:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,765,399
Активни 612
Страници 21,866
За един ден 1,302,066

БСП и ДПС ще преразгледат данъка върху лихвите по депозитите

Идеята да се въведе необлагаем минимум за малките влогове до 1000 лв. бе посрещната скептично от банкерите
БСП и ДПС готвят частична отмяна на данъка върху лихвите по депозити, като от него ще бъдат освободени малките спестявания, научи "Сега". Вероятно необлагаемият минимум ще бъде за влоговете до 1000 лв. Идеята бе посрещната скептично от банкери, които не очакват особен ефект от промяната.

Депутатът от ДПС Алиосман Имамов прогнозира, че повече яснота за промяната ще има при приемането на бюджета за следващата година. "По-вероятно е идеята да бъде осъществена", прогнозира депутатът.

Георги Кадиев от "Коалиция за България" предположи, че прагът за отпадане на данъка ще бъде за влог до 1000 лв. Той цитира данни на БНБ, според които 70% от депозитите са под тази стойност. Според него извън необлагаемия минимум трябва да се приеме, че налогът ще важи за всички видове депозити. При окончателното въвеждане на 10-процентния данък върху лихвите по депозитите предишните управляващи от ГЕРБ направиха лека отстъпка, като решиха, че той няма да важи за безсрочните влогове, каквито обикновено са детските. Те дадоха заден, след като отнесоха много критики, че посягат на спестяванията на децата. В момента не се облагат и разплащателните сметки. В резултат банките започнаха да предлагат изгодни условия по разплащателни сметки и безсрочни влогове, за да се заобиколи плащането на данъка. С него не се облагат и лихвите по депозитите на партиите.

Кадиев смята да предложи да се въведе условието за не повече от 1-2 депозита по 1000 лв. на човек, за да не успеят тези, които държат големи суми, да ги разбият в множество сметки. Според него ще е необходим и контролен механизъм, защото банките ще трябва помежду си да обменят информация за сметките на дадено лице. Технически данъкът се превежда на НАП от банките. Но подобни поправка със сигурност ще бъде оспорена пред Конституционния съд, тъй като отнема конституционното право на всеки да управлява сам личните си средства и нарушава банковата тайна.

И в момента част от текстовете, с които се регламентира, че данък се дължи и върху лихви, начислени през 2013 г., за депозити от 2012 г., са атакувани от омбудсмана Константин Пенчев в КС, който вече образува дело. Според него е недопустимо държавата да се намесва във вече съществуващо правоотношение и да го преурежда в своя полза. Още при дебатите юристи предупредиха, че основна част от правото е да не се отнемат права със задна дата.

Авторите на идеята от ГЕРБ не отхвърлиха изцяло възможността да подкрепят отпадането на данъка върху лихвите за част от депозитите. Димитър Главчев (ГЕРБ) обясни, че първо трябва да се видят какви са резултатите и събираемостта на налога за първите месеци на годината.

Георги Ангелов, старши икономист в институт "Отворено общество", коментира пред "Сега", че въвеждането на необлагаем минимум би създало твърде голяма тежест, тъй като ще трябва да се събират данни на вложителите, за да се избегне раздробяването на депозитите. "Това би създало още един слой бюрокрация. Ако данъкът ще се маха - да се маха изцяло", заяви Ангелов. Според него от идеята няма да има кой знае каква реална полза, но има популистки привкус. Той също отбеляза, че ще има проблем със запазването на банковата тайна, ако се обменя информация за собствениците на депозитите.

Кредитният експерт Тихомир Тошев обясни, че ако отпадне данъкът за малките спестявания, ще има леко облекчение за вложителите. "Едва 4 лв. ще спестят хората, които държат депозити под 1000 лв., но все пак е някаква социална мярка", обясни той. Той не вижда опасност вложителите да раздробят депозитите си, за да се спасят от данъка, защото откриването на нови депозити също изисква средства. Освен това следенето на много различни депозити по банките изисква допълнително администриране.

Левон Хампарцумян, главен изпълнителен директор на УниКредит Булбанк, коментира, че материалният ефект от отпадането на данъка би бил несъществен - също като от въвеждането му. Той поясни, че въпреки големия шум, който предизвика налогът, депозитите у нас не са намалели.



-------ФАЛСТАРТ----

Данъкът върху лихвите по депозитите влезе в сила от началото на т.г. и по данни на БНБ досега са събрани едва 22 млн. при планирани приходи за цялата година от 160 млн. лв. На тези пари се разчиташе да се осигурят допълнителни средства за увеличението на пенсиите от 1 април. Съмнения във фискалния ефект от мярката обаче имаше още при дебатите около въвеждането й. Тогава една от най-върлите защитнички на новия данък - Менда Стоянова от ГЕРБ, обяви, че дори приходите да са под планираните, става въпрос за справедливост. Тя напомни, че фирмите плащат такъв данък върху депозитите си, понеже ги отчитат като печалби. "Ние държим на мнението си, че с този налог се въвежда данъчна справедливост", потвърди отново Димитър Главчев.

42
6178
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
42
 Видими 
03 Юни 2013 19:33
Кхъ, кхъ, то май едно погребение излиза над 1000 лева
И ремонт на банята в панелката е доста над 1000 лева...
Дори и нова дограма за гарсониерката май е над 1000 лева...

Но явно за такива дейности е препоръчително да се теглят кредити


03 Юни 2013 19:45
Левон Хампарцумян, главен изпълнителен директор на УниКредит Булбанк, коментира, че материалният ефект от отпадането на данъка би бил несъществен - също като от въвеждането му.
Той поясни, че въпреки големия шум, който предизвика налогът, депозитите у нас не са намалели.

Какво означава това - "ще преразгледат"?
Гледат се и се преразглеждат разни порносписания и вестници.
Или па наша Тръндафилка ако се е снимала за "Плейбой"!

03 Юни 2013 20:06
Георги Ангелов "Отворено общество": Ако ще се маха данъка – да се маха изцяло.

Тук съм съгласен с него.
03 Юни 2013 20:47
Георги Ангелов, старши икономист в институт "Отворено общество", коментира пред "Сега", че въвеждането на необлагаем минимум би създало твърде голяма тежест, тъй като ще трябва да се събират данни на вложителите
Кой и какви данни събира? Да не би сега някоя банка да предоставя някакви данни!? Отчита, че е платила едни лихви, внася 10% в НАП ... и толкова. А на кого и какви лихви всъщност е изплатила, никой не знае. Дори и данъчните не могат да проверят - "закон за банковата тайна".
Смешници! И малумните гербаджии. Щели били да търсят справедливост с ДДС върху парите.
Ако някой иска парите по влоговете да влязат в оборота, не е ли по-просто да се сложи горна граница на лихвите - няма "висока" лихва - няма депозит!? Да ама, що да го духат банкерите като могат да го издухат дребните вложители!?
Ама нека го събират една година, че банкерите бавно вдяват как разходите по администратирането на този измислен данък са съпоставими с приходите от него!
03 Юни 2013 21:20
Отдавна стана ясно, че този данък е пълна глупост. Сега ще се извадят от 10 кладенеца вода само да не се премахне.
Даже са готови да включат още "наши хора" да зобят от държавната хранилка да следят за спазването му.
03 Юни 2013 21:41
Ааа, ще ощетим безценните си мустакати банкери. Само до 100 лева. Важно е хърсев какво мисли по въпроса.
03 Юни 2013 21:56
БСП и ДПС готвят частична отмяна на данъка върху лихвите по депозити

Частична ами. Политиката на Пицко, требе да се продължи.
04 Юни 2013 00:55
Вмешателството на партийни калинки със сигурност ще сговни допълнително положението. Нека нещастниците които сложиха отгоре да се занимават с единственото което рабират - ограбване на широките трудови маси, които не са чак толкова широки.
04 Юни 2013 03:29
Лихвите са доход!
А всеки доход се облага!
Нали предните управляващи махнаха НЕоблагаемия минимум!
Ама най ги боли от такова облагане, обаче, хората с големи (много) пари в банките! Сърцето им се къса, че, например, при 1 милион лева на депозит и лихва от 3%- значи 30 хил. лева годишна лихва- ще трябва да платят данък 3 хил. лева! Ужас! Ще трябва да направят по-евтин с 3 хил. лева новогодишен подарък на любовницата(ка) си! УЖАС!!
04 Юни 2013 03:58
пара - ти цялата ли лихва за секс харчиш?
04 Юни 2013 06:10
Някой ще постави ли проблема с вдигането на таксите на банките? Те не само, че не намалиха тежестите върху хората заради тези лихви, ами и намалиха самите лихви по депозитите и увеличиха двойно таксите за теглене!
04 Юни 2013 06:50
paragraph39,
04 Юни 2013 06:54
То и сега банките предлагат разни депозити, които са безсрочни, ама парите не могат да се теглят по всяко време, а си има определени условия и за сметка на това, лихвата не е като по разплащателна сметка. Демек, на практика срочни депозити, които не се облагат.
04 Юни 2013 07:31
Фесовете от атака ще участват ли?
04 Юни 2013 07:34
Аааа, те фесовете от Атака ще поискат да ни се изплатят най-после заемите от Либия и др.арабски държави, Болен развяваше този спасителен елемент още преди десет години...ама тогава не му беше времето.
Сега може и външния Вагинин да впрегнат в тази българска кауза.
04 Юни 2013 08:31
Значи да облагаме доходите от лихви, а доходите от имоти.. които реално са най-големи, просто защото цените на имотите са високи - там имаме смешно нисък данък - като резултат, скъпа мизерия си отгледахме с това облагане само на доходите в пари. Големите доходи на хората идват от собственост, но не от влогове - а от акции и имоти. На година доходът от имоти е 1/10 - 1/20 от пазарната му цена. В момента много хора се правят на социално-слаби, а реално са състоятелни хора със собственост над 100 хил. лева.

Получава се парадокса - човек с влог за 10000 лева и без друга собственост, да плаща данък, а човек със собственост във имоти за сто хиляди.. да плаща по-малко данък. При положение, че парите в банките са на разположение на икономиката на страната, а заровените в имотите пари - са в услуга само на собственика. Реално един такъв собственик на имот получава доход от 5000-10000 на година във вид на услуга най-малко, или ако отдава под наем - като наем.

Натисни тук

Натисни тук
04 Юни 2013 09:24
хора със собственост над 100 хил. лева.

Че то това е всеки, който има панелен апартамент. Богаташи са българите - спор няма!

Иначе съм за по-висок данък сгради само ако се изразходва целево (и то по закон) - поддръжка на паркове, градинки, тротоари и т.н.
04 Юни 2013 09:38
04 Юни 2013 09:58
Лихвите са доход!
А всеки доход се облага!....

Верно ? Параграфът, като адвокат, май знае само да взема, т.е. разбира от приходи човекът.
То лихвите могат да бъдат и разход Параграфе, ама не се приспадат преди облагане. Е, има изключения за ипотечните кредити за млади семейства.
А да те питам, аренда и рента доход ли са ? Ако са, защо не се облагат у нас, а в другите държави се облагат ? И то в държави без плосък данък, който предполага всеобхватност на облагане на доходите с ниска ставка.
А Менда Стаянова говори глупости. Срам ме е, че ми е била колежка:
Тя напомни, че фирмите плащат такъв данък върху депозитите си, понеже ги отчитат като печалби.

Така е, ама и приспадат лихвите по кредитите си като разход.
Та с лихвите трябва въпросът да се уреди така:
Или облагане на лихвите по депозити и приспадане на лихвите по кредити от доходите. За всички !
Или никакво облагане и приспадане.
Това е реципрочност, като основа на справедливост.

Редакцията, защо непрекъснато трябва да ми навирате в очите мненията на пишман-икономистите от ФОНДАЦИЯ "Отворено общество" ? Няма ли да внесете някакво разнообразие, или сте абонирани за фондационерските такива ? Или такава е повелята на издателя ?
Ако това е цветът на икономическата мисъл у нас, оправия няма да има и след 200 г. А може би това е идеята ?
04 Юни 2013 10:05
MOPT 04 Юни 2013 09:24 - ако беше само за градинки и т.н. - щеше да се казва такса. Данъкът освен, че се ползва целево, събира пари и за бюджета, но и има регулаторни функции. Данък сгради всъщност регулира цените на имотите, това значи регулира и цената на инфраструктурата и поддържането. T.e. ниският данък сгради, увеличава цените на имотите и увеличава цената на инфраструктурата. Т.е. така хем се събират по-малко пари за инфраструктура, хем цените са по-високи и няма пари за нищо. Обратното когато има нормален данък имоти - цената на имотите се движи в някакви граници , събират се достатъчно пари, инфраструктурата не струва прекалено много. Всъщност поддържането на инфраструктурата и имотите си е много важна част от една икономика. Ние обаче 23 години не се занимаваме с това.


Натисни тук
04 Юни 2013 10:06
04 Юни 2013 10:09
БСП, ДПС и Атака обещава премахване на този данък в предизборните си обещания, а сега го изопачават. Само Кунева обеща премахване и връщане на взетия данък върху лихвите за 2012г.
04 Юни 2013 10:21
04 Юни 2013 10:40
А всеки доход се облага!
така ли? хайде да ти обложим и пенсията тогава. защото навсякъде пенсиите се облагат.
04 Юни 2013 11:49
едакцията, защо непрекъснато трябва да ми навирате в очите мненията на пишман-икономистите от ФОНДАЦИЯ "Отворено общество" ? Няма ли да внесете някакво разнообразие, или сте абонирани за фондационерските такива ?


Калинките на др. Сорос от Отровено общество прилагат корупционна практика с т.нар. грантове, директно си купуват рекламно място/време в медията. Инак никой няма да им обърне внимание.
*
Параграфинът разбира от финанси не-повече отколкото от право - т.е. никак
04 Юни 2013 12:27
хайде да ти обложим и пенсията тогава.

а пенцията - доход ли е?
04 Юни 2013 12:34
Eho
04 Юни 2013 12:45
Отдавна стана ясно, че този данък е пълна глупост. Сега ще се извадят от 10 кладенеца вода само да не се премахне.


Зла Катеричке,

доколкото знам, в развитите държави, към които ние се стремим и вземаме за пример, данък върху лихвите има. Значи ли че там управляват глупаци?
Ти ако си събрала орехчета за през зимата, имаш ли лихва от тях или папкаш същото количество, което си събрала? Ако орехчетата в хралупатата ти можеха да нарастват като парите на влог, щях да искам да има данък и върху техния прираст.

ПП.
Инак добре дошла във форума.
04 Юни 2013 12:45
Лихвите върху депозитите над 1000 лв. трябва да се запазят.
04 Юни 2013 12:50
Значи идеята е да има данък върху лихвите върху ВСИЧКИ спестявания, няма фондове, няма държавми облигации, няма фирмени заеми...
на всички без изкл. НО сметката излезе друга.
Идеята беше да се вземат пари от банките ........... БЕЗ ДА СЕ ЗАПЪЛВАТ ДУПКИ, а да се вдигнат пенсии, детски надбавки, заплати на държавни служители, безработни......
печелившият от тази стъпка е народа защо, ЗАЩОТО по голяма част от спестяванията са не на народа а на финансови институции, банки, фирми,
чужденци и емигрирали българи.
ако едно семейство има по депозит 1000 лева, лихвата която му дава банката за една година 4,5 % е 24 лева.
ако това семейство има малки деца, или есиният от семейството е държавен служител, или има пенсионер в къщи, или съседката е самотна майка.....
на тези хора ще се вдигнат доходите от тези средства от лихви и то ежемесечно.
пример ако на пенсионера му се вдигне пенсията само с 3 лева, то на година се падат 36 лева отгоре, тоест той губи така да се каже 24 лева от спестените
1000 лева и печели 36 лева. значи той е на печалба на година.
още повече че тези средства отиват директно в реалната икономика за повечето за консум което е полезно на фона на тази стагнация.
тук е печеливш малкият спестител от по гоните изброени групи.
04 Юни 2013 12:51
Лихвите са доход!
А всеки доход се облага!
Нали предните управляващи махнаха НЕоблагаемия минимум!
Ама най ги боли от такова облагане, обаче, хората с големи (много) пари в банките! Сърцето им се къса, че, например, при 1 милион лева на депозит и лихва от 3%- значи 30 хил. лева годишна лихва- ще трябва да платят данък 3 хил. лева! Ужас! Ще трябва да направят по-евтин с 3 хил. лева новогодишен подарък на любовницата(ка) си! УЖАС!!



Параграф 39,
04 Юни 2013 13:08
Зла Катеричке,

доколкото знам, в развитите държави, към които ние се стремим и вземаме за пример, данък върху лихвите има.


Митев, как стои въпроса с табелите в развитите държави? И предварително те информирам, Булгаристан няма нищо общо с нормална държава, защото изгуби всички възможни войни и компрадорската бюрокрация тук има 2 задачи: 1) Да мачка населението максимално 2) Лично обогатяване. Вие с параграфина сте последните комунистически наивници, които дирят елеменарна справедливост там, гдето не може да съществува.
04 Юни 2013 13:41
В нормална държава се прави анализ колко ще е прихода и колко разхода. Очакваха 160 милиона, а досега има 22. От началото беше ясно, че има елементарен начин за избягването на този данък - безсрочни сметки. И вместо сега да признаят, че няма смисъл от него, новото правителство ще прави "агенция" да го следи т.е. вдигане на разходите, раздуване на администрацията и т.н.
Този данък бил за вдигане на пенсии и други социални разходи. Пенсионерите са едни от най-спестовните хора. Затова тях ги пишат по новините за измами по 10000 и повече. Не виждам смисъл да му вземеш 20 лв за да му дадеш 1, а останалите да разпределиш за нови чиновници.
Няма да коментирам обещанията им от преди няколко месеца по въпроса за данъка. Пресен пример за предизборни обещания.
04 Юни 2013 14:07
Зла катерицо,
колкото и приход от този данък да има, все е добре, защото държавата на практика почти няма разходи по администрирането му. Дори и само милион да са. При тази ставка и това е добре дошло. Глупавото бе, че се оставиха вратички и не се облагат всички получени лихви. Бившите управляващи сгерберясаха и тая идея.
Вярно е, че приходите от лихви са доход и навсякъде се облагат. Тук съм съгласен с Параграфа и Митев. Основният проблем, пак повтарям, си остава липсата на реципрочност. Лихвите могат да са доход, но могат и да са разход. Ако ще се прилага данък върху доходите от тях, то разходите за тях трябва да се приспадат от общия доход. За фирмите и ЕТ са разход, а за физическите лица не. Защо ?
--------------
сгерберясване - синоним на сговясване
04 Юни 2013 14:14
Данък лихви беше едно от големите малоумия на Мутропитека. Ако тези не го махнат напълно значи са по-слабоумни и от него.
04 Юни 2013 14:32
04 Юни 2013 14:56
Бирник,
Предлагам всеки с ЕООД. Получава си заплатата през него (фирмен договор), приходите от лихви, приспада си лихвите по заемите, всички възможни разходи, осигурява се на минимална заплата за пенсия, здраве чрез фирмата. И което е печалба - 10% корпоративен данък.
Вярно че ще трябва да пише счетоводни отчети, но затова си има и такива фирми - още намалена печалба.
Нали се оплакваха че българина имал много ниска финансова култура.

Някъде четох наскоро че данъчните трикове са напълно в духа на Капитализмъ. Свързано беше че Гугъл криел данъци.
04 Юни 2013 15:42
Данъка върху лихвите по депозитите трябва да остане.
Андрешковото не е свещена крава. БСП и ДПС мъчат да "осребрят" популизма си...
04 Юни 2013 16:53
Лихвите са доход!
А всеки доход се облага!
Лихвите по кредит са доход за кредитодателя, ама не се облагат с данък (облага се с данък разликата от прихода от лихви и разходите по дейността).
Лихвите от емисията на държавни облигации също са доход. Те пък изобщо не се облагат с данък, даже допълнителен дискаунт има.
Що така бе, гащници, избирате едните лихви да се облагат, а другите пропускате. Прости ли сте, кьорави ли сте или просто не знаете, че има много и различни лихви!?
А Параграфът да обложи и мухите, де ги лапа! Глътната муха е енергия и като такава се явава доход за индивида. Да плюе едното краче и да го дава на НАП!
доколкото знам, в развитите държави, към които ние се стремим и вземаме за пример, данък върху лихвите има. Значи ли че там управляват глупаци?
В развитите държави, първо няма "плоски" икономисти и политици, но крадливи и там има. Второ, няма данък върху лихвата, а данък на приходите над определена сума (минимум 700 евро) от "инвестиционни" финансови инструменти, изглеждащи като депозит. Трето, данъкът е персонален и задълженото лице си го отчита в годишната декларация (в резултат на което може да ползва известни отстъпки като наем, училищни такси, семейно подпомагане и др.), а не трети лица (банките) да внасят по тяхно си усмотрение каквото намерят за добре.
И не е същото като със осигуровките и ДОД - физическо лице може да има два и повече трудови договора, ако основният работодател е дал съгласието си за допълнителните тр. договори. И основният работодател има задължение да "изравни" годишните задължения. Самоосигуряващите лица се явават "основен работодател" за себе си. А сега като имам депозит във всяка (три са за момента) банка, всяка ще се юрне да ми удържа данък (несвойствена дейност на банките, дори забранена в закона за банките), нищо че годишната експозиция към всяка е отрицателна. Сиреч платените такси и комисионни надхвърлят "дохода от лихва" - две разплащателни сметки по 5 лв. месечно и две кредитни карти, общо към 300 лв. такси годишно и още толкова комисионни, които биха се покрили от лихвата на над 15 хиляден годишен депозит.
04 Юни 2013 17:25
"Лихвите могат да са доход, но могат и да са разход. Ако ще се прилага данък върху доходите от тях, то разходите за тях трябва да се приспадат от общия доход. За фирмите и ЕТ са разход, а за физическите лица не. Защо ?"

пояснение за да знаете за напред.
Лихвите по депозити са разход за банката която го приспада от оборота и след всички разходи тя определя бруто печалба и плаща корпоративен данък
като юридическо лице.

Лихвите платени от банката към физ лице или юридическо лице са приход за тези и е нормално без изкл. да се облагат на момента с данък.

Лихви от кредити за банката са постъпления за нея и те се вливат в оборота на банката и след приспадане на разходите и се начислява корпоративен данък
и ако се раздъдът дивиденти от нето печалбата на банката се облагат с данък дивидент.

Като физическо лице взел кредит от банка не могат да се приспаднат лихвите по изплащането му от облагаемият доход на физ. лице.
в западните държави има приспадане облагаемата основа. например брутен доход 20000 евро на ГОДИНА 11000 са необлагаеми
само се облагат в този случай 9000 евро данъчна основа но със 30 или 36 % зависи в коя държава. Ако лицето има каредит му се приспадат около 2000
евро "особени натоварвания" и данъчната му основа е 7000 евро. тоест 7000 евро се облагат с данък.
независимо колко е год. доход 40000 или 100000 само до 2000 евро се приспадат от данъчната основа.
Това варира в разл. държави разбира се
04 Юни 2013 18:51
Лихви от кредити за банката са постъпления за нея и те се вливат в оборота на банката и след приспадане на разходите и се начислява корпоративен данък
Какво ти пречи да прочетеш това изречение така: Лихвите от банкови депозити на обложени вече с ДОД доходи са постъпления за физическите лица и се вливат в портфейла на лицето и след приспадане на разходите по банковата му дейност се начислява ДОД/данък печалба като подава данъчна декларация? Да не тe гложди едно притеснение, че под "Разходи за дейността" физическите лица подобно банкерите ще включат разхода за таксита (аналог на служебния автомобил), яденето на корем (бизнес-вечеря ), домашна прислужница (секретарка), ипотечен кредит (командировъчни за преспиване), телефон, лаптоп, екскурзия (специализация в чужбина ) и т.н.?
05 Юни 2013 08:16
Според мен всички лихви трябва да се облагат.
А ЗА ДЕПОЗИТИ НАД 50ХИЛЯДИ ЕВРО ТРЯБВА ДА СЕ УВЕДОМЯВА КОМИСИЯТА ЗА НЕ ТРУДОВИ ДОХОДИ
НЕКА ВЛОЖИТЕЛИТЕ ДОКАЗВАТ ПРОИЗХОДЪТ ИМ.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД