:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,770,089
Активни 642
Страници 26,556
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

Две нови професии



в областта на строителството вече са официално одобрени и по тях ще се обучават специалисти, съобщиха от агенцията за професионално образование. Реставратор-изпълнител и техник-реставратор са двете попълнения в списъка на професиите, който вече включва 239 професии, свързани с различни дейности - туризъм, икономика, селско стопанство, строителство, социални дейности и др. Двете професии са нови и все още няма лицензирани центрове за обучение по тях. Една от възможните причини е, че в образователните изисквания са посочени доста високи изисквания, уточняват от агенцията за професионално образование. Например едно от изискванията към материалната база е обучителите да разполагат с учебна работилница, в която да има инструменти за реставрация на конструкции и на декоративни елементи.



Студентите със значими постижения



в научноизследователската дейност ще получават специални стипендии. Право на специалните награди ще имат и бъдещи висшисти, които са постигнали успехи в областта на спорта и художествено-творческата дейност. Това предвиждат промени в постановлението за реда за предоставяне на стипендии на студентите от държавните висши училища, които са публикувани за обществено обсъждане. Според предложените текстове специалните стипендии ще се отпускат от ректора, но съгласувано със студентския съвет на съответния вуз. Сумата за наградите на изявените бъдещи висшисти не може да надвишава 5% от общия бюджет за стипендии на редовните студенти. Отпуснатите стипендии ще се отпускат за един учебен семестър и ще се изплащат за 5 месеца. Всяко висше училище само ще определя на какви изисквания и по какъв ред ще се раздават финансовите стимули за талантливите студенти.
804
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД