012 07:53
По пет-шест брака и развода на година ще имат...

В Германия един купен брак - три години съжителство на хартия и никакви други условия за "продавача" - струваше миналата година между 8.000 и 12.000 Евро. Как ще си изплаща "купувачът" дълга е въпрос на договаряне.
29 Август 2012 11:38
Има и случаи със щастлив край. В началото на 90-те години швейцарка се омъжва за африканец (държавата вече не си спомням). Бракът е напълно законен. След това се оказва, че преди това в Африка съпругерът е имал едновременно няколко законни съпруги и от тях 14 деца. На които съгласно съществуващите по това време закони Швейцария е трябвало да изплаща детски надбавки за всяко едно от тях. Което за бившите африкански съпруги било огромна сума, манна небесна, тъй като с тези пари там те можели да изхранват на само децата си, но и всяка от тях да издържа собствената си родà. Вдигна се голям скандал. Да бъдат прекарани по такъв баламски начин, това един швейцарец трудно може да понесе. Сума ти юристи се ровиха из африканските и швейцарските закони и накрая я докараха до кривата круша. В Африка жените и родàта ликуват, а швейцарците псуват, но нищо не могат да направят. Законът си е закон и в Швейцария, за разлика от много други страни, законите се спазват
29 Август 2012 11:38
****
29 Август 2012 22:42
Некой от колегите може би не, но от колежките, да обясни изтрещяният елемент от Зюдойчецайтунг
защото бил "много дълъг"

Моята комшийка е малко перверзна и каза, че става въпрос за литературна грешка където след "защото" са пропуснали "МУ", което пояснява от раз литературната ситуация. Осхьв
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД