Поне 30% от британците смятат, че напрежението между имигрантите и британците е основната причина за разделението в обществото на Острова. |
Междувременно британският държавен секретар, отговарящ за общностите и местните власти, Ерик Пикълс обяви, че Лондон се готви за проблеми след очаквания приток на имигранти от България и Румъния от 2014 г., писа в. "Сънди телеграф". Според него пристигането им щяло да създаде трудности на имотния пазар. "Това ще причини проблеми на пазара на социални жилища", заявява държавният секретар Пикълс. Той обаче отказа да каже колко имигранти от България и Румъния очаква правителството да пристигнат, след като в края на т.г. паднат ограниченията за работа за жителите на двете държави. "Трябва да бъдем сигурни, преди официално да направим съобщение", оправда се Пикълс. Британски депутати предупредиха, че около 300 000 имигранти от България и Румъния може да пристигнат във Великобритания от началото на следващата година.
Преди седмица британският премиер Дейвид Камерън обяви, че Лондон може да въведе допълнителни мерки, които да лишат от правото на социална и здравна помощ имигрантите, които пристигат на Острова от държави, членки на ЕС. Според него в страната трябва да се допускат само чужденци, които имат предварително осигурена работа, и да се сложи край на "туризма заради помощи".
СБЛЪСЪК
Ръководството на британската армия разработва нови планове за защита на Фолклендските острови при евентуални враждебни действия от страната на Аржентина, която ги смята за своя територия и наскоро си ги поиска обратно, разкри в. "Сънди телеграф". Предвижда се преди март т.г. да бъдат командировани допълнителни войници към намиращите се в момента на островите около 1500. Освен това Лондон ще изпрати още един изтребител към намиращите се там 4, както и допълнителен самолетоносач. Плановете включват и провеждането на военни учения в южната част на Атлантическия океан.