А СЕГА, читателю, предлагаме ти задочни диалози с една личност с много и разнообразни амплоа: с Георги Марков - юриста, (екс)политика, левскаря.
Колоритният оратор от ранните сини митинги днес е пестелив на политоценки конституционен съдия. Спрягаха го за кандидат-президент (от НДСВ), а той стана президент на "отбора на народа" - председател на УС на ФК "Левски". И е заместник на Батето Славков като вицепрезидент на БФС.
Марков бе сред основателите на СДС, ала се дистанцира от кръговете на Ф. Д. и на Костов. Не криеше симпатиите си към Симеон II, докато той бе в Мадрид, но не яхна "жълтата идея", откак царят запремиерства. Сега е еднакво близък и с Надежда Михайлова, и със Сакскобургготски, та не се знае към чий лагер ще се присъедини, щом изтече 9-годишният му мандат в КС през октомври 2003 г.
Та питай го, читателю: ще избере ли отново политическото поприще; как се чувства като наследник на покойния Грашнов в "Левски"; какво е да си сред най-висшите магистрати в републиката.
Марков, впрочем, е човекът, който държи в ръцете си днес съдбата на съдебната реформа - тази "ябълка на раздора" между изпълнителната и съдебната власт. Той е докладчик в КС по делото на 63-мата върховни съдии срещу променения от настоящото мнозинство съдебен закон.
Въпросите си изпращайте на "Славянска" 29 или politics@segabg.com до 8 октомври.
Тази събота ще ви отговаря кметът на Пловдив д-р Иван Чомаков.











