:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,686,930
Активни 734
Страници 29,495
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

СНИМКА ЕПА/БГНЕС
Граждани разглеждат президентския кабинет в Елисейския дворец. Френският президент Франсоа Оланд лично посрещаше в събота парижани и гости на столица в главната си резиденция. Вратите на този паметник на архитектурата, който е един от основните символи на страната, бяха открити за широката публика заради отбелязваните през уикенда Дни на европейското наследство. Хиляди, желаещи да стъпят на територията на символа на републиката, още преди разсъмване се наредиха на опашка пред входа, чакайки часове наред да прекрачат прага на президентската резиденция. Във Франция Дните на европейското наследство се провеждат през третия уикенд на септември. Тази година за този ден в цялата страна са отворени над 16 000 музеи, исторически паметници и други културни обекти.
Мадрид отхвърли искането



за провеждане на референдум относно самоопределянето на статута на автономната област Каталония и евентуалното й излизане от състава на страната. Това искане бе изпратено на премиера Мариано Рахой от ръководителя на региона Артур Мас. През януари 2013 г. парламентът на Каталония прие декларация за суверенитета на региона. В подкрепа на независимостта гласуваха 85 депутати, 41 се обявиха "против" и двама се въздържаха. Това решение създава прецедент, на базата на който Каталония планира през 2014 г. да проведе референдум. През май конституционният съд на Испания удовлетвори искането на централното испанско правителство да прекрати действието на каталонската декларация.





Вдигната е блокадата



на македонско-косовската граница и по този начин се сложи край на търговската война между двете държави. В 24.00 часа в събота на граничния пункт Блаце, на север от македонската столица Скопие, лично пристигнаха министрите за икономически въпроси и на икономиката Владимир Пешевски и Валъон Сарачини, за да се убедят, че старият режим е възстановен. По този начин се слага край на ембаргото за македонски стоки в Косово, а властите в Скопие премахват въведените контрамерки за таксуване на всички влизащи в Македония косовски граждани.





801
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД